Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

С това много ще ги уплашат - като да пикат срещу ветъра
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

С това много ще ги уплашат - като да пикат срещу ветъра


[video=youtube;TnvmGZpeG3c]http://www.youtube.com/watch?v=TnvmGZpeG3c[/video]


Този най-вероятно потомък на кавказки Българи "пика срещу ветъра" и трябва да ти кажа че бая руски майки опика:twisted:
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Интересна ситуация се получи, отдавна не бях виждал подобна. Ще фърчат глави по Великден

[video=youtube;Rqim72Il97w]http://www.youtube.com/watch?v=Rqim72Il97w[/video]

Се така да е :hangs up:
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Не знам колко ги е уплашил до колкото си спомням търка наровете по руските затвори.
Освен това човека има кауза - тук да си видял някой освен лапането и гъзенето да има кауза - че чак да фане гората
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Не знам колко ги е уплашил до колкото си спомням търка наровете по руските затвори.
Освен това човека има кауза - тук да си видял някой освен лапането и гъзенето да има кауза - че чак да фане гората

Грешна ти е информацията, свери я пак.

И тук има кой да хване гората не се притеснявай, само чакаме точния момент за да закопаем горския един път завинаги

........................................

Интересна ситуация се получи, отдавна не бях виждал подобна. Ще фърчат глави по Великден


Моше много нагла уруспия си

Вече казах да не серете с клипове на руски чифтокопитни квичащи на източния диалект на Българския език, използвайте автентичен руски език :

Ио-пи-ни-паццо. Заокотом, заоцам, никем
Шолда, колда. Паф, паф, папф, пацц.
Кинцо, пинцо, тинцо, дыньоцон.
Цон-цан-цен! щонн,
Щонд, дынзо!

Кудин-то Ноль, чиходам, шам
Болдо ро-ко, булдарам, ганем, кондырь!
Ау, ау – шихарда, кавда!
Руку – куру-ту! кир-дынь,
Тырь-щарь-кордоко-ау!

Коно-то-цо-ио, ия, ио, ио-цок-цок
Русалок,– русалок, корто-то бух бух.
На ппуду, голтол, боято, когда.
Шаррах, кофундо, шаррах-слоцал цолк.

.............................

Шаренкова дали го отбира руския хич не знам :lol:
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Щом се косиш за Великден, ОК. AnalyzeThis 8)

[video=youtube;MBx8HIY94r0]http://www.youtube.com/watch?v=MBx8HIY94r0[/video]
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Блеки на такива работи не се радвай толкова щото не се знае какво ще стане накрая - Аз съм за спиране на проекта Белене но както виждаш от статията тепърва щели да се разбират с руснаците да не се съдим - нали се сещаш че това разбиране ще ни излезе през носа
Има една много готина притча за едно птиче и там поуката е че не всеки който те вади от лайното ти мисли доброто :)
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Никакво разбиране няма да има - 1млрд ще трябва да платим неустойки - само заради това, че сме го прекратили по наше желание. Алтернативата е да се пръкнем още 15млрд - сиреч половината електорат на БСП да изпука от глад.
Бесепара, дето го е подписвал тоя договор заслужава разстрел на цялата рода до 9то коляно.
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Газпром ни сваля с 11 % газа, плащаме си всичко за „Белене”

Газпром смъква цената на газа за България с около 11 процента, а ние се задължаваме задължението да заплати всичко, което е произведено до момента от руска страна за АЕЦ „Белене".

Това са резултатите от приключилите в Москва срещи на министъра на икономиката Делян Добрев с шефа на Газпром Алексей Милер, заместник-председателя на правителството Игор Сечин и с министъра на енергетиката Сергей Шматко.
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"


Щчха да го вдигат ако не се лъжа с 12-13%,ся ще го намалят с 11% - смех. Никаква далавера нямаме май от това намаление? А това чете ли го:

Намалението за газа е от първи април и важи за следващите 9 месеца, като 11 процента по-евтин газ означава около 534 долара за 1000 кум.м., което пак е твърде много, сравнено с посочваната от премиера Борисов цена за Германия, която е 300 долара.

И газта ни е една от най-скъпите в ЕС. Останали нещо дето да е не е най-скъпо в ЕС?:mrgreen:

ПС: И най-смешното е, ако не се бъркам съм останал с впечатлението, че газта за Германия минава през нашия тръбопровод.:D
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Дам. При Германците цаката май беше, че имат алтернативни доставчици и има конкуренция.
Докато при нас са само руснаците и колкото ни кажат - толкова... И 1000 долара да ни кажат - няма къде да ходим, седи си без газ...
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Да Руснаците 1/3 държат от вноса за Швабландия, то ако се махнат посредниците както чета ценаа драстично ще падне. Но както и да е добра новина от пускъпване с 15% дето говореха преди с 11% спад добре.

Сега ако съм некой с розовички очила ще си каже ей резнахме им Беленето дето щяха се нахаплярат и сега се страхуват от нас и свалят цената :D, ех мечти мечти
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Още дълго време ще сме зависими от Русия...
но на мен ми е много странно това намаление..
очаквам да кажат по какви причини са го направили


a за АЕЦ-а

онзи ден:
Сергей Шматко: Русия ще настоява да бъдат изпълнени ангажиментите по АЕЦ "Белене”

а днес:
Делян Добрев уточни, че по време на разговорите изобщо не е ставало дума за някакви компенсации във връзка с прекратяването на проекта "Белене".

:confused:
 
От: От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

но на мен ми е много странно това намаление..
очаквам да кажат по какви причини са го направили

Еми нещо такова:
ние ще ви смъкнем цената с 11%, за сметка на това пък вие ще си платите неустойките, без да мрънкате

Реално нито е имало вариант да не си платим неустойките, нито намалението е истинско намаление (дето вика gangster), обаче така изглежда сякаш и двете страни правят по един компромис.
С две думи - нищо, просто дипломатическа хватка за пред хората.
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Агейнст ти цифрите ги нямаш за нищо - били посочил къде ги видя тия неща или на партийната сбирка пак са ви ги разправяли.
Оня ден по телевизията ББ каза че още и той не знае колко би струвал този проект щото не е готов доклада - вчера гласуваха да го прекратят???
Нали има назначен одит що не бъде публикуван доклада за да се види колко аджеба ще струва този проект и колко ще струва тока от него и тн. Май ще се окаже че какво е писало в проекта няма никакво значение, важно е какво е казала г-жа Клинтън на ББ преди около месец. Нали се сещаш че такива посещения не се правят щото е голям симпатяга а за да се набиват канчета.
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Манта, усещаш ли как пак се пооплете леко? :)

Това е щото тръгна да играеш рискованата игра да кажеш, че си против Белене.... незнам, явно да придадеш автентичност на писанията си из форума - ужким че не си бесепар :)

Така обаче после като се заплю по съпартииците ти че са крали и се наложи да почнеш да ги защитаваш.
И сега ББ бил спрял проекта, не защото е неизгоден, ами защото Клинтън му наредила? Е чакай, нали и ти твърдеше, че е неизгоден - сега пък Клинтън наредила така?
 
От: От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Реално нито е имало вариант да не си платим неустойките, нито намалението е истинско намаление (дето вика gangster), обаче така изглежда сякаш и двете страни правят по един компромис.
С две думи - нищо, просто дипломатическа хватка за пред хората.
Това не са обикновени търговски договори.
В дипломацията има милион варианти. Не забравяйте въздушния коридор за Ирак. И Господ знае какво още.
А САЩ и Русия имат доста многомилиардни интереси.
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Манта, пусни си Панорама да слушаш бат ти Бойко какви плесници ви лепи :)

Сега каза за 20те млрд откъде идват, понеже нали питаше - 6 млрд евро трябва да се додаде още - към 10млрд лева. Кредит - с 10% лихва на година - за 6-7 години изплащане + още 1млрд наляти вече - стават 18-19 млрд лева. Найс, а?

А вие като го започвахте приказвахте за 4млрд ;)
 
От: Борисов: Прекратяваме проекта АЕЦ "Белене"

Агейнст единственото което може да се оплете са спегетите ти в главата за които мислиш че са мозъчни гънки.
Казах че съм против атомната централа не защото съм против самата атомна енергетика а защото е излишен риск без да се отразява върху цената на тока за потребителите.
Също така казах че в Белене са заробени много пари залудо.
А дали трябва да се радваме на тази новина или да ревем може да разберем само ако знаем какво пише в одиторският доклад който както виждам нямат желание да публикуват и освен това трябва да се знае каква ще е цената на прекратяване на договора - За това му викам на Блеки да не изпада във възторг щото не се дали не се радваме на това че са ни сложили възелин.
 

Горе