Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Слагай, то шубето си е голям страх :D

Ама после да почнеш да плачеш, че тромбата ти е запушила уйната артерия ахахаха
Ами да, като гледам болшинството озверели антиваксъри, то си е за страх. Иначе не ме е страх, ама ти си мисли, че ме е, няма проблем.
 
То нема никакви аргументи там - само че наистина било тествано (откъде знаят?), станало толкова бързо щото работели отдавна и всичко било точно... Откъде се информират? Най-големите вирусолози малко преди това бяха заявили, че предишните опити за ваксина против САРС/МЕРС не били довели доникъде и са били изоставени. Дори из тоя форум има въпросните видеа и линкове отпреди 1+ години.
Колко още аргументи ти трябват, освен че при изпитанията на ваксините не е имало крайни нежелани реакции, каквито са възможни при набързо създаден продукт и затова са придвижени напред нещата? Статията и без това е много дълга, пълна с какви ли не подробности, още малко ако я бяха удължили трябваше да я издадат като книга.

Вече няма невъзможни неща щом има неограничен финансов ресурс и са впрегнати най-умните хора на света за постигането на дадена цел. Преди този ресурс не е бил на разположение, затова и не е имало резултати.

Зарежи го тоя Сколар, той беше просто лесен за даване пример с линк. На Nature основното издание, както и дъщерните им са на върха във всички класации за тежест на научните трудове. Освен това в науката има много жанрове. Не са само статии, има научни новини, компилаторни материали, които не представят нищо ново като изследване, но събират на едно място полезни данни по дадена тема. Има и десетки други жанрове, които също спадат към определението научен труд. Ако се запознаеш с достатъчно много научни трудове ще схванеш методологията и ще започнеш за секунди да разпознаваш простотиите, на които другите вярват във фейса, защото при тях обикновено са грубо сгазени кажи-речи всички основни принципи в науката.
 
Ами да, като гледам болшинството озверели антиваксъри, то си е за страх. Иначе не ме е страх, ама ти си мисли, че ме е, няма проблем.

Като не те е страх, вземи та пропусни една... нема ти окапат мартинките.
Сега го караш на инат, не позволявай страстите да те водят (за да не е шубето нали)
Ай да видим кво толко ще ти стане като пропуснеш дажбата.. най-много да нема спам в политика, не е болка за умиране ;) :D
 
при изпитанията на ваксините не е имало крайни нежелани реакции...

Това знаеш, че не е изобщо меродавно. При тази световна истерия, най-малкото, което може да се направи е прикриването на хиляди, дори десетки хиляди случаи - елементарно за осъществяване. Един вид, не лежи на тая като някаква достоверна информация - абсурд е просто.

Те дори жена ти могат да оправят до като спиш до нея, пак няма да разбереш ;):D
 
  • Haha
Реакции: Test
Колко още аргументи ти трябват, освен че при изпитанията на ваксините не е имало крайни нежелани реакции, каквито са възможни при набързо създаден продукт и затова са придвижени напред нещата? Статията и без това е много дълга, пълна с какви ли не подробности, още малко ако я бяха удължили трябваше да я издадат като книга.

Вече няма невъзможни неща щом има неограничен финансов ресурс и са впрегнати най-умните хора на света за постигането на дадена цел. Преди този ресурс не е бил на разположение, затова и не е имало резултати.

Зарежи го тоя Сколар, той беше просто лесен за даване пример с линк. На Nature основното издание, както и дъщерните им са на върха във всички класации за тежест на научните трудове. Освен това в науката има много жанрове. Не са само статии, има научни новини, компилаторни материали, които не представят нищо ново като изследване, но събират на едно място полезни данни по дадена тема. Има и десетки други жанрове, които също спадат към определението научен труд. Ако се запознаеш с достатъчно много научни трудове ще схванеш методологията и ще започнеш за секунди да разпознаваш простотиите, на които другите вярват във фейса, защото при тях обикновено са грубо сгазени кажи-речи всички основни принципи в науката.
И ти вярваш, че този колосален финансов и човешки ресурс е впрегнат в преследване на благородна кауза? Човек, спри малко с науката и почни с историята. Това което вярваш, че се случва, не е възможно. Не работят така нещата.
 
при изпитанията на ваксините не е имало крайни нежелани реакции, каквито са възможни при набързо създаден продукт и затова са придвижени напред нещата
Да, и по случайност не само една, а всички ваксини се оказват невероятно успешни и по-безопасни от аспирин още на версия 0.1. Поредната от безкрайния низ невероятни случайности. Всичко е по-идеално от холивудски филм, чак ме кринджва.
 
За ситуацията на кратко ;)

BlindCleverKoi.webp
 
Ситуацията общо взето е, че всички наБОЦкани, вече си имат бръмбАр, който тепърва ще предава инфо за кръвно, за пулс, за банкови сметки, за жената.. :D:D:D
 
Така идва Ламбда и делта+ и AY 3.
Накратко неваксинираните, преболедувалите ще страдат много повече.
Ваксинираните ще са малко по-малко засегнати, но и те ще страдат и ако до сега не са боледували явно сега ще боледуват.
Общо взето всички ще страдаме малко повече.
А се чудя при следващия ваирант какво ще бъде...
 
Това са пълни глупости, според мен. Тя земята от много отдавна не произвежда достатъчно, затова си го садим и гледаме сами. Тоя намер с намаляването на населението е смешен. Икономиката работи на принципа на растящия брой консуматори, не на намаляващия.
Погледни по-глобално, приятел! За каква икономика пишеш ако водните запаси на планета свършат. Как с "растящия брой консуматори" ще се увеличи питейната вода, която е едва 3% от водата на земята? Същото е и с нефта, изтъняването на озоновия слой... Какво ще съдиш ако плодородната почва намалява, не само заради глобалното затопляне ами заради химикалите, които земеделците ползват, за да могат да изхранят повече хора и постигнат по-добри печалби
 
Не виждам защо за един хопохондрик ваксината ще е спасителната сламка на гембъл. Нормален хипохондрик няма как да го накараш (според мен) да хукне да се боде с нещо такова. Някои хора си имат и проблеми, които се обострят от ковид, например страстните пушачи, обаче също не виждам защо те няма да опитват първо различни видове лечения с познати неща, преди да си бият печата на ваксината. Щото както и да го погледнеш всички, които сте си сложили ваксина сте си ударили по един печат и перманентна татуировка.
 
Погледни по-глобално, приятел! За каква икономика пишеш ако водните запаси на планета свършат. Как с "растящия брой консуматори" ще се увеличи питейната вода, която е едва 3% от водата на земята? Същото е и с нефта, изтъняването на озоновия слой... Какво ще съдиш ако плодородната почва намалява, не само заради глобалното затопляне ами заради химикалите, които земеделците ползват, за да могат да изхранят повече хора и постигнат по-добри печалби
Ами бъди пример и се изнеси от планетата Земя за да отвориш място на други. Хората от пинкя правят вода и всичко може да се рециклира.
 
Дори ако популацията някога стане проблем, начина да се е реши е да се стимулират хората да не правят толкова деца. Казва се - ей хора, имаме проблем, трябва да го решим, затова предприемаме такива и такива мерки. В най-лошия случай да стане хаос какъвто вече стана с тия вируси, но не ми се вярва.

А не като Бил Гейтс дето тръгнал да обяснява как сме били твърде много и за да не му пречим трябва да... ваксинираме децата в Африка. WTF? Ей заради такава логика сега сме на тоя хал. Ако беше тоя самоотвержен алтруист, щеше просто да се фокусира над това да направи децата на Африка по-образовани и цивилизовани, а не да ги гони със спринцовка в ръка да им инжектра експериментални отвари.

Въобще неговата логика - ще ваксинираме всички, така ще са по-здрави, така ще намалим популацията - издиша по всички шевове. Логика в това има толкова, колкото смелост има в Тедката да се покаже навън. Т.е. напълно липсва.
 
Ами да, като гледам болшинството озверели антиваксъри, то си е за страх.
Споко след няколко месеца като започнеш да хапеш пенсионерите по пълнолуние ще си говорим :D

Ако беше тоя самоотвержен алтруист, щеше просто да се фокусира над това да направи децата на Африка по-образовани и цивилизовани, а не да ги гони със спринцовка в ръка да им инжектра експериментални отвари.
Той ако беше толкова загрижен за планетата да си беше оправил бозавия виндоз, че колко енергия отива за тая лапаща ресурси свиня ...
 
Проблемът с пренаселението се решава като просто негрите, мюсюльманите и китайците се оте*ат на 100% и се оставят на произвола съответно на природата, на Аллах, и на комунизъма.

Азия и Африка да се обявят за резервати и да се оградят тъй че да не може да се излиза оттам. За 20-30 години ще се отрегулират нещата.
 
Проблемът с пренаселването не опира само до замърсяването, изчерпването на ресурсите и изхранването. По-лошото е, че заради прогреса безработицата се увеличава. Ще дойде време, един работещ да изхранва двама неработещи. И реално няма как да се търси отговорност на никой за това, нито на работодателите, нито на безработните. Това е тенденция и колкото повече се увеличаваме, толкова повече ще се затвърждава. А статиката е пълен ташак, нищо вярно.. В момента на световно ниво безработицата е минимум 30% Това кой как се оправя е друг въпрос, но общо взето как вървят нещата или ще има масови безредици или държавите ще трябва да се бъркат от джоба си или в този на богатите си, за да осигурят минимум за оцеляване. Никой не иска хаос, а кат гледам той е неизбежен. В Африка вече легално важът законите на джунглата и бавно идват насам..

А на Ноки "мерките" нема как да станат, щото веднъж почне ли се клането, хищниците ще усетят вкуса на мръвките и ще плъзне това навсякъде, дори и чисто като хоби :D
 
Нещата се връщат към естественото си състояние веднага след като белият човек спре да се меси (отпусне каиша):

 
Проблемът с пренаселението се решава като просто негрите, мюсюльманите и китайците се оте*ат на 100% и се оставят на произвола съответно на природата, на Аллах, и на комунизъма.

Азия и Африка да се обявят за резервати и да се оградят тъй че да не може да се излиза оттам. За 20-30 години ще се отрегулират нещата.
Сега съм сигурен, че ти си бил онази теинейджърка, която чух да се изцепва "абеее, аз съм ваксинирана бее, не мога да дишам един въздух с тая паплач на спирката". Само ти си бил.
 

Горе