В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
От: В какво бихте живяли?

...
Уличното осветление само не го разбрах... То играе най-малко значение от всичко, а парка - нали имам градина и двор, за какво са ми?! Последното го има навсякъде...

Както бях написал - повечето изхождате от името на самостоятелна единица, без да смятате дете, съпруга/съпруг.

Парка ми е за да си изведа детето, да срещне други деца, да играе на площадката. С жена ми през това време да видим други хора. А не да стоим залостени с включени аларми в къщата, защото видиш ли имала двор и това е напълно достатъчно.
Уличното осветление - вечер ако решиш да излезеш да се поразходиш, да прескочиш до съселянин, който живее на две преки... какво ще направиш като няма улично осветление? Палиш газовата лампа и излизаш, светиш си с телефона и се надяваш да не се спънеш или да има достатъчно батерия да свети и за на връщане; 3ти вариант - палиш колата за да изминеш 100-200 метра.
 
От: В какво бихте живяли?

Аз пък си се представям в дървена енергонезависима еко къща с голям двор в борова гора, недалеч от някой средноголям град (Ловеч, Троян, Велико Търново, Смолян). Разбира се с ток, вода и интернет достъп, малко басейнче в двора, игрална площадка за децата и 2 джипа - по 1 за мен и бъдещата ми жена, с които да ходим до града или където трябва, когато ни се налага. Автоматична охранителна система, СОД, видеонаблюдение и двор, пълен с овошки, храсти, треви, гъби и билки.
Ставам сутрин, правя закуска, хапвам на верандата на чист въздух, работя няколко часа на компа в къщата, излизам, свършвам малко селскостопанска работа в личната ми градина в къщата. Следобяд басейн, вечер барбекю с приятели. Ей така си го представям.
 
От: В какво бихте живяли?

Определено къща...
Живял съм в тристаен апартамент и в момента в 3 етажна къща и определено не може да ги сравниш...
Много по просторно е в къщата в хола съм опънал един батут на малкия, една къща на малкия, сумати играчки и пак мога да играя мини голф :D

Може да си правиш каквито си пожелаеш подобрения, без да трябва да обясняваш на съседите "Пичове днес, ще вадя перфоратора :)", косиш си тревичката, поливаш си дръвчетата и цветята, топкаш се в басейна ( е верно не е с олимпийски размери, но пак си е гот ) и реално не мисля, че съм особено изолиран от градската среда (с кола разбира се), големите магазини са ми на 5 минути с кола, ако има задръстване 10, центъра на София ми е на 15-20 минути, ако има задръстване на 30-40 минути, летището ми е на 10-15 минути буквално, два дни имах работа до тук всеки ден и съм стигал за 10 минути с нормално каране.

Не бих го заменил за апартамент и това дето разправят, че е по-скъпо за поддръжка не е точно така... данъка ми е 250 лв на година, за пример един апартамент с размери 1/6 от размера на къщата ми в центъра на София е с такъв данък, че и повече... отопление на пелети - един тон ти е 360 лв, с него карам 2 месеца... тоест сезона ми излиза към 720-800 лв, което ако си в апартамент си е същота, а ако е панелен даже и повече (ако си без изолация), единственият по-голям разход от един апартамент ми е тока 100-120 лв. на месец и това, че се чисти по-дълго и си имаш повече ангажименти по двор и т.н... но общо взето си е свобода, не се съобразяваш с никой.

Това е моето мнение :D
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте живяли?

Разбира се, че в къща е по-добре, който е измислил апартаментите е бил мазохист:D
Всъщност то е било по необходимост, защото няма как да наблъскаш примерно 2 000 000 говеда на 50 кв.км.
Аз имам и апартамент и къща и две бунгала, разбира се не са лукс, ама където ми е кеф там мога да си вея гъзЪ:mrgreen:, кеф ти градски, кеф ти селски, кеф ти горски живот, защото едно от бунгалата е в гората, всъщност може да се използва за ловна хижа, жалко че не съм ловец, занемарил съм го здраво обаче и горските обитатели са го превзели, другото е в близост до язовир, за жалост и риба не обичам да ловя, но пък водни спортове може:)

За мен важното е да има разнообразие, един път се живее, може да не е в лукс, ама е достатъчно да имаш всички удобства и да е чисто.
 
От: От: В какво бихте живяли?

Разбира се, че в къща е по-добре, който е измислил апартаментите е бил мазохист:D
Всъщност то е било по необходимост, защото няма как да наблъскаш примерно 2 000 000 говеда на 50 кв.км.
Аз имам и апартамент и къща и две бунгала, разбира се не са лукс, ама където ми е кеф там мога да си вея гъзЪ:mrgreen:, кеф ти градски, кеф ти селски, кеф ти горски живот, защото едно от бунгалата е в гората, всъщност може да се използва за ловна хижа, жалко че не съм ловец, занемарил съм го здраво обаче и горските обитатели са го превзели, другото е в близост до язовир, за жалост и риба не обичам да ловя, но пък водни спортове може:)

За мен важното е да има разнообразие, един път се живее, може да не е в лукс, ама е достатъчно да имаш всички удобства и да е чисто.

С тея бунгала си спиш до парите - търсиш ги, а са под носа ти... слагаш едно легло, правиш малък ремонт ( измазване, дооправяне на кухненски бокс ако има, правене на нещо като двор с пейка и маса, барбекю, един телевизор и една печка + WiFi ), развяваш го като къща за гости по туристическите агенции и можеш да им искаш луди пари за това...просто казваш, че е бутикова къща - диваните ги правиш с "лисича кожа" от битака за 20 лева, слагаш "еленски рога", декоративни пушки и боядисваш дъските в различни цветове, рисуваш там някакви животни отпред ( предполагам, че умееш да рисуваш ) и си готов! Тая работа я има на много места в Бъргария за ~350лв/вечер.
А, забравих - ангажираш някакви курсове по лов, риболов, преходи в планината, офроуд разходки, шатъл бус ( кола ) само за когато има гости и предварително са заявили това и са твои всичките чужденци!
 
От: В какво бихте живяли?

Да и аз съм мислил нещо такова, но има работа по тях още, особено в балкана не съм го пипал, другото е в близост до язовир, ама там не знам, защото в близост до него дигнаха вила за спа+ ловен туризъм по някаква европрограма и аз ще изглеждам като катун:), а по европрограми трябва да имаш хора или да набуташ много пари за да стане работата, но пък от друга страна, ако се направи както трябва има си хора за всичко, някой не обичат лукса.
 
От: В какво бихте живяли?

Бих живял във всичко. Не е важно в какво живееш, а как живееш. Само в яхта не бих живял, защото имам фобия от китове-убийци :mrgreen:
 
От: В какво бихте живяли?

Къщата си е къща, особено ако става въпрос за семейство с малки деца - няма да мислиш за разходки, няма мъкнене на колички по стълбите или тъпчене в асансьора. Самолет или яхта звучи екзотично ама след последното ми возене на корабче предпочитам твърда земя под краката си.
 
От: В какво бихте живяли?

Преди години и аз мечтаех за мезонет (бях стигнал само до мечтите, за съжаление), но сега вече твърдо за къща. С хубав двор и поддържан райграс, който да гали очите. И други глезотийки. За предпочитане - извън града, но и близо до него в същото време. Имам вила в с. Бели Искър (на 60 км от София и на 10 км от Боровец), което е райско място. Обмислям цялото друго лято да работя оттам с жената и детето, без да стъпвам в София няколко месеца :)
 
От: От: В какво бихте живяли?

Преди години и аз мечтаех за мезонет (бях стигнал само до мечтите, за съжаление), но сега вече твърдо за къща. С хубав двор и поддържан райграс, който да гали очите. И други глезотийки. За предпочитане - извън града, но и близо до него в същото време. Имам вила в с. Бели Искър (на 60 км от София и на 10 км от Боровец), което е райско място. Обмислям цялото друго лято да работя оттам с жената и детето, без да стъпвам в София няколко месеца :)

И к'во ядете ?
 
От: В какво бихте живяли?

Без да се замисля - Къща. Голяма къща с голям двор, 3-ри парков гараж с топла връзка, голяма градина, 2 ореха във всеки край на двора, скромен басейн и барбекю с приятна дървена масичка до него ... :)
 
От: В какво бихте живяли?

Апартамент в голям град с удобна локация - до пенсиониране (най-вече заради логистиката на децата)

Къща с двор - след като реша да не работя повече и децата станат самостоятелни
 
Къща.
Апартаментът ме задушава. Малък, тесен, затворен. Колкото и голям да е, той е едно ограничено пространство.
Не че къщата е просторна, но дворът, в който се намира - да. Той носи усещане за свобода. И сближава човек с природата. Поне малко.
 
Палатката е по природна от къщата. С новите технологии за спални чували е супер и зимата. Само да успееш да свършиш работа на -15C :). Подкрепям @angelovarna , обаче за жалост съпругата е на противоположното мнение. В апартамент също така е доста по-евтино да се живее, което е също по-природосъобразно. Примерно аз със сметка 100лв. зимен месец не мога да се сравнявам с тоновете пелети/брикети/дърва които се горят по къщите.
 
Това колко се гори в една къща е много субективно...
 
Субективно погледнато е повече от апартамент, погледнат по-същия начин. Естествено ако къщата ти е колкото слеския/градския партиен дом :D, няма база за сравнение. Говоря за еднофамилни постройки.
 

Горе