Въпрос за WP - SEO на категории

От: Въпрос за WP - SEO на категории

И между другото, с такова писане като твоето, няма начин да не направиш добър блог и да предадеш емоцията така, както ще я изживееш, отивайки на съответните места.

Мерси!
Аз и роман ще напиша, ще си предам емоциите, но проблемът е че пустата ключова думи/дими за тази дестинация са на трета страница. Дано с тази тактика с мрежите да се повиши. Защото предпочитам да си осигурявам трафик от търсачките. С ФБ съм на път да се разделя, непрекъснато ми слагат бан.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Мерси!
Аз и роман ще напиша, ще си предам емоциите, но проблемът е че пустата ключова думи/дими за тази дестинация са на трета страница. Дано с тази тактика с мрежите да се повиши. Защото предпочитам да си осигурявам трафик от търсачките. С ФБ съм на път да се разделя, непрекъснато ми слагат бан.

Моля, моля. Да ти кажа честно мани го ФБ за сега просто в последствие гледай да го добавиш. Иначе скоро, ако формираш сайта добре, мисля, че скоро си на първите места. ;)

Нещо друго да хелнем. За нас ще е удоволстие. ;)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

А дано!
От твоите уста в ушите на бат Гошо!
Да помагам нещо за мобилната отпимизация? Имай в предвид, че и това ще са ти чести посещения - от мобилни устройства. Видях днес, като бях на кафе, че поне на две маси ръчкаха смарфоните и си търсеха нещо за уикенда, който е след един ден.

И дизайна може да се пипне лекинко, но ти ще си кажеш. И каквото е нужно. ;)
 
Да се включа и аз с няколко съвета :) Написаното по-долу се отнася за http://velingrad.otdihbg.com/ но след като темплейта е еднакъв, трябва да го направиш и за главният сайт.

1) Тази снимка http://www.otdihbg.com/wp-content/uploads/2013/07/114.jpg я намали малко. Ползвай програма като GIMP (безплатна алтернатива на Фотошоп). Смали и размера и я компресирай. 1.5 мегабайта за една снимка е прекалено много. Същото можеш да направиш и останалите снимки от слайдъра. При сега дефинираните му размери, изображението ти трябва да бъде с максимална ширина от 933 пиксела
2) Сайта ти връща две грешки за липсващи изображения (404)
Код:
GET http://velingrad.otdihbg.com/wp-content/themes/sunnybeach/images/content/top-r.png 404 (Not Found) velingrad.otdihbg.com/:282
GET http://velingrad.otdihbg.com/wp-content/themes/sunnybeach/images/content/bottom-r.png 404 (Not Found) velingrad.otdihbg.com/:520
Файла от който се извикват е този http://velingrad.otdihbg.com/wp-content/themes/sunnybeach/css/wide.css
Тях така или иначе ги няма, така че може да изтриеш редовете от въпросният файл. В интерес на истината до колкото погледнах, по-голямата част от картинките в този css липсват. Преди да изтриеш редовете изтегли темата отново от където си я взела и погледни дали има разлика между сегашната ти папка sunnybeach/images/content/ и тази в новият архив. /30 секунди по-късно/ изтеглих темата и тези файлове ги няма, всъщност в папката има само main-*, така че тези редове може да ги премахнеш защото е безсмислено да ги има
Код:
.content-l #content-top { background:url(../images/content/top-l.png) left top repeat-y; }
.content-r #content-top  { background:url(../images/content/top-r.png) left top repeat-y; }
.content-lr #content-top  { background:url(../images/content/top-lr.png) left top repeat-y; }
.content-l2 #content-top  { background:url(../images/content/top-l2.png) left top repeat-y; }
.content-r2 #content-top  { background:url(../images/content/top-r2.png) left top repeat-y; }
.content-n #content-top  { background:url(../images/content/top-n.png) left top repeat-y; }

.content-l #content-bottom { background:url(../images/content/bottom-l.png) left bottom repeat-y; }
.content-r #content-bottom  { background:url(../images/content/bottom-r.png) left bottom repeat-y; }
.content-lr #content-bottom  { background:url(../images/content/bottom-lr.png) left bottom repeat-y; }
.content-l2 #content-bottom  { background:url(../images/content/bottom-l2.png) left bottom repeat-y; }
.content-r2 #content-bottom  { background:url(../images/content/bottom-r2.png) left bottom repeat-y; }
.content-n #content-bottom  { background:url(../images/content/bottom-n.png) left bottom repeat-y; }
3. Имаш два фойнта, които така или иначе не се ползват. Те са дефинирани във файла sunnybeach/css/font.css. Имаш два варианта - да премахнеш съдържанието на този файл или по-добрият изобщо да го изключиш от зареждането като редактираш файла sunnybeach/style.css и коментираш реда
Код:
@import url(css/font.css);
Който ще стане:
Код:
/* @import url(css/font.css); */

В момента сайта е цели 3.7 мегабайта и се зарежда дооооста тромаво, т.е. за около 6-7 секунди, а всички знаем че скоростта на зареждане не е малък фактор. Направи горните корекции и ще помагаме след това пак :)

Едит: Сайта има два допълнителни стила за таблет и мобилен телефон, макар от тестовете които да направих да не получавам кой знае колко добра визия, но все пак поддържа мобилни телефони :)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Blinky,
Нямаш умора!
В интерес на истината и аз използвам телефона, особено като не мога да деинсталирам сина ми от компютъра.
Имам jet pack, там май имаше нещо за мобилните версии. Ако не мога да го направя ще свиркам.
А за дизайна какво да направя?

ktomov,
Ще се опитам да изпълня препоръките ти. Аз иначе бързо схващам, ама повече трябва да ми се обяснява, та сигурно пак ще питам, защото малко съм на Вие с кодове и програмиране.
 
Сега може да ти се стори малко грубо и не се сърди .. но този темплейт на който си се спряла е тотален боклук.

1) Заради линковете във футера, които не можеш да махнеш, защото ще ти излиза надпис, че трябва да си платиш за да го направиш.
2) По визия не е нищо особено и лесно се постига с други безплатни темплейти.
3) Темплейтите на въпросните разработчици докарват само проблеми. Доста пъти чистих вируси на колежка от форума, която ползваше темплейт изтеглен от същото място, докато не закърпихме дупката (няма да се изненадам, ако целенасочено е поставена)
4) От това което виждам под формата на код, човека ,който го е направил .. явно от скоро се занимава с wordpress (говоря за самият темплейт, а не за твоя сайт като цяло).

Моя съвет е да си направиш една тестова инсталация на различен събдомейн, примерно - test.otdihbg.com и на него да сложиш ето този темплейт - https://github.com/zyml/project-ar2/archive/wip/2.0.1.zip
Можеш да видиш демото му тук - http://demo.arrastheme.com/
Напълно безплатен е, добре разработен и има всички функции от които имаш нужда, ако съдя от постигнатото до сега. Опитай да се поровиш малко в него и ако прецениш го замени на горните два сайта. Според мен не си заслужава да развиваш нещо сериозно върху сегашната ти база.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Здравейте
Темата привлича вниманието на WP специалисти и реших да се включа с един въпрос.

Как да оправя проблема с разчитането на € $ и др. подобни от уърдпрес сега след публикуването им в блога се показват като ---> ?

Предварително благодаря и се извинявам за въпроса в чужда тема.
 
От: Re: Въпрос за WP - SEO на категории

Сега може да ти се стори малко грубо и не се сърди .. но този темплейт на който си се спряла е тотален боклук.

1) Заради линковете във футера, които не можеш да махнеш, защото ще ти излиза надпис, че трябва да си платиш за да го направиш.
2) По визия не е нищо особено и лесно се постига с други безплатни темплейти.
3) Темплейтите на въпросните разработчици докарват само проблеми. Доста пъти чистих вируси на колежка от форума, която ползваше темплейт изтеглен от същото място, докато не закърпихме дупката (няма да се изненадам, ако целенасочено е поставена)
4) От това което виждам под формата на код, човека ,който го е направил .. явно от скоро се занимава с wordpress (говоря за самият темплейт, а не за твоя сайт като цяло).

Моя съвет е да си направиш една тестова инсталация на различен събдомейн, примерно - test.otdihbg.com и на него да сложиш ето този темплейт - https://github.com/zyml/project-ar2/archive/wip/2.0.1.zip
Можеш да видиш демото му тук - http://demo.arrastheme.com/
Напълно безплатен е, добре разработен и има всички функции от които имаш нужда, ако съдя от постигнатото до сега. Опитай да се поровиш малко в него и ако прецениш го замени на горните два сайта. Според мен не си заслужава да развиваш нещо сериозно върху сегашната ти база.

Защо да се сърдя?!
Всяка критика, мнение, каквато и да е помощ ми е от полза.

Ще тествам тази тема на демо домейн, а и другите неща за които говорихме вчера и ще пиша пак.
Между другото в сегашната тема имам два инструмента, които доста използвам. Ако ги няма в новата тема, дали ще мога да си копирам кодовете в публикациите и да ги използвам? Или ако има начин да направя някакъв код в новата тема и да ми излизат в менюто на публикациите, а не да ги слагам ръчно във всяка публикация.

В общи линии темата я ползвам заради слайда и двата инструмента. Не можах да намеря нито една с тези инструменти. Става въпрос за сините полета например в офертите и за колонките в началото на публикацията.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Здравейте
Темата привлича вниманието на WP специалисти и реших да се включа с един въпрос.

Как да оправя проблема с разчитането на € $ и др. подобни от уърдпрес сега след публикуването им в блога се показват като ---> ?

Предварително благодаря и се извинявам за въпроса в чужда тема.
Аз мисля, че го разбрах, но я ми кажи дали съм прав все пак. Имаш в контента (може би там предимно) тези € $ знаци и излизат като въпросителни след като дадеш сейв на поста или страницата. За това ли става дума?
 
Последно редактирано:
Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Здравейте
Темата привлича вниманието на WP специалисти и реших да се включа с един въпрос.

Как да оправя проблема с разчитането на € $ и др. подобни от уърдпрес сега след публикуването им в блога се показват като ---> ?

Предварително благодаря и се извинявам за въпроса в чужда тема.

Здравей!

Случайно блога ти да е хостнат в ICN? Имам съмнението, че проблема идва от кодировката на базата данни.

Защо да се сърдя?!
Всяка критика, мнение, каквато и да е помощ ми е от полза.

Ще тествам тази тема на демо домейн, а и другите неща за които говорихме вчера и ще пиша пак.
Между другото в сегашната тема имам два инструмента, които доста използвам. Ако ги няма в новата тема, дали ще мога да си копирам кодовете в публикациите и да ги използвам? Или ако има начин да направя някакъв код в новата тема и да ми излизат в менюто на публикациите, а не да ги слагам ръчно във всяка публикация.

В общи линии темата я ползвам заради слайда и двата инструмента. Не можах да намеря нито една с тези инструменти. Става въпрос за сините полета например в офертите и за колонките в началото на публикацията.

По принцип има добавки, които добавят същите шорткоди, но не е проблем да се въведе същата функционалност от тази тема в коя да е било друга. Ако се решиш да сменяш темата, ще ти изровя нужният код :)
 
От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

По принцип има добавки, които добавят същите шорткоди, но не е проблем да се въведе същата функционалност от тази тема в коя да е било друга. Ако се решиш да сменяш темата, ще ти изровя нужният код :)
А ако решиш да купиш нещо премиум, аз ти изровя една тема също, която ще лепне перфектно. ;) Ето едно линкче, което може да ти е от полза: https://mwpcloud.com/top-10-places-for-premium-wordpress-themes/
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Да точно в ICN e блога свързах се с тях и очаквам отговор.
Благодаря още веднъж на ktomov за този супер адекватен съвет.
 
Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Да точно в ICN e блога свързах се с тях и очаквам отговор.
Благодаря още веднъж на ktomov за този супер адекватен съвет.

Аз все още не мога да си обясня защо от ICN продължават да ползват като колация и кодировка по подразбиране cp1251_bulgarian_ci.

Имай предвид, че като ти оправят този проблем, те ще го направят само за въпросната база данни за този сайт. Т.е. Само в него ще бъдат променени полетата от cp1251_bulgarian_ci в utf8_general_ci. Всяка следваща нова база ще бъде със старите настройки по подразбиране и най-вероятно отново ще имаш проблеми с това.

Добавка:
Информация как да се справиш сам/а с проблема - тук http://stackoverflow.com/questions/...-database-characterset-and-collation-to-utf-8
Имай предвид, че е добра практика да си правиш бекъп на базата преди да правиш каквито и да е било редакции по нея :)

Добавка2:
Също така има вариант проблема да не идва от базата данни, а от самият темплейт, който ползва шрифт който няма налични тези символи. Ако от ICN не оправят проблема, би ли споделила линк към сайта за да разгледам за какво става дума?
 
От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

А ако решиш да купиш нещо премиум, аз ти изровя една тема също, която ще лепне перфектно. ;) Ето едно линкче, което може да ти е от полза: https://mwpcloud.com/top-10-places-for-premium-wordpress-themes/
Сега ще си поиграя с темата на Томов.
Ако искаш дай да видя някакво демо на темата.
По принцип ми се иска да има слайд и две странични колони. Тя и сегашната е с две, но като реша да ги сложа, целия формат на публикациите се разваля и трябва да правя всичко наново. Опитах се да разширя дължината, но темата не ми позволява да го направя, явно доста неща са орязали.
 
От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

По принцип има добавки, които добавят същите шорткоди, но не е проблем да се въведе същата функционалност от тази тема в коя да е било друга. Ако се решиш да сменяш темата, ще ти изровя нужният код :)
Мерси, ще почовъркам и ще пиша допълнително, ако се опъва.

Между другото си мисля, че проблемът на Живка не е от ICN, защото и аз съм при тях, но няма такова нещо.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Блинки,
Направо нямаш равен!
След като спазих всичките ти съвети за мултисайтовете, днес съм се намърдала на втора страница с Почивка Велинград, а с Почивка в България съм на 7 - мо място. Реално онзи ден направих субдомейна, вчера го дооформих, пуснах му sitemap и днес основната статия - Пътеводител за Велинград, която е в основния домейн ми излиза с 10 позиции напред.
 
От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Сега ще си поиграя с темата на Томов.
Ако искаш дай да видя някакво демо на темата.
По принцип ми се иска да има слайд и две странични колони. Тя и сегашната е с две, но като реша да ги сложа, целия формат на публикациите се разваля и трябва да правя всичко наново. Опитах се да разширя дължината, но темата не ми позволява да го направя, явно доста неща са орязали.
Ето няколко предложения, които ми се струват добри:

demo.wpzoom.com/discovery - това е нещо стандартно, което е за блогър, който реално търси лесен начин да сподели точно дестинациите, на които е бил в един подреден и приятен вид. Не е лош дизайна, както и определено има какво да предложи като функции.

Обаче мен лично ме грабна това - demo.purethemes.net/wptraveler - доста по-разчупено и нестандартно е, което ще ти гарантира едно - да насочиш фокуса върху графиките, снимките и визуалната част, което за човек на почивките, това е по-важното, естествено текста си е важен също. :)
 
От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Аз все още не мога да си обясня защо от ICN продължават да ползват като колация и кодировка по подразбиране cp1251_bulgarian_ci.

Имай предвид, че като ти оправят този проблем, те ще го направят само за въпросната база данни за този сайт. Т.е. Само в него ще бъдат променени полетата от cp1251_bulgarian_ci в utf8_general_ci. Всяка следваща нова база ще бъде със старите настройки по подразбиране и най-вероятно отново ще имаш проблеми с това.

Добавка:
Информация как да се справиш сам/а с проблема - тук http://stackoverflow.com/questions/...-database-characterset-and-collation-to-utf-8
Имай предвид, че е добра практика да си правиш бекъп на базата преди да правиш каквито и да е било редакции по нея :)

Добавка2:
Също така има вариант проблема да не идва от базата данни, а от самият темплейт, който ползва шрифт който няма налични тези символи. Ако от ICN не оправят проблема, би ли споделила линк към сайта за да разгледам за какво става дума?


Цял ден им звъня на техниците от ICN и отговора вече трети път е работим по остраняването на проблема. :) Ще видим какво ще изработят накрая.
 
Re: От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Цял ден им звъня на техниците от ICN и отговора вече трети път е работим по остраняването на проблема. :) Ще видим какво ще изработят накрая.

Ако до утре не са ти оправили проблема, а и не се притесняваш да ми предоставиш достъп до админ панела на сайта и cpanel-а, ще го оправя за 15тина минути :)
 

Горе