Вазов на Матура 2012

От: Вазов на Матура 2012

Щом темата е "Под индигото", пак ще има бисери. :)
 
От: Вазов на Матура 2012

Аз съм за това да има матури, но не и да са формални, както сега. Не знам във всички нормални страни има. Под нормални разбирам с образование, калсиращо напред в разните изследвания :)
 
От: Вазов на Матура 2012

Успех и от мен - няма да им е лесно, "Под игото" е класика, ама от трудните. На моята матура пак имаше Вазов, но по-обхватно: "Основни теми в творчеството на Иван Вазов". Успех на децата!
 
От: Вазов на Матура 2012

Е то тука още не се знае каква е точно :) Но колкото по-обхватно, толкова по-трудно според мен, защото става все по-субективно.
 
тъз девойка дето си я сложил на публикацията гледа точно така сякаш за пръв път в живота си чете извадки от Под игото на матурата

Цялата и физиономия казва:
"А стига бе?!?! Верно? Т`ва не го бях чувала..."

ПП - имаш печатна грешка в "хлапетиите" - едно излишно "й"
 
От: Вазов на Матура 2012

Като гледам снимката от статията, сигурен ли си, че не са им дали преразказ по картинки? :mrgreen:
 
От: Вазов на Матура 2012

Като гледам снимката от статията, сигурен ли си, че не са им дали преразказ по картинки? :mrgreen:

к'во ти пука? :p
нали има една шляпната снимка в статията 8)
 
От: Вазов на Матура 2012

Сега разбрах какво са им дали и защо така внимават - каталог с козметични продукти.
 
От: Вазов на Матура 2012

Абе лесни са матурите или поне моите преди 2 години бяха лесни, но по план целта е да стават все по-трудни и след време да отпаднат студентските изпити..и сигурно ще стане , да кажем след 10 години : )
 
От: Re: Вазов на Матура 2012

тъз девойка дето си я сложил на публикацията гледа точно така сякаш за пръв път в живота си чете извадки от Под игото на матурата

Цялата и физиономия казва:
"А стига бе?!?! Верно? Т`ва не го бях чувала..."

ПП - имаш печатна грешка в "хлапетиите" - едно излишно "й"

Тази точно не знам дали за първи път го чува, но за съжаление съм убеден, че има хиляди, закоито е вярно.
Благодаря за забележката с правописа, оправих я.(грешката, не девойката)
 
Re: От: Вазов на Матура 2012

Като гледам снимката от статията, сигурен ли си, че не са им дали преразказ по картинки? :mrgreen:

ами, предвид темпа на затъпяване на подрастващите и деградацията на образователната система, няма да се изненадам ако в христоматията "Под игото" е под формата на комикси
 
От: Вазов на Матура 2012

Малко много станаха, но оправих текста в първия пост пак, че отново имаше правописна грешка. Благодаря на Булблогър, че внимава и пише, защото правописа е уважение към език и хората, които те четат.
 
От: Re: От: Вазов на Матура 2012

ами, предвид темпа на затъпяване на подрастващите и деградацията на образователната система, няма да се изненадам ако в христоматията "Под игото" е под формата на комикси

Аз съм от хората, които защитават тезата, че образованието ни изостава от младежите. Колкото и тяхното поведение, да повлияно от обществото и наистина да е доста нихилистияно, не трябва да забравяме, че младежите са доста модерно настроерни и единствения шанс да ги държиш активни е да бъдеш на тяхното ниво. Та в този дух, ако ще ги накара повече да четат текстове, не е лошо да има и комикси :)
 
От: Вазов на Матура 2012

Ако можеше никога да не бъде споменавам сигурно най би се радвал, но нейсе
 
От: Вазов на Матура 2012

Напънала се планината, и родила... хартиена лентичка с темата за матура, по дребна от пищовите за темата. :twisted:
Защо трябваше да се реже с ножица master плика, a slave плика да се къса (разлепва)? И като извади това недоразумение от втория плик4, ей Богу, паднах! :lol:
Иначе Дядо Вазов и "Под игото" ми отприщиха перото на моята матура, та до ден днешен няма спиране...
Вместо да чета скучните и неразбираеми "есета" за темите, през времето за подготовка си прочетох отново "Под игото". И така, 18 страници, заключението писано в учителската стая, че свърши времето на матурата, и оценка 5,50! 8)
Е, на устния (имаше тогава) ми писаха по милост 3, че не вървеше да ми пишат "слаб" след "отличен" на писмения.

Alf, имаш зелено! :|
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Re: От: Вазов на Матура 2012

ами, предвид темпа на затъпяване на подрастващите и деградацията на образователната система, няма да се изненадам ако в христоматията "Под игото" е под формата на комикси
Не подценявай комиксите. Те са комбиниран вариант от литература и арт. Иначе за "Под игото" не се притеснявай. По оригинал си е само текст.
Аз лично нямам никакво наблюдение над матурите. По мое време нямам спомен за такова животно. Май, малко след мен ги вкараха. По трудност поне малко наподобяват ли кандидат студентските изпити?
 

Горе