България, която изгубихме..

От: България, която изгубихме..

@blackout8 - ОДС приватизира общо 72 предприятия, които кабинета на Жан Виденов е обявил в несъстоятелност. Не е като тези предприятия да са били цъфнали и вързали. (Забележи, че има и Масова Приватизация, която е преди 97ма виж какъв е резултата от нея. )

Има 2 избора за тези предприятия - ликвидация или спешна продажба на каквато и да е цена.
При ликвидацията всичко се разпродава и хората остават на улицата в разгара на най-тежката криза за последните 60 години.

Втория вариант е спешна приватизация. В пазараната икономика едно нещо струва толкова, колкото са готови другите да платят за него. Ти колко би платил за завод с 10 000 работника, чакащи заплати от 6 месеца, 200млн. натрупани задължения, остарели машини и неконкурентна продукция ?

Забележи, че никоя голяма западна компания не е изявила желание да купи Балкан примерно. Това може само да ти говори в колко цветущо състояние са били компаниите, щом нито един сериозен играч не ги иска.

За ТКЗС-тата - ами не мисля, че това което казваш е практически възможно понеже тези ТКЗС-та и те са практически във фалит. Материалната база не е подновявана от 70те. ТКЗС-тата са източвани с години преди това. Всичко почва да се руши от старост и липса на поддръжка. Вътрешното потребление е силно свито- криза, хиперинфлация и тн. Западната продукция е много по-евтина. На много хора не им се вярва, но тогава, че и днес не можем да произведем по-евтини зеленчуци от Гърците примерно.

Тоест ако ТКЗС-тата станеха АД-та те щяха да фалират на първата година и хората освен всичко можеха да изгубят и земите си при фалита на новите сдружения и ликвидацията им за да се покрият заемите. Това щеше да стане новата схема за ограбването на земите - умишлено фалиране на сдруженията, чрез сделки с удобни банки и след това разпродаване на имуществото на безценица.
 
От: България, която изгубихме..

Забележи, че никоя голяма западна компания не е изявила желание да купи Балкан примерно.

За сметка на това е известно, че само пет от единадесетте члена на специалната експертна комисия, създадена от АП за оценка на този именно договор, са положили подписите си под решението БГА “Балкан” да бъде продаден на Гад Зееви. Резервите на неподписалите са повече от резонни, което е видно при сравнение на офертата на Зееви с тези на другите кандидати. “Улрих Бентелер” например предлага запазване на всички съществуващи дестинации, авиофлот от 28 самолета, запазване на всички работни места и дори плавното им увеличаване, цена от 400 000 долара и инвестиции от 300 млн. долара. При Зееви съответно цената е 150 000 долара, 100 млн. долара инвестиции, съкращение на персонала с повече от 1000 души, авиофлот от 11 самолета и съкращение на 50% от дестинациите – като на практика съкратените обхващат всички дълги полети и предполагат пълен бойкот на арабския свят, където БГА “Балкан” развива традиционно печеливша дейност. /прил.2/

Това е от статията на Люба Манолова, върла комунистка :-o Ама вземи прочети отвореното писмо на Едвин Сугарев - и той върл комуняга. Ей това седерастите са голяма работа. :-o
 
От: България, която изгубихме..

Каквото и да говорите, каквито и факти да изтъквате, по-зле от сега не сме били никога. Хората едва свързват двата края, озлобени са и напрегнати.
 
От: България, която изгубихме..

Макс,
Хич не си прав за селското стопанство Вискяра ще ти даде инфо - това което знам, че най-високо производителния сектор е точно хранително-вкусовия и селското стопанство.
С хиляди км напоителни мрежи, водоеми, техниката може и да е остаряла но достига производителността си на единица и я запазва.

АДСИЦ нямаше да фалират, щяха са финансират именно от акционерите и как си представяш десетки АД-та с различна структура и управление да фалират от раз. И да фалират пътя за продажбата ще е различен, от колкото да бях на Държавата.

Това което ти говоря го виждам в момента силно реализирано - в момента най-големите АДСИЦ имат десетки хиляди декари укропнена земя, с планове за поливни системи и т.н - идеята отне ни 15 години да се върнем там къде бяхме преди. Едно АД със собтвено финансиране се променя - едно е ти сам да финансираш АД от лични финанси, друго е държава да стопаниства.

Точно това това трябваше да се случи.

Пределно добре знам колко са ефективни д-вните компании в конкурента среда - но ако не иска така масово да ни крадът трябваше по-друг начин да се случи всичко.

Костов нямаше избор, Костов стабилизира финансите и икономиката, не го оспорвам но за мен цената беше пирова победа. Никой не ангажирам с мнението си.
А ако знам че ще продам дружество под ликвидационна стойност и да знам на този който го продавам, че ще го нареже на скраб, аз бих го ликвидирал!
 
От: България, която изгубихме..

Каквото и да говорите, каквито и факти да изтъквате, по-зле от сега не сме били никога. Хората едва свързват двата края, озлобени са и напрегнати.

Абе, ако си знаел, че с парите от банковия депозит си можел да си купиш апартамент и утре се събудиш със същите пари можеш да си купиш Sony playstation, друго ще говориш!
 
От: България, която изгубихме..

Каквото и да говорите, каквито и факти да изтъквате, по-зле от сега не сме били никога. Хората едва свързват двата края, озлобени са и напрегнати.
И по-зле ще ставаме. Виновни са ВСИЧКИ политици след 89-та.
 
От: България, която изгубихме..

Абе, ако си знаел, че с парите от банковия депозит си можел да си купиш апартамент и утре се събудиш със същите пари можеш да си купиш Sony playstation, друго ще говориш!

ОК, няма да споря. Може би сме в цветущо положение и сме за пример пред другите. Сигурно аз съм заслепен и не виждам добре.
 
От: България, която изгубихме..

[video=youtube;PgDwhvFt6N0]http://www.youtube.com/watch?v=PgDwhvFt6N0&feature=related[/video]
 
От: България, която изгубихме..

Виновни са ВСИЧКИ политици след 89-та.

Сега ще ти скочат, видиш ли Серго и Коста са различни и да ги защитават. Който е погледнал клиповете на гангстера, би трябвало да се е усетил поне малко. Всички идват от 1 място и се управляват съзнателно и подсъзнателно. Хората ни бутат информацията направо в очите, ама на повечето хора не им се вярва..
 
От: България, която изгубихме..

ОК, няма да споря. Може би сме в цветущо положение и сме за пример пред другите. Сигурно аз съм заслепен и не виждам добре.

Просто едно опреснение ти трябва на историята.

Този пример, който ти го дадох бе на брачед ми - имаше 20к лв, пари за апартамент след края на ексцесиите точно си барна сони!

Може би това ще ти помогне за опресняване:

[video=youtube;t6KbIrjkIZk]http://www.youtube.com/watch?v=t6KbIrjkIZk&list=PLA7F55FC7ED20B160&index=39&feature=plpp_video[/video]

Нещата, които Макс, ги говори са застъпени. Но някак си като големите спасители ги изкарват. Но както и да е ако партията майка ни управляваше сега и това нямаше да го имаме като стандарт.
 
От: България, която изгубихме..

Вчера си говорихме с една приятелка, която живее в Испания. Там хората са много по-търпеливи и не са толкова нервни. Тук почти всички са на ръба да скочат на бой за най-малкото нещо. Всички са страшно изнервени, само като излезете навън и ще видите за какво става въпрос. За всичко това си има причина, не гледайте толкова повърхностно и материално на нещата, хората са сломени духовно. Аз не обвинявам нито сегашното правителство, нито предишното, нито който и да било. Не се интересувам от политика, но виждам кое как е. За всяко нещо си има причина.
 
От: България, която изгубихме..

Просто едно опреснение ти трябва на историята.

Този пример, който ти го дадох бе на брачед ми - имаше 20к лв, пари за апартамент след края на ексцесиите точно си барна сони!

Може би това ще ти помогне за опресняване:

[video=youtube;t6KbIrjkIZk]http://www.youtube.com/watch?v=t6KbIrjkIZk&list=PLA7F55FC7ED20B160&index=39&feature=plpp_video[/video]

Нещата, които Макс, ги говори са застъпени. Но някак си като големите спасители ги изкарват. Но както и да е ако партията майка ни управляваше сега и това нямаше да го имаме като стандарт.
Не схванах с кое мое мнение противореча на това, което ти ми показваш, ама както и да е.
 
От: България, която изгубихме..

На човек му стига само да се разходи за 2 часа из някой град, за да се изнерви. Когато около теб има главно разруха, мизерия и бедност няма как да си спокоен. А приватизацията съм съгласен, че далеч не е извършена по най-добрия начин, но ми е чудно как толкова хора забравят основното пазарно правило - едно нещо струва толкова, колкото е готов да плати пазарът за него. Няма никакво значение колко си мислиш, че струва колата ти примерно, ако никой не дава повече от 1000 лв. за нея. Ти може да й искаш 3000, но ако няма кой да ги даде ще трябва или да я задържиш за вечни времена или да я продадеш за 1000 лв. Същата работа е и с приватизацията, само че няма как да задържиш предприятие, което работи на загуба и има 10 000 работника, чакащи всеки месец заплата. Особено ако си държава току що фалирана от БСП с празна хазна и огромен външен и вътрешен дълг. В такава ситуация единственият изход е да се реже до кокал или ако си Гърция, чакаш ЕС да ти налее милиарди евро, за да те спаси.
 
От: България, която изгубихме..

Ами, с това
Сигурно аз съм заслепен и не виждам добре

Просто исках да покажа, аргументация на по-горното си мнение.
 
От: България, която изгубихме..

забравят основното пазарно правило - едно нещо струва толкова, колкото е готов да плати пазарът за него
Никой не го забравя, но ти не забравяй две от основните движещи сили на капитализма - подкупите и спекулата. Много е лесно да се оправдаваш с пазара и че "той го желаел".

Плюс това е престъпление да се приватизират жизненоважни отрасли за държавата - чисто икономическо заробване. Както и Костов, така и другите след него спомогнаха за сегашното ни положение.
 
От: България, която изгубихме..

@redrum - Да приемем, че си прав( не че си прав просто нямам свободно време да ти обяснявам като на малоумник, а след това ти пак да си повтаряш своето като добър комунист).

Кажи ми като Костов е лошия, кой е добрия ? Комунистите ли са добрите дето фалираха цялата индустрия ? Царя ли е добрия , дето за 8 години нищо не направи освен да си вземе земите и да прецака България с 1млрд. (сделката на Милен Велчев ) ? Станишев ли е добрия ? Бойко ли е добрия ?

Кажи кой щеше да се справи по-добре в кризата от 97ма.

Едвин Сугарев може да е критикувал Костов за много неща, но си оставя дясномислещ човек и подкрепя на 90% политиката на двете десни парти- СДС и ДСБ.

@mvmrik - така е понеже повечето млади хора не помнят нищо от това което е било преди повече от 20 години. Гледай това филмче ако искаш да разбереш какъв ужас е било тогава. Ако разпиташ роднините си сигурно ще намериш някой пра-дядо дето е минал през лагерите.
 
От: България, която изгубихме..

Оставете миналото, то няма да се върне, каквото било - било. Факт е, че в момента ние сме най-закъсалата и пропаднала държава в цяла Европа. Това едва ли някой ще го отрече.
 
От: България, която изгубихме..

За мен няма добър. Говорихме за твоя любимец със сините венци. За другите сме говорили в други теми. Кризата през 97-ма беше ИНСПИРИРАНА от вън. Революцията беше фалшива, дагоеба правителството на Виденов беше подало оставка, а се организираха бунтове с ЯСНА цел! Ясна, ама не за обикновените баламурници вярващи в демокрацията. Народът беше измамен, а по-късно държавата оглозгана! Набий си го в чутурата.
 
От: България, която изгубихме..

Оставете миналото, то няма да се върне, каквото било - било. Факт е, че в момента ние сме най-закъсалата и пропаднала държава в цяла Европа. Това едва ли някой ще го отрече.

Погледни го положително от тук по-надолу няма и само на горе.

Да му мисли запада, ние сме свиканали вече 22 години на кризи, ама те те първа ще влезнат - такава политическа криза е в Европа, че най-добрия начин е разпад ама ........
 

Горе