Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо?

06-12-141_news.jpg
pik.jpg


Според вас възможно ли е този жълт сайт ПИК да е най-посещавания новинарски сайт в България, аз не вярвам и си мисля, че са хвалят нарочно да дърпат рекламодатели
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Щом данните са на gemius значи е така :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Не. Познавам колеги които дигат повече, а и в тиксо има доста сайтове които дигат над толкова.

По-скоро класацията лъже...
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Ти пък и ти все-едно да вярвам на алексата. :D
Щом данните са на gemius значи е така :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Gemius са с най-точни данни и всеки рекламодател, който е готов да плаща иска данни на гемиус. Гемиус отчита само реалните потребители, а не примерно както е аналитикса от 1 компютър можеш да направиш 3 посещения с 3 различни браузъра.
 
Re: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Според мен да, възможно е. Блиц и този са най-популярните жълти сайтове. Ти кои вестници мислиш, че вървят най-много - Галерия, Шок, Уикенд и такива техни жълти шитни. Явно на хората повече им допада идеята да четат някакви такива глупости, отколкото нещо креативно. Като се замисля и някои уж читави издания / медии си бустват така трафика. Я с някоя поръчкова статия я с нещо, което е изтълкувано по техен си начин, я с някаква глупост, но явно сега това върви. Това е обикновения овчи българин - гледа да прочете нещо жълто, за да се успокои вътрешно, че някой е зле или гадост, на която да се възмути. Какъвто пазара, такъв и продукт, нали се сещате. :)

Ако имаха малко повече акъл, в метрото щяхме да гледам хора отворили книжки, които да ги самоусъвършенстват или четат нова материя, в които искат след време да са добри, или поне новини от бранша им, за да могат да посрещнат новостите по-бързо и адекватно, надграждайки ги, но ЙОК, Азис е нова патка, Николета кръшка, Бойко бил мафиот и подобни са им по-интересни. Но толкова може мозъка им и явно не е нужно дори да се споменава, но факт е, че това кара такива сайтове и издания да водят класацията за най-посещаван / четен. Нищо не може да се направи, когато си прост и ограничен, обикновено е за цял живот. ;)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

И как така ги отчита, я ми разясни малко, че нещо не разбирам.
Gemius са с най-точни данни и всеки рекламодател, който е готов да плаща иска данни на гемиус. Гемиус отчита само реалните потребители, а не примерно както е аналитикса от 1 компютър можеш да направиш 3 посещения с 3 различни браузъра.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Не. Познавам колеги които дигат повече, а и в тиксо има доста сайтове които дигат над толкова.

По-скоро класацията лъже...

Gemius предоставят много по-точна информация от Тиксото. То иначе за количеството - и тук има колеги, които са правели и правят повече трафик от Блиц и Пик взети заедно, ама всички знаем какъв е техния трафик!
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Ама кой говори за тиксо? По-горе е намесен аналистика. Иначе има разлика между аналистика и тиксо да, нода ми кажат, че гугъл не знае кое как се брои ми е малко как да кажа тъпичко.
Gemius предоставят много по-точна информация от Тиксото. То иначе за количеството - и тук има колеги, които са правели и правят повече трафик от Блиц и Пик взети заедно, ама всички знаем какъв е техния трафик!
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Ама кой говори за тиксо? По-горе е намесен аналистика. Иначе има разлика между аналистика и тиксо да, нода ми кажат, че гугъл не знае кое как се брои ми е малко как да кажа тъпичко.

Ааа, ти това ли имаш предвид. Ми да, така си е. Просто Аналитикса и Гемиус броят по различен начин и има някакви измислени "рекламни експерти", които са си повярвали и искат данни само от Гемиус, като пренебрегват Аналитикса.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Доколкото знам за да те има в анализите на Гемиус трябва да си платиш. Щом имаш пари да си плащаш се счита, че си сериозен, а не някой лапетия дето събира парите от реклама за банички. Когато се рекламира не е важно само количеството на аудиторията. Важно е качеството им (каква категория хора са) и какви грижи се полагат за сайта (гаранция, че няма да е днес го има, а утре го няма). Важен и бранда, т.е. доколко е известен този сайт и доколко идващите в този сайт са директно посещаващи го и колко са случайно прехвърчали, които най-вероятно и ще отлетят. Бранд реклама дето се таксува на импресии се прави най-добре в сайтове с добре изграден имидж, а не в такива разчитащи на случайна аудитория от търсачките.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Алгоритъмът на Гемиус е по-различен, особено в частта за уникалните потребители.
Иначе при няколко милиона аудитория за БГ, реално тя е в огромна степен съвпадаща и за най-жълтия, и за най-"нормалния" сайт.
Просто инструментите за сегментиране на аудиторията на Гемиус са удобни за рекламодателите, а и самата система е създадена основно с цел да служи на рекламни агенции и рекламодатели.
 
Re: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Не само алгоритъмът, метриката им е на съвсем отделен принцип. Изключвайки отчитането на уникални, те имат и детайлни данни за аудиторията, чрез досадните поп ъпи, които питат от време на време (на всеки 1000 или както е настроен) потребителите някои специфични неща за тях - мъж, жена, сем. положение, заплата, образование, години, интереси и т.н. Това е точният мерител, на който се осланят много агенции, медия шопове и най-вече рекламодатели. @freelancer си го каза добре и е истина.
 
От: Re: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат

В огромна степен такива данни показва и аналитикса, ако е настроен да го прави. Но агенциите не ги устройва, защото софтуерът на Гемиус е много по-удобен за употреба за техните цели, освен това агрегира данните за конкретния пазар, и дава припокриване на аудиторията и др.
Тоест съвсем логично агенциите ползват Гемиус, а не аналитикс.

... имат и детайлни данни за аудиторията, чрез досадните поп ъпи, които питат от време на време (на всеки 1000 или както е настроен) потребителите някои специфични неща за тях - мъж, жена, сем. положение, заплата, образование, години, интереси и т.н.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

И нещото, което ми се струва, че никой не спомена: тва е класация на сайтовете, които ползват gemius, не на всички.

едит: Unwise е писал :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Чесно казано си мисля, че е възможно да инвестират някакви пари за подобен ПР..
 
Re: От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат

Чесно казано си мисля, че е възможно да инвестират някакви пари за подобен ПР..

Мен друго ми е интересно, как успяват да смогнат с глобите, които плащат след публикуването на нещо невярно....защото си има един завиден % от написаното, което не отговаря 1:1 с истината. ;) Но това е друга тема, и в същото време не е, защото като казахме - това продава на обикновения потребител - Заглавия и статии, които са толкова жълти, че чак кафяви. :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

Често засичам из фейса споделени новини от приятели,от типа на -Бомба в ПИК.отваряш и пише еди кой си как пръднал или нещо от сорта :lol:
Аз лично въобще не го чета,преди време го отварях понякога,няколко пъти писах коментари,но ми ги изтриваха,защото не бяха бокоугодни и така...Пеевски какъвто и да е,поне си е оставил сайта без цензура,дори обидните коментари за него не ги трият,а почти на всяка новина има цветущ коментар за него,което им прави чест :)
А по темата-това е лъжа,ако е вкарал в задълженията на служителите си да цъкат по цял ден с динамични айпита,да,но иначе е абсурд да е най-посещаван. :)
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

ПИК плагиатстват новини и снимки. Част от материалите, които представят за новини са всъщност художествена измислица. Използват черни методи за докарване на трафик, възможно е дори да купуват такъв. Не бих отдал значение на цифрите в Gemius, а да се рекламира в ПИК пък би било най-глупавото нещо. Освен това Gemius е платена услуга. Нямат мотивация да изобличават най-големите си източници на приходи. Всъщност, колкото повече посещения прави сайтът, толкова по-голяма е таксата, която прибира Gemius. Ето една таблица с цени отпреди няколко години, публикувана именно тук.
 
От: Възможно ли е ПИК да е най-посещаваният новинарски сайт в България или лъжат нещо

ПИК плагиатстват новини и снимки.

Вярно е, случвало се е да изплагиатстват моя новина, без да сложат линк към сайта, добре, че поне го написаха кой е.

Използват черни методи за докарване на трафик, възможно е дори да купуват такъв.

И това е вярно, даже знам за колеги от този форум, които са вземали пари от Пик, от Блиц за да им наливат трафик от фейсбук. Мисля, че това е "обществена тайна" за хората тук от форума, всички го правят, но никой не си признава. Когато аз работих с Блиц, изискването беше за минимален дневен трафик от 10 000.

Ей така си правят трафика и за това се бият в гърдите за най-четени медии.
 

Горе