Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизнес.

От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Сега съм се свързал с 2 потенциални спонсора за 2 мои малки идеи за игри... имам отговор и може да бъда спонсориран, ако им хареса... Трябва да взема 2-3к от това докрая на месеца, ако и там съм провал... вече вдигам бялото знаме. Много стана вече... загубил съм близо 5000 лева от некоректни работодатели - плащат с eCheck - давам продукта и след 7 дни при осребряването не получвам нищо - месеци наред труд и безсъние за нищо... в повече ми идва...


Blinky каза:
"Защото мечти не се гонят с бягство. "

Ще направя последен опит... ако не стане нищо... се отказвам от всякакви мечти и заминавам да работя като общак - поне ще имам храна и подслон, ще живуркам поне - т'ва все още го дава чужбина.

Добре ,след като имаш опит с некоректни работодатели защо тогава не направиш друго нещо ... стани ти работодател и бъди коректен към своите работници ? Ок ти ще кажеш , че това си го написал още в първия ти пост, че искаш , но аз така и не виждам конкретно какво правиш за да го постигнеш? Кажи ми една финансова цел, която си поставяш ? И не еднократно, говорим за регулярен доход на период от време.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

А колко ми трябва на месец - трябват ми сигурни 1500лв ЧИСТО!... за да поддържам къщата си, имам да сменям цялата ВИК инсталация с полипренови тръби, понеже оня ден имах авария и в 1-2 часа през нощта съм събирал вода с парцали и кофи, че ми беше наводнен етажа - спукал се спирателен кран... къщата ми е железобетон и е много здрава, но тръбите и ел. инсталацията са много стари, сечението на жилата е по-малко от 2.5 мм2, на моя етаж си е 2.5мм2 и 4мм2, обаче отдолу като тръгват тънки, то се обезсмисля... тръбите са ми ръждясали, наскоро сменях всички водомери, бях глобен 200лв от ВИК, че спрял единия и дадох още 300лв за подмяна на тръбите от тетката в шахтата към чупките за етажите... всичко правя сам, 2 дни съм си прави тръбите, калчища, лепене, тефлонови ленти, течове... искат ми много пари ВИК специалистите, които не мога да дам.

На дърва минах тази зима, купих си резачка за 350лв и сам нарязах 20 кубика, щях да си отрежа ръката на 2 пъти... къв е смисъла да се блъскам като идиот... всички мои приятели на по 40-50-60 години, свестните хора, ме виждата колко работя и ТЕ ми казват БЯГАЙ! БЯГАЙ В ЧУЖБИНА!... НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ БЪХТИШ ТУК!... и те нямат пари, заплати за по 5-600лв и пенсии за по 200лв, цял живот са работили.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Тая тема се превърна в едно безкрайно мрънкане, съжалявам...
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

ТА, какво ми трябва, за да стартирам вече с нещо зад гърба си:
Трябват ми пари за основен ремонт на 3 стайно помещения, което смятам да ползвам като студио.
Трябват ми пари за нова и мощна техника - компютри, таблети(графични таблети и обикновени), смартфони за тест на приложения.

Първоначално ми трябват пари за това.

Смятам да се занимавам с разработка на мобилни приложения и игри, а също така и с един портал за малки игри - за компютри.
Печалба смятам да има чрез Google AdMob и Adsense за сайта, и реклами от по-силни в гейм индустрията.

Кажете ми какво да направя, за да получа финансиране?

Това майтап ли е :) Представи си се в замък, в стая затрупана от компютри, таблети и смартфони. Много е хубаво, но кой ще ти дава пари за такова нещо? Това не е продукт и техниката не снася златни яйца ей така от само себе си. На никой не му пука къде живееш и колко айфона имаш. Трябва да създадеш продукт, който хората да искат да купуват.

Един обикновен лаптоп в повечето случаи е достатъчен за работа по Интернет. Хостинг ако ти трябва, той на месец струва колкото кутия цигари. Какви са тия 20-30 хиляди?
Щом имаш техническите знания и знаеш английски, решаваш какъв продукт ще направиш и го почваш. Най-добре нещо международно, ние сме малка държавица и не обичаме много да плащаме онлайн. На Интернета му е през оная работа къде се намираш ако предлагаш на определена група от хора подходящия за тях продукт. Варианти има най-различни, това вече трябва да го знаеш.

Финансиране не ти трябва, трябва ти ентусиазъм и свободно време.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Човек.. държиш се като тотална жертва. Промени това !!! Всеки има проблеми ,това че си работлив е само в твоя полза. Казваш трябват ти 1500лв. чисто , добре дай да видим как да ги направиш. Какви идеи имаш ?
 
Re: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Значи решението е да сложа розовите очила, и да мисля, че всичко е ок. Добре ще пробвам... а новини не ми трябват да виждам с очите си какво става. :)

Нещата са такива каквито ги виждаш. :) Не слагаш капаци, просто сменяш малко мирогледа. :) И в така и по другия начин все си си в реалността, но зависи от коя страна си все пак. :) Лично аз не познавам човек, който да гледа негативно и да му върви бизнеса. Всички успехи в начинанията са позитивковци. :) Поне около мен де.

Пробвай пак, но педи да стреляш, прицели се много добре. Все пак го водиш последен изстрел. Само това мога да те посъветвам за сега.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Що да е майтап? Има crowd-funding сайтове САМО за помощ на хора за ремонт, колко хора са си направили свои студиота и офиси, чрез crowdfunding програмите... обаче са само за САЩ и Англия, трябва да представиш документ, за гражданство... като изключим IndieGOGO, което си е за иновативни проекти.

Ами не знам човек... просто искам Е ТАКА от нейде да ми паднат тия пари, че малко да се почувствам човек, сам опъвам толкова години, живея като 40-50 годишен човек от 18 годишен.
Цялата тази тема е толкова абсурдна, като се поставя в обувките на някои, които я чете... много се замечтах :)

Това майтап ли е :) Представи си се в замък, в стая затрупана от компютри, таблети и смартфони. Много е хубаво, но кой ще ти дава пари за такова нещо? Това не е продукт и техниката не снася златни яйца ей така от само себе си. На никой не му пука къде живееш и колко айфона имаш. Трябва да създадеш продукт, който хората да искат да купуват.

Един обикновен лаптоп в повечето случаи е достатъчен за работа по Интернет. Хостинг ако ти трябва, той на месец струва колкото кутия цигари. Какви са тия 20-30 хиляди?
Щом имаш техническите знания и знаеш английски, решаваш какъв продукт ще направиш и го почваш. Най-добре нещо международно, ние сме малка държавица и не обичаме много да плащаме онлайн. На Интернета му е през оная работа къде се намираш ако предлагаш на определена група от хора подходящия за тях продукт. Варианти има най-различни, това вече трябва да го знаеш.

Финансиране не ти трябва, трябва ти ентусиазъм и свободно време.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Тая тема се превърна в едно безкрайно мрънкане, съжалявам...

Toчно в в това се превърна да. Мисленето ти е като на жертва. Ако ще и 50к да вземеш утре след година-две пак ще си без пари и ще пишеш поредната тема по въпроса.:(
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Хубаво... намрънках се... ай сядам да работя... и квото стане, поне все още имам варианти... ако бях наистина на 40-50 тогава щеше да е зле :)

Мерси за отговорите, ще пиша по някое време пак...
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Извинявай ама 1500лв месечно за сам човек без да плащаш наем?
Ти да не поръчваш за хапване 3 пъти на ден от Happy извинявай пак?
За 3ти път се извинявам ама познавам хора с под 1500лв с 2 деца на квартира... ти сам самичък с къща 1500 лв? Е извинявай...

Пробвай да дадеш етаж от къща под наем ако си в по-голям град.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Може да си много работлив , но парите еи така няма да ти паднат. Навремето, когато започвахме своя бизнес аз с моя партньор инвестирахме по 300лв. Първия месец изкарахме 80лв. , втория 120лв. После 500лв. , няколко години по-късно имаме растеж с 1000% . Какво искам да ти кажа... трябва постоянство, трябва добра идея , трябва желание и трябва да ставаш и да лягаш с мечтата си. После трябва да си поставиш нова цел и да преследваш нея. Това е. Съвсем направо те попитах каква идея имаш как да изкарваш по 1500лв чисто на месец , отговор още не виждам ? Ако нямаш идеи да казваме ?
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Извинявай ама 1500лв месечно за сам човек без да плащаш наем?
Ти да не поръчваш за хапване 3 пъти на ден от Happy извинявай пак?
За 3ти път се извинявам ама познавам хора с под 1500лв с 2 деца на квартира... ти сам самичък с къща 1500 лв? Е извинявай...

Няма лошо да иска 1500лв. Всеки сам преценя нуждите си :)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Няма лошо да иска 1500лв. Всеки сам преценя нуждите си :)

Мога да живея и със 150лв мога и със 1500+ лв.
Ако толкова ти трябват пари вмести се с графа 150лв. Живял съм 2-3 месеца с толкова - живее се. Ся друг е въпроса пушач ли си, алкохолик ли си.. и други неща, които те правят консуматор повече от необходимито.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Трябва да поддържам къщата си, имам хиляди ремонти да правя, и ги правя.
Аз ако съм под наем ще давам в ПЪТИ по-малко отколкото да не съм под наем в моята къща... обаче не мога да я оставя - ще я окрадат за 1 седмица цялата, вече 3 пъти съседи ми крадат машините, затова съм си сложил и видеонаблюдение сам.

А аз познавам хора с по 200лв на месец на квартира с по 2 деца... това значи ли, че трябва да е нормално, и че е живот.

Извинявай ама 1500лв месечно за сам човек без да плащаш наем?
Ти да не поръчваш за хапване 3 пъти на ден от Happy извинявай пак?
За 3ти път се извинявам ама познавам хора с под 1500лв с 2 деца на квартира... ти сам самичък с къща 1500 лв? Е извинявай...
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

ПЪРВО - няма да ремонтираш НИКАКВА къща.
ВТОРО - махаш се възможно най-скоро (разбирай месец) от мястото в което си попаднал случайно - средата не е добра и ти няма какво да правиш. Ако стойш там, няма да имаш никакъв прогрес. Трябва ти голяма промяна. Започваш с местоживеенето и продължаваш със съветите на Unwise - ако имаш достатъчно желание, сигурен съм, че ще се справиш!

п.п. започнеш ли безсмислен ремонт на къща в също толкова безсмислен регион, аз те "отписвам".
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

В моя град да си на нормална работа е да се самоубиваш бавно - 400-600 лв ще взимам най-много, като нямам Висше образование, а то не, че Висшето е решение, колко безработни висшисти познавам.

Ама искам да живея НОРМАЛНО в моята страна, човек... Аз ако ще живея с по 150лв на месец(а съм живял и с 40лв на месец, както споменах), по добре да ходя да цепя дърва, или да мия коли. И каква е перспективата, цял живот с по 150лв.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Покажи нещо твое, какво можеш?
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

За тази къща прадядо ми е ходил на война и е взел Висше образование като зъболекар, без да знае езика, в Полша преди войната. Бил е един от първите зъболекари в цяла България.
Как да я оставя да я окрадат някакви идиоти? Как да захвърля моите корени?

ПЪРВО - няма да ремонтираш НИКАКВА къща.
ВТОРО - махаш се възможно най-скоро (разбирай месец) от мястото в което си попаднал случайно - средата не е добра и ти няма какво да правиш. Ако стойш там, няма да имаш никакъв прогрес. Трябва ти голяма промяна. Започваш с местоживеенето и продължаваш със съветите на Unwise - ако имаш достатъчно желание, сигурен съм, че ще се справиш!

п.п. започнеш ли безсмислен ремонт на къща в също толкова безсмислен регион, аз те "отписвам".
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Аз ако трябва да оставя тази къща... просто няма да има какво да ме задържи в България... това е моя дълг - тая къща е хранила моето семейство близо 1 век...
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Не цял живот да караш със 150лв, а временно колкото да спестиш нещо.
Слагането на всички висшисти под общ знаменател е грешка. От икономист с висше до инженер с висше има разлика. Виж и аз познавам доста икономисти гладни.

Извинявай за не знам кой път... какво значи нормално да живееш? Някой да ти даде 30 000 лв да си направиш основен ремонт, да си купиш техника, да направиш приложение да не ти се получи и тоя дето ти е дал парата пие студена вода?
Както казах и със 150лв и с 1500лв гладен не съм останал.
Ако работиш за 600лв, спестявай 400лв. Това са 4800лв на година. През тази година работи странично като си предлагаш услугите... нали все пак 5 години си бил freelancer...
И от там 200-400лв месечно да спестиш... ето ти ги 10 000лв за една година.
 

Горе