Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ще дойдат и фалитите няма как, вярно малко по трудно, щото основно туризма е правен с крадени пари но в един момент поддръжката ще излезе по скъпо от приходите и ще се почне.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Десет процента спад на летния сезон обявиха от бранша, но според мен е повече. Нищо догодина ще го коригират и ще отчетат по-голям спад
 
Определено е повече. 10% са били само в неактивния сезон. Много го изядоха тази година, а смятам, че другата ще го изядат още повече. Куца работа е. Всеки ходел тук и навън ще намери осезаема разлика. А като гледам пакетните услуги и цени, нещата са се изравнили много. И какво му остава на интелигентния човек, на който не му се слуша чалга и не му се търпи кофти отношение и ниско качество....хваща си чукалата и дръпва до някоя съседка....решението вече е повече от просто. Ако зависеше от мен и аз бих се пускал към гръцко, пък нека ми е зле. :) Иначе какво излиза...поне за тия дето си живеят за морете....работиш цяла година, за да отидеш да ти праснат гъзеца с чалга, кофти обслужване и ниско качество на продуктите. Супер, няма що. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Бате, трябва да си много жалък тип, за да живееш за една седмица на морето годишно. А трябва да си още по - жалък при това положение да идеш на нашето.
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Бате, трябва да си много жалък тип, за да живееш за една седмица на морето годишно. А трябва да си още по - жалък при това положение да идеш на нашето.

ООоо, има такива. Бившата беше такава. И накрая плес...на чалгата и мазута...направо се чудех какво толкова намираше във всичко това, като се има предвид, че не е от пиячите, да се смазва всяка вечер. Все пак би ми минало през акъла, че на чист въздух добре се наспиваш след пиянско фиаско. :) Имам и още няколко такива познати....наистина е тъжно...но какво да правиш.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Много интересен документален филм за българския туризъм на германска телевизия. Тук-там е малко тенденциозен, но в крайна сметка смятам, че доста реално показва нещата.


[video=youtube;yzLu2C63ZgU]https://www.youtube.com/watch?v=yzLu2C63ZgU[/video]
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз ходя само на море ...
Предпочитам по дивите места те останаха само около Варвара, Ахтопол и Синеморец и нагоре по северно Шабла, Тюленово

На олинклузив ходя само в Албена и там никога не съм имал никакви оплаквания.

Да, ние също нямаме оплаквания през многодишните си летувания в Албена.
Напоследък обаче ходим в Кранево, при една симпатична мила бабка,къщата не е нищо особено, но двора е покрит с асми и беседка под тях...
Миналото лято решихме да слезнем да видим какво става на Южното, че от поне 12-13г. не сме го посещавали. Обиколихме от Елените до Китен...такъв кошмар не очаквахме...това беше най-ужасната седмица изкарвана някога на море.При това и пътуването ни обратно към Сф беше ужасно, защото и двамата бяхме със стомашно-чревно разстройство и висока температура (колкото и да бяхме внимавали какво и къде ядем и пием, защото знаем, че на южното това си е задължителна "екстра")
Хубавото бг-черноморие започва от табелата 'Добричка област' , може би до Русалка, нагоре е вече малко по-дивичко. А и никога не сме хващали някой вирус или стомашно чревни проблеми -след табелата 'Добричка област', находяща се между Златните и Кранево, си ядем и пием по заведения на воля без притеснения от хранителни натравяния и подобни.
Все пак си мисля, че посочения район не се посещава от много българи и това е причината да пропаднал (все още). Затова няма как да не кажа:
Пазете България чиста - почивайте в чужбина!
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Моя случай е друг, не е типичен. Първо аз съм от Бургас а детството си съм изкарал в Созопол.

Няма да говоря за носталгия по старото време и за непоправимо унищожената брегова ивица.
Когато ходя някъде ходя при приятели или роднини, за това не съм представителна извадка.

Китен, Приморско, Черноморец, Ахтопол много са развалени Созопол и Царево що годе се държат на ниво. В Синеморец са ме яли дървеници.... частен случай но не изолиран.

На север ходя в Тюленово вълшебно място...

Проблемите ни са много , презастрояване, нисък контрол, манталитет, потребителска култура и тнт,

Проблема глобално е в некомпетентността на хората. Откраднал някакви пари бум 7 хотела на морето , ама работа ли ти е ...
Не е на всеки работа да има хотел ресторант, хората учат 4-5 години за тази работа.
При нас какво всичко е на ченгета, митничари, селски тарикати...

Хора, дайте ми на мен една нива.... няма да знам какво да я правя, не знам кога се оре, кога се сее, кога се тори и етц.

Дайте на някой началник полицейско управление хотел и ресторант и .... същото не знае какво да прави с него пиколото не е дневален :)
Гостите не са му подчинени ...
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ходих скоро в Пирин Голф и Спа. Супер семейно затворено градче, уникална природа и гледка към Пирин, изкарахме си много хубаво :) Единствено храната беше с известни забележки, но може би е въпрос на вкус. Пак ще посетим :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Българите, които ходят на море в Турция и Гърция са идиоти ;)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Българите, които ходят на море в Турция и Гърция са идиоти ;)

Е това е малко крайно изказване. Ти знаеш ли в Турция какви великолепни плажове има? Не ти говоря за Кушадасъ или Бодрум, говоря ти за островите и т.н. Както и в Гърция - невероятни места за къмпинг. Аз миксирам - ходя и в Бг и в Гърция, като и двете места си имат предимства и недостатъци.
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Българите, които ходят на море в Турция и Гърция са идиоти ;)

Напротив, по-скоро българите, които ходят тук на море са за бой. Как ти звучи море в приморско в 3-звезден хотел за общо 7 дни на стойност 700 лева, и 1000 лева 4-звезден (истински звезди) в Турция, всичко включено. Да пътя е повечко, но все пак.

За мен идиоти са тия дето ходят на бг морето, търпят кофти обслужване, по 30 лева на ден за шезлонги и чадъри, застояла храна и после пак повтарят. Аз с ръка на сърце си казвам, че посещавам бг плажовете, защото жената е от там. Иначе спрях още преди няколко години. Предпочитам планина, въздух и басейн около целия зелен пейзаж, отколкото някакви бетонни шитни, някакви мангали подканващи за царевица, силикон, ланци и чалга. Ще ме извинявате, ама тук културата по нашите плажове е меко казана натоварваща. А все пак за почивка си говорим. Изключвам курортни местенца като Арапя, Синеморец и такива по девствени местности. Но и там не се знае кога ще стане кофти....поне гледам е с такива тенденции. И най-кофтито е скапаните мутрафони, водещи се концесионери на плажа за сезона. Виждал съм на Златните пясъци такива....това беше тотал щета вече. ;)
 
От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Напротив, по-скоро българите, които ходят тук на море са за бой. Как ти звучи море в приморско в 3-звезден хотел за общо 7 дни на стойност 700 лева, и 1000 лева 4-звезден (истински звезди) в Турция, всичко включено. Да пътя е повечко, но все пак.

За мен идиоти са тия дето ходят на бг морето, търпят кофти обслужване, по 30 лева на ден за шезлонги и чадъри, застояла храна и после пак повтарят. Аз с ръка на сърце си казвам, че посещавам бг плажовете, защото жената е от там. Иначе спрях още преди няколко години. Предпочитам планина, въздух и басейн около целия зелен пейзаж, отколкото някакви бетонни шитни, някакви мангали подканващи за царевица, силикон, ланци и чалга. Ще ме извинявате, ама тук културата по нашите плажове е меко казана натоварваща. А все пак за почивка си говорим. Изключвам курортни местенца като Арапя, Синеморец и такива по девствени местности. Но и там не се знае кога ще стане кофти....поне гледам е с такива тенденции. И най-кофтито е скапаните мутрафони, водещи се концесионери на плажа за сезона. Виждал съм на Златните пясъци такива....това беше тотал щета вече. ;)

Въпросът е, че парите се вливат в българската икономика.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Това супер глупаво дай щото да се влива в БГ да си даваш парите на вятъра ... типично коми мислене.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Това супер глупаво дай щото да се влива в БГ да си даваш парите на вятъра ... типично коми мислене.

В България има достатъчно добри места за почивка по морето, стига да не се превземаш много.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

В България има достатъчно добри места за почивка по морето, стига да не се превземаш много.

То има, разбира се ако нямаш стандарти, интересното е че за същите пари, ще намериш в пъти по-качествен продукт на вън - това говорим.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

В България има достатъчно добри места за почивка по морето, стига да не се превземаш много.

След скитане по 5-звездни шитове по Гърция, където в ресторанта има по-гнусна пържола от българските и почти само това, след скитане по българсик 5-зведни хотели, в които можеш да се изгубиш в стаята, но това не ти пречи ЦЯЛА НОЩ да слушаш чалга от басейна, открих това:
http://www.miramar-bg.com/bg/
5 години вече ходя там и въобще не са ме разочаровали.... храната в ресторанта може би надвишава 100 ястия с различните видове салати и какво ли още не на всяко хранене - закуска, обяд и вечеря. Освен това почти всяка вечер има тематична вечер - азиатска и още много, където се сервират типични ястия - има и доста добро суши. Има и 3 а-ла-карт ресторанта, където ако си резервираш ядеш италианска, гурме и традиционна морска кухня от истински добри готвачи. Такова разнообразие на качествен алкохол на баровете никъде не съм срещал. Стаите са големи, просторни и добре оборудвани. Има шумоизолирана вечерна зала за анимация, което много ценя, защото има вечери, в които просто не ти се остава на шоу и дискотека след това, а в повечето хотели не можеш да избягаш от шума... а и - най-усмихнатият персонал в България. Супер басейни, супер плаж...просто нямам какво да кажа.

Тъй че звездите в България не играят никаква роля... но в чужбина повечето 5-звездни хотели са на ниво, в Истанбул например, да не повярва човек, има много добри хотели и ресторанти.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

То има, разбира се ако нямаш стандарти, интересното е че за същите пари, ще намериш в пъти по-качествен продукт на вън - това говорим.

Виж този хотел, към който ти дадох линк и пак ще говорим :wink:
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Там е работата, че не се вливат в БГ икономиката. Парите масово се инвестират в автомобили, влогове и образование в чужбина или пък изплащане на кредити, което пак води до чужбина. Малко са собствениците, които правят инвестиции които ще дадат работни места, ще създадат нещо което да е полезно за обществото. Какво ме интересува мене таксата за лондонските училища, джипа и почивката на Бали?

Няма нормален бизнесмен, умен или примитивен който да вкара всичко в държава с нашата бюрорация и други дадености.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Нека съм идиот, ама предпочитам да си ходя в Гърция. :)
От 5 години не ходя на нашето море, освен за седмица на гости, защото жената е от Каварна. Само дето не мога да се примиря с мътната вода и реално не изпитвам кеф да влизам във водата. Иначе Шабла и Крапец.. там е уникално. Все едно си на океан. Болата е скътано заливче, не е лошо, но да не ходиш в уикенда, че е гмеж и там. Ама абсурда на абсурдите е примерно плажовете около Каварна (селата в посока Балчик). Сложили некви шикозни имена, 3 метра плажна ивица, набумкали чадърите и писали "промоция" - чадър и неква смръдлив барбарон на който да седиш/лежиш - 20 лв. Айде бегай бе.

Гърция има хиляди възможности, но тъй като говорим за по-практични и естествено да не хвърляш торба с пари ще спомена Тасос.
По-близо е от нашето море (от София), перфектни плажове, кристална вода и спокойствие. Нека да сме идиоти. :)
Кеф ти средиземноморска кухня на брега на морето, кеф ти агнешко чеверме в таверна по средата на острова.
За обслужването - тези край морето са ОК, обаче тези във вътрешността на острова са направо уникални!
Първия път като отидохме ни оферираха да изберем тях (15 човека компания) и в замяна - ципуро на корем, мезета - сушени маслини и дроб от агнешко/ярешко (уникално мезе) - заведението черпи за добре дошли.
Черпиха ни бири, черпиха ни вино, даже за афтър парти ни дадоха бутилка вино и ципуро.
Миналата година пак ходихме, по-малка компания, но ципурото и мезето отново беше от заведението. Ядохме агнешко. Сервитьора ни донесе агнешка главичка - супер овкусена и препечена да се почерпим. Е, как да не уважаваш такива заведения? :)

Но не това е най-важното. Аз лично търся спокойствие и чисти плажове.
От гръцките острови съм ходил на Паксос - уникално островче с още по-уникални плажове. И много малко туристи.
Самотраки - не си заслужава. Тасос е в пъти по-добро място.
Лефкада - прекрасни плажове, но много народ. Все пак и там намерихме места за уединение.

И като цяло е ясно, че гърците имат прекрасни острови и за съжаление няма как да ги посетим всичките.
Затова отново да подчертая, че за нормално бюджетна почивка - Тасос е идеално място.
 

Горе