Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Няма лошо телевизията да е платена, аз лично не съм против. Да се изнесат в отделен пакет, който струва 2 лева и който иска да ги гледа. HBO и Cinemax са така и никой не протестира срещу тях. Проблемът при бТВ е че искат да станат задължителна телевизия и всички да ги имат и да плащат за тях. Така е било едно време с вестник "Правда". Щеш не щеш си абониран за него и си плащаш. Нищо че после се реже на правоъгълници и отива закачен на тел в селската тоалетна. Не мога да разбера кой некадърник взима тези решения в бТВ, но те са катастрофални и накрая ще ги катурнат. Ще обърнат палачинката към края, но вече ще е късно и ще са си спечелили омразата на хората.

Искам да се обърна към хората от бТВ, ако четат тук, и да кажа, че телевизията им се управлява от изключително глупави ръководители, а стратегията им за развитие спокойно мога да определя като налудничава. Пазарът нито има нужда, нито може да поеме толкова много техни ТВ канали и радиостанции, а и медийната им група няма капацитет и потенциал да ги напълни с качествено съдържание. Каналите могат да се наложат само от позицията на силата, а последната я имат благодарение на старите лаври, върху които лежат. Това обаче няма да е вечно и когато си изчерпат окончателно кредита на зрителско доверие ще паднат доста отвисоко и заслужено ще загубят всичко изградено през началните години от съществуването си.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Проблема е ,че за да си национална телевизия трябва да имаш (мисля че беше 7 ) канала, но другите примерно като нова не си налагат да им се гледат другите канали, а даже и 3 от тях работят на загуба, но БТВ нали са специални трябва да им гледаме всичките турски сериали и тъпотии.............. Да си гледат работата аз лично от около 4-5 месеца скъсах с тази продажна медия
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Искам да дам за пример един друг подобен случай. Преди години торент сайтът Арена се помисли за голяма работа и реши да направи достъпа до услугите си платен. Трябваше да се пращат есемеси за два лева и нещо ако не се лъжа. По това време Арена беше номер едно в България и почти нямаше конкуренция. Само за месец два имиджът им се срина тотално, а потребителите, ъплоудърите и другите важни хора се преместиха в Замунда. Минаха доста години оттогава, но Арена още не може да се възстанови, а някои хора вече дори са забравили, че е имало такъв тракер. Замунда си остава топ тракер на България. Веднъж подиграеш ли се с потребителите е завинаги. Намразват те до живот и не припарват повече до услугите ти.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Искам да дам за пример един друг подобен случай. Преди години торент сайтът Арена се помисли за голяма работа и реши да направи достъпа до услугите си платен. Трябваше да се пращат есемеси за два лева и нещо ако не се лъжа. По това време Арена беше номер едно в България и почти нямаше конкуренция. Само за месец два имиджът им се срина тотално, а потребителите, ъплоудърите и другите важни хора се преместиха в Замунда. Минаха доста години оттогава, но Арена още не може да се възстанови, а някои хора вече дори са забравили, че е имало такъв тракер. Замунда си остава топ тракер на България. Веднъж подиграеш ли се с потребителите е завинаги. Намразват те до живот и не припарват повече до услугите ти.

Така е! Лакомията е мноого лошо нещо.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

БТВ си махнаха филмите, сега и цялата телевизия :) Може да я спрат отвсякъде и да я пуснат платена във voyo :)
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

БТВ си махнаха филмите, сега и цялата телевизия :) Може да я спрат отвсякъде и да я пуснат платена във voyo :)

Това ще е началото на края. Познавам само един човек, който плаща за това чудо. :)

Мен ми е интересно пак ли продават рекламните слотове на тези си цени? Ако е така, да са им живи и здрави спонсорите.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Цената на рекламата им била обвързана с рейтинга, обаче него сами си го правят с дъщерни агенции за анализ, тъй че не страдат засега. Въпросът е докога рекламодателите ще търпят да ги доят за услуга, която не получават в пълен размер.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Цената на рекламата им била обвързана с рейтинга, обаче него сами си го правят с дъщерни агенции за анализ, тъй че не страдат засега. Въпросът е докога рекламодателите ще търпят да ги доят за услуга, която не получават в пълен размер.

То от моя въпрос най-логичния е твоя. Но пак стигаме до един и същ отговор. Аз ли съм зле, рекламния ни пазар ли е изкривен, рекламодателите са тъпи, не знам реално какво се случва. Само знам, че едни пари изтичат в нищото, което лошо няма, щом има, нека се харчат. Явно криза нема. Само на думи е. :)
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Не мога да ги разбера тия от битиви - нали навсякъде претендират, че са за свободното разпространение на каналите им?
Навсякъде из нета дето преди можеше да се гледат телевизиите свободно - сега гледам масово махнати по настояване на би медия груп. Значи можеш да гледаш стотици канали други, а баш пък те ощипаните, засегнатите.
Хем свободни, хем се налагат нагло - репортажи за пирати, мирати... войота....

Ти остави дето не може да се гледа телевизията им онлайн никъде освен на техния сайт ама гениите си трият и промотата на сериалите дето са им един вид безплатна реклама. Пращи от акъл ръководството им. :D
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Искам да дам за пример един друг подобен случай. Преди години торент сайтът Арена се помисли за голяма работа и реши да направи достъпа до услугите си платен. Трябваше да се пращат есемеси за два лева и нещо ако не се лъжа. По това време Арена беше номер едно в България и почти нямаше конкуренция. Само за месец два имиджът им се срина тотално, а потребителите, ъплоудърите и другите важни хора се преместиха в Замунда. Минаха доста години оттогава, но Арена още не може да се възстанови, а някои хора вече дори са забравили, че е имало такъв тракер. Замунда си остава топ тракер на България. Веднъж подиграеш ли се с потребителите е завинаги. Намразват те до живот и не припарват повече до услугите ти.

Много ми напомня за дата.бг, свежото, повярваш ли си веднъж си загубен, ябълките и те по този път поеха и полека лека взеха да загниват(съдейки по акциите им) ...
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Ето един много интересен коментар който може би обяснява защо Боклук ТВ прекъсна договорите на малките оператори и вдигна цената за Булсатком

Виваком ТВ (сателитаната) е алтернатива на Бусат ком и е собственост на КТБ (кооперативна търговска банка) която пък е собственост на Цветан Василев който е човек на Бойко Борисов. И те натискат турската да дава такива условия на булсатци за да им избягат клиентите и да отидат на сателита на виваком.
Това е поредния рекет на ГЕРБ и насилствено прехвърляне на пари от частна фирма към под тяхна такава. До изборите ще е така. Малко остана, още само 6 месеца.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Икономическа полиция влезе в офисите на телевизията на „Булсатком“

Служители на Икономическа полиция са влезли днес в офиса на телевизията на оператора "Булсатком" „ТВ Плюс".

В медията има засилено полицейско присъствие. В момента проверяват документите за самоличност на хората, работещи в студията.

Тук повече> http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1709504
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Икономическа полиция влезе в офисите на телевизията на „Булсатком“

Служители на Икономическа полиция са влезли днес в офиса на телевизията на оператора "Булсатком" „ТВ Плюс".

В медията има засилено полицейско присъствие. В момента проверяват документите за самоличност на хората, работещи в студията.

Аз на по-предните страници бях писал, че ще ги нападнат нинджите - много познавам ей. :mrgreen:
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Цитат от тази статия:


Спорът между сателитния доставчик “Булсатком” и “Би Ти Ви медиа груп” не е единствен в Европа.

Подобен скандал избухна и в Румъния, където доставчикът Romtelecom не успя да сключи сделка с Pro TV (чиито собственици са същите като и на Би Ти Ви) и спря 11-те канала.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Да това е БТВ като не им поддаваш на изнудването пращат властта срещу теб, да рови дали евентуално няма да излезе нещо и да ти саботира работата.

Кога икономическа полиция ще влезе в БТВ?
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Да това е БТВ като не им поддаваш на изнудването пращат властта срещу теб, да рови дали евентуално няма да излезе нещо и да ти саботира работата.

Кога икономическа полиция ще влезе в БТВ?

Най-вероятно никога те са като Веско Маринов - който е на власт с него са. :D

Пак си показах с този акт колко гнусна телевизия са!
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

А на бас, че тази проверка е заради сигнал за нелегален софтуер.
 
От: От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Най-вероятно никога те са като Веско Маринов - който е на власт с него са. :D

Пак си показах с този акт колко гнусна телевизия са!
Като чета из мрежата и по-специално соц. канали, доста негативни се сипят сега с това. Всички знаят каква е акцията и кой седи зад нея. Поне показаха колко могат. Явно доста могат. :)

И какво, ще прецакат няколко работни места, за да угодят на медията? Не знам, но икономика не се прави така. Като не те кефи му пращаш полиция, защото не си добър на пазара. Типично по български.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Да това е БТВ като не им поддаваш на изнудването пращат властта срещу теб, да рови дали евентуално няма да излезе нещо и да ти саботира работата.

А от Булсат не могат ли да пратят някой да разследва как бунак тв си отчита рейтинга и мами рекламодателите? Най-големия телевизионен доставчик ти отрязва аудиторията и рейтингът ти е същия? Тук и малко дете би видяло, че сметките не излизат...
 

Горе