Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

ще те чакам :beer:
това не е твоята снимка нали?
Почти толко грозен съм като снимката ама нямам бръчки а само издути вени и всявам респект с осанка
Всъшност аз си имам доста отдадена счетоводителка, но е много натоварена и мога да наема втора, за подобро счетоводство съм готов на всичко
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте, имаме онлайн магазин за подаръци. Искаме да разширим асортимента си с бижута от сребро и злато. Въпроса ни е трябва ли да имаме разрешително, за продажба на сребро и злато, ако предлагаме продукцията на съществуващ магазин и ръчно израаботени бижута на бижутер които си имат всички разрешителни. Или можем с някакъв договор за изплащане на комисионна към нас да продаваме без такова разрешително. ИЗВИНЕТЕ АКО Е НЕГРАМОТНО ЗАДАДЕН ВЪПРОСА.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте, имаме онлайн магазин за подаръци. Искаме да разширим асортимента си с бижута от сребро и злато. Въпроса ни е трябва ли да имаме разрешително, за продажба на сребро и злато, ако предлагаме продукцията на съществуващ магазин и ръчно израаботени бижута на бижутер които си имат всички разрешителни. Или можем с някакъв договор за изплащане на комисионна към нас да продаваме без такова разрешително. ИЗВИНЕТЕ АКО Е НЕГРАМОТНО ЗАДАДЕН ВЪПРОСА.

Не е неграмотно, но бас държа, че си питала и другаде
Какво ти отговориха, че за търговия с благородни метали се иска лиценз
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Говорихме със самия бижутер, който има такъв лиценз, но се чудехме дали е нужен лиценз, ако препродаваме техните бижута.
Явно трябва, благодаря много за бързия отговор!
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Говорихме със самия бижутер, който има такъв лиценз, но се чудехме дали е нужен лиценз, ако препродаваме техните бижута.
Явно трябва, благодаря много за бързия отговор!

Трябва лиценз и за изработка и за търговия
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Привет,

Да се включа и аз с питане:

БГ фирма, която не е регистрирана по ДДС, търгуваща с мобилни апарати, които иска да внася от Испания и да продава в ЕС:

Ще ли има някакви проблемации и какви са условията за това?

Като втори въпрос искам бързо да попитам как да си увелича капитала на фирмата най-безболезнено, защото е минимален а трябва да правя поръчка за 4 цифрена сума да речем?
 
Последно редактирано:
От: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Привет,

Да се включа и аз с питане:

БГ фирма, която не е регистрирана по ДДС, търгуваща с мобилни апарати, които иска да внася от Испания и да продава в ЕС:

Ще ли има някакви проблемации и какви са условията за това?

Като втори въпрос искам бързо да попитам как да си увелича капитала на фирмата най-безболезнено, защото е минимален а трябва да правя поръчка за 4 цифрена сума да речем?

Няма ли някой с подобен вид занятие?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

какво точно имаш предвид под проблемации?
бързо да ти отговоря да си направиш заем от теб към фирмата и да не си увеличаваш капитала.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Благодаря, това вече го направих!

Остана първата част от въпроса

Под проблемации имам предвид дали има някакви условия за продажба на продукти на граждани от страни членки на ЕС по-различни от тези при продажба на БГ граждани?

Също така при внос от Испания предполагам си плащам ДДС а после няма как да си го взема след като не съм регистриран по ДДС или нещо бъркам, че ми е малко тъмна Индия?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Търся счетоводство, където да разбират от Пейпал, ФБ и adwords рекламиране. Имаше във форума едно, но не мога да ги намеря. Помогнете с линк или самите счетоводители да пишат. Поздрави!
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Решението на чуденето ти е да ползваш посредник, който ще ти превежда левове (или евро, долари).

Когато получаваш левове чрез PayPal, а клиентът плаща с долари не се чудиш как да осчетоводяваш приходите. PayPal автоматично обменя валутата при плащането (разбира се при неизгоден курс - няколко процента от пазарния).

Същата е причината да не се чудиш при ползване на доставчик на платежни услуги, който подобно на PayPal ще ти вкарва левове в сметката, независимо в каква валута плаща клиента.

Виж например BitPay, CoinBase и CoinPayments. Твоят счетоводител не трябва да знае с какви койни плаща клиента, осчетоводява се плащане с декретна валута (долари, евро).

НАП казаха, че биткойните са финансови активи (както договорите за разлика), обаче това го казаха във връзка с декларирането на доходите на физическите лица. Ако си юридическо лице може би ще е по-удачно да ги разглеждаш като валута (например все едно си получил американски долари, руски рубли и т.н.). За да не се чудиш ползвай посредник.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Започнах работа от средата на месеца. Преди това бях без работа известно време и си плащаш здравните сам по 16.80 на месец.

Обаче сега примерно за 12 дена как да си ги платя (не за целия месец)?

Т.е. каква е сумата.

(16.80 / 30) * 12 или (16.80 / 22) * 12

Или да пускам същата сума от 16.80 пък да пиша от коя до коя дата става въпрос - от 1 до 12.


Извинявам се за тъпия въпрос и благодаря предварително.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Мисля да започвам бизнес с вендинг машина за салати.
Отчитането същото ли е все едно ги продавам от заведение или има някакви разлики?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Извинявам се ако не съм нацелил темата или въпроса ми не е за тук, но от известно време ме чопли и искам да знам.
Имам един онлайн магазин работещ изцяло на дропшипинг и сега правя друг но за чужбина, отново само на дропшипинг. Мога ли да си изям глобата за нещо като за продукти или някакви задължения към държава, ддс и прочие, някакви фактури там? Смисъл, знам че звучи тъпо, сега 20 човека ще го кажат по 30 начина, но има ли някакъв начин да ми лепнат някаква глоба, щото не плащам данъци конкретно за този сайт?
Печалбите ми са далеееееч от тези 200лв, който прочетох тук, а за този за чужбина - той още се разработва и има сайтове специално за дропшипинг, единствения проблем който бих видял аз, е клиент да каже, че не е доволен или нещо подобно, но аз искам да знам конкретно за държавата?

Да не спамим, може и на ЛС да ми дадете някакъв смислен отговор.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

има ли някакъв начин да ми лепнат някаква глоба щото не плащам данъци конкретно за този сайт

Т.е не декларираш дохода от този магазин? Или си плащаш данъците но питаш дали отделно заради това че се занимаваш с продукти се дължи нещо допълнително?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Глоба от кой, от къде, да поврачуваме дали може?!! Кви 200 лв. кви 5 лв.? Извършваш ли търговия с тези твои сайтове? Плащаш ли данъци? Какво - задавам ти риторични въпроси? Ами и ти го правиш! Достатъчно си интелигентен щом се ровиш /даже и акъл даваш - накои от последните ти мнения тази вечер, просто ми попаднаха в полезрението/ в този форум, за да си отговориш сам. А що се отнася до това каква е вероятността да отнесеш някоя глоба - нито на боб, нито на кокали излезна.

П.П. Не ми се връзвай, нещо не съм на кеф днес. 8)Абстрахирай се от тона и иронията и преосмисли какво съм ти написъл. Успех
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Верно, че хем задавам тъп въпрос, в който може и да си отговарям, но от моя гледна точка има и малко смисъл да го задам.

За колегите:
zbm - кви доходи - 30лв на месец, доход ли го наричаш? Никъде нищо не декларирам, в НАП не съм стъпвал. За данъци фирмата ми се занимава с тях (работя на 8 часов работен ден в чужбина) и сайтовете ми са от няколко години, но от няколко месеца навлизам в магазините. Не знам дали изобщо на някой управник трябва да дам нещо.

pa_lta - бе викам да се разровя да видя кво става във форума, че отдавна не съм го правил, та затова писах тук там. Единият ми магазин насочен за една държава, другия за другИ (щото искам малко международен да е) аз съм в трета страна, нищо чудно някой от някъде да ми напише някво писмо, че дължа еди кво си. Въпроса ми беше нещо такова - аз изцяло работя на дропшипинг, дали може някой от някаква агенция да ми дойде и да ми изръси - дължит такава, такава и такава глоба за еди кво си. Дано този път да съм обосновал въпроса си по-добре.


happyslacker - много полезно, наистина. За амазон не мисля да се включвам нито в ибей нито в амазон, продажби на посетителите на сайта. Линковете които си ми дал ги прочетох поне първите 10 поста и реално погледнато - никъде не видях да има проблем с дропшипър.

Сега, може аз да съм объркал или недовидял, но дропшипъра за мен е човек разпространяващ продукти на друга фирма по начин и метод удобен за него. Не съм запознат със законодателства и тем подобни (пък и затова питам тук) но си разработвам магазин, продуктите идват от сайтове които са за дропшипинг и ги продавам на хора, които си ги купуват от мен. Да правя някакъв 2000 долара оборот на месец, добре, ще си регна фирма нали. То с такъв оборот, кои идиот няма, ама да кажем оборота е някакви мижави 100 долара. То може оборота да не е решаващ, ама някой Убразован, да не дойде да ми търси глоби и сметка за тази стотачка? Това ми е като цяло питането - има ли някакъв специален закон/данък за дропшипърите, който може да се окаже вратичка за някой данъчен ?

Иб*********си дългия пост! Извинявам са, ама тряяяши да си излея мислите :D :D
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Щом от 30 кинта вече те е хванало шубето че нап ще те гонят, най-добре въобще не се занимавай с бизнес, няма смисъл.
 

Горе