Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Но това е още по-лошо, защото значи си слушала червената пръдня повече от 18 минути за да стигнеш до тая реплика, което е силно притеснително за психичното ти здраве.
Много тъпа изцепка, мило. Няма да влизам в обяснителен режим кога, защо и какво гледам. Напоследък тона ти е различен от това, с което сме свикнали. Различен не в положителен смисъл. ;)
 
Аааабе... аз копирам линка от самото видео и пускам в друг таб, а при това положение изглежда изчезва маркера за секундата и тръгва от началото :D
Ctrl/Cmd + click върху надписа "youtube" в долния ляв ъгъл и отваря в нов таб + тръгва от правилното място.
 
Много тъпа изцепка, мило. Няма да влизам в обяснителен режим кога, защо и какво гледам. Напоследък тона ти е различен от това, с което сме свикнали. Различен не в положителен смисъл. ;)
Нищо подобно. Още преди години в тия теми съм казвал, че смятам всички политици са едни и същи психопати. Обяснявал съм също как и защо това се получава. Няма сини, няма червени, няма зелени, няма бембени - слагам абсолютно всички под общ знаменател, и не ме интересува кой как изглежда и какво говори. Основната дейност на политиците е да лъжат и заблуждават. Колкото по-добре лъжат и заблуждават, толкова по-добре се справят с работата си. Затова обикновено най-чаровните, най-харизматичните, най-харесваните в един момент стават най-опасни.

Въпреки всичко това, човечеството като цяло върви напред, гради и се развива. 2 напред, 1 назад. Развитието идва от естественото желание на хората да го правят, и е възможно когато политиците образно казано "спят" и позволяват това да се случва. Но когато се събудят могат само да се пречкат.

Ctrl/Cmd + click върху надписа "youtube" в долния ляв ъгъл и отваря в нов таб + тръгва от правилното място.
Само че не искам така по няколко причини. Едната е например, че ако погледнеш линка в това видео, към него е закачен референтен линк към форума. Не им трябва на Google да знаят точно от къде съм попаднал на това видео. Също така, идеята ми е да го отворя в друг браузър без да минава през профила ми в YouTube. Ако го отворя в моя профил, после има шанс да започнат да ми препоръчват подобни видеа, а честно казано въобще нямам желание да ги гледам тия политически мутри.
 
Ctrl/Cmd + click върху надписа "youtube" в долния ляв ъгъл и отваря в нов таб + тръгва от правилното място.
Кому е нужно всичко това, след като можеш просто да цъкнеш иконката Play на самото видео тук на страницата на форума? Тва програмистите обичате да усложнявате нещата. :)
 
Нищо подобно. Още преди години в тия теми съм казвал, че смятам всички политици са едни и същи психопати. Обяснявал съм също как и защо това се получава. Няма сини, няма червени, няма зелени, няма бембени - слагам абсолютно всички под общ знаменател, и не ме интересува кой как изглежда и какво говори. Основната дейност на политиците е да лъжат и заблуждават. Колкото по-добре лъжат и заблуждават, толкова по-добре се справят с работата си. Затова обикновено най-чаровните, най-харизматичните, най-харесваните в един момент стават най-опасни.

Въпреки всичко това, човечеството като цяло върви напред, гради и се развива. 2 напред, 1 назад. Развитието идва от естественото желание на хората да го правят, и е възможно когато политиците образно казано "спят" и позволяват това да се случва. Но когато се събудят могат само да се пречкат.
Чудесно! Това е твое право и аз нямам нищо против мнението ти, дори го споделям. Това, което не ми хареса, е, че ме хокаш, че ги гледам. Ми може па да съм извратена и да обичам да гледам психопати, бе! :) Що па да не може?
 
Също така, идеята ми е да го отворя в друг браузър без да минава през профила ми в YouTube. Ако го отворя в моя профил, после има шанс да започнат да ми препоръчват подобни видеа, а честно казано въобще нямам желание да ги гледам тия политически мутри.
Аз затва имам един билюк ютуб акаунти за различен тип контент.

Кому е нужно всичко това, след като можеш просто да цъкнеш иконката Play на самото видео тук на страницата на форума? Тва програмистите обичате да усложнявате нещата. :)
Повечето видеа не ги гледам - само ги слушам.
А видеото дето е в страницата си спира коги цъкна некъде другаде из форума... то нема как да гледам като теле 20 минути някво видео без да мърдам.
 
Чудесно! Това е твое право и аз нямам нищо против мнението ти, дори го споделям. Това, което не ми хареса, е, че ме хокаш, че ги гледам. Ми може па да съм извратена и да обичам да гледам психопати, бе! :) Що па да не може?
За разлика от Тедката, ти можеш да разсъждаваш над нещата. Ако ти се струва че те хокам, и ако това хокане те възмущава, поразсъждавай дали не съм прав в случая. Нали знаеш, понякога човек се възмущава точно когато са му казали неудобната истина в очите.

Има един друг момент обаче. Аз си пиша постовете през погледа на хората, които после биха ги прочели. Може да изглежда че хокам само теб, но това хокане е насочено и към читателите, които се припознават в него. Критиката ми е към всички, изгледали това видео. На теб конкретно ако ти е забавно да изучаваш психопатите, окей, казваш го че е така и тогава хората разбират една рядка, валидна и по-различна гледна точка. Ако обаче ги гледаш тия полиЦици и им симпатизираш... ами значи се кефиш на някой, който без да му мигне окото би те излъгал, ограбил и дори убил. В психологията му викат Стокхолмски синдром.

Повечето видеа не ги гледам - само ги слушам.
А видеото дето е в страницата си спира коги цъкна некъде другаде из форума... то нема как да гледам като теле 20 минути някво видео без да мърдам.
Мда, и това е проблем. Едно дълго видео означава, че за цялата му продължителност страницата не трябва да се презарежда. А също така, ако върви от някъде на background, отворил си още няколко таба междувременно, и искаш да го паузираш или спреш, започва едно търсене от къде идва тоя звук...

Иначе къси видеа са ок, или ако конктетно трябва да се видят на дадената минута. Но явно "Цък на видеото" не е достатъчна информация за това че видеото е нагласено да се пусне от някъде за кратко.
 
Последно редактирано:
За разлика от Тедката, ти можеш да разсъждаваш над нещата. Ако ти се струва че те хокам, и ако това хокане те възмущава, поразсъждавай дали не съм прав в случая.
Не, не си прав в никакъв случай. Никой закон не забранява да гледам общодостъпни видеа, затова не приемам да ме хокат за такова нещо. По принцип не приемам да ме хокат за каквото и да е. :)

Ба си майката, пишман станах, че пуснах тоя клип. :confused:
 
Не, не си прав в никакъв случай. Никой закон не забранява да гледам общодостъпни видеа, затова не приемам да ме хокат за такова нещо. По принцип не приемам да ме хокат за каквото и да е. :)

Ба си майката, пишман станах, че пуснах тоя клип. :confused:
Е айде давайте де, свършиха пуканките. Аз се боцкам, вас ви хваща...
 
Аз се боцкам, вас ви хваща...
Да бе, аз ли се хиля като изоглавен, след всеки пост?

Георги Тодоров
2 ч. ·
Във Вторник слушах по БНР, Кантарджиев-микрогъбичката, плещеше нещо за новият вариант на Коронавируса и противогрипната ваксина! Углавни глупости в стил - ти да не би да си забравил да се страхуваш! Вчера Радка Аргирова, такива "страховити" неща изговори пак по БНР, че си е направо за прокурор. Как иде новия подвариант на ОООООу Микрона. Днес пак същите , либерало-ф-сти! от БНР - водещите съобщиха как ама мноооого били разтревожени от СЗО - от новите случаи на Корона глупости! Тия пък кои бяха след като 31 хил българи са се подписали срещу тях!? Сега да поясня: поради факта че в Западна Европа има 26,7% допълнителна смъртност на набодените, дето нито ги предпазва експерименталката, а само ги вкарва в спирала на хоспитализация и смъртност, се опитват да ни уплашат пак. АМА НЕ СТАВА! В страната няма нищо и сме на последно място, за допълнителна смъртност и вече не сме с най - висока обща! Защото не сме набодени! И още" 576 милиона лева ни струва тестването и закупените екпериментални вакси! това е цената на над 240 детски градини! Някой трябва да бъде сериозно разпитан! Например Денков, организатора на най - масовото плюене в БГ училищата. Вън от СЗО и съд за ония по - горе споменатите и за самозванеца - М. Околийски дето се прави на лекар , ама не е, зам. министър на здравеопазването! В БАДЖ имаме отговор по ЗДОИ за средствата и разхищението им. Очаквам Нина да ги публикува! 570 милиона за плюене и екперименталки, които от нищо не предпазват ,а вредят! 2,2 милиона пострадали от това в ЕВРОПА. Нямам какво да добавя! Пазете се и мислете!
 
Не, не си прав в никакъв случай. Никой закон не забранява да гледам общодостъпни видеа, затова не приемам да ме хокат за такова нещо. По принцип не приемам да ме хокат за каквото и да е. :)
Психирай се колкото искаш с глупостите дето гледаш. Аз ти обяснявам колко е безполезно да се гледат такива простотии, ти ми казваш "ама не обичам да ме хокат". То си ти е за главата. Но аз пак ще те "хокам" следващия път като изрекламираш речите на някой от тия, без значение какво казват и за/срещу какво се обявяват.
 
Безполезно е, дори е вредно да се гледат планирани новини и предавания. Всичко е игра на психологически контрол.
Именно. Може да се спори до каква степен политиката е планирано шоу, но дори да приемем че не е, пак е безполезно да се следи.

Ако имаме една държава, в която няма нищо планирано и всеки политик си гледа само собствената партия, то основната идея е партията да има възможно повече власт. Та нали за това се борят партиите, да управляват, за власт. Партия без власт е нищо. Съответно основателите и членовете на партиите трябва да са властолюбци, няма как иначе да постигнат каквото и да било. Ако партиите имат някакви търкания заради различни интереси, то това са обикновени борби за власт, а не желание да бъдат полезни на някой. За всички партии народът е просто ключ към повече власт. Повече симпатизанти = повече власт. А симпатизанти се ловят много по-лесно с чар и приказки за розово бъдеще, отколкото да хванеш да свършиш някоя сериозна работа.

Ако имаме друга държава, в която политиката е планирана, партиите са само за пред хората и някой управлява нещата задкулисно, то разбира се пак става въпрос за власт, само че е по-добре контролирана. Същите проблеми, различно изпълнение.

На повечето хора им е прекалено трудно да асимилират тия неща. Даже проявяват съпротива когато някой им ги покаже. И това е защото откакто са се родили все е имало партии, президенти, премиери, а в миналото крале, имератори и какви ли не други форми на привилегирована психопатия. Идеята, че някой трябва непременно да има максимална власт е толкова дълбоко вкоренена в културата на народите по света, че всяко противоречие с тази идея е ерес.
 
Психирай се колкото искаш с глупостите дето гледаш. Аз ти обяснявам колко е безполезно да се гледат такива простотии, ти ми казваш "ама не обичам да ме хокат". То си ти е за главата. Но аз пак ще те "хокам" следващия път като изрекламираш речите на някой от тия, без значение какво казват и за/срещу какво се обявяват.

Асенче (и Петя, която обичам безкрайно, но и мразя мъничко, защото никога няма да бъда фина интелигентна дама като нея и това ме вбесява), прилагаш погрешно тълкувание на вредата от гледането на интервюта с политици, или поне тълкуваш нещата различно от мен.

Ако приемем, че политиците са врагът (а те са!), то не е лошо да ги следим изкъсо, за да се информираме навреме за техните намерения и действия, касаещи нашия живот. Не мога да се съглася, че гледането на интервю с кака Кури е чак толкова вредно. Най-малкото е интересно да я чуеш какво казва от позицията на опозиция и да сравниш мнението ѝ днес с действията ѝ, когато също беше в сглобка с тия.

Врагът трябва да се държи под око, затова дори в мирно време има действащи, разузнавачи, агенти и шпиони.

Иначе, новини не гледам, поне не по свое желание. Просто, часът им съвпада с времето за вечеря, а някои членове на семейството държат да слушат новини, докато се хранят. Което е ужасно, защото 50% от новините са криминална и черна хроника, а останалите 50% - плоска и евтина пропаганда, на която се връзват само най-тъпите хора, да ме прощават. :)

Слънчев и спорен ден ви пожелавам на всички. :)
 
Ако приемем, че политиците са врагът (а те са!), то не е лошо да ги следим изкъсо, за да се информираме навреме за техните намерения и действия, касаещи нашия живот. Не мога да се съглася, че гледането на интервю с кака Кури е чак толкова вредно.
Когато някой систематично прави много грешки в постовете си и му го кажеш, нали знаеш какво отговаря всеки път по default? От бързане било, не че не знае как да пише правилно. По същия начин е и за гледането на новини и политика. Изкритикувай някой че гледа тия глупости, и отговора му по default ще бъде същия като твоя - да не изпусне нещо важно дето случайно може да го касае.

Първо, аз като не-гледащ новини, гарантирам, че никой нищо няма да изпусне. Точно обратното - защото не отделяш време да си пълниш главата с тия излишни боклуци, печелиш време и психическо спокойствие за да правиш много по-полезни неща в живота. Това са стотици часове на година. Колко книги, или курсове, или време със семейството, или приятелите, малко спорт или просто разходки може да направи човек за толкова време.

Единствено за такива дето си изкарват парите с това да следят политиката всичко това може да бъде полезно.

Не мога да се съглася, че гледането на интервю с кака Кури е чак толкова вредно. Най-малкото е интересно да я чуеш какво казва от позицията на опозиция и да сравниш мнението ѝ днес с действията ѝ, когато също беше в сглобка с тия.

Врагът трябва да се държи под око, затова дори в мирно време има действащи, разузнавачи, агенти и шпиони.
Да, щото кака ти Кури ще ти каже всичко напълно честно и открито, точно както го мисли. Нали с това тръгнах, че тия единственото което правят, е да лъжат и заблуждават. Не знам каква качествена информация очакваш да чуеш от политици, след като основното им умение е да приказват много без да казват нищо. Ама казала, че някой бил поръчал милион и 300 ваксини. Върви докажи, че и кака ти Кури няма участие в тая поръчка.
 
Когато някой систематично прави много грешки в постовете си и му го кажеш, нали знаеш какво отговаря всеки път по default? От бързане било, не че не знае как да пише правилно. По същия начин е и за гледането на новини и политика. Изкритикувай някой че гледа тия глупости, и отговора му по default ще бъде същия като твоя - да не изпусне нещо важно дето случайно може да го касае.
Това влиза в категорията guilty pleasures.
Всеки си има такива.

И всеки претендира че има пълен контрол в/у живота си.
 
Това влиза в категорията guilty pleasures.
Всеки си има такива.

И всеки претендира че има пълен контрол в/у живота си.
Така е, но минимум поне да е наясно с това и да може да си го признае. Аз също прекарвам доста време в гледане на неща, от които общо взето нищо не печеля. Това както казваш всеки го има, то е едва ли не задължителна характеристика на всеки човек, сякаш тялото ни принуждава да си procratinate-ваме редовно по някаква причина. Малко като спането - не спиш ден, не спиш два, ама накрая тялото те поваля и нищо не можеш да направиш.

Но ако това е така и не можем да го премахнем, то поне можем да избираме как да го правим. Ако ще е редовно гледане на някакъв вид информация, то поне да не е вредна такава. Аз съм си правил експеримента и съм установил, че мога да променям каква информация да приемам. Ако установя, че нещо почва да ми влияе много негативно, просто го прекратявам и това е. За повечето хора обаче новините и нашенската политика са наркотик - само им вреди, с нищо не им помага, а ако се осмелиш да им спреш предаването ще изпаднат моментално в такава абстиненция, че ще стане страшно.
 

Горе