Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

eLast

Active Member
Здравейте, колеги.

Интересно ми е има ли някой съфорумец, който има/е имал вендинг машинка или просто е запознат със сферата и какви са впечатленията от бизнеса. Заслужава ли си да се инвестират парички в такива машинки?
Чета разни новини за отчитането на приходите на автоматите - това как ще се отрази и дали наистина ще се случи?
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Определено да, но само при условие, че имаш подходящи места, за да се сложат и машинките да са минимум 5.
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Само ако имаш конкурентно предимство и то да е локацията. А добрите места са заети, а случайно не заети пък рекет може се направи. Средно от една такава машина 200-300 кинта носи, ама с тази глупост дето искат за кас. апарати ще се отсфири. Като цяло добър бизнес е за пасивини доходи - но трябва е добре локиран наблизо да нямаш прека конкурнеция от вендинг и близки заведения - най-добре е сред училища дори вътре в тях
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Беше добра, преди 2-3 години
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

И аз мисля,че беше добра преди 2-3 години.Много голямо значение има каде ще я поставиш,защото аз с 5 машини мога да правя колкото други 20 немогат.Дори и ако вкарат да имат фискални устройства в тях ще има хляб.Печалбата не е лоша.
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Някаква идея имате ли как ще се случат нещата с фискалните апарати. Как ще се инсталират, колко ще струват, как ще се отрази на цените/печалбата. Не мислите ли, че това ще закопае голяма част от бизнеса, нещо като предпоставка за жесток монопол?
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Определено този бизнес не е това, което беше. До преди няколко месеца имах много близък досег с кафе автомати, но нищо добро не последва от този бизнес. Най-важното е локация, потребление от хора, брой машини и поддръжка. Ако не е добра локацията е пълна загуба на време, нерви и средства. Ако в близко местоположение има кафене, ресторант, малко хора или дори хора, които "се страхуват" да употребяват този род кафе, то отново ще си на загуба. Ако щеш вярвай, но имаше инциденти с хора в България, които са пили кафе/чай от подобни автомати и после лекарите се оправдаваха именно с тях - качеството било под всякаква критика.
Поддръжката не е сложна, но да не ти се налага да поправяш нещо - ужас. Обшо взето не бих те посъветвал да се впускаш в подобна бизнес възможност, но като във всеки бизнес - всичко зависи от човека и вижданията му. :)
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

А някой да знае как седят нещата с автоматите за цигари? В Германия са на всеки ъгъл. Тук при нас не съм виждал. Едва ли няма кой да се е сети. Може би имаме някой "умен" закон?
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

А някой да знае как седят нещата с автоматите за цигари? В Германия са на всеки ъгъл. Тук при нас не съм виждал. Едва ли няма кой да се е сети. Може би имаме някой "умен" закон?

Да. Как ще разбереш има ли 18 г. тоя дето пуска стинките? И нали има някакъв годишен рекет- разрешително за продажба. Автомата какъв обект точно се води?
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Да. Как ще разбереш има ли 18 г. тоя дето пуска стинките?

Пускаш стинките само след като предварително пъхнеш личната си карта, става и с някои от дебитните. Можеш и да си извадиш такава която е само за тая работа. Естествено за да я получиш трябва да имаш 18...
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Ако в близко местоположение има кафене, ресторант, малко хора или дори хора, които "се страхуват" да употребяват този род кафе, то отново ще си на загуба. Ако щеш вярвай, но имаше инциденти с хора в България, които са пили кафе/чай от подобни автомати и после лекарите се оправдаваха именно с тях - качеството било под всякаква критика.
Поддръжката не е сложна, но да не ти се налага да поправяш нещо - ужас. Обшо взето не бих те посъветвал да се впускаш в подобна бизнес възможност, но като във всеки бизнес - всичко зависи от човека и вижданията му. :)

Пълни глупости! Защо качеството да е под всякаква критика?

Имам пет автомата за топли напитки, поставени само на мои обекти. Наистина има разлика по отношение на печалбата от преди години, защото кафето и консумативите поскъпнаха, а цените на повечето места останаха непроменени, защото конкуренцията е голяма. Ако гласуват закон за фискализация на вендинг автоматите, ще бъде пълна глупост и пак ше сме едни от първите приели такъв закон.
А на въпроса, защо в България няма много вендинг автомати за цигари - защото не е изгодно. Цигарите в България имат фиксирани цени и малка надценка, а и автоматите за цигари са с по-малко асортимент, също така на много места вендинг машините биват разбивани, а при тях загубата ще е много по-голяма. Миналата година в Англия забраниха вендинг автоматите за цигари. Просто този сегмент е обречен за в бъдеще. Доколкото знам най-много вендинг автомати за цигари има в Испания.

Мнението ми е, че сега не е момента за започване на вендинг бизнес, конкуренцията е голяма, а и не се знае каква секира точат от НАП.
Гербаджиите направо се уляха, искат да затрият напълно дребния бизнес, искат всички да слугуват на едрия бизнес, който може да си купи политици и лоби в парламента.
Касовите апарати, които наложиха на търговците най-облагодетелствени са мобилните оператори и фирмите за касови апарати.
Сега с вендинг апаратите пак се цели същото, но вследствие на това ще има много отказали се от този бизнес.
 
Последно редактирано:
аз напоследък стигам до извода че малкия бизнес трябва да се изнася от България ... ако искате като честно работещи собственици на малък бизнес да живеете като бели в хора като средна класа по западен стандарт...
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Ами да си припомним какво стана с бензиностанциите. Колко селски бензиностанции спряха да работят, защото за да изпълнят всички рестриктивни мерки на правителството трябваше да почнат да работят на загуба, и държавата какво спечели - нищо, но едрия бизнес премахнаха от пътя си тези малки бензиностанции.

Сега за готвения закон за билбордовете, пак има натиск от лобито на едрия рекламен бизнес, и пак няма да остане нищо за малките в този сектор.
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

zdraveite as sam petar iskam da popitam imali pe4alba ot vending mahini i kolko qbva da kupia za da imam pe4alba koq e nai dobrata marka i na kakvi mesta trqbva da gi postavq trqbva li da imam dokomenti za tqx i kam kogo trqbva da se obarna za podra6kata na vending ma6inite imam li pravo da gi postavqm v zavodi i trotoarni mesta blagodarq mnogo
 
От: От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

давам кафе-автомат под наем.Много добър и работещ.Може и аз да плащам наем за мястото.Всичко е въпрос на договорки.0889516303-stoyan rusev.
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Едно време от вендинг лапаха като невидяли, напънаха ги НАП и сега всеки когото попитам, е болка за умиране. Иначе в КПД вендинги бол.
 
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Едно време от вендинг лапаха като невидяли, напънаха ги НАП и сега всеки когото попитам, е болка за умиране. Иначе в КПД вендинги бол.

Това е пазара, като се пренасити и почва кривата надолу, именно затова има много за продаване, просто пазара се отсява, а при нас има и друг непазарен фактор, който разпределя влияние и по-големите се намесват в пазара
 
Здравейте! Отдавна не е писано в темата, но имам един въпрос - ще се радвам, ако някой ми отговори. Имам предвид място, което считам за особено подходящо за поставяне на вендинг автомат. Задължително ли трябва да имам фирма, за да опитам? Какви документи всъщност са ми необходими?
 
Бизнеса си е супер. Но провери авотмати различни от тези за кафе и закуски.

Кондоми, тампони, санитайзери, маски, дъвки, ретро аркадни игри ( любимо и най-евтино, може да си направиш такава за под 500 лв ), зарядно за мобилни устройства за време, продажба на предплатени карти за телефони ( това ще е лудница в БГ лайка и гифгаф). Има си хляб в цялата идея.

Автомата като на снимката излиза около 450 лв да се направи. И не не ги правя тоест мога и съм го правил, но вече не се занимавам освен за приятели и не си рекламирам бизнеса.
 

Прикачени файлове

  • bartop22.jpg
    bartop22.jpg
    176.9 KB · Преглеждания: 29
Последно редактирано:

Горе