Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

go6eto_bs

New Member
Здравейте. Нов съм в форума и имам малко въпроси към вас. Ще продавам в интернет и по точно в сайтовете по горе. Поръчах от ибей малко стока за 100 лв. Въпроса ми е кога да е чакам и къде ?? Някой има ли опит с продажбите в тези сайтове и да даде някой съвет? Занимавам се с директни продажби и нямам опит в интернет търговията. Стратегията ми е Следната: поръчах неща в пъти по- евтини от цената им в България. Ще ги пусна на по- ниска цена от колегите , които продават,ще пратя смс обявите да излидат на първата страница като вип ще напиша в описанието ПРомоция и ще чакам. Давайте сега вие.. Какво смятате, някакви съвети.
 
Последно редактирано от модератор:
От: olx bazar?????

1. Здрасти!
2. Как си ги поръчал и не знаеш къде и кога ще дойдат?
3. Това, което правиш, го прави всеки втори.
4. Измисли как клиентът да избере точно теб, без (някакъв) рейтинг, без feedback и други.
5. Продуктите ти от един сектор ли са (и от кой) или от различни?
 
От: olx bazar?????

Схемата на арбитража я използва всеки, който се сетил че ще направи богатства .... но уви не става така. Конкуренцията тук е голяма разчети си правилно маркетинга, изгради някакъв бранд(името ти) иначе казано трябва да създадеш правилните асоциации на потребителите към теб и продуктите ти. Малко странно ми се вижда купуваш стока за 100 кинта и ше пуснеш 1 СМС и ще ги продадеш за 300 кинта или повече. 1 СМС е нищо трябва много повече, защото вероятността е и други да продават същото.
 
От: Re: olx bazar?????

Шефе оправи заглавието.
Здравей и добре дошъл при нас. Само едно ще кажа - гледай добре да си напишеш заглавията на продуктите, да предложиш добри цени и е да имаш детайлни описания. ;)
Гоше ти тук едно заглавие не можа да измислиш какво остава за описание на продукти...
 
От: olx bazar?????

Здравей,
Минах по твоят път и е доста труден.
Всички колеги горе ти казват какво да правиш и ако не го последваш НИЩО НЯМА ДА СТАНЕ!

Аз имам въпрос към теб :
Колко време ще отделяш на ден за " изкарването на яката пачка " ?

* Ако ти трябва помощ мога да ти помогна с/у някакво възнаграждение *
 
Re: От: Re: olx bazar?????

Шефе оправи заглавието.

Гоше ти тук едно заглавие не можа да измислиш какво остава за описание на продукти...

Готово със заглавието. :)

Човекът за това си разпитва, защото си почва от АБВ? За това ще се получи и добра тема. И определено става, но с клизма и с много проба-грешка.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Важното е да не копира описанията на другите и да пуска продуктите на разумни цени.
Аз лично обявите с етикет ВИП или Спешно не ги поглеждам защото 99% са скъпи и боклуци.
И най-вече добри снимки и то правени от него а не такива намерени в нета.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Въпроса ми е кога да е чакам и къде ??

Здравей,

По принцип на адреса, който си посочил за доставка :)

Зависи, зависи от много, много неща:

1.От къде я праща продавача - EU, Щатите, Китай...
2. Заявена стойност, вид на стоката и кой митничар е на смяна(ако е женско, дали е е*ано скоро)
3. много други...........

Поръчвай ако имаш възможност с проследяващ номер. Ще ти е по лесно в началото...

-------------

някакви съвети.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46363 - Всеки си преценя дали е правилно или не...
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Така... Поръчал съм калъфи за телефони ,usb кабели ,тъч ръка и зарядни за кола. Да ще ги пусна на по-ниска цена да мога да се продадат по- бързо. Ще си изградя подробно описание във всяка обява.
П. След колко време идва стоката?
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Така... Поръчал съм калъфи за телефони ,usb кабели ,тъч ръка и зарядни за кола. Да ще ги пусна на по-ниска цена да мога да се продадат по- бързо. Ще си изградя подробно описание във всяка обява.
П. След колко време идва стоката?

Различно.
Зависи от къде си я поръчал * знам че е Китай ама все пак има малък шанс да не е *. също така зависи с каква куриерска фирма ще дойде * аз като поръчвам ми дават безплатен DHL и м/у 5-7 работни дни ми идват нещата.

Мога да ти обясня доста за продаването в olx / bazar но няма да е тук.

Поздрави
<М!
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Незнам никой не ме е питал как да ми прати стоката, но някои от сейларите ми написаха, че ще е пратят със самолет... Незнам колко е вярно . Нямам търпение нещата да дойдат и да се мятам.
Бате ако искаш да помогнеш може да ми пишеш на лично.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Инфантилна тема!
Хората наливат пари в стока и реклама, вие с 5лв печалба се появявате и изчезвате през ден. За това няма бизнес в България!
Сори че съм искрен!
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

...калъфи за телефони ,usb кабели ,тъч ръка и зарядни за кола - продават десетки потребители на сайтовете за обяви и десетки онлайн магазини.

...ще ги пусна на по-ниска цена да мога да се продадат по- бързо - подбиването на релната цена не дава гаранция за продажба
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Кой определя " реалната цена" като си го купил за долар и го продаваш за 10 . Ако незнаеш във времена на криза хората гледат цената , не толкова качеството. Иии хората да наливат пари в реклама ,да са живи и здрави. Аз влизам на този пазар и не идвам за 5 лв, а почвам с тях. Разбирам от търговия и ще се докажа и тук
Поздрави.
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Ако гледаме кой какво продава то тогава нямя да почна никога . Всеки сигмент от пазара е пренаситен
 
От: Re: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Незнам никой не ме е питал как да ми прати стоката, но някои от сейларите ми написаха, че ще е пратят със самолет... Незнам колко е вярно . Нямам търпение нещата да дойдат и да се мятам.
Бате ако искаш да помогнеш може да ми пишеш на лично.

С удоволствие ще помогна НО този който търси помощта се свързва с всичките си въпроси.


1ви урок * както ти казват всички * Не само цената е ключов фактор ( за теб може би но за повечето хора не е ). От сега започни да си подготвяш обявите, намери си хубави снимки и подготви план за реклама * не само 5чето в олх *
Ако искаш по-детайлно да ти обясня пиши!

Поздрави
<М!
 
От: Арбитраж в olx и bazar? Как да продавам успешно?

Днес престигна първата пратка. Сега ще направя обявата.

Поздрави
 

Горе