Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Ето какво са писали в сайта си БТВ:
bTV никога не е призовавала зрителите да сменят доставчика си.
Аз лично видях да тече надпис, в който казваха на хората да сменят доставчика, дори и по новините го казаха.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Нещо от сорта на:
Ако искате да Ни гледате, има ни по близуу и виваком.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Сега остава Булсат да държи сметка на бунак тв колко от парите на рекламодателите им държат за себе си и колко инвестират в кабелните и сателитни оператори. :D
А Булсаткома държи ли им сметка колко от парите за реклама реинвестират в нови неща? :)
 
Последно редактирано:
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Ето какво са писали в сайта си БТВ:

Аз лично видях да тече надпис, в който казваха на хората да сменят доставчика, дори и по новините го казаха.

Точно затова си мислех и по радио, и по телевизията призоваха за смяна на доставчика.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Точно затова си мислех и по радио, и по телевизията призоваха за смяна на доставчика.
И аз си мисля, че призовават. Смяната с антена няма да подсигури на зрителя всичките анали от групата, както и няма да е платил на някой оператор, а от там на медията. :) Всичко е навързано. И всичко е за пари. ;)
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Да, а напролет като тръгне цифровата в цялата страна освен основното бТВ, и останалите ще се ловят безплатно с антена. Затова бързат да сключат прескъпи договори с кабелните и сателитни оператори, защото знаят, че ще им е за последно на тези цени.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

ОДА ЗА БТВ
Ставам рано призори, гледам - няма БТВ!
Търкам сънени очи, гледам - няма БТВ!
И кафето да заври - няма, няма БТВ!
Днеска май ще ми спори - няма, няма БТВ!
Хората са по-добри, щото няма БТВ!
Вечер пускам новини - радост! Няма БТВ!
Господ да благослови, който махна БТВ!
Късно е и ми се спи, ехааа - няма БТВ!
Сън спокоен до зори - днес не гледах БТВ!
Из "Записки по медийните въстания"
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Внимавайте с тея оптичните ... или поне не се лъжете че в компа ви влиза оптика. Един познат ми се хвали оптика, братле до нас не знам си какво ... слизам до кутията гледам суич захранен с UTP-а и се губи смисъла от тая оптика от кутията до него ... като преди това е захранено с меден кабел.

Май и ти не знаеш какво говориш. Под оптика се има в предвид да се вкара ДО адреса, ДО шахтата пред блока/къщата. От там вече има суич, че и няколко на брой. Пича с поста по-горе не го чети. Никой няма да ти вкара media-та в апартамента (освен ако не си заплатиш), а не ти и трябва. За обикновените клиенти един 100/100 порт е повече от достатъчен. Или сигурно UTP не поддържа тази скорост :cry:? За чий ти е гигабитов суич? Ти само порта на 100Mbps не можеш да запълниш и ланката едва ли ти е с гигабитов порт. Целта е оптиката да е възможно най-близо до твоя суич.

http://www.speedtest.net/result/2420504365.png

Плащам 4.50лв на месец в момента (другите работи ги преместих вече и не ми трябва по-бърза връзка). Ще ме извиняват хората в провинцията, но е нормално в столицата услугите да са по-добри. Така е навсякъде, факт. Сърдете се на фирмите.

А БТВ са зле, не съм ги гледал, нямам и намерение да ги гледам. CNN + BBC + NBC + http://www.tvcatchup.com ftw!
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Май и ти не знаеш какво говориш. Под оптика се има в предвид да се вкара ДО адреса, ДО шахтата пред блока/къщата. От там вече има суич, че и няколко на брой. Пича с поста по-горе не го чети. Никой няма да ти вкара media-та в апартамента (освен ако не си заплатиш), а не ти и трябва. За обикновените клиенти един 100/100 порт е повече от достатъчен. Или сигурно UTP не поддържа тази скорост :cry:? За чий ти е гигабитов суич? Ти само порта на 100Mbps не можеш да запълниш и ланката едва ли ти е с гигабитов порт. Целта е оптиката да е възможно най-близо до твоя суич.

http://www.speedtest.net/result/2420504365.png

Плащам 4.50лв на месец в момента (другите работи ги преместих вече и не ми трябва по-бърза връзка). Ще ме извиняват хората в провинцията, но е нормално в столицата услугите да са по-добри. Така е навсякъде, факт. Сърдете се на фирмите.

А БТВ са зле, не съм ги гледал, нямам и намерение да ги гледам. CNN + BBC + NBC + http://www.tvcatchup.com ftw!
Точно до компютъра влиза оптиката. Кабела е много тънък с една оптична нишка вътре, гледах го. Смениха целия кабел с оптичния. Не е лошо преди да се изказваш, да се опиташ да мислиш, защото съм наясно с нещата.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Точно до компютъра влиза оптиката. Кабела е много тънък с една оптична нишка вътре, гледах го. Смениха целия кабел с оптичния. Не е лошо преди да се изказваш, да се опиташ да мислиш, защото съм наясно с нещата.

Я обясни как точно влиза оптиката директно в десктопа? Защото освен брачеда ти да си е купил такъв адаптер или да са му сложили media convert-ор друг начин не виждам. Аз не съм чул за такъв доставчик, но щом казваш. :D (поне не за обикновените клиенти)

П.П. - Булсатком преди като им исках 100 мегабитовото трасе ме питаха за какво е и принципно ми искаха фирма :p

Колегите пък от фирмата, където работя знаеш ли кога ще ти пуснат оптика до апартамента. То половината трасета висят във въздуха още, ти на единичен клиент ще искаш :lol:

mantaman го обясни много добре.
 
Последно редактирано:
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Предимството на оптиката е че има по малко повреди по трасето и съответно по стабилен нет.
По обикновеният кабел може да върви гигабитова връзка тоест не скоростта и обема са проблем, а точно в надеждността е предимството.

Мой приятел доставяше нета в моят квартал и когато вкараха оптика в квартала ми пусна влакно дирктно в стаята - влизаше в едно малко устройство от което по обикновен кабел ми влизаше в рутера.

Вероятно има PCI карти или USB приставки с които влакното може да ти влезне директно в компа или в лаптопа но не виждам какво повече ще получиш след като едва ли доставчика ще ти пусне повече от Гигабит
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Я обясни как точно влиза оптиката директно в десктопа? Защото освен брачеда ти да си е купил такъв адаптер или да са му сложили media convert-ор друг начин не виждам. Аз не съм чул за такъв доставчик, но щом казваш. :D (поне не за обикновените клиенти)

П.П. - Булсатком преди като им исках 100 мегабитовото трасе ме питаха за какво е и принципно ми искаха фирма :p

Колегите пък от фирмата, където работя знаеш ли кога ще ти пуснат оптика до апартамента. То половината трасета висят във въздуха още, ти на единичен клиент ще искаш :lol:

mantaman го обясни много добре.

Смееш се сам на простотията си. Много ми е чудно, когато някой без да знае е убеден че е прав. Кога съм казал, че влиза в компютъра, казах че стига до компютъра. Има медия и оптиката стига до там, да дали са му устройството и е безплатно. Той даже не е искал, звъннали са му да му кажат, че ще дойдат да сменяват кабела. Аз ги питах и ми казаха, че и моя ще сменят като дойде времето, защото го правят на етапи и целта им е всички да станат така. Рядко давам червени репутации, но ще ти дам, защото се изказваш неподготвен и даже с подигравателен тон ми пишеш, при положение че ти си за смях в момента.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Предимството на оптиката е че има по малко повреди по трасето и съответно по стабилен нет.
По обикновеният кабел може да върви гигабитова връзка тоест не скоростта и обема са проблем, а точно в надеждността е предимството.

Мой приятел доставяше нета в моят квартал и когато вкараха оптика в квартала ми пусна влакно дирктно в стаята - влизаше в едно малко устройство от което по обикновен кабел ми влизаше в рутера.

Вероятно има PCI карти или USB приставки с които влакното може да ти влезне директно в компа или в лаптопа но не виждам какво повече ще получиш след като едва ли доставчика ще ти пусне повече от Гигабит
Точно така е, оптиката влиза до устройството и от него в рутера или компютъра.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Май и ти не знаеш какво говориш. Под оптика се има в предвид да се вкара ДО адреса, ДО шахтата пред блока/къщата. От там вече има суич, че и няколко на брой. Пича с поста по-горе не го чети. Никой няма да ти вкара media-та в апартамента (освен ако не си заплатиш), а не ти и трябва. За обикновените клиенти един 100/100 порт е повече от достатъчен. Или сигурно UTP не поддържа тази скорост :cry:? За чий ти е гигабитов суич? Ти само порта на 100Mbps не можеш да запълниш и ланката едва ли ти е с гигабитов порт. Целта е оптиката да е възможно най-близо до твоя суич.

http://www.speedtest.net/result/2420504365.png

Плащам 4.50лв на месец в момента (другите работи ги преместих вече и не ми трябва по-бърза връзка). Ще ме извиняват хората в провинцията, но е нормално в столицата услугите да са по-добри. Така е навсякъде, факт. Сърдете се на фирмите.

А БТВ са зле, не съм ги гледал, нямам и намерение да ги гледам. CNN + BBC + NBC + http://www.tvcatchup.com ftw!
Сигурно не знам за какво говоря :) Нищо че по цял ден с това се занимавам. За gpon да си чувал ? Или си мислиш че целия свят на UTP-та карат и никъде няма оптика до компютъра.

ПП: Пак ще се опитам да обясня какво исках да кажа и за какво точно да внимавате. При един познат има оптика до компа .... обаче като погледнеш до къде стига влакното и ахваш. Влакното стига до обикновен суич захранен с utp-та идващи по дърветата. Тея номера ги правят няколко градски фирми, като цялата им мрежа е медна и само от суича до абоната пускат влакно и го баламосват че уж е с оптичен интернет.
 
От: Булсатком спира излъчването на БосфорТВ

Не мога да ги разбера тия от битиви - нали навсякъде претендират, че са за свободното разпространение на каналите им?
Навсякъде из нета дето преди можеше да се гледат телевизиите свободно - сега гледам масово махнати по настояване на би медия груп. Значи можеш да гледаш стотици канали други, а баш пък те ощипаните, засегнатите.
Хем свободни, хем се налагат нагло - репортажи за пирати, мирати... войота....
 

Горе