Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

niks

New Member
ГДБОП спипа хакера от Анонимните, атакувал ПРОФОН

Той е задържан при операция на служители на сектор „Компютърни престъпления, интелектуална собственост и хазарт" в ГДБОП. Установено е, че е осъществил нерегламентиран достъп до сайт на дружество за защита на звукозаписни права, съобщават от пресцентъра на МВР.

През месец февруари 20-годишният Димитър Димитров от София е „атакувал" сайт на дружество ПРОФОН, лицензиращо публичното използване на музика у нас.

Осъществявайки нерегламентиран достъп до администраторския панел на сайта му, той пренасочвал потребителите към свободно достъпен сайт, представляващ шаблон на т. нар. хактивистка група "Anonymous".

При влизане в сайта на организацията излизаше съобщение, че този домейн е "конфискуван" от групата.

От него ставаше ясно, че причина за хакерската атака е отвореното писмо, което организацията за авторските права, Мюзикаутор, Тиътъраутор и няколко продуцентски къщи изпратиха до държавните институции, в което те изразяваха твърдата си подкрепа за приемането на закона за защита на авторската право в интернет ACTA.

При претърсване, извършено на два адреса, ползвани от Димитров, са иззети 11 сървърни конфигурации, четири компютъра, три лаптопа, голямо количество хард дискове, флаш памети и оптични носители тип CD и DVD.

Задържаният е направил пълни самопризнания, дори изразил съжаление за извършените от него противоправни действия.

.........................

Евала на този съвременен Робин Худ

Недоумявам как може да съжалява за това че се изгаврил с Мутрите-Рекетьори незнайно защо наречени Продуценти.

Трябва да сажалява че не е бастисал сайта а само го е пренасочил, но нищо следващия воин на Anonymous ще си свърши работата до край:twisted:
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Силно ме съмнява да е искрен в разкаянието си ... по-скоро гледа до ограничи възможните загуби. Така и трябва ...
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Тия ПРОФаНИ от както почнаха да пробутват събиране на такси за музика от заведенията, хотелите и такситата ми паднах в очите .. бой кютек ..

Да им хакнат г..о да им хакнат :twisted:
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

"11 сървърни конфигурации, четири компютъра, три лаптопа, голямо количество хард дискове, флаш памети и оптични носители тип CD и DVD"
Те реално са изпълнили присъдата вече. Няма смисъл да го съдят или да го държат в ареста.

Той сам си е виновен, защото българските хакери на 90% са изключително тъпи парчета, които дори IP адресите си не знаят как да скрият. Как ще тръгнеш да хакваш сайт без да си защитиш самоличността?!

Хакването на сайта на Профон не си го спомням, но сигурно е бил дифейснат. На хакера нищо не могат да му направят според българските закони, защото не е причинил щети. Но конфискуването на 11 сървъра вече граничи с пълна идиотия.
 
От: От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Той сам си е виновен, защото българските хакери на 90% са изключително тъпи парчета, които дори IP адресите си не знаят как да скрият. Как ще тръгнеш да хакваш сайт без да си защитиш самоличността?!

Точно това си мислех, като четох съобщението. Къде си тръгнал в гората на лов за мечки без подходящо оръжие?
Не коментирам мотивите, а изпълнението, в случая според мен си заслужава да бъде хванат, какъв "хакер" е, като не знае основни неща и не знае как да се защити?
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

"Мюзикаутор, Тиътъраутор и няколко продуцентски къщи изпратиха до държавните институции, в което те изразяваха твърдата си подкрепа за приемането на закона за защита на авторската право в интернет ACTA."

Е това са част от ПРОФАНИТЕ.....
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

:D Браво на пича, ако бях хакер и аз щях да му помогна и даже направо щях да им сваля мизерния и грозен сайт! Тея тиквеници не заслужават да виреят в нета, те са плевели, и трябва да бъдат изкоренени.

А Якия пак се е направил на голяма работа по заповед на тиквата управляваща ни в момента и неговото диктаторско правителство!

Още веднъж похвала за пича и дано всичко да е наред с него, но трябваше направо да им смъкне и базите и всичко на тея мизерници и даже и на Боклук тв да удари и там всичко долу! :lol:
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Така ли ми се струва или това е любимият работен период на ГДБОП (края на юни).
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Според мен със сигурност е взел мерки за ИП-то няма начин човек с 11 сървъра да не го е направил - Той ако не го беше направил още на вторият ден след случката вече щеше да е по медиите.
100% се е похвалил пред някой и са го накиснали - Органите в БГ работят изключително и само по доноси - изключително рядко е сами да стигнат до разкритие.
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Сигурно гаджето го е топнало - ядосал е нещо приятелката и тя айде в ГДБОП :oops:
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Сигурно гаджето го е топнало - ядосал е нещо приятелката и тя айде в ГДБОП :oops:

Такива сте жените. :lol:
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Според мен със сигурност е взел мерки за ИП-то няма начин човек с 11 сървъра да не го е направил

Не е толкова сигурно. Разглеждал съм логове на сайтове, хакнати от нашенски хакери и не е имало случай да не видя истинските им IP-та. Възможно е и да се е издал заради самохвалство, но това не го прави по-умен. Има си стандартни методики за защитаване на анонимността когато се правят такива работи, които са елементарни. Освен това, вместо тъпи дифейси, нека източат някоя база данни с имейл съобщения или нещо подобно, и да разкрият уличаващи документи, както правят истинските хакери по света. Това дето го правят у нас дори не е хакерство. Всеки със средна компютърна грамотност може да прочете някой урок в нета как се откриват и експлоатират уязвимости. А за хаковете на Wordpress с готови експлоити пък дори не ми се говори. Това е тотална безсмислица и идиотщина.

Но в случая поведението на "органите" по тъпотия надминава в пъти това на хакера. Пак ще цитирам:
"11 сървърни конфигурации, четири компютъра, три лаптопа, голямо количество хард дискове, флаш памети и оптични носители тип CD и DVD"

Как едно нещо не е наред в тая държава? Нито хакерите ни са хакери, нито органите ни стават за нещо неполово.
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Как да не стават за нищо? Имахме един дето съчки събираше. За разлика от него тези компютри събират + погрешка някой друг ел. разклонител.
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Абе не знам, ама 11 сървъра ли трябват да за се дифейсне тоя сайт? И едно сингапурско прокси да не те хванат не е ли достатъчно? :)
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Абе не знам, ама 11 сървъра ли трябват да за се дифейсне тоя сайт? И едно сингапурско прокси да не те хванат не е ли достатъчно? :)

Аз ми се чини, че тоя сайт е толкова дупкав колкото собственика му и, ако го подпука наистина някой хакер ще му разкаже играта за няколко часа и ПРОФАНИТЕ ще му изядат тиквата!:D
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Определено не трябват 11 сървъра и 3 лаптопа, но пародийното съобщение, публикувано в медиите има нужда от превод. Вероятно тези машини дори не са собственост на тъй наречения хакер, а просто са били в помещенията, където е бил арестуван. Групата е минала и е откраднала всичко по пътя си. Понеже той е 20-годишно хлапе, което може да бъде мачкано, органите са го смачкали. По същата логика, когато бъде извършена телефонна измама органите могат да конфискуват оборудването на клетката, която е използвал измамникът, но не го правят, защото няма смисъл, а и съответният мобилен оператор после ще им скъса дирниците в съда.

Когато обаче става въпрос за 20-годишно студентче безвратият плешо и неговата команда са силни, заплашват, назидават и се оплакват колко малки им били заплатите и колко много работа имали на главата.
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Нещастници смешни!!! Браво на момчето :) глупава грешка е допуснал, но ще му е за урок. Нека не се чустват безсмъртни големите компании, може офлайн да са много големи, но в интернет пространството все още има хора, които могат да се изгаврят с тях. Лошото в случая е, че го спипаха момчето.
 
От: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Те "Анонимните" в България си чатят във Фейсбук с истинските профили, имена и т.н. Тях ако не хванат, не знам кого...
 
Задържаният е направил пълни самопризнания, дори изразил съжаление за извършените от него противоправни действия.
Сори, но само това не го вярва, че се изразил съжаление. Освен ако не са го сдухали нещо или медиите за пореден път не са пренесли правилно информацията.

Но ако трябва и аз да дам мнение, определено съм съгласен с това на Иво - много разпасана история е тук. Уважавам тази организация и нейното представителство тук, но малко действат аматьорски спрямо другите си съмишленици по света.


<meta name="description" content="Профон - защото музиката има права!" />
<meta name="keywords" content="Prophon, music, musician, copy right, protect, protection, legal, law, Bulgaria, Bulgarian, autor, autors, музика, Профон, авторски права, музикант, продуцент, изпълнител, изпълнение, плащане, такса, заведение, хотел, ресторант" />
Има умисъл. Само не знам защо слогана трябва да е описание? Като гледам как са им го направили, не се учудвам, че са им го хакнали. Лошото е, че и компаниите дават много възможности на външния свят за атаки.
 
От: Re: Арестуваха 20 годишен Българин хакнал сайта на ПРОФАНИТЕ Рекетьори

Сори, но само това не го вярва, че се изразил съжаление.
За това едва ли са излъгали и мога да ти обясня защо. Става въпрос за дърти милиционери, тренирани още по комунистическо време, които са майстори в манипулацията на хора. Тарторът им пък държи снимка на Бойко Борисов на бюрото си и едва ли го харесва толкова, колкото иска да се подмаже, за да не му изсъхне мястото. Държи винаги когато го снимат в кабинета му и снимката да е в кадър. Сам си прави извода за какъв човек става въпрос.

Представи си тая банда дърти милиционери в някоя тъмна стаичка наобиколили 20-годишното студентче, което е било водено само от идеята за един по-добър свят при действията си срещу изедниците, чийто сайт е хакнат. Заплашвали са го чрез разни членове от закона, които предвиждат затвор и огромни глоби. Лъгали са го за какво ли не. Играли са на доброто и лошото ченге и накрая са го докарали до такова състояние, че сигурно е подписал и за неща, които всъщност не е извършил. При желание са можели да го на карат да признае дори, че е предателят, който е издал Васил Левски на заптиетата.

Тези самопризнания не струват пет пари и ако адвокатът на момчето е добър трябва да го накара да ги оттегли.
 

Горе