Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Има още 250 незаконни постройки, които трябва да бъдат съборени догодина.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Да ги бутат, не стига ,че паразитират със средствата на тази нация... Тези хора не разбират от добро, само от дебелата сопа ще влезнат в строя, просто такава им е натурата, на друг език е невъзмопжно да говориш..
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Ами, надали са само толкова :D
Има още 250 незаконни постройки, които трябва да бъдат съборени догодина.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

А, значи проблемът за теб е чисто юридически и административен? При условие, че никой не е осъдил община Стара Загора и кмета за действията му, на каква база говориш, че действията му са ненормални и незаконни? Може би си екстрасенс или? Иначе за другото, няма съдебно решение, няма глоби и прочее. Преполагам, че юридически са си вързали гащите или да не са, достатъчно са силни, за да не могат да им направят нищо и нито един съдия да не желае да ги осъди.

За другото, аз говорех за правото да отстреляш човек проникнал в имота ти, без значение дали те напада или не.
За пореден път ще те върна на едно от по-първите ми изказвания в тази тема където съм дал линк към идентичен случай с изселване от софийска махала с незаконни постройки. Понякога (както в посочения от мен случай) делото започва да се гледа по спешност, а понякога това започва чак след 4-5 години (тъй като оплакванията срещу България и други държави са много). Практика на ЕСПЧ е щом един казус е решен от тях по един начин, втори идентичен случай да го решават по абсолютно същия начин. Юридическото вързване на гащите на тези гербери е следното. Те като община няма да плащат нищо, защото ще го плаща държавата от държавния бюджет. Ако се забави делото (което по принцип се случва), то ще се реши много след като този случай отдавна е забравен у нас. Тогава вероятно ще ни пробутат друга пиар саботажна акция (милиционерска или някаква друга) срещу някой друг и пак рейтингът им ще скача, а плащането на сметката за тези саботажи е от държавния бюджет и то далече във времето когато това няма да засегне сериозно рейтинга им. Ако си намерят другите от небутнатите къщи добър адвокат (най-вероятно вече са го направили), може делото срещу държавата да мине по спешност за да се спре бутането на техните къщи.

Въпрос:
Защо другите незаконни постройки, които трябвало да се бутнат, ще се бутат чак след година, а не заедно с тези? За да си отчетем още една бройка успешна акция срещу "лошите закононарушители"?
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

За пореден път ще те върна на едно от по-първите ми изказвания в тази тема където съм дал линк към идентичен случай с изселване от софийска махала с незаконни постройки. Понякога (както в посочения от мен случай) делото започва да се гледа по спешност, а понякога това започва чак след 4-5 години (тъй като оплакванията срещу България и други държави са много). Практика на ЕСПЧ е щом един казус е решен от тях по един начин, втори идентичен случай да го решават по абсолютно същия начин. Юридическото вързване на гащите на тези гербери е следното. Те като община няма да плащат нищо, защото ще го плаща държавата от държавния бюджет. Ако се забави делото (което по принцип се случва), то ще се реши много след като този случай отдавна е забравен у нас. Тогава вероятно ще ни пробутат друга пиар саботажна акция (милиционерска или някаква друга) срещу някой друг и пак рейтингът им ще скача, а плащането на сметката за тези саботажи е от държавния бюджет и то далече във времето когато това няма да засегне сериозно рейтинга им. Ако си намерят другите от небутнатите къщи добър адвокат (най-вероятно вече са го направили), може делото срещу държавата да мине по спешност за да се спре бутането на техните къщи.

Въпрос:
Защо другите незаконни постройки, които трябвало да се бутнат, ще се бутат чак след година, а не заедно с тези? За да си отчетем още една бройка успешна акция срещу "лошите закононарушители"?

Заяздаш ли са ил да,,,
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

@Unwise - в случая ти политиканстваш и си пристрастен явно, разбира се няма нищо лошо в това, но заповядай в Стара Загора на гости и аз ще те разведа по тези места, така ще прецениш реално за какво става въпрос:)
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

За пореден път ще те върна на едно от по-първите ми изказвания в тази тема където съм дал линк към идентичен случай с изселване от софийска махала с незаконни постройки. Понякога (както в посочения от мен случай) делото започва да се гледа по спешност, а понякога това започва чак след 4-5 години (тъй като оплакванията срещу България и други държави са много). Практика на ЕСПЧ е щом един казус е решен от тях по един начин, втори идентичен случай да го решават по абсолютно същия начин. Юридическото вързване на гащите на тези гербери е следното. Те като община няма да плащат нищо, защото ще го плаща държавата от държавния бюджет. Ако се забави делото (което по принцип се случва), то ще се реши много след като този случай отдавна е забравен у нас. Тогава вероятно ще ни пробутат друга пиар саботажна акция (милиционерска или някаква друга) срещу някой друг и пак рейтингът им ще скача, а плащането на сметката за тези саботажи е от държавния бюджет и то далече във времето когато това няма да засегне сериозно рейтинга им. Ако си намерят другите от небутнатите къщи добър адвокат (най-вероятно вече са го направили), може делото срещу държавата да мине по спешност за да се спре бутането на техните къщи.

Въпрос:
Защо другите незаконни постройки, които трябвало да се бутнат, ще се бутат чак след година, а не заедно с тези? За да си отчетем още една бройка успешна акция срещу "лошите закононарушители"?
И как доказваш, че случаите са идентични? Едното е софийска махала, другото е строеж в природен парк. Само тук виждам огромна разлика. Общо взето празнодумстваш в момента.

Защо другите незаконни постройки, които трябвало да се бутнат, ще се бутат чак след година, а не заедно с тези? За да си отчетем още една бройка успешна акция срещу "лошите закононарушители"?
Предполагам, че бутането струва ресурс и общината си има план за справянето на проблема. Важното е, че е обявено кога ще се случи и се действа по плана.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

И как доказваш, че случаите са идентични? Едното е софийска махала, другото е строеж в природен парк. Само тук виждам огромна разлика. Общо взето празнодумстваш в момента.
Няма как да има абсолютно напълно идентични случаи. Не случайно съм оставил линк за да може всеки който иска (и може) да чете сам да прецени за какво иде реч. Бъдещето ще покаже какво ще се случи (ако има кой да си спомня тогава за сегашния момент).

radoslav68, няма да изпадам в подробно обвинение към теб и съгражданите ти за бездейсвие през тези години по този случай. Вместо това ще ви пожелая оталагане на напрежението между хората в този град и залесяването на вече станалото още по-бунище след бутането на къщите.
А за пристрастията си прав. Трудно човек няма да има антипатия към партии, които са направили толкова мизерии. В момента бая партии са ми антипатични и ще дебна за всеки техен опит за овчи пиар (т.е. за наивници).

Отосно поканата ти (radoslav68 ):
Благодаря за поканата. Мога да намина през този град ако имам път натам като не гарантирам, че ще ми дойде наум точно тогава да ти се обадя (нищо лично). Сестра ми е живяла и учила там дълго време. Това, което знам за Стара Загора, го знам от нея. Основният проблем на този град са периодичните обгазявания, които не са точно свързани с темата, но все пак са проблем. Точно затова и не бих се задъжал там за дълго. Предпочитам средно чистия въздух тук на село (не че и тук въздухът е супер чист).
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Отосно поканата ти (radoslav68 ):
Благодаря за поканата. Мога да намина през този град ако имам път натам като не гарантирам, че ще ми дойде наум точно тогава да ти се обадя (нищо лично). Сестра ми е живяла и учила там дълго време. Това, което знам за Стара Загора, го знам от нея. Основният проблем на този град са периодичните обгазявания, които не са точно свързани с темата, но все пак са проблем. Точно затова и не бих се задъжал там за дълго. Предпочитам средно чистия въздух тук на село (не че и тук въздухът е супер чист).

Unwise - винаги си добре дошъл в СЗ и за другите колеги се отнася, това е телефона ми: 0988951331, до колкото знам, обгазяванията бяха при предните кметове, но сега вече ги няма и тъй-като по това време не живеех в България, (аз от 91 - до преди 3 години живях в америка), всяко лято когато се прибера и се разходя из града, новите неща, ако ги има се виждат. За това място, за което говорим въздуха също е чист:)
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Няма как да има абсолютно напълно идентични случаи.
Ами, щом няма напълно идентични случаи, не може да се каже какво ще бъде съдебното решение. Всеки е невинен до доказване на противното, а ти пишеш така, все едно са ги осъдили. Т.е. правиш пропаганда ;)
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Роми блокираха влакове, искат узаконяване за къщите си

От БДЖ коментират, че ромите не са предупредили властите за намеренията си, с което са създали предпоставки за опасност.

Unwise, какви би трябвало да са действията на полицията при необявен и нерегламентиран протест блокиращ железопътната инфраструктура?
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Интересно обаче, не се съобщи по големите медии, аз го чух по алфа, ни в нова ни в бунака не съм го чул.
Роми блокираха влакове, искат узаконяване за къщите си



Unwise, какви би трябвало да са действията на полицията при необявен и нерегламентиран протест блокиращ железопътната инфраструктура?
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Роми блокираха влакове, искат узаконяване за къщите си
Unwise, какви би трябвало да са действията на полицията при необявен и нерегламентиран протест блокиращ железопътната инфраструктура?
Вече припомних по-назад в темата за заплахите на земеделците с тракторите преди време, както и на много други, които заплашваха, че ще блокират тази или онази автомагистрала. Отчаяните хора взимат отчаяни решения. Случвало се е, случва се и вероятно ще продължава да се случва. Това дали е правилно и/или законно е относително, защото по принцип се случва без значение от закона (все едно да обявят за незаконно умирането). В такива случаи сблъсъци с представителите на властта почти винаги има и има ранени. Когато са те настъпили грубо и няма мирен начин да се защитиш, а държиш да получиш справедливост (според твоята представа за справедливост) е очаквано да прибягнеш и до силови мерки. Не случайно съществуват бунтовете и войните.

Относно "неосъдените" (към redrum):
Не е нужно първо да те осъдят за да се сетиш да не правиш нещо, което (подобно) вече е осъдено като непраивлно действие. По твоята логика мога да тръгна да крада, защото не съм осъден за това преди това. Критериите за подобност на случая са списъкът с оплаквания, оправдания на държавата и мотиви на съда (това последното е най-важното). По мотивите може да определиш в конкретни случаи и за конкретни неща (казвам "конкретни", тъй като в една жалба по принцип се разглеждат повече от едно на брой, макар и свързани, оплаквания) как разсъждават съдиите. Част от тези мотиви вече ги споменах и в темата (за което бях обвинен във "философстване"), както и може да се намерят в изказванията на "белите якички". Това, на което се опират адвокатите когато има предишен такъв случай са точно мотивите на съда от предния (или предните) случай. Когато мотивират жалването си гледат максимално точно да цитират мотивите от предното (или предишните) решение като ги съпоставят с настоящия случай, с намека "Тук сте решили така. Вашите решения са супер правилни и особено цитираният стар случай. Новият случай е като другия и вие сте длъжни да го решите по същия начин, т.е. в наша полза". Предлагам ти да се зачетеш по-внимателно поне в крайните мотиви (все пак текстът е много дълъг) когато по същество се решава дали и защо има или няма нарушение на някой член от Конвенцията от тези дето жалващите се са изброили.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

И кога по-точно полицията е разпръсвала със сила цигански протест, че не се сещам? До останалите неща, които си написал. Различни юристи, различни мнения. Това, че някой платен кривозащитник е изразил някаква позиция, не ме вълнува. Мнението на платените кривозащитници е подплатено с $ и не е обективно.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

И кога по-точно полицията е разпръсвала със сила цигански протест, че не се сещам? До останалите неща, които си написал. Различни юристи, различни мнения. Това, че някой платен кривозащитник е изразил някаква позиция, не ме вълнува. Мнението на платените кривозащитници е подплатено с $ и не е обективно.
Тъй като виждам, че те мързи да четеш каквато и да е част от посочения от мен правен текст (съдебно решение), аз вместо теб ще извлеча това "философстване", "разни мнения" и тем подобни на "платени привозащитници" от съдебното решение:
116. Като има предвид, че на жалбоподателите е било наредено да напуснат по силата на окончателно обвързваща заповед за отстраняване, но изпълнението й е отложено и оттогава е изтекъл значителен период от време (вж. параграфи 35, 52 и 56 по-горе), Съдът трябва да разгледа по отделно (i) дали заповедта за отстраняване, каквато е издадена и проверена от съдилищата през 2005-2006 г., е оправдана по смисъла на чл. 8 § 2 и (ii) дали други събития или мерки, предприети от властите оттогава, могат да окажат влияние върху заключението на Съда относно това кое е необходимо в едно демократично общество.

β) Дали заповедта от 17 септември 2005 г. е оправдана съгласно член 8 § 2

117. Няма съмнение, че властите имат принципното право да отстранят жалбоподателите, които незаконно заемат общинска земя (вж. параграф 111 по-горе).

118. Съдът отбелязва обаче, че в продължение на няколко десетилетия националните органи не са пристъпили към отстраняване на семействата или предците на жалбоподателите и, следователно, de facto са толерирали незаконното ромско селище в „Баталова воденица” (вж. параграфи 8, 17 и 92 по-горе). Според Съда този факт е от голямо значение и следва да бъде взет под внимание (вж. например, Orlić срещу Хърватия, § 70, цитирано по-горе). Въпреки че незаконните обитатели не могат да претендират за законово оправдани очаквания да останат, бездействието на държавните органи е довело до това, че жалбоподателите са развили силни връзки с „Баталова воденица” и са изградили общностен живот там. Принципът на съразмерността изисква такива ситуации, които касаят цялата общност и дълъг период от време, да се третират като съвсем различни от рутинните случаи на отстраняване на лица от незаконен имот.
Повторено на прост език, отстраняване на лица от незаконен имот не е същото като отстраняване на цяла общност от незаконен имот след многогодишно бездействие от страна на държавните органи.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Съдът отбелязва обаче, че в продължение на няколко десетилетия националните органи не са пристъпили към отстраняване на семействата
Ето бе дървена главо, случаят не е такъв!

10410268_886305888049655_7048645857299820403_n.jpg


Няма деситилетия, няма общинска земя, а има НАЦИОНАЛЕН ПАРК. И между другото, шнур за тия тъпи съдии и простотиите им. Не само трябва да се събори всичко, а трябва и да се линчуват публично всички кметове, които са погазвали закона.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Ибал съм им майката циганска на сапун да ги правят. Аз се отписвам, че тоя манго ънвиср много почва да ме дразни да го еба и получовека.
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Ето бе дървена главо, случаят не е такъв!

10410268_886305888049655_7048645857299820403_n.jpg


Няма деситилетия, няма общинска земя, а има НАЦИОНАЛЕН ПАРК. И между другото, шнур за тия тъпи съдии и простотиите им. Не само трябва да се събори всичко, а трябва и да се линчуват публично всички кметове, които са погазвали закона.
Снимките, които си посочил са с различни цветови филтри направено най-вероятно с цел подвеждане. Който не вярва нека се загледа в основната градска част (надолу от горния кръг и надясно от долния).
Иначе за унищожаването на природата в тези покрайнини на този парк най-вероятно си прав (дори съм сигурен за това). Това не го оспорвам, но снимката е с нарочно подсилени графични ефекти, което означава, че този дето го е правил този монтаж не е вярвал в размерът на увреждането. Иначе би го оставил както е в оригинал.
А иначе и аз съм за наказания на тези дето са оставили нещата да стигнат толкова далеч. Е, аз не смятам, че трябва да бъдат убити, защото трябва да са живи за да изживеят срама си пълноценно.

Лична забележка към redrum:
За uphero разбрахме, че няма елементарно възпитание, но фразата "дървена главо" те запраща в групата на некултурните. За да има какъвто и да е смислен диалог е редно участниците да имат поне основно възпитание изискващо културно и непросташко държание. Тъй като не ти се случва често (поне спрямо мен), ще сметна, че просто си си изпуснал нервите (т.е. частен случай).

Предложение:
Във форума има старозагорци. Ако искат, могат да опишат от кога съществува този квартал (Лозенец), кога и колко бързо се е разрастнал (ако се е разрастнал) към (и в) територията на природния парк, какво е количеството на незаконната сеч от местните и каквото друго полезно по темата се сети на база това, на което е бил свидетел.
 
Последно редактирано:
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

double post (по грешка)
 
От: Бутнаха 50 незаконни постройки в Стара загора!

Като човек разбиращ от сателитни изображение ще ти кажа, че не са обработени и грам. Влез в Гугъл земя и ги виж, освен ако гугъл не са ги обработили по поръчка на световното рептилско правителство :lol: Снимките са от различни сезони, за това изглеждат различно, щото източника на светлина (слънцето) е в различна позиция. Обаче, растителността там е била от черен бор, така че листата му не са опадали от сезонните условия, а поради римлянска дейност. Забележи какъв геноцид над парка се е извършил за 10 години. Освен това, можеш да видиш размерът на къщурите как се е променял през последното десетилетие, гледай горния ляв край на кваратала. Ясно си личи колко много нови постройки са се появили и как от паянтови къщури са се превърнали в масивни постройки.

п.п. Извинявай за дървената глава, неумишлено е, аз така си говоря/пиша.
 

Горе