България вече е официално на 1-во място по бедност

От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Всъщност сега е нещо повече от капитализъм и бюрокретизъм - сега е див феодализъм! Даже нещо повече - в момента е дворянство!

Да да още малко и робовладелческо общество ще кажеш.

Виж за фоедализъм и дворянство кога са били и какво са прави и каква е била структурата.
Истината е че сме прекалено далече от чистия капитализъм, но вече редица го заклеймиха и дай да се връщаме към добрия стар тоталитаризъм. То на нас ни трябва именно някой с твърда и дисциплинираща ръка но и справедлива.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

288867_318746641571630_198368144_o.jpg
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Все някой трябва да е последен и беше ясно, че това ще сме ние...
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Знаеш ли колко хора са работели в тея предприятия а?

А ти младежо, 2 дни работен стаж имаш ли?
Май прекалено много свободно време имаш да пишеш по форумите, а руптаеш.
Безделник, компетентен до толкова, че сътбата се е подиграла с теб и не ти е дала потекло - Никой.

Ти никога няма да бъдеш щастлив "приятелю". Знам ти стратегията, и виждам как винаги слагаш някой до мнението си за тежест - Истината е ти си човека на който "всички" се смеят.
Чакам спокойно да видя кога ще те привикат отново, за дрангулника си, не е шега.
Скоро си в "Белене" виждам го... За всеобщо осмотрение няма да си храна за прасетата, а секс аксесоар на някой беззъб корав циганин.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Изкарвам си сам парите, купувам си разни неща ( плащам ДДС следователно вкарвам пари в държавата ), работя на договор с компания, плащат ми се осигуровки, всичко е на 6, а ти как си? с 200 паунда предприемач? Ааа , да, най-важното - това, което работя ми харесва и съм добър в него, а ти? Добър си да миеш чинии в Англия? Браво - истински човек с ПОТЕКЛО - сигурно се надяваш да те повишат в МЕТАЧ от 2013.
Няма да казваш на хората, които сами се издържат и то с нещо, което им харесва, че са НИКОЙ, че ставаш смешен.

На теб какво ПОТЕКЛО ти е дала съТбата ( освен, че си неграмотен ) и робуваш на англичаните и те имат за никой, МОНЕФ - отишъл ми той да робува в чужда държава и ще ми говориш, че аз съм никой, храниш само България, казваше, че такива като тебе ни поддържат - остави, стана човек с потекло като иде при англичаните ли, какво? Да не миеш пода на някое МУСЮ?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Ти си луд бе момче :) , Предполагам си вярваш на извратеното подсъзнание. Колко пъти да ти казвам, не бери грижа - Живота си ми върви точно както искам. Какво работя, е*а, ям, имам, пръскам си е личен проблем, или удоволствие.

Откога една буква е знак за неграмотност? Спомням си в една тема как проплака като те викаха на очна ставка - доста правописни грешки имаше - Неграмотен ли си?

Да твърдя го, скоро си бях в БГ ти казах, плащах пари за това че се водя в архивите на Държавата. Къде отиват те? Сигурно за улично осветление в Будапещ...

Потеклото ми е добро.
Има няколко от родословното ми дърво, прадеди, които имат паметници. Мисля че са две, но имам само едната книга в която пише за рода ми.

Защо си мислиш че робувам на някого? Не Работя на трудов договор, никой не ми плаща осигуровки, никой не ми е виновен и от нищо не ме е яд, камо ли Форумни умници на които всяка втора дума е обида... Съмнява ме че си добър в това което работиш - може би се насилваш да го искаш толкова, че да го казваш... Не сме деца да си играем на кой с по голяма пишка е.

Малко кофти ще ти прозвучи, ама си доста години назад в еволюцията на света, живееш в някаква микрогалактика наречена с името на твоя град, във съзвездието България - Алооо, осъзнай се, 21 век сме, хората ходят до работа по въздуха вече... Ти сигурно пощенска кутия нямаш на панелката в която си се покрил, на тъмно пред компа - Луд си пич... стига се инати, и си признай на себе си че имаш проблеми - не е срамно да се лекуваш - Българско е да се смеем на болестите... Кой какъв е бил - Лекувай се момче, докато не си се погубил. В реалния свят не би оцелял дълго, добре че е интернет да почешем егото - клавиатурен Войн.

Жалък си!
Държавата е бедна не за друго, а защото има ПРОСТ народ. А най-голямата глупост, която всъщност е за адмирации е Упоритостта - Никога не би си признал че си идиот, макар да имаш съмнения - стереотипите и самооценката те принизяват до отпадък от клоаката на животно от нисък клас.

(Кеф ми е да си говорим с теб, понякога човек трябва да разпусне и да поговори глупости.)
Благодаря и до скоро
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Ходи се гръмни, хич не си добре, аз съм си много наред даже, ако съдя по тебе, значи аз съм най-нормалния човек. Ти ли ще ми говориш в кой век сме, като ми казваш, че съм НИКОЙ, защото нямал потекло? Да ти имам потеклото, кретен.

Държавата е бедна не за друго, а защото има ПРОСТ народ. А най-голямата глупост, която всъщност е за адмирации е Упоритостта - Никога не би си признал че си идиот, макар да имаш съмнения - стереотипите и самооценката те принизяват до отпадък от клоаката на животно от нисък клас.
Пази боже от такива като тебе ненормалници - ти си за преглед, не аз. Стига си ми говорил глупости - за пари тръгна да се обясняваш преди време, гангстера ти намери 1 пост дето се обясняваше, че нямаш пари а 200 лева в джоба, ти още продължаваш да ми се изхвърляш. "панелката в която си се покрил" - не е панелка, но както и да е, няма да те сдухвам, стига си пускал някакви злобни и лични нападки и то в ехиден стил, щото предмене не минават, само ставаш за смях. тук въобще никой не му пука кой къде живее, дали в панелка, дали под наем в някоя барака (ферма ) в Англия. В първите ни конфронтации тъкмо беше започнал да говориш колко по-богати си, а ние колко сме зле в България, докато не пъкна гангстера с комента, че имаш 200 паунда в джоба - ти си комплексар бате - да нямаш пари и да говориш, че имаш и то на мен не ми пречи някой като говори, че има пари или няма, а да се изхвърля и да се прави на по-голям с неща, които няма. Комплексарче такова.




Само ми сереш в темите, копеле, и ми обясняваш, че съм нула и никой, да не говорим, че само обиждаш България, колко СМЕ прости, ти колко си велик в АНГЛИЯ, там колко са добре, ние колко сме прости, колко сме зле и така нататък, ай ще ти и*а майката проста. Аз ти казах - ако ще и в Америка да идеш - аз пак ще съм по-добре в България от тебе.


1 Тема свързана с топиците на предприемач не си пуснал, помогнал ли си нещо - само четеш да гледаш да научиш нещо от тука, да изкараш някой лев- вместо това сереш по темите, пък тръгнал и да ми обяснява, че съм НИКОЙ, ай ще ти и*а майката проста.
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Да да още малко и робовладелческо общество ще кажеш.

Блеки а не сме ли станали вече ? Или по скоро не сме ли на път да станем роби на олигарси ? Огледай се малко и виж какво става - има работа само за сервитьорки, бармани и охранители. Кой за какво учил - става охранител или барман ( туризъм, сезонна работа ) жените икономистки, правистки, инженер-технолози работят ли по специалността си - няма такива екстри, стават сервитьорки и... Не се ли замисляш че наближаваме държавите от третия свят като Филипините, и някои латински републики където местното население в собствените си държави е предимно обслужващ персонал ? Баш дворянство си е това което е в момента, но малко хора го осъзнават.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@GTA-RACER - задай въпроса в сравнение с какво ?

http://www.lostbulgaria.com/?p=1168
http://www.lostbulgaria.com/?p=1174
http://www.lostbulgaria.com/?p=1173
http://www.lostbulgaria.com/?p=1170
http://www.lostbulgaria.com/?p=1169

Бездействието на ГЕРБ е очевадно, но внимавай до къде стигаш в разсъжденията си. Преди 20 години е било още по-зле.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Съмнявам се преди 20 години да е било по-зле. Все пак не съм тийн и имам спомени, макар и от малко след промените (не съм съвсем дърт). Хората бяха по-борбени, по-търсещи (по-любопитни) и по-интелигентни. Успехът на едно общество не зависи от парите, тъй като те (парите) са една илюзия. Важно е качеството на ресурсите (включително и човешките) и начинът им на употреба. Сега болшинството вече е овчедушно, не се интересува и не търси нищо освен евтина некачествена кльопачка. Неграмотността е масова и дори е повод за гордост у много. Да, превърнали сме се в прост овчедушен слугински народ. Навремето сме произвеждали много, а сега почти нищо не произвеждаме и се задоволяваме с трохи покрай слугинстването.
Бедността ни не е парична, а душевна.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@Unwise - като сме били по-добре защо са били тези опашки за хляб според теб ? Огледай снимките. Огледай самия сайт. Да виждаш някъде изобилието от ония години ?

http://www.lostbulgaria.com/?p=1169 - тия хора защо мръзнат на улицата ? Изглеждат ли ти богати ? Огледай ги, огледай им дрехите, израженията...
Или пък тия тука - http://www.lostbulgaria.com/?p=1173 . Каква е тая километрична опашка за бензин ? Хората доволни ли ти се виждат ? Богати ?

Не само, че е било по-зле, а е било много по-зле. Сега поне не се редим на опашки за хляб и гориво.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@Unwise - като сме били по-добре защо са били тези опашки за хляб според теб ? Огледай снимките. Огледай самия сайт. Да виждаш някъде изобилието от ония години ?

http://www.lostbulgaria.com/?p=1169 - тия хора защо мръзнат на улицата ? Изглеждат ли ти богати ? Огледай ги, огледай им дрехите, израженията...
Или пък тия тука - http://www.lostbulgaria.com/?p=1173 . Каква е тая километрична опашка за бензин ? Хората доволни ли ти се виждат ? Богати ?

Не само, че е било по-зле, а е било много по-зле. Сега поне не се редим на опашки за хляб и гориво.

max - не знам на колко години си, но аз съм 77 набор и много добре помня обстановката. Значи ще си позволя да разкрия нещо което вече не е тайна, но тогава е било държавна тайна - въпросната 1991 г. изобщо не е имало нито дефицит на бензина, нито е бил на "изчерпване", и нито е имало дефицит на храните, нито са щели да "свършат". Само ще загатна че всичко това се е правило изкуствено и то с цел :!: Имам информация от достоверни източници! Не от медии, или статии от интернет, или преси, а достоверни източници вътрешни хора, които няма да споменавам и не е тук мястото. Някои хора са имали голям интерес изкуствено да насаждат в народа че горивата и храните са вече "дефицит". Никога не е имало дефицит на горивата, нито на храните - всичко се е правило изкуствено, нарочно с цел. Чак имаше по телевизията всяка вечер едно нещо за водата - в паузите между рекламите, даваха една капеща чешма и с едни големи букви пишеше ПЕСТЕТЕ ВОДАТА! Това предполагам някои хора си го спомнят. Е и какво - случайно да свърши бензина, храната, случайно да пресъхнаха чешмите? Ей хора събудете се от 22 годишния сън. Всичко това е било лъжа, създавайки изкуствена психоза и истерия. Защо ли ? Отговора всеки сам може да си го отговори. А най интересното е че тази изкуствена психоза се насаждаше точно в началото на прехода на демокрацията. Защо ли... Оставям отговорите на вас!

UNWISE - You must spread some Reputation around before giving it to Unwise again. Братле при първа възможност ще ти дам положителна репутация. Много точно изказване.
 
Последно редактирано:
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Алъне, ти си края на света - по голямо черно от теб няма друже.
Щях да попитам защо, но как да получа отговори? Какви си ги твориш в главата, как си намираш аргументи и никове, как убеждаваш и говориш в множествено число, как си сигурен за нещата които не си виждал.

Какво те интересуват чуждите финанси? Да ти разкажа какво се случва, още по големи ла*на ще ги изтропаш.
Гледай си трудовия договор, и смятай осигуровките. Брой си оставащите дни прекарани в самозадоволяване, и гадости изписани къде ли не. Вярвай си че си човек...

Богат с пари никога няма да станеш по простата причина че си бедняк откъм съвест и ум.
Направо те съжалявам... но такъв е живота - Всеки сам си кове меча на съдбата.


Успех в Живота, в най-бедната Държава в Европа.
 
  • Like
Реакции: max
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Виж пич, не знам как може да няма дефицит на хляб и гориво и хората да се редят на опашки с дни за да си купят нещо.

Аз ти говоря от гледна точка на обикновения гражданин. Дори да си прав, какво от това? Обикновения човек пак се е редил да чака. Нима това е било нещо хубаво според теб ? Някой си да контролира горивата и храните и като си иска да ги спре от продажба...

Направо прекрасно звучи. Редиш се 4 часа за хляб. Чакаш 2 дни за бензин, 2 години за телевизор, 10 години за кола, а за апартамент - 20 години.

За какво са ти парите тогава ? Да си ги стискаш и да не можеш нищо да си купиш и накрая идва хиперинфлацията и парите ти изчезват.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

max, прави ми странно впечатление, че описваш нещата като страничен наблюдател. За разлика от теб, който анализира периода по снимки, аз това време си го спомням лично. Това с опашките дето го показваш е от времето на така наречения преход (т.е. от периода на разграбване на каквото са градили предните), а не от комунистическия режим преди 89-та. Нормално е като се тръгне масово да се разграбват и спират предприятия почти всички стоки да изчезнат от раз. Всъщност, количества има, но са у тези дето са ги присвоили. Те (крадците), естествено, нямат изгода да го продават веднага, 'щото нали вече сме в капитализъм и трябва да гоним максимална печалба (когато една стока липсва, тя е по-скъпа).
Не е бил идеален режимът преди 89-та, но тогава сме проивеждали нещо. Веднъж завинаги трябва да разберем, че теории за хариени кризи (т.е. "финансови кризи"), за "отваряне на работни места" и че трябва да чакаме някой друг да ни оправи ("чуждестранни инвестиции") са празни приказки и прах в очите. Вместо това трябва да се огледаме какво ни е нужно и как можем да го постигнем. Гладни сме? Имаме много пуспееща земя. Интересно как никоя партия не се сеща да води специална политика за това. За да преуспее държавата ни трябва да използва каквото има и да създава възможно най-качествени стоки. Слугинските дейности не се броят за такива (и тях трябва да ги има, но в малки количества). Когато имаме стоки имаме какво да потребяваме и не сме бедни. С хартийки по-нахранени няма да станем. С "много нови работни места" без нещо (или трохи да речем), което да потребяваме срещу това, просто ставаме нечии роби.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Max действа като типичен костовист :) Сега искам той, а и другите защитаващи неговите тези да ми отговорят каква е разликата между:

Това:

1140.jpg


И това (пенсионери пред LIDL):

DSC_7041.JPG


Или това (Черният петък, САЩ):

хората да се редят на опашки с дни за да си купят нещо

BLACK-FRIDAY.aspx
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Първото е необходимост, а второто простащина.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Напротив, мислиш ли, че пенсионерите живеещи с по 150-200 лв. не са пред LIDL от необходимост? Хора, можещи да си купят по една кофичка кисело мляко и половин хляб на ден с мизерните си пенсийки....

А за САЩ, повечето хора там са доста бедни. Достатъчно е да видиш какво се случва по време на черните петъци, за да видиш, че и там хората са готови да те убият за един телефон. Е, каква е разликата?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Напротив, мислиш ли, че пенсионерите живеещи с по 150-200 лв. не са пред LIDL от необходимост? Хора, можещи да си купят по една кофичка кисело мляко и половин хляб на ден с мизерните си пенсийки....

А за САЩ, повечето хора там са доста бедни. Достатъчно е да видиш какво се случва по време на черните петъци, за да видиш, че и там хората са готови да те убият за един телефон. Е, каква е разликата?

Разликата е, че на втората снимка гледката е грозна и левчето, което ще спестиш, не оправдава блъскането в себеподобните. Разбира се, твоята психика е психиката на тълпата. Дочакай си заплатката и този месец, и марш да се буташ с пенсионерите в Lidl. Жена ти ще бъде горда си теб, че си й купил кисело мляко за 23 стотинки.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

ХАХАХА, абе харконе, понякога не ти се отдава да хейтваш. Аз имам пари да ям само филе Елена и сиренце рокфор. Не ме мисли мен, заплатата си я давам сам. Говоря ти за това, че хората са докарани до мизерия, че масово бабите живеят със 150 - 200 лв. пенсийка, за толкова години това ги е променило, мизерията. Идеята ми е, че няма разлика между кризите в края на социализма/комунизма и перманентната криза при демокрацията. Верно, при второто много хора имат пари, ама и преди 89-та пак имаше прослойки, които са си хрупали месце, докато масата е гладувала.
 

Горе