Банка за фирмена сметка - коя?

Можете да разгледате тук - https://pisar.bg/banks/ за таксите при различните банки.

Наскоро говорих с няколко познати, които ползват paysera и казват, че са доволни.
Това което си изпратил е за физически лица. Ние говорим за фирмена сметка..
 
То идеята е сметката да може:

1. Да плащат клиенти - да я пълнят лесно
2. Да имаш ликвидност
3. Да може да оперира с други институции - банки, паймънт гетауей
4. Да се води по правилата на даденото законодателство, в което е бизнеса
5. Да са по-евтини таксите и комисионите
6. Да може да се върже и да предоставя официални документи пред институциите

Може би ей такива неща ще направят банките излишни. Според мен много пеймънт системи се борят в тази насока, но в момента всяка не може без някаква банка. Дори пейпал, който иска верификацията на банков акаунт / карта. Или бъркам. Да, пращат от пейпал една мастъркарт, ако си US гражданин, но реално това е локал случай. А и таксите им май не са много добри. ;)
 
Лошото е, че променят поястоянно условията, примерно на мен първата ми фирмена сметка беше в ПРОкредит. Едно време, преди 5-6 г. бяха със супер цени, за сметката там плащах 10 лв. обслужване на месец или по-малко май, което си беше доста по-ниско от другите, но ей сега гледам вече са по 25 лв. на месец и са най-скъпите.
 
Лошото е, че променят поястоянно условията, примерно на мен първата ми фирмена сметка беше в ПРОкредит. Едно време, преди 5-6 г. бяха със супер цени, за сметката там плащах 10 лв. обслужване на месец или по-малко май, което си беше доста по-ниско от другите, но ей сега гледам вече са по 25 лв. на месец и са най-скъпите.

Прокредит се сбъркаха много последната година.
През месец променят тарифите, както за физически, така и за юридически лица.
Продължават да нямат мобилно приложение.
Продължават да имат най-високите такси сред всички. И то в пъти по-високи от всички други.
А в същото време не предлагат нищо повече от която и да е банка.

пс: Преди седмица въведоха плащането на битови сметки през сайта им ... ?!?!?
 
Това пък що за предимство е като всеки го прави или през EasyPay - офлайн или през Epay - онлайн. :)
Еми ... защото не всеки е power user и повечето хора не знаят за epay. А изипей са ясни.
Другото - доста по-удобно е всичко да се случва от едно място, вместо да си правиш ипей акаунт само, за да плащаш сметки.
 
Еми ... защото не всеки е power user и повечето хора не знаят за epay. А изипей са ясни.
Другото - доста по-удобно е всичко да се случва от едно място, вместо да си правиш ипей акаунт само, за да плащаш сметки.
Всъщност са и данъци и в онлайн магазини. Съгласен съм от едно място. За това си ползвам това място. :)
 
Ама пък прокредит имат промо 5 лева международен траснфер (предполагам SEPA).
Как се използва тази промоция ? Аз съм на прокредит и плащам наем на хазяйката ми, която е в Италия на Уникредит. Таксата за превод е 20 лв. Което е доста по-добре от 30те на Уникредит. Всъщност май в това ценово отношение единствено са по-добри.

@Blinky пак казвам - когато става на въпрос за power user-и като тебе е едно. Хайде обясни го това на баща ми - да ходи да си прави акаунти някъде, че да бил можел да плаща и на други места ... все едно някога е плащал или ще го направи.
Друг въпрос е че имам и връстници, които се занимават с ИТ и продължават да отказват да използват каквото и да е онлайн плащане и всеки път ходят до easypay или до банката за превод.
Спре ли easypay & econt и държавата спира да работи !
 
Как се използва тази промоция ? Аз съм на прокредит и плащам наем на хазяйката ми, която е в Италия на Уникредит. Таксата за превод е 20 лв. Което е доста по-добре от 30те на Уникредит. Всъщност май в това ценово отношение единствено са по-добри.

@Blinky пак казвам - когато става на въпрос за power user-и като тебе е едно. Хайде обясни го това на баща ми - да ходи да си прави акаунти някъде, че да бил можел да плаща и на други места ... все едно някога е плащал или ще го направи.
Друг въпрос е че имам и връстници, които се занимават с ИТ и продължават да отказват да използват каквото и да е онлайн плащане и всеки път ходят до easypay или до банката за превод.
Спре ли easypay & econt и държавата спира да работи !
http://www.procreditbank.bg/bg/prom...eski-i-yuridicheski-litsa/page/870/item/35369
 
Ее. За това поколение сигурно ще е нужно да се удари едно рамо, но и баща ти и моя са все по редки случаи. При нашите, майка ми се оправя доста добре с технологиите последно време. Още не са стигнали до момента с плащането на сметки онлайн, но пък не са имали и желание. При проявено такова, 100% мисля, ще им е по добре през ипей. Да ги навия с активно онлайн банкиране, това ми се вижда по-трудно, да не говорим, че в повечето добре направено банкирания има адски много опции и това води до объркване и страх от ползването им. А не дай си Боже да им кажеш, че и през мобилни приложения е възможно това плащане на битови сметки. :)

То държавата няма да спре при изчезването на Еконт и изипей, ама ще им излезе през носа на повечето техни алтернативи и конкуренти.
 
То АБВ да спре ще стане суматоха, след като масово все още ползват АБВ за основна поща, вие говорите за неща като изипей. Хора на по 20-25 години още спират да ме питат накъде бил водопада или езерото в района, където живея, а с аверите ми говорим за електронно гласуване, докато масово един GPS не могат да пуснат, просто откъм базови технически умения мнозинството хора са доста, ама доста зле. Това са личните ми наблюдения, да не говорим за пазаруване онлайн, все още има хора, които желаят аз да им поръчам нещо, вместо да се научат или от страх да не се минат, примери колкото иска човек и лошото е, че има доста млади хорица, които хал хабер си нямат от нищичко, дори предполагам тайно ги устройва да висят на някое гише 5 часа, защото всичко е било физическо, а не дигитално..
 
Да. Има още няколко ключови сайтове, които ако спрат, ще стане интересно. :) Единият е замундата - ще срежат културния живот на минимум половината население, другия - фейса - държавната администрация и кибиците в държавния сектор няма как да им минава деня. И сигурно има още някой друг "важен" за обществото сайт. :)
 
Момчета, аз ползвам фирмена сметка в Пейсера и съм много доволен, нямам такса поддръжка и така нататък. Имам само такса за превод, но не правя много превод така, че не е болка за умиране.
Имам обаче следния проблем. Май не мога да правя плащания към НАП (до миналата година не можеше).
Имате ли идея дали вече е възможно и ако не знаете ли какви са опциите да си платя данъка към държавата?
 
Момчета, аз ползвам фирмена сметка в Пейсера и съм много доволен, нямам такса поддръжка и така нататък. Имам само такса за превод, но не правя много превод така, че не е болка за умиране.
Имам обаче следния проблем. Май не мога да правя плащания към НАП (до миналата година не можеше).
Имате ли идея дали вече е възможно и ако не знаете ли какви са опциите да си платя данъка към държавата?
Пай сера така ми го начукаха без предупреждение!
Решиха да ми закрият сметката без никакво обяснение. Изпратиха ми общите им условия и казаха там да търся проблема. Звънях им и по телефона и те също казаха че не дават обяснение, да чета условията... Е четох, четох и не видях причината... Пратих и на счетоводителя ми да погледне, и той не разбра защо закриват сметката ми. Имам плащания към програмиста ми, от ипей акаунта и към суперхостинг. И те без предупреждение ми заявяват че ми закриват сметката която е на 3 месеца. Не ги препоръчвам, те взимат само такси и такси в евро и накрая го ядеш. Прехвърлих се към ми пост и до момента съм доволен, има и хиляди начини, за да приемаш плащания, а и таксата е само 0,80 когато превеждаш към други банки, не 1 евро както е при пайсера...те са насраха. Събуждаш се и гледаш в имейла си пайсера как са написали, че сметката ти е закрита,а ти днес по договор трябва да платиш на програмист, счетоводител и т.н, и разчиташ на фирмената си сметка, която вече е блокирана без предупреждение... и искат да им предоставиш друга сметка на която да ти преведат баланса, без да те предупредят, отделно от баланса ти са си взели около 3 лева такси, затова, че са решили да те закрият ей така изведнъж.
 
Пай сера така ми го начукаха без предупреждение!
Решиха да ми закрият сметката без никакво обяснение. Изпратиха ми общите им условия и казаха там да търся проблема. Звънях им и по телефона и те също казаха че не дават обяснение, да чета условията... Е четох, четох и не видях причината... Пратих и на счетоводителя ми да погледне, и той не разбра защо закриват сметката ми. Имам плащания към програмиста ми, от ипей акаунта и към суперхостинг. И те без предупреждение ми заявяват че ми закриват сметката която е на 3 месеца. Не ги препоръчвам, те взимат само такси и такси в евро и накрая го ядеш. Прехвърлих се към ми пост и до момента съм доволен, има и хиляди начини, за да приемаш плащания, а и таксата е само 0,80 когато превеждаш към други банки, не 1 евро както е при пайсера...те са насраха. Събуждаш се и гледаш в имейла си пайсера как са написали, че сметката ти е закрита,а ти днес по договор трябва да платиш на програмист, счетоводител и т.н, и разчиташ на фирмената си сметка, която вече е блокирана без предупреждение... и искат да им предоставиш друга сметка на която да ти преведат баланса, без да те предупредят, отделно от баланса ти са си взели около 3 лева такси, затова, че са решили да те закрият ей така изведнъж.

много неприятно. А правил ли си преводи от Пейсера към НАП? Ако да, можеш ли да ми кажеш как?
 
много неприятно. А правил ли си преводи от Пейсера към НАП? Ако да, можеш ли да ми кажеш как?
Не те нямат преводи към бюджета за момента, били работили по въпроса. Препоръчвам ви да ги смените, за да не останете неприятно изненадани. Платих си и картата 7 евро за доставка, и изведнъж не може да се разчита на тях. Ми пост са доста по добра оферта и имат денонощна поддръжка. Картата там бъза поръчка за 2дни с куриер е безплатна.
 

Горе