България, която изгубихме..

От: България, която изгубихме..

Макс, сори колега, че не мога ти искарам статистика за дружества, разполагам с доста старо инфо.

Но това, което ти давам като сектори, на сравнитено конкурентни - това е различното, че няма как да го продадеш с невероятна отстъпка.

До 97г. всичко се държеше по държавни цени, над 50% от цените се определяха от партия Майка, фалита на дружества бе табу, несоциалния ефект от безработицата бе силно субсидиран, имахме солидни секторни диспропорции и със силна секторна безработица - няма как до едно време сме правили комбайни и трабанти, а на запад вече хакерите са новите престъпници. Всичко това води до невероятен дефицит на бюджета, финансиран от БНБ. Ново възникващи пирамиди от ден на ден, растящи цени, силни инфлационни очаквания неефектни производство, слаб човешки капитал и за капак силно сбъркана фин. система да не продължавам това всичко бе до 97г.

А знаеш ли аз лично за кое най-много ме яд, цялото селско стопанство се унищожи само това най-много ме яд. Другото е тоталното обедняване на нацията по Виденов има още много примери, за които ми става тъпо.
Цяла източна Европа мина през такъв период но при нас всичко бе най-свирепо - за мен няма по-логична причина, това да е прокламирано от вън.

И иде Костов и хоп върза всичко, но на каква цена - знам че нямаше алтернативи за Костов, но начина можеше да е друг!

A по линия на корабостроене, аерофлот и селско стопанство - хич не са нещата такива каквито ги мислиш - точно затова ти дадох тези сектори.
 
Последно редактирано:
От: България, която изгубихме..

В момента пиша презентация точно за проблемите на социалното и икономическо развитие, ето ги за мен проблемите сфери:

Спад на темпа на растеж на реалния БВП на човек
Между фирмената задлъжнялост в България е основната пречка за развитието на устойчив бизнес
Слабо капитализиран бизнес
Липса на предприемачески традиции
Драстичното намаляване на квалифицираните кадри и специалистите
Недостиг на специалисти, които да усвояват, разработват и произвеждат авангардни технологии
Намаляване на броя на хората в работоспособна възраст
Изтичане на квалифицирана работна ръка към платежоспособния европейски трудов пазар
Структурни диспропорции в пенсионната и социална система
Ниската степен на усвояване на инвестиции, свързани със съществуващи високи технологии
 
От: България, която изгубихме..

Това, което изброяваш са все следствия. По-важни са причините и може би трябва да наблегнеш малко и на тях. Примерно, липсата на предприемачески традиции. Последните 23 години въведоха куп тъпи предмети в училище, а не се сетиха да сложат такъв, който учи как се управлява собствен бизнес и защо е важно това.
 
От: България, която изгубихме..

Това, което се иска са текущи проблеми и съм ги изброил, знам че част от тях са следствие. Как да имаш предприемачество, след като от Царско време, индивидуалната инициатива е изтръгната!

А защо няма, ами много просто по Хамериканския модел сме. Рокфелер в началото на 20 век прилага този модел на обучение - пълнене с глупости, изграждане на съвършения работник - от ранните години се прокламира едно работа, семейство, дом, деца, пенсия - бизнеса и инициативността, не съществуват!

Винаги ми е било смешно завършели икономисти, от тях очакваш да не правят глупости, точно те се забатачиха последните години.
Аз съм си мислил, ако имам нужния капитал да правя частно училище и основния фокус да е предприемачеството
 
От: България, която изгубихме..

Проблемите на България са ясни и всеки ги вижда.

Голяма бюрокрация, наредби и закончета, които спъват и отчайват дребния бизнес
Голяма корупция и схеми за крадене на държавни пари
Мафиотско срастване на едрия капитал с властта

Положението е трагично и нема оправия
 
От: България, която изгубихме..

Проблемите на България са ясни и всеки ги вижда.

Голяма бюрокрация, наредби и закончета, които спъват и отчайват дребния бизнес
Голяма корупция и схеми за крадене на държавни пари
Мафиотско срастване на едрия капитал с властта

Положението е трагично и нема оправия

А че няма има писал съм го много пъти - реформирай цялата съдебна власт прогони корупцията там и дай право на оръжие на всеки и да си защитава собствеността и да видим дали няма се решат десетки проблеми от раз.
А иначе една секира от 50 процента трябва на администрацията и после още една.

Всичко може ама кой ще си отреже клона, ей на видяхме какво правят БСП-то газ пикаят буквално, организират 20к протест, а познати ми казаха в софия че са все едно митинг на евророма :D

Власт се дава и взима с кръв.
Безкръвния вариант, е допълнителна интеграция е ЕС, колкото и да не ми се ще, само това го виждам като вариант, по-добре някой от вън да ни управлява, от колкото нашите баламурници.
 
От: България, която изгубихме..

:D Гледай те късните новини на нова. Герб в коалиция с сините :lol: малееее такъв цирк дето го има в България никъде не го е имало. :D
 
От: България, която изгубихме..

Гледайте позитивно, всяка година става все по-зле, следователно догодина ще е по-трагично то сега. От което следва, че сега е много хубава година. :D
 
От: България, която изгубихме..

@uni-web
Ако говориш за избора на конституционен съдия, това не е никаква коалиция. Просто Бойко Борисов признава официално кадровата импотентност на ГЕРБ и се обръща към СДС, за да вземе техен кадър, който да бъде избран с гарантирано мнозинство в парламента. Вероятно Петър Стоянов ще стане конституционен съдия и това не е никак лош избор.
 
От: България, която изгубихме..

@uni-web
Ако говориш за избора на конституционен съдия, това не е никаква коалиция. Просто Бойко Борисов признава официално кадровата импотентност на ГЕРБ и се обръща към СДС, за да вземе техен кадър, който да бъде избран с гарантирано мнозинство в парламента. Вероятно Петър Стоянов ще стане конституционен съдия и това не е никак лош избор.

За нея да, ама както правят коалиция за нея така и ще направят за всичко останало и ТАТУ, ще си стои.
 
От: България, която изгубихме..

Авиацията - погледни тази статия за да добиеш представа за колко сериозни положение става дума. http://www.capital.bg/politika_i_ik...d_5_mlrd_leva_zagubi_aviokompaniia_balkan_ot/ забележи датата на статията.
Виж какво казва Костов по въпроса: http://www.youtube.com/watch?v=n_Lpjt3H2io

Селското стопанство - не можеш да върнеш земите на хората без да развалиш ТКЗС-тата. Просто няма начин. Как да се запази селското стопанство, като да земите са насилствено иззети от хората ? Може ли да има демокрация и капитализъм без първо да се възстанови частната собственост ?
 
От: България, която изгубихме..

Max е типичният пазарен фундаменталист - костовист. Значи щом говорим за престъпната приватизация сме комунисти, така ли? Смешко :)

Искаш 5 работещи предприятия приватизирани по времето на Костов - ами то само Нефтохим стига, макар че ето, щом искаш - "Химко", "Кремиковци", "Стомана", "Девня".

Кажи максимален палячо, за колко беше продадена "Балкан" и колко спечели Гад Зееви от цялата врътка?

Костовистът ме обвинява, че щом съм против престъпната приватизация (а.к.а. законно демократично крадене) съм бил против частната собственост. Ти плиткоумник такъв, ще ми кажеш ли, какво общо има разпродаването на държавни активи за 30 милиарда долара на 10 пъти по-ниска цена (Плевнелиев го каза това тази година, ако искаш ще ти потърся цитата) с частната собственост? Какво общо има подаряването на 75% от предприятията, които бяха собственост на държавата, на чужди фирми. Нещо, което ни се отразява ДНЕС. Никой не бил мрънкал 2001-ва за цената на нафтата, хах. БТК, забележете, ВСЕ ОЩЕ давала работа на хората!!!!! Да не говорим за глупостите за умишелното унищожаване на земеделието, които си написал.

ИВАН КОСТОВ е този, благодарение на който в момента плащаме в пъти по-високи цени за лекарства, отколкото в съседните страни (приватизираха се фармацевтични заводи). ИВАН КОСТОВ е този, заради който плащаме висока цена на нафтата, защото продаде Нефтохим на "руснаците" (въпреки, че уж е русофоб) и с това обрече България да е енергийно зависима. ИВАН КОСТОВ е този, благодарение на който в момента имаме проблеми с всякакви малцинства - ратифицира рамковата конвенция за малцинствата (нормално, имайки предвид сините му венци). ИВАН КОСТОВ е този, който инициира приемането на унижаващата ни декларация за"Възродителния процес" - нещо, благодарение на което в момента текат дела срещу България от изселнически организации.

Много може да се пише още, ама...айде стига толкова.

п.п. И един важен въпрос - с колко правителството на Костов намали външния дълг след "успешната" приватизация?
 
Последно редактирано:
От: България, която изгубихме..

Селското стопанство - не можеш да върнеш земите на хората без да развалиш ТКЗС-тата. Просто няма начин. Как да се запази селското стопанство, като да земите са насилствено иззети от хората ? Може ли да има демокрация и капитализъм без първо да се възстанови частната собственост ?
Ха!
Ти сериозно ли?
Какво общо има собствеността на земята и ползващият я субект?
 
От: България, която изгубихме..

Вероятно Петър Стоянов ще стане конституционен съдия и това не е никак лош избор.

Това бившото президент ли?
Дето подари на гърците историята на Паисий?!
`бах ти нелошия избор! :cry: :twisted:
По-добре някой току-що завършил студент!
 
От: България, която изгубихме..

Ха!
Ти сериозно ли?
Какво общо има собствеността на земята и ползващият я субект?
Остави го този полезен идиот. Да каже какъв е резултата от провежданата политика - ПАГУБЕН. Вече е минало достатъчно време и може да се направи оценка за седерастките национални предателства. Ще го питам него, като му върнат 2 декара тук, два декара там и 5 крави, какво ще ги прави, при условие че живее в апартамент? Кравите ще ги заколи и изяде, щото на всички са им върнали крави и никой неще да купува, а земята ще продаде на безценица или ще я остави да пустее.
 
От: България, която изгубихме..

Ето тук е описана накратко, макар и леко неграмотно/кофти превод, механизмите по които се действа - Как се завладяват страните

Това се случи и у нас, това се случва навсякъде по света.
 
От: България, която изгубихме..

Макс, ето ти малко инфо за Балкан:

http://lubamanolova.info/razledvania/2010/633-1-qq-#bb

Никой не оспорва, финансовото състояние, аз оспорвам приватизацията, начина по-който го направиха, а той беше срещу нас.

Силно съм за пазарна икономика, но прекалено много капитал загубихме, недопустимо много:
- паричен капитал - фалита на БГ, 2/3 от Банките които фалираха последващата хиперинфлация и деноминация
- производствен капитал - всичко след 97г. по формата на големи отбиви
 
Последно редактирано:
От: България, която изгубихме..

@redrum - като истински комунист продължаваш с пропагандата. Костов ти е виновен за всичко. Той е универсалното извинение за всички проблеми за последните 30 години. ?

Защо не ревеш, срещу Тодор Живков, че фалира всичко 3 пъти за 30 години, доста преди Костов да стане някой в политиката ?
Защо не ревеш срещу сделките на Милен Велчев дето набутаха България с 1 млрд ? Защо не ревеш срещу Възродителния процес на Живков?

Понеже си комунист. Избрал си да вярваш в това, което ти изнася. Всичко друго е конспирация срещу България.

Изобщо не разбираш принципите на капитализма и социализма и какво прави западните страни толкова успешни. Изобщо не взимаш в предвид исторически онова време - глад и мизерия, всичко е във фалит, няма хляб по магазините, хиперинфлация, отказ от кредиторите да ни отпуснат нови заеми. Пенсионерите взимат $8 пенсия, 20% безработица.

Ти ако трябва да избираш да продадеш на безценица едно предприятие или да го го ликвидираш и да оставиш десетки хиляди без работа, кое ще предпочетеш ? Днес ти е много лесно да съдиш сякаш всичко е било цъфнало и вързало през 97ма. Все едно Костов ги е продавал тия неща ей така от нямане на кво да прави. Днеска сигурно ще изнамериш статистики как тия предприятия са били супер ефективните, само дето тогава тези предприятия са от списъка за ликвидация на Жан Виденов, не на Иван Костов. Кой ги фалира предприятията, че да отидат на ликвидация ? Костов ли беше или Тодор Живков и Виденов ?

Все Костов ти е виновен и големите конспирации за унищожаване на България. Това са прости мисли от прости хора, които изобщо си нямат представа от икономика и история.

@Вискяр Бг - Да, аз сериозно. Аз не знам друг начин. Ако ти знаеш моля сподели.
 
От: България, която изгубихме..

Макс,

Селското-стопанство можеше мине много елегантно, но го осраха -

Тези ТКЗС-та, директно сменят статута на АД - всеки член става акционер и има относителен глас спрямо броя акции. Цялата структура е дивидентно ориентирана, стил АДСИЦ, който сега e на мода.

Всеки проблем се решава на управително ниво, ако ще иска се напуска или приватизира пак на управително ниво, но .......
 
Последно редактирано:

Горе