Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
но за сметка на това винаги имате крайно мнение по всички въпроси, което не е базирано на аргументи, и когато такива ви бъдат дадени
Ние за тия глупости спорим от началото на пландемията в няколко теми. Основното ми мнение, че пландемията е базирана на фалшиви PCR тестове, може да го повтарям от време на време без цитати и източници, но това не значи че нямам такива и че не съм ги показвал. Ето. Така че не говоря толкова наизуст, колкото ти, аз нещата си ги проверявам и анализирам предостатъчно.

Обратното, много пъти съм мрънкал на опонентите че са слаба ракия и единствените аргументи дето дават са текущите аргументи по новините. И като казвам текущите, ама наистина текущите. Когато се говореше за маски, отговаряха както са го чули по телевизията. Например, не се говореше за "наука" докато не се появи тази "наука" в новините. Сега разбира се най-важното е само да се ваксинираме. Ако хипотетично излезе разпореждане да започнат с полиция да нахълтват по домовете на хората и да извеждат децата, аргументите ще само че е най-важно да бъдат изведени децата от домовете на всички неваксинирани.
И ако дадат линк от някъде... същото като при теб... от някой новинарски сайт. Ама ние тия новини също ги гледаме, даже предсказваме още преди да са се случили с невероятна точност. Безкрайните мерки бяха конспирация, докато не се проточиха. Паспортите бяха конспирация, докато не станаха реалност. Дано поне с вълните от умиращи от ваксините не познаем чак толкова, че тогава става прекалено брутално.

Аз лично като качествен аргумент бих приел да кажем видео от някоя болница, което да показва колко е пълно с ковидясани. Защото "конспираторите" се надпреварваха кой ще направи видео на по-празна болница още миналата година, а ковид-феновете не си мръднаха и пръста да покажат нагледно колко е зле положението (както твърдят), само цитират новините и с това се изчерпва цялата им активна дейност.

И подробно разписано лечение на болните, да знаем какво точно им е било състоянието от началото до края и по какъв протокол са били лекувани - хапчета, антибиотици, терапии, всичко.

Това е, аз лично искам прозрачност за нещата дето се случват на бойното поле. Защото цялата политика се гради на идеята, че там се случват определени неща, за които получаваме сведения само от телевизията... и по случайност понякога вместо да снимат някоя болница използват стари кадри от друга болница от друго време. На мен усещането ми е сякаш са ми казали че гори някой квартал, аз да гледам към квартала, да не виждам нито огън, нито дори пушек, и половината тиквеници до мен да ми разправят колко е страшно положението там, защото така са прочели по новините.
 
На @старичанти линковете и картинките какво да ги коментираме? Тя няма достатъчно акъл дори да разбере какво пуска и постоянно става за смях на целия форум. За какво някой да си губи времето да гледа внимателно и анализира неща, което тя самата не е гледала и не е разбрала? Участва във всяка тема на олимпийския принцип. Трака по клавиатурата, пише някакви изречения, но КПД-то на цялата работа е отрицателно. С безброй хиляди мнения е оспамила навсякъде, но не съм забелязал да има компетенции в никоя сфера. Само админите могат да се радват, че генерира уникално съдържание.
Лелката с котките (или още позната като "шарлатанди", ПС: това старичанти е велико, браво :D) е еманацията на форумен бунтар, който няма работа цял ден и се изживява по всички теми в интернет, с цел някой да я отрази. Докато хората протестираха, тя тука плещеше дрънканици, ама на протест не е стъпвала. Класика. Извън форумите - тотална липса на внимание. Пък и то няма от кого, освен трите ѝ котки, които сигурно и те вече я отбягват. Няма смисъл да заключваш мнение по картинките, които е пускала или пуска, тъй като още предната зима се доказа, че генерално няма връзка с главния и започнах да ѝ разбирам тегобите. Беше родила някаква простотия от сорта на "ах, колко е сладко хипохондрици да умират в катастрофи - идеалните донори".
 
  • Like
Реакции: Test
@Test и @SoloContraTutti, като прекарате малко повече време покрай жени (различни от майките ви), ще ви светне колко детски и наивни са ви реакциите на всичко дето пише любимата ви форумна юзърка.

Разбирам да ви дразни до някаква здравословна степен, ама вие бая сте инвестирали в личността й и идеята да я поставите на място.

Тука като цяло се въздържаме от прекалено лични нападки.
 
се надпреварваха кой ще направи видео на по-празна болница още миналата година, а ковид-феновете не си мръднаха и пръста да покажат нагледно колко е зле положението

Това не бяха ли буквално 3-4 клипа, дето се въртяха навсякъде? Аз помня и някакви видеа от претъпкани болници и разни хора в паника. На практика няма аргумент, който да не може да бъде оспорен, или някой е платил на тоя учен да говори така, или се търсят сензационализми, или нещо друго.

Имам приятел, който доброволства и познат лекар, който не успя да спаси баща си и едва майка си, които не описваха празни болници и измислени вируси. Тази година си заминаха повече познати в границата 40-60г, отколкото съм свикнал да виждам.

Имаше и немалко истории за "дайте да го пишем умрял от ковид, даваме 2к". Лично на мен ми беше казано "без ковид не приемаме, нищо че е с пневмония" и "с ковид или без, все в това отделение ще лежи" в третата поред болница, но не мога да отрека чуждия опит. Може да кажеш със сигурност само, че никой нищо не знае със сигурност. Всичките мерки са импровизирани и всичко се прави от днес за утре.

Иначе винаги ще имаш някакъв bias - ако си убеден, че няма вирус, ще обръщаш внимание на инфото, което ти потвърждава опита, и обратното.
 
@Test и @SoloContraTutti, като прекарате малко повече време покрай жени (различни от майките ви), ще ви светне колко детски и наивни са ви реакциите на всичко дето пише любимата ви форумна юзърка.
За щастие няма как да прекараш "малко повече време" покрай такива жени, понеже те самите не понасят и не биват понасяни от хора. В резултат на това си търсят попрището по форуми и запълват липсата за внимание по един или друг начин.

Аз съм я блокнал преди много време, ама превъртайки с бърз скрол темата тук, да видя дали няма нещо ново, гледам пичът се възмущава нещо и съм длъжен да му спомена, че дъното вече е подкопано. :D
 
Това не бяха ли буквално 3-4 клипа, дето се въртяха навсякъде? Аз помня и някакви видеа от претъпкани болници и разни хора в паника. На практика няма аргумент, който да не може да бъде оспорен, или някой е платил на тоя учен да говори така, или се търсят сензационализми, или нещо друго.
Тук в БГ си спомням някой че снимаше линейките на Пирогов отвън, нищо особено. Иначе от разни места по света имаше със сигурност повече от 3-4 видеа, повечето от които снимани отвън или най-много във фоайето. По едно време търсих видеа (и съм ги пускал във форума) от хора дето са вътре в болница по други причини и споделят между другото какво е състоянието в болницата, но такива видеа са трудни за разследване.

Имам приятел, който доброволства и познат лекар, който не успя да спаси баща си и едва майка си, които не описваха празни болници и измислени вируси. Тази година си заминаха повече познати в границата 40-60г, отколкото съм свикнал да виждам.
Друго си е когато има запис и може да се види от всички. Както казваш, хората винаги имат bias, това важи и за про-ковидите. Идеята е да имаме достатъчно обективни данни, по този начин се минимизират всички тези bias-и. Обаче данните най-често са субективни и от вида "по новините казаха" или "един познат каза" и това само допълнително подклажда фантазиите и на двете страни. Ето, ти си видял познати дето са си заминали, аз не съм видял такива, имаме противоречащи си мнения, и какво правим? Спорим безрезултатно.

Иначе винаги ще имаш някакъв bias - ако си убеден, че няма вирус, ще обръщаш внимание на инфото, което ти потвърждава опита, и обратното.
Ако си убеден, че го има, тогава какво се получава? По някаква причина всички останали причини за смърт магически изчезват, Ковид стои пред очите ти като единствената причина за смърт и трябва да се направи всичко възможно за да се спре. Умрял 18 годишен, следователно всички 18 годишни може да умрат, освен ако всички не носят маските си постоянно и не се набодат. И каквото противоречи на тази идея е конспирация и най-добре направо да се цензурира, за да не пречи на процеса.
 
Последно редактирано:
Ние за тия глупости спорим от началото на пландемията в няколко теми. Основното ми мнение, че пландемията е базирана на фалшиви PCR тестове, може да го повтарям от време на време без цитати и източници, но това не значи че нямам такива и че не съм ги показвал. Ето. Така че не говоря толкова наизуст, колкото ти, аз нещата си ги проверявам и анализирам предостатъчно.

Обратното, много пъти съм мрънкал на опонентите че са слаба ракия и единствените аргументи дето дават са текущите аргументи по новините. И като казвам текущите, ама наистина текущите. Когато се говореше за маски, отговаряха както са го чули по телевизията. Например, не се говореше за "наука" докато не се появи тази "наука" в новините. Сега разбира се най-важното е само да се ваксинираме. Ако хипотетично излезе разпореждане да започнат с полиция да нахълтват по домовете на хората и да извеждат децата, аргументите ще само че е най-важно да бъдат изведени децата от домовете на всички неваксинирани.
И ако дадат линк от някъде... същото като при теб... от някой новинарски сайт. Ама ние тия новини също ги гледаме, даже предсказваме още преди да са се случили с невероятна точност. Безкрайните мерки бяха конспирация, докато не се проточиха. Паспортите бяха конспирация, докато не станаха реалност. Дано поне с вълните от умиращи от ваксините не познаем чак толкова, че тогава става прекалено брутално.

Аз лично като качествен аргумент бих приел да кажем видео от някоя болница, което да показва колко е пълно с ковидясани. Защото "конспираторите" се надпреварваха кой ще направи видео на по-празна болница още миналата година, а ковид-феновете не си мръднаха и пръста да покажат нагледно колко е зле положението (както твърдят), само цитират новините и с това се изчерпва цялата им активна дейност.

И подробно разписано лечение на болните, да знаем какво точно им е било състоянието от началото до края и по какъв протокол са били лекувани - хапчета, антибиотици, терапии, всичко.

Това е, аз лично искам прозрачност за нещата дето се случват на бойното поле. Защото цялата политика се гради на идеята, че там се случват определени неща, за които получаваме сведения само от телевизията... и по случайност понякога вместо да снимат някоя болница използват стари кадри от друга болница от друго време. На мен усещането ми е сякаш са ми казали че гори някой квартал, аз да гледам към квартала, да не виждам нито огън, нито дори пушек, и половината тиквеници до мен да ми разправят колко е страшно положението там, защото така са прочели по новините.
Едва ли има значението PCR тестовете. Отдавна трябваше да започне да се гледа смъртността, особено след ваксините, защото заразените остават едни и същи бройки само смъртността се променя.
Може да има завишени бройки от Ковид, но има и много починали от Ковид и там е трудно да се излъже. Лекарите си разбирам има си типични находки и изследвания, които показват дали е Ковид или друго. Един лекар без PCR може да разбере дали е Ковид.
Има хора пък, които мислят, че бройките от смъртни случаи са занижени даже.
Ето един пример и не съм сядал да смятам и проверявам дали е така .
Просто както вие твърдите, че са завишени други казват, че са занижени.
Аз статистика не гледам, а се информирам от "първа ръка" - познат, продавача в кварталното магазинче, на познатия познат и т.н а не от новини и мога да ти кажа, че Ковид има и се умира и нанася трайни поражения гаранция ти давам.
Сега съмнението ми е колко засяга младите ?
Взел съм възрастта 0-30г. и съм намерил колко са починалите от Ковид от началото на пандемията до сега.
Сега ако имам време или някой ако има да намери за 1-2 години 2017-2018г. колко са починалите например от вирусни инфекции, пневмонии, хепатит или някаква друга болест и да сравним да видим
 
За щастие няма как да прекараш "малко повече време" покрай такива жени, понеже те самите не понасят и не биват понасяни от хора. В резултат на това си търсят попрището по форуми и запълват липсата за внимание по един или друг начин.

Аз съм я блокнал преди много време, ама превъртайки с бърз скрол темата тук, да видя дали няма нещо ново, гледам пичът се възмущава нещо и съм длъжен да му спомена, че дъното вече е подкопано. :D

Всички активни пишещи у форума влизаме в тая категория. Никой не преследва някаква висша цел или пък сериозна дискусия, щото е безпредметно.

Пише се основно за разпускане и за "та*ак".

Нанди е много ефективно дразнеща обаче е забавно допълнение към всяка тема.

- - -

М/у другото, много уважавам и следя творчеството на д-р Ронда и тя видимо е ЗА ваксинаж:

 
Истината винаги е някъде по средата. Това универсално правило много ми харесва, и разбира се може да се приложи при конкретната ситуация.

За да има среда, има крайности. Относно маските например, едната крайност е никой да не носи маски, другата ще е всички да носим маски. Относно социалната дистанция - да излезем всички на улицата да се прегръщаме или да се скрием под земята. Относно ваксините, отново - никой да не се ваксинира или всички до един да се ваксинират.

Златната среда каква ще бъде? В зависимост от броя и типа на умрелите да се вземат необходимите и достатъчни мерки. Ако знаем, че хората над 60 са изключително податливи, тогава те следва да носят маски, да се крият и да се ваксинират. И то не всички, а рисковите, които са тези със сърдечни проблеми, диабети и затлъстявания... и които от останалите се чувстват в опасност.

За да не се създават допълнителни проблеми, не трябва да се създава паника, трябва да се действа трезво. Вместо това обаче какво се прави - създава се паника и се действа на привидно случайни посоки.

За да не се създава гражданско напрежение, нещата трябва да се правят до толкова, до колкото гражданите са съгласни. Но когато започнеш да прилагаш насилие над волята на гражданите, тогава нещата отиват към война. Окей, никой не иска вирус, а война иска ли някой?

Действията не отговарят на опасността, то е очевидно по реакциите на населението. Това означава, че сме твърде навътре в едната крайност. Трябва някой да отстъпи. Кой?
 
Един лекар без PCR може да разбере дали е Ковид.
Тук си в грешка. Нямат си идея дали си заразен с ковид, грип или някаква друга дихателна инфекция. За това и са повечето смъртни случай, тотално неадекватно лечение
 
Новото безопасно..
 

Прикачени файлове

  • FB_IMG_16302353435027367.jpg
    FB_IMG_16302353435027367.jpg
    245.3 KB · Преглеждания: 10
Нанди е много ефективно дразнеща обаче е забавно допълнение към всяка тема.
Аз съм спорил с нея преди години за цигарите, за които имаме напълно противоположни менние, и не съм я видял като ефективно дразнеща... по начина по който някои я определят в този форум. Според мен дава едни от най-силните аргументи в спор. Всеки път когато някой се оплаче от нея се питам как е възможно всички оплаквания да са едни и същи, оплакващите да са различни, а аз да не разбирам причините за оплакванията. И повтарям, и аз съм бил в конфликт с нея, но без да стигна до същите оплаквания.

В същото време обаче тези дето се оплакват от нея обикновено са такива, които аз бих блокирал (и съм блокирал в даден момент). А аз блокирам тролове (това е барута), които в даден момент тръгват да ме обиждат (това е искрата).

Извода ми е, че който недоволства от нанди е с тролски характер и трябва да си търси проблема в себе си. Нанди явно е някакъв вид супер-трол, който успешно троли тролове. Интересното е, че същите хора дето се оплакват от нея, въобще не се оплакват от мен по същия начин, а моето и нейното мнение конкретно по тази тема почти напълно се припокриват. Нещо в моето поведение привлича троловете, а тя пък ги отблъсква. Странни работи.
 
Истината винаги е някъде по средата. Това универсално правило много ми харесва, и разбира се може да се приложи при конкретната ситуация.

За да има среда, има крайности. Относно маските например, едната крайност е никой да не носи маски, другата ще е всички да носим маски. Относно социалната дистанция - да излезем всички на улицата да се прегръщаме или да се скрием под земята. Относно ваксините, отново - никой да не се ваксинира или всички до един да се ваксинират.

Златната среда каква ще бъде? В зависимост от броя и типа на умрелите да се вземат необходимите и достатъчни мерки. Ако знаем, че хората над 60 са изключително податливи, тогава те следва да носят маски, да се крият и да се ваксинират. И то не всички, а рисковите, които са тези със сърдечни проблеми, диабети и затлъстявания... и които от останалите се чувстват в опасност.

За да не се създават допълнителни проблеми, не трябва да се създава паника, трябва да се действа трезво. Вместо това обаче какво се прави - създава се паника и се действа на привидно случайни посоки.

За да не се създава гражданско напрежение, нещата трябва да се правят до толкова, до колкото гражданите са съгласни. Но когато започнеш да прилагаш насилие над волята на гражданите, тогава нещата отиват към война. Окей, никой не иска вирус, а война иска ли някой?

Действията не отговарят на опасността, то е очевидно по реакциите на населението. Това означава, че сме твърде навътре в едната крайност. Трябва някой да отстъпи. Кой?
Златната среда е маската само на устата без носа, а за ваксината си слагаш само една доза.

Никой не създава паника, а дори се действа безотговорно в момента. А за войната няма да коментирам.. Каква война като българите дори ги мързи да излязат от тях ?
Действията не отговарят на опасността според мен. Трябват повече глоби според мен. Не по-строги мерки, а спазването им. Ако всички ходеха с маски в магазини, обществен транспорт и т.н и ако се спазваше дистанция на обществени места + още няколко неща и щяхме да имаме едни 20-30% по-малко заразени
 
За годините, през които се подвизавам във форума, се нагледах на недоклатени комплексари, дето все са ме блокирали, пък не спират да ми се катерят по главата. Аз реално не казвам нищо по-страшно и лошо от останалите участници в темата. Но, както е прието да правят комплексарите с малки, меки, неефективни пишки, рипат на жената, смятайки я за по-слаб опонент.

Е, с мен не сте нацелили жертвата. Мога да нахраня еднакво добре и малкия ташунко и сополо контра тути, така че да тичат да реват в скута на майките си. Елате повече, както се казва. Аз съм винаги готова за хранилка и дори ми доставя удоволствие. :)

@Noke, от теб точно не го очаквах - просълзих се от умиление. ;)

Относно видеото с мургавата докторка: правиш се на луд, ама личи, че се правиш. Жената цитира данни от CDC, цитира точни бройки на гътнали се ваксаджии в Масачузетс или Илинойс (не помня), говори с факти като истински учен - даже аз я разбрах. o_O И ти я разбра, ама се правиш на улав.

Радвам се, че ташунковци и сополи са се боднали - с тях или без тях - все тая, ама ти...

Прекалено си ми симпатичен - Не го прави!!!:cry:

И в заключение специално за ташунко и сополо a.k.a. @Test и @SoloContraTutti:


20th-century-fox-spoof-go-fuck-yourself.gif
 
Леля ви Радка: Чудесни, просто прелестни! :)

 
Действията не отговарят на опасността според мен.
Абсолютно си прав! Ходенето с намордник е тотално безполезно, както и останалите простотии
Трябват повече глоби според мен.
И концлагер за неваксинираните ...
 
Златната среда е маската само на устата без носа, а за ваксината си слагаш само една доза.
Говорим на един език вече :)

Никой не създава паника, а дори се действа безотговорно в момента.
Абсолютно неправилно, година и половина бълват всекидневно страх у хората, и то нарочно.

А за войната няма да коментирам.. Каква война като българите дори ги мързи да излязат от тях ?
Аз по дифолт говоря в световен мащаб, а ако искам нещо да кажа само за БГ, то казвам че говоря за БГ.

Действията не отговарят на опасността според мен. Трябват повече глоби според мен. Не по-строги мерки, а спазването им. Ако всички ходеха с маски в магазини, обществен транспорт и т.н и ако се спазваше дистанция на обществени места + още няколко неща и щяхме да имаме едни 20-30% по-малко заразени
Но няма как да го докажеш, че щяхме да имаме 20-30% по-малко. То има как де, за да може да се докаже такова нещо се правят експерименти, а не се говори наизуст. Да, звучи логично че когато си с маска по-малко лиги напускат устата ти. Но в същото време докато пътуваш в рейса или пазаруваш, дори не си отваряш устата, така че за ко ти е маска. Общо взето ефективността на маските от началото до сега е спорно и няма ясни показатели, които да доказват че има някаква разлика дали всички са с маски или не. Много пъти наблюдавахме събирания от хора без маски, които не доведоха до нищо след това.
 
На мен лично ми е любопитно дали най-после в Австралия ще има бум на ковидясали след масовите протести, заради дебилния нон-стоп локдаун режим?

Един положителен тест и затварят страната. Не болен, не смъртен случай - положителен писоар просто. То ясно, че ваксаджиите (без нокето) са кухи лейки, ама ако това не им смърди, каква мисловна дейност изобщо очаквате от тях?

https%3A%2F%2Fcdn.cnn.com%2Fcnnnext%2Fdam%2Fassets%2F210821013918-01-melbourne-lockdown-protest-0821.jpg


1629607067413.jpg


Австралийците го отнесоха най-тежко и съм щастлива от факта, че най-после се усетиха, че ги правят на маймуни.
 

Ама как, виж на колко човека тука си ни слабост! :love:

Браво и на леля Радка.

М/у другото, снощи майка ми каза че приятелка на нейна приятелка (не се бъзикам) заявила, че "До 5 години всички ваксинирани ше са умреле!". Жената е инженер-химик или нещо подобно, ... ако въобще е релевантно.

Как ше коментирате горното становище?
 
Как ше коментирате горното становище?
Поръчай на майка ти да пита нейната приятелка кои ваксинирани ще умрат: с китайска ваксина, с руска, с европейска, с американска или с някаква друга? Или има значение видът: векторна, рнк и т.н. Или може би всички ще умрем?

Относно проф. Радка Аргирова, всичко което казва е в десятката. Няма за какво да се заям. Все едно аз съм го дал това интервю. Някои важни извадки от интервюто:
По отношение на ваксините съм твърдо „за“. Няма две мнения по този въпрос – това е единственото оръжие, което имаме
Има и клетъчен имунитет, който остава и винаги го има. Когато човек се срещне с нов вариант на вируса и се зарази с него, тези паметови клетки се разрастват много бързо и синтезират антитела срещу този агент, срещу който е направена ваксинацията.
...имунитетът, който се получава след ваксинация, е много по-качествен, по-пълен, по-протектиращ, отколкото имунитетът след боледуване.
Мерките трябва да ги спазваме след ваксинация, защото първо – можем самите ние да се заразим, макар че няма да се разболеем, като сме ваксинирани, или ще го изкараме по-леко, и второ – можем да го пренасяме.
 

Горе