България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуши.

Пушите ли?

  • Никога не съм пушил!

    Votes: 24 40.0%
  • Пушех, но ги отказах!

    Votes: 11 18.3%
  • Припалвам от време на време

    Votes: 5 8.3%
  • Пуша редовно

    Votes: 20 33.3%

  • Общо гласове
    60
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Някъде четох, че тутуна извличал желязото от почвата и го засаждали в райони като Чернобил за да извлича тежките метали пръснати навсякъде, така, че честито на професионалистите които качествено се тъпкат освен с катран и с желязо и една голяма част от Менделеевата таблица, добре, че аз се научих да го контролирам тоя порок.
Това е голяма глупост да дишаш дим, чак сега го осъзнавам, всеки е свободен обаче да решава сам за себе си.

Мога да се похваля с хемоглобин над нормата, а при вегетарианското хранене би трябвало да съм ''под'', така че отново полза от тютюнопушенето. :)

Това беше шега - уточнявам за ловно-риболовната дружинка. ;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Стига сте нападали пушачите!, какво са виновни, че няма непрекъснати маркетингови кампании по налагането им?
щеше да има реклами "с приятели на по цигара" и всички носещи се по телевизионната манипулация щяха да пушат...

DJlD4RG.png
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Как няма да пуши народът, след като кутия цигари струва 5 лева, а безбандеролните кутии са по 2-3. Вярно, че стандартите са други, но в чужбина са по 10 евро, плюс това е забранено да се пуши почти навсякъде. Тук уж забраниха да се пуши в заведения и на публични места, но файда - никаква..
 
От: От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г

Как може да сравняваш турското робство с днес?
Саморазправата никога няма да бъде главен начин за раздаване на правосъдие, не и през 21 век в България. Виж някъде в африканските джунгли и ислямистките държави - може.
Има голям проблем с циганите. Не мисля, че трябва само заради тях да се предприеме такава сериозна крачка след която трудно ще има връщане назад. А справянето с циганската престъпност може да се случи по друг начин. Едно е сигурно - дори всеки да може да си пазарува оръжие като хляб, това няма да реши проблема (а по вероятно е да създаде НОВ (проблем)).

Виж тук си в грешка. Страха от саморазправа може да спре мнго обирджии. Като знае, че докато прескача перваза може мозъка му да декорира стената бая ще се замисли преди да влиза някъде
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Аз предпочитам да си сложа аларма и да си спя спокойно, а не сънен да стрелям по мангали

Явно трябва да ти се наложи да изпиташ на практика "защитеността" с аларма, та да ти увре чутурата.
Приятел си бе вързал и мазето с аларма, освен жилището. Обраха му за над 900 лв техника. От фирмата, на която плащаше за "защита", му дадоха възмездие - да не плаща следващите два месеца таксата.
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Някъде четох, че тутуна извличал желязото от почвата и го засаждали в райони като Чернобил за да извлича тежките метали

Мрете си да четете тъпи сайтове.
Желязото не е тежък метал. Нито пък е отровно.
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Чиче, като стана въпрос за желязо, сетих се, че преди няколко години, от много бачкане и ядене на боклуци на крак си бях докарал някаква анемия. Дефакто много ниски нива на хемоглобин или иначе казано липса на желязо :) Доктора ми предписа уникално лечение, което спазвах стриктно - свински дробчета и риба с червено вино:-o. Имаше и коприва, спанак и други такива, но аз реших да се концентрирам върху дробчетата, рибата и виното. Взех си от един дядо 20 литра вино, от една кланица 10 кила и 20 дена стриктно спазвах лекарските предписания:):beer: Някой като ми каже кво си почнал от обяд, викам, не съм почнал, лекувам се:D



Мрете си да четете тъпи сайтове.
Желязото не е тежък метал. Нито пък е отровно.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Изненадах се, че сме на 3-то място. Мислех че сме на първо.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Пуша,но избягвам да го правя когато съм навън. Първо ми се вижда грозно и не харесвам себе си с цигара в уста,второ - голяма част от обкръжението ми се непушачи и се чувствам неудобно ,въпреки че те никога нищо не са ми казвали , да пуша в тяхно присъствие. Допушва ми се с кафето и си пуша,никога не се ограничавам грубо ,ако ми се припуши твърде много ..запалвам.Всичко е до нагласа.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Пуша си редовно, не се гордея с това, смятам го за най-големия си недостатък, винаги давам съвети да не се пуши, но аз самия не съм добър пример.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Наскоро бяхме на рожден ден на приятелско семейство. По едно време ми направи впечалтлени че няма пушачи.
Разпитах тези които не познавам и се оказа че между 15 възрастни един пушеше електронни цигари и двама обикновенни.

Така че зависи от средата в която се движиш. Пушенето говори не само за културата на живот но и за интелекта.
Не може да претендираш че си особено умен ако доброволно си вкарваш мръсотии в тялото.
 
Последно редактирано:
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Пушенето какво общо има с интелекта, виждал съм пълни тъпанари, които името си не могат да напишат и са пушачи както и много умни и успели и пак са пушачи, естествено и обратното, но непушачи..
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Пушенето говори не само за културата на живот но и за интелекта.
Не може да претендираш че си особено умен ако доброволно си вкарваш мръсотии в тялото.

Не може да претендираш, че си умен ако робуваш на адски тъпи предразсъдъци и ги мяташ наляво-надясно, като прани гащи.
Едни от гениите на ХХ век са вкарвали много по-лоши неща в телата си, като хероин, морфин и LSD - те ще останат в историята, а ти и твоята компания от непушачи ще останете само в списъците на НАП, докато сте способни да плащате данъци, разбира се.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Пушенето какво общо има с интелекта, виждал съм пълни тъпанари, които името си не могат да напишат и са пушачи както и много умни и успели и пак са пушачи, естествено и обратното, но непушачи..

То ако не пушиш не е фактор за умствено развитие, но ако пушиш си го саботираш.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Пушачите са наркомани - факт. Говоря като човек пушил 10 години и непушещ вече 10 години. По-точно слабохарактерни наркомани, на които не им стига волята да се откажат от този наркотик. Тъжно е, че този наркотик се разпространява свободно и се печели от него за сметка на здравето на хората. Няма никаква пропаганда от страна на държавата за това, че не е добре да се пуши. Няма никакъв контрол върху продажбата на този наркотик сред малолетни и непълнолетни.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Зависимостта към тютюнопушенето е факт, но тя не влияе на действията и умствената работа, така че айде не преувеличавайте. За алкохола кажете нещо, че от там идват повечето беди. :)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Зависимостта към тютюнопушенето е факт, но тя не влияе на действията и умствената работа, така че айде не преувеличавайте. За алкохола кажете нещо, че от там идват повечето беди. :)
Верно ли не влияе? Щото все ми се струва, че един пушач, като не пуши и става много нервен. :wink:
 
Смешно е да се сравняват две несравними неща като алкохол и цигари :)

както са казали хората - една снимка говори повече от хиляди думи.

Така че, моля:

5e_muohcm.jpg


п.п. не съм чул за катастрофа в следствие напушване с цигари :lol: Снимката е на катастрофа със загинало дете. Да рекламираш продукт който води до ежедневни трагедии на пътя е меко казано МАЛОУМНО. Разбира се, бизнесът си е бизнес..но все пак - малко морал?.
 

Горе