Бурята!!!

От: От: Бурята!!!

елементарна женска логика трябваше да ти подскаже, че едва ли изстрелването на ракети над 2 млн. столица е добра идея :)
градушката не е опасна за хората (и това го доказа последния пример), даже сега четох, че облака е бил много голям (т.е. нетипичен и дори да се изстрвлят ракети, няма да може да се спре)

с една дума: ракетите са измислени за опазване на земеделската продукция, а не за теб :D (т'ва не знам как ти дойде на "ум")
аз пък ще искам да измислят нещо против жега, студ, вятър и дъжд :oops: :p

жени ... първо говорят и после мислят.. пък по някога изобщо и не мислят :)
 
От: Бурята!!!

Аз пък нарочно се нахендрих в бурята:)
Не знам защо, но обичам лошото време, имах работа към центъра и тръгнах с байка с ясното съзнание, че ше ме пере дъжд, обаче не бях предвидил, че ще бие и град кат яйце:)

Имам некъв инстинкт за съхранение обаче, още като чух хлопане по покривите на колите се скрих под козирката на най-близкия блок, като започна да пере обаче яко парчета лед хвърчаха като снаряди покрай ушите ми, натисках се с гръб към входната врата на блока надявайки се да се компресирам по някъв начин или козирката да порасне, но уви.
Вече набирайки ме леко шубе притъпено от бушуващия адреналин си отдъхнах оказвайки се ненадейно във входа, явно напъна ми е бил голям:).

Макар и без да искам успях да избегна фактически и фактологически ритуално сепуко:)
После изгря слънце и ритъма на градът се върна по старо му като изключим белезите от белите снаряди оставили след себе си купища обрулена дървесина, шума, джанки и пълноводни реки с ледени късове плуващи в тях:)

Излязох от входа и буквално се гмурнах в остатъците от стихията, пресякох улицата през ледената вода до колене, подейства ми ободряващо, яхнах колелото и се запътих на където бях тръгнал.

То стана кат фламандска легенда:)
 
От: Бурята!!!

Аз пък нарочно се нахендрих в бурята:)
Не знам защо, но обичам лошото време, имах работа към центъра и тръгнах с байка с ясното съзнание, че ше ме пере дъжд, обаче не бях предвидил, че ще бие и град кат яйце:)

Имам некъв инстинкт за съхранение обаче, още като чух хлопане по покривите на колите се скрих под козирката на най-близкия блок, като започна да пере обаче яко парчета лед хвърчаха като снаряди покрай ушите ми, натисках се с гръб към входната врата на блока надявайки се да се компресирам по някъв начин или козирката да порасне, но уви.
Вече набирайки ме леко шубе притъпено от бушуващия адреналин си отдъхнах оказвайки се ненадейно във входа, явно напъна ми е бил голям:).

Макар и без да искам успях да избегна фактически и фактологически ритуално сепуко:)
После изгря слънце и ритъма на градът се върна по старо му като изключим белезите от белите снаряди оставили след себе си купища обрулена дървесина, шума, джанки и пълноводни реки с ледени късове плуващи в тях:)

Излязох от входа и буквално се гмурнах в остатъците от стихията, пресякох улицата през ледената вода до колене, подейства ми ободряващо, яхнах колелото и се запътих на където бях тръгнал.

То стана кат фламандска легенда:)

Хареса ми, защото е по същество и искрено!

Бих отбелязала, че за мен като цяло вчерашният ден беше много странно-Вселенски-каръшки.
Сутринта в работата отказаха едновремено няколко програми,начело със счетоводната, а трябваше да се правят и да има аванси. После асансьорът се повреди, но не без да спусне преди това три колежки в мазето. Уплашени милите! След което колегата казва: Абе забелязваш ли как се е смръщило сякаш края на света ще идва? Малко преди това се чувам с детето си, което трябва да се прибира само от занималнята. В някакъв момент, започва да си вали и си мисля как ще отмине. Но не, огромни ледени парчета- не боб,орех или яйце, а портокали- като започнаха да падат, да пищи някаква противопожарна система и да се опитвам да се свържа с детето, а няма телефони ... само се молех да спре. Естествено колегите си заоглеждаха пораженията след края, по колите, като за всяка една пораженията бяха различни. Днес паркингът съответно беше празен.
По възможно най-бързия начин стигнах до там, където се надявах да е детето и вече бях спокойна, че е добре и се е прибрал малко преди бурята да започне.
Улицата ни беше река. Пожарникари вечерта няколко часа отводняваха момчетата. И накрая мача вече ме разби!
Днес сутринта от едната страна подлезът на България не беше отводнен, но като цяло доста бързо се възстанови движението и трафика.
Колегата психически подготвен си тръгна по-рано, за да чака по опашки, че и не му вдигат разни сервизи и трябва на място да ходиш.
Добре че мина :)
 
От: Бурята!!!

Абе ногоубаво пешитикът виудари градушка, имали някой дето сае открил за писател го зема в моя кружок
 
От: Бурята!!!

Голем спек беше в интерес на истината, едно е да си гледаш от балконя как ти троши жалката колица и да бегаш от джамците да не те чалавоса некое счупено стъкло друго е да се окажеш в центъра на събитието и да ти се струва некво нириално риалито и ниволно да посегаш към дистанционното да превключиш канала ама нейсе:)
 
От: Бурята!!!

И нещо специално и само за @Cassiopeia! :beer: ако има кола, как да я предпази от градушка - http://vbox7.com/play:b8c4dc92ba :oops:

Нямам кола, но като видях на колеги и приятели ми се доплака.

Ни читеш фнимателну. Няма кула иначи сигурно тона на темъта штеше да е доста по траурен.
 
От: Бурята!!!

Норти, не съм отваряла клипа, но ако е за човека-чистачки беше "залято"/оспамено с него и вече го знам. Не мисля, че това е начинът все пак. Още повече, че специално при тези "бомбандировки", да бях в най-добрия случай в Пирогов, а в най-лошия е ясно. Кофти, че нямам застраховка-живот, поне някой да намаже :)
За останалите ти коментари към мен, да не се обидиш, че не ти отговарям, а явно го желаеш, ще уточня, че съм ги прочела много внимателно и на трезво и съм си взела бележка ... като жена, ако може да не мисля, за да не се излагам, нали така? :)

Казанова, ех Казанова ... трогателни са опитите ти да ме "защитиш" или акцентираш, колко бих съжалявала и страдала по потрошената си кола, но "тонът" нямаше да е различен, освен при смърт на човек. Животът е много крехък и смъртта наистина ме потиска.
 
От: Бурята!!!

И нещо специално и само за @Cassiopeia! :beer: ако има кола, как да я предпази от градушка - http://vbox7.com/play:b8c4dc92ba :oops:

Е това е колата в днешно време е по-важна от главата:)
Вместо да се жертва за купчина ламарина можеше да метне нещо от багажника било то одеяло или пък стелките от пода на колата, ама от де толкоз акъл.
Но го разбирам човека сигурно е заложил апартамента за да кара по-нова кола.
 
От: Бурята!!!

Е това е колата в днешно време е по-важна от главата:)
Вместо да се жертва за купчина ламарина можеше да метне нещо от багажника било то одеяло или пък стелките от пода на колата, ама от де толкоз акъл.
Но го разбирам човека сигурно е заложил апартамента за да кара по-нова кола.

Аз пък го разбирам напълно - нарича се желязна мъжка логика.:wink: Ма иначе жените не мислели....
 
От: Бурята!!!

Аз пък го разбирам напълно - нарича се желязна мъжка логика.:wink: Ма иначе жените не мислели....

Жените не са способни на такава жертвоготовност за кола;)
 
От: Бурята!!!

Жените не са способни на такава жертвоготовност за кола;)

Биха го направили за обувки, но не там е проблемът.:wink: Както и да е.
 
От: Бурята!!!

Аз съм спокойна, че винаги има по-лошо ... :twisted:

[video=youtube;VvFwefTRU2E]https://www.youtube.com/watch?v=VvFwefTRU2E[/video]
 
От: Бурята!!!

Ни читеш фнимателну. Няма кула иначи сигурно тона на темъта штеше да е доста по траурен.

нали не мислиш, че чета всичко :lol: за вас тема от 180-340 страници е малка, а аз бих я чел по диагонал
 
От: Бурята!!!

Проливен дъжд от 30-40 минути вече във Варна,не знам в Аспарухово дали вали обаче...
 
От: Бурята!!!

Сега понамаля малко,дано спре,че половината лято вече мина в дъждове...
 

Горе