В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
От: В какво бихте живяли?

Без съседи само в гората, освен мечки де:)
Как без съседи, Българина обича компанията и да ходи на гости, а къде най-близко да удариш една домашна пърцуца освен при съседа:), без съседи е скучно бе недейте така, но да са на прилично разстояние така, че да не си пречите взаимно.
 
От: В какво бихте живяли?

Без съседи само в гората, освен мечки де:)
Как без съседи, Българина обича компанията и да ходи на гости, а къде най-близко да удариш една домашна пърцуца освен при съседа:), без съседи е скучно бе недейте така, но да са на прилично разстояние така, че да не си пречите взаимно.

Гледат на кръв като правя ремонт , после се оплакват , че климатика им капел на джама....
Колко по малко хора около теб , толкова по добре. У фейса достатъчно приятели :Д
 
От: В какво бихте живяли?

Без съседи само в гората, освен мечки де:)
Как без съседи, Българина обича компанията и да ходи на гости, а къде най-близко да удариш една домашна пърцуца освен при съседа:), без съседи е скучно бе недейте така, но да са на прилично разстояние така, че да не си пречите взаимно.

Зависи какви са съседите, може и да не са благосклонни. Тогава става страшно. :D
 
От: В какво бихте живяли?

То съседа никога не е благосклонен, винаги ще ти намери за какво да ти завижда и да ти говори зад гърба, това е съвсем нормално за нашите географски ширини, това не пречи да си пиете ракията и след това да се напсувате да ви олекне :D

Другата крайност примерно къщите в Драгалевци и Бояна големи палати с големи дувари, с будки за охрана, камери, абе като едни малки пандизи, за какво ти е това, такава къща мерси и въпреки това някой ги блазни идеята да живеят точно така, тъпа работа за мен:D
 
От: В какво бихте живяли?

Не във всички села има цигани, около София в радиус от около 30-40 километра има добри оферти, като цена и като бъдещо развитие на района.
Примерно аз там където имам земя и къща циганите са съсредоточени в едно село предимно, което слава богу е на 15 километра и те са го населили благодарение пак на предизборно населване, ако може така да се каже:), а и там те просто не са толкова гладни и не правят золуми, кротуват си на социалните и това е.
В София съм живял срещу цигански катуни и знам какво значи да си в съседство с постоянна миризма на изгорели парцали и цигански сватби на открито, не е приятно никак, тогава нямаха навика да пребиват и ограбват изнемощели сатарци, беше ги шубе още не си бяха повярвали толкова и нямаха подкрепа от горе, но в крайна сметка има и цигани и цигани...някой даже не можеш ги разбра, че са такива, разбираш само когато направят някоя цигания:D
 
От: В какво бихте живяли?

И аз предпочитам живота в къща, въпреки че си има своите недостатъци.
 
От: В какво бихте живяли?

Това което ме интересува при избор на място за живеене е степента на свобода с която разполагаш, най-голяма такава разбира се дава къщата, още повече, че и в нея до някъде може да си и енергийно независим, а това за мен е от първостепенна важност.
Къщата обаче е трудна и скъпа за поддръжка, затова мечтата ми е да построя къща която да е самоподдържаща се система, примерно може част от нея или почти цялата да е построена под земята, като по този начин се пести енергия за отопление и съответно охлаждане през лятото, да има резервоар който да събира дъждовната вода която да се филтрира и да се използва за тоалетната и миене пък защо не и за пиене, разбира се не говоря за землянка, правил съм няколко, като бях малък:), става въпрос за модерно жилище с всички условия и достатъчно светлина...
 
От: От: В какво бихте живяли?

Това което ме интересува при избор на място за живеене е степента на свобода с която разполагаш, най-голяма такава разбира се дава къщата, още повече, че и в нея до някъде може да си и енергийно независим, а това за мен е от първостепенна важност.
Къщата обаче е трудна и скъпа за поддръжка, затова мечтата ми е да построя къща която да е самоподдържаща се система, примерно може част от нея или почти цялата да е построена под земята, като по този начин се пести енергия за отопление и съответно охлаждане през лятото, да има резервоар който да събира дъждовната вода която да се филтрира и да се използва за тоалетната и миене пък защо не и за пиене, разбира се не говоря за землянка, правил съм няколко, като бях малък:), става въпрос за модерно жилище с всички условия и достатъчно светлина...

Цялата под земята не ми звучи много добре, все пак трябва да влиза светлина.
С това мнение се сетих за един, който направи подземен бункер, може да изгледаш етапите :D - https://www.youtube.com/user/colinfurze/videos
 
От: В какво бихте живяли?

Е не цялата де:), една част(по-голямата всъщност:)) под земята с цел пестене на енергия, под земята температурата е постоянна около 25 градуса и ще са нужи много по-малко ресурси, само вентилацията трябва да е добра, а що се отнася за светлината покрива от някакъв прозрачен полимер или призми за пречупване на светлината и осветяване на тъмните участъци, също за да не те гони клаустрофобия могат също да бъдат използвани призми вместо прозорци, които да са си като прозорци с изглед навън абе само фантазия и пари да имаш:)
 
От: В какво бихте живяли?

Идеалното място - близо до цивилизацията но максимално сред природата.
 
От: В какво бихте живяли?

Под земята като хване мухъла от цялата влага става забавно - вижте старите къщи по селата с полу-вдълбаните етажи как са.
Интересно ми е защо всеки изхожда от точката на самостоятелна единица? Нямате ли жена, малки деца?
В моят случай желанието е за къща, но поради "фантастичните" цени във Варна, това означава къщата да е в някое от селата край града. А за жалост повечето са пълни с крадлива циганска паплач.
Единствено приемливи са - Страшимирово, Чернево, Аксаково (въпреки, че там цените са Варненски).
Посочените три села са на 15, 25-28, 5км от града.

Според мен определящи фактори за избора на място/тип дом в града са:
- Съседите;
- Има ли циганска махала в близост;
- Какво е положението с градския транспорт;
- Има ли училище и детска градина в близост;
- Има ли действаща болница/клиника в близост;
- Денонощни или поне работещи до късно и ежедневно магазини и аптеки;
- Парк с детски площадки и кафенета в близост;

Според мен определящи фактори за избора на място/тип дом на село са:
- Съседите.
- Има ли цигани в селото; в коя част са; безчинстват ли често;
- Състоянието на инфраструктурата - улици, канализация, улично осветление, парк, доставчици на интернет и цифрова тв;
- Има ли действащи училище до 8ми клас и детска градина;
- Има ли действаща болница/клиника в селото или поне в съседното;
- Да има работещ магазин и аптека ако не в същото то поне в някое от близките села.

Може да пропускам нещо но... в най-общи линии сякаш е това.
При всички случаи отглеждане на дете на село има както плюсове така и минуси. Плюсовете са чистия въздух, място за игра. Но минусите - място за игра с кого ако няма деца, от там пък проблем със социализацията. Голям шанс има и детето да попадне в цигански клас и да стане мултикултурно без време. :)
Преди няколко месеца търсих посред нощите услуги на стоматолог във Варна, обиколих целият град (около 2 часа обикаляне). За мой лош късмет единственият работещ денонощно...работи само 2-3 дни в седмицата. Аптеки денонощни почти няма останали, денонощните магазини също са малко. Така че и в "големия град" положението не считам, че е идеално.

Предпочитам спокойствието на село, получавайки тавана на пенсията за БГ, да си гледам старините и да не преча на децата....но това след 20-30тина години. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Ще си позволя да се включа и аз с коментар :) Мечтата ми е за една красива къща на остров Бел-Ил във Франция. Влюбих се в крайбрежието, уникално място. Високо над брега, заобиколена от красива природа, само на пет минути от главния град и с изключителна гледка към плажа. Много спокойно и в същото време, без да е откъснато от цивилизацията. Ако можех да избирам, бих живяла в къща там - просторна градина, великолепна тераса и достатъчно лично пространство. Можеш да си направиш спокойно градинско парти с 200 души и пак няма да разберат съседите.

А ако трябваше да си избирам жилище в града - мезонет, без съмнение - достатъчно пространство, за да се съберат много хора, с опции за личен кабинет, спални за непредвидени гости, освен това втория етаж спокойно може да се превърне в изцяло лично пространство. Освен това те разполагат и с най-красива гледка, разбира се :).


Да не говорим за другите предимства - като просторен хол и кухня, и огромна камина.
 
От: В какво бихте живяли?

Никога не съм си представял, че мога да живея в апартамент...и не живея. Такива като мен без да имат кокошка или домати в двора, не могат да съществуват.Честно казано се старая да поддържам красивото и да отглеждам полезното, но всичко си има предимства и недостатъци. За щастие за животните имам автоматични хранилки, щото иначе пътуването в чужбина или дори в страната става невъзможно, а аз пътувам ежеседмично. А онези, които ещ се местят в къща, трябва да знаят, че разходите за поддръжка са си големички, особено за хора, които не се свъртат много вкъщи и трябва някой , който да върши повечето работа.
Има ли цигани в селото; в коя част са; безчинстват ли често;
Сори, ама една хубава аларма и СОТ решават идеално проблема, и с извинение, да го духат циганите.. Два пъти се опитаха да ме оберат и СОТ-а ги хвана на входа с 1 кора яйца и част от напоителна система
- Състоянието на инфраструктурата - улици, канализация, улично осветление, парк, доставчици на интернет и цифрова тв;
Уличното осветление само не го разбрах... То играе най-малко значение от всичко, а парка - нали имам градина и двор, за какво са ми?! Последното го има навсякъде
Съседите.
ПОне мен съседите изобщо не ме интересуват... единия се опита да ми открадне кокошките, но не се беше сетил, че кокошките крякат, а петлите кълват... погледах сеир 10 минути и после сам се отказа, щото ме видя как безучастно стоя и се хиля. Дигнах си жив плет и не съм се засичал с него от 3 месеца. Никога не можеш да харесваш всички и те да те харесват.
Живота в къща и извън София си е пъстър и всеки си избира какво му е най-важно, а съседите и циганите са най-маловажното нещо.
 
От: В какво бихте живяли?

Никога не съм си представял, че мога да живея в апартамент...и не живея. Такива като мен без да имат кокошка или домати в двора, не могат да съществуват.Честно казано се старая да поддържам красивото и да отглеждам полезното, но всичко си има предимства и недостатъци. За щастие за животните имам автоматични хранилки, щото иначе пътуването в чужбина или дори в страната става невъзможно, а аз пътувам ежеседмично. А онези, които ещ се местят в къща, трябва да знаят, че разходите за поддръжка са си големички, особено за хора, които не се свъртат много вкъщи и трябва някой , който да върши повечето работа.

Сори, ама една хубава аларма и СОТ решават идеално проблема, и с извинение, да го духат циганите.. Два пъти се опитаха да ме оберат и СОТ-а ги хвана на входа с 1 кора яйца и част от напоителна система

Уличното осветление само не го разбрах... То играе най-малко значение от всичко, а парка - нали имам градина и двор, за какво са ми?! Последното го има навсякъде

ПОне мен съседите изобщо не ме интересуват... единия се опита да ми открадне кокошките, но не се беше сетил, че кокошките крякат, а петлите кълват... погледах сеир 10 минути и после сам се отказа, щото ме видя как безучастно стоя и се хиля. Дигнах си жив плет и не съм се засичал с него от 3 месеца. Никога не можеш да харесваш всички и те да те харесват.
Живота в къща и извън София си е пъстър и всеки си избира какво му е най-важно, а съседите и циганите са най-маловажното нещо.

COOOL!!!!!!!
 
От: В какво бихте живяли?

Христос воскресе!

Голяма тъпотия е да се блъскаме като сардели в големите градове, особено София, но тъй като хората сме малко мързеливи същества, искаме работното място, магазините и заведенията да са ни до гъзЪ(да остави това, че сме стадни животни).

И заради всичките тези екстри сме готови да дишаме цялата тази мърсотия и да понасяме целия този шум, а природата ни е друга, твърде кратко време е минало от периода в който е трябвало да си размърдаме задника и да убием нещо за да се нахраним и като цяло не сме са адаптирали към този начин на живот, затова колкото по-близо до природата на която все още не сме и е...и майката, толкова по-добре.

Какво му трябва на човек: място където да живее, некоя и друга кокошчица[emoji6] , петел задължително, некой и друг завистлив съсед и една тумба цигани в съседство, мила родна картинка, ако не бяха последните отдавна селата ни да са заселени от Англичани и да беше живнал малко селския туризъм[emoji12] ...
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте живяли?

Къща край морето някъде с по-топъл климат.
 

Горе