Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Blinky

Owner
[video=youtube;OzkZWvAJUr0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OzkZWvAJUr0[/video]

Някой да го намира за по-добро от старото. На мен ми идва малко (или поне идея) по съвременно. Но определено няма много въображение вложено в него. Постно е, но явно това е целта му.

Ето и една интересна статия по темата: Microsoft's New Logo Draws More Slaps than Claps
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Видях го наскоро. Доста постно ми се вижда. Май дизайнерите не са си дали много зор.
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

мяза на гугълско според мене с тия цветове
 
Да, малко такова като на Google ми идва и на мен. Но определено не ми се вижда нещо, което си заслужава даже да взаимстваш, което си е обида в тези среди. :)

П.П: И Топлофикация е с нова лого, меджудругото: http://toplo.bg/novini/2012/05/17/Novo_logo :D
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

да пуснат тука у форума конкурс с 50 лева награда по добро ще им направат
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Забелязвам, че почти на всички компании за милиярди са им прости логотата. Точно както трябва да бъдат са, без излишни елементи!
Да прав си, но реално погледнато това лого е много грозно поне за мен :)
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Да прав си, но реално погледнато това лого е много грозно поне за мен :)

Не е от значение дали е грозно, важно е да го разчиташ и да ти се набие в главата. Това е целта на логото, а не да покаже колко надарен художник го е правил. Виждал съм лога, които само създателите им могат да си ги разчетат и ако не погледна домейна, в никакъв случай няма да знам как се казва сайта. Така в главата ми се набива - "сайта със странното лого", а не "еди-кой си сайт".
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

chrome-logo-2011-04-27.jpg

Че то не е ли същото, само където са му изправили страните :)
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Има някаква заигравка в тези четири цвята или се лъжа .... Някаква световна конспирация ми се върти :twisted:
Гооглето, сега windows, даже и на родните молове цветовете са същите за пример логото на мол Пловдив

ris-metal.com/photos/projects/7/logo.jpg
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Blinky - честно казано за мен това са 4 цветни квадрата. Никак не ми е модерно. Съгласен съм, че не е хубаво да е "натруфено", ама чак пък толкова. Ама всъщност туй да им е проблема. Нали са най-големите в този бранш. С модерно или ретро лого... пак ще продават по много. :twisted:
 
От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

microsoft-old-new2.jpg%3Fw%3D558%26h%3D9999%26crop%3D0

то фактически е същото, само където е изправено, а на chrome мисля че е след това направено, така че май те са взаимствали цветовете

from-where-google-brought-logo-of-chrome.jpg
 
Re: От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

Blinky - честно казано за мен това са 4 цветни квадрата. Никак не ми е модерно. Съгласен съм, че не е хубаво да е "натруфено", ама чак пък толкова. Ама всъщност туй да им е проблема. Нали са най-големите в този бранш. С модерно или ретро лого... пак ще продават по много. :twisted:
Модерно, имах в предвид, че са го осъвременили. Нали такива са и тъч иконките на новия Windows Mobile - квадратни. За това ми дойде думата модерно. Не мисля, че продажбите ще са обвързани с това, но все пак като започне класацията на Форбс за най-скъп бранд и т.н., ако се плеснат до този на хрома или както казаха AVG, ще е много забавно. :)

Едно от най-големите компании в света не им стига креативността. Нещо такова ще излезе за обикновения потребител. ;)
 
Re: От: Видяхте ли новото лого на Microsoft?

microsoft-old-new2.jpg%3Fw%3D558%26h%3D9999%26crop%3D0

то фактически е същото, само където е изправено, а на chrome мисля че е след това направено, така че май те са взаимствали цветовете

from-where-google-brought-logo-of-chrome.jpg

Има някаква заигравка в тези четири цвята или се лъжа .... Някаква световна конспирация ми се върти :twisted:
Гооглето, сега windows, даже и на родните молове цветовете са същите за пример логото на мол Пловдив

ris-metal.com/photos/projects/7/logo.jpg

chrome-logo-2011-04-27.jpg

Че то не е ли същото, само където са му изправили страните :)

Да, малко такова като на Google ми идва и на мен. Но определено не ми се вижда нещо, което си заслужава даже да взаимстваш, което си е обида в тези среди. :)

П.П: И Топлофикация е с нова лого, меджудругото: http://toplo.bg/novini/2012/05/17/Novo_logo :D

мяза на гугълско според мене с тия цветове

И аз се чудя как направихте асоцицяи с тези цветове с Г това е изправен прозорец -явно г добре се справят да си налагат бранда ... и явно MS вярват че сега са модерни опростени неща

windows 95 лого преди даже Г да е бил замислен като идея
Windows_95_logo.png
 
Е, цветовете бе бате, как кое. :) Кой е първи, все тази. Пък и да, Google, са по-добри в брандинга. Аз все още не може да ми се набие какво лого ползват от Bing. Виждал съм го, но толкова. :)

В света има повече от 4 цвята. Как пък се уцелиха там. :)
 

Горе