Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

От: Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

Как така ще фалира държавата?

Аз например съм регистриран по ЗДДС, обаче нито плащам ДДС, нито държавата ми плаща. Тоест като отида в магазина за храна си плащам ДДС-то както всеки друг.

Наел съм счетоводител, който праща нулеви декларации всеки месец. Това, че давам 30 лв на месец не води до фалит. А държавата не губи от това, че подавам декларации (маргиналната цена за обработката им е много малка - подават се с електронен подпис и служители на НАП не се занимават с тях, като изключим че за две поредни години ми правиха по една проверка годишно, миналата година обаче пропуснаха).
 
От: Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

Сега като се замислих, действително някои фирми може да фалират, защото разхода за счетоводител от 100 лв месечно (допълнително) ще обезсмисли правенето на бизнес - по-добре да работят хигиенисти някъде на минимална заплата - повече пари ще вадят.

Но "фалит на държавата" е малко пресилено.

Българите са търпеливи животни, ще търпят даже и да им въведат прогресивно данъчно облагане и увеличат законодателството 10 пъти.
 
От: Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

Хепи е написал защо да има праг всеки от раждането си да е регистриран по ДДС - Не става въпрос за фирми а за хора

Ако всички са регистрирани по ДДС и всеки си приспада ДДС за направените от него покупки какво ще се случи според вас ???
 
От: Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

неимоверно ще се увеличи платения данук печалба, данък върху доходите и практически няма да има укрити обороти - това ще се случи
 
От: Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

Дали обаче това ще е достатъчно за да компенсира загубите от ДДС които са основно перо в бюджета на държавата?
 
От: Бирници подпукаха търговците в нета - как да проверим, дали дължим пари?

Ако всички са регистрирани по ДДС и всеки си приспада ДДС за направените от него покупки какво ще се случи според вас ???

Аз съм регистриран по ЗДДС като физическо лице, но си плащам ДДС-то и нищо не ми се приспада. Ако прочетеш закона ще ти стане ясно защо не мога да отида в НАП с касовите бонове от магазина за хранителни стоки и да ми върнат ДДС-то.
 

Горе