В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
От: В какво бихте живяли?

Живея си в къща в града, но до гората. Едно от най-добрите места в града. Не бих го сменил изобщо с апартамент. :) Чувството да гледаш как вали сняг на боровете отсреща и си до камината е страхотно. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Любопитно ми е тези, които все се бутат в центъра на града не им ли пречи мръсния въздух? Значи като слезете от Витоша или от близкия парк на главен път не усещате ли една отврат миризма на изпарения и застояло, която буквално ви залива щом стъпите на пътя. Не ви ли пречи, че дишате мръсен въздух?
 
Любопитно ми е тези, които все се бутат в центъра на града не им ли пречи мръсния въздух? Значи като слезете от Витоша или от близкия парк на главен път не усещате ли една отврат миризма на изпарения и застояло, която буквално ви залива щом стъпите на пътя. Не ви ли пречи, че дишате мръсен въздух?

Да, и аз им се изненадвам. Особено тези с къщи в центъра на големите градове. Нито ти е къща, нито ти е гледка. :) Или на шумен булевард с тракащи трамвай или рейсъри, които лятно време си пробват новите мотори без заглушители. :)
 
От: От: В какво бихте живяли?

Любопитно ми е тези, които все се бутат в центъра на града не им ли пречи мръсния въздух? Значи като слезете от Витоша или от близкия парк на главен път не усещате ли една отврат миризма на изпарения и застояло, която буквално ви залива щом стъпите на пътя. Не ви ли пречи, че дишате мръсен въздух?
Разбира се,че пречи мръсния въздух,а ние за цигарения дим сме тръгнали да се притесняваме,тва от колите е такава гняс, и е хиляда пъти по токсично,аз съм за забрана на движението на коли с ДВГ в центъра на големите градове,опс сори отплеснах се:)
 
От: Re: В какво бихте живяли?

Апартамент, да. Но мезонет, съмняваме да е от този тип - да е между етажи, обикновено е предпоследен и последен.

На който и етаж да си някой работлив като вземе да кърти и ще ти кънти главата. Тука покрай мен правиха ремонти съседите нито съм ги чул, нито разбрал. На последният етаж е много яко да ти тече на главата и всички да се крият като мишки щом трябва де се дават пари.

Друго готино е ако си в центъра някъде трябва да спреш през девет пресечки в десета и да мъкниш торби с покупки бутайки се из асансьори. Ако не успееш да награбиш всичко пак трябва да се връщаш през деветте пресечки в десетата. :D

С апартамент си по-зависим, няма спор. Но ако съседите са бастуни, то няма значение къде живееш, все ще е кофти. Аз разчитам на това, че съседите ще са разбрани. Ако не, следващата оферта. И така.

Как ще ги разбереш свестни ли са ако си купуваш сега мезонета и не си живял там, щото аз където съм бил в апартамент почти винаги е имало дебили?:)
 
От: От: В какво бихте живяли?

Любопитно ми е тези, които все се бутат в центъра на града не им ли пречи мръсния въздух? Значи като слезете от Витоша или от близкия парк на главен път не усещате ли една отврат миризма на изпарения и застояло, която буквално ви залива щом стъпите на пътя. Не ви ли пречи, че дишате мръсен въздух?

Аз точно това се чудя, защо всички се бутат да живеят в центъра? Предпочитам да съм по-далеч от центъра, защото е много лесно да се стигне до там. Но да живея в тази шумотевица, да няма къде да паркирам и да се бутам с целия поток народ ми идва в повече. Според мен, дома е място, което трябва да е тихо и спокойно, за да може човек да се отпусне и да се наслади на почивката си :)
 
От: От: От: В какво бихте живяли?

Аз точно това се чудя, защо всички се бутат да живеят в центъра?

Може би щото е по-гъзария да кажеш имам апартамент в центъра на София, отколкото имам къща в Люлин(не им знам там кварталите как са, но примерно). :)
 
Аз грам не бих се бутал в центъра. Даже хич. :)

Не съм в центъра и съм мега доволен от този факт и никога няма да се набутам. Там въздуха е най-кофти. Не само заради задръстванията, но и заради самите улици, които не може да се обходят е нормална водоноска, за да се изчистях от гнеста, която се трупа всеки ден от трафика там.

@gangster, каквото и да правиш, съседите винаги ще са или кофти или не чак толкова. От моите съм доволен. От 3 на етажа, горе долу само едните са некви криви, ама няма как да не са, такъв е и общо материала в БГ. :) Не си ги чул, защото не къртят носещи стени. Чакай да дойде да бие плоча, тогава пак ще си говорим. :) Или да режат дърва за зимния сезон, това също ми е от любимите. :) Това с теча е проблем №1 на всеки, който живее на последния етаж, но няма как. За това, ако ще обсъждаме съседи, темата минава в друг дух. Да приемем, че си с читви хора. :)

В центъра на никой не му се живее. Мисля, че няма толкова луди тук. :) Аз едвам сега си намирам, а не съм в центъра, ти ми говориш за там. :) Иначе сме го отиграли това с багажа, спираш пред входа, разтоварваш, някой чака, а ти отиваш да препаркирваш.

Няма как да разбереш дали са свестни или не. Но ако купуваш нещо за 150 000+ лева определено ще гледаш и ще си проучваш. Не питаш брокери и други тарикати, а правиш проучване какви хора живеят там. Аз за един смартфон питах цял месец, а пък няма за един мезонет да се напъна. :) Винаги има дебили и ще има. Няма как да няма. Просто логически е невъзможно да няма, в кооперация от 5 етажа, примерно, с по 3-4 апартамента на етаж, няма как да няма някой олигофрен. Учили сме теория на вероятностите и % да има кофти типове при наличие на толкова хора е не реален, но и голям. :)
 
От: В какво бихте живяли?

В стария ни апартамент съседа над нас беше избил комина на отдушника да си разшири хола и така и не можах да си сложа камина:),трябваше да му избия зъбите,но не ми се занимаваше,да не говорим,че този под нас беше избил кенефа и го сложил в килера за да си разшири кухнята и фактически аз като ходех до тоалетна те вечеряха на кухненската си маса, която се намираше точно под тоалетното ми гърне, добре,че пода не беше стъклен:),но от звукът на тоалетно казанче те със сигурност са ме визуализирали мислено над тях похапвайки сладко, сладко, сори, ако е прозвучало гнусно,но това е реалността в панелките:), кат мишоци са нема носеща стена няма подпора
 
Ee, няма как в панелките са такива повечето. Не им пука от нищо и си мислят, че като го направят по техен вкус ще стане по-добре, а то все си е мизерийка. И аз съм живял в такова чудо и какви ли не. Един от първите етажи, например, си беше направил печка блока, който беше на 14 етажа. И познай какво се случваше като нещо се запиши. Коминът е общ и май имаше няколко - 4 и това е. Беше на брикет и това още повече сдухваше всичко. :)
 
От: В какво бихте живяли?

В стария ни апартамент съседа над нас беше избил комина на отдушника да си разшири хола и така и не можах да си сложа камина:),трябваше да му избия зъбите,но не ми се занимаваше,да не говорим,че този под нас беше избил кенефа и го сложил в килера за да си разшири кухнята и фактически аз като ходех до тоалетна те вечеряха на кухненската си маса, която се намираше точно под тоалетното ми гърне, добре,че пода не беше стъклен:),но от звукът на тоалетно казанче те със сигурност са ме визуализирали мислено над тях похапвайки сладко, сладко, сори, ако е прозвучало гнусно,но това е реалността в панелките:), кат мишоци са нема носеща стена няма подпора

Ххахахах ти ме разби бате. :lol:
 
Re: От: В какво бихте живяли?

Ххахахах ти ме разби бате. :lol:

Мога и при нас да кажа какво се случва. В зимния период, когато има сняг, само аз чистя снега пред входа. Другите са много заети и не намират време. Тераската на етажа е недостъпна, заради обитателите на апартамента до нея, които са я използват за складче. :)

Другите, нови съседи са готини, даже камера са сложили на етажа. Мисля и аз да го направя. Но като цяло съм попаднал на читави съседи. ;)
 
От: В какво бихте живяли?

Сам чистиш снега, но мислиш, че са читави - това като онази реклама "От 30г. пиете сода и мислите, че помага?". :mrgreen: Та и ти една лопата сняг не дошли да хвърлят, а ги броиш за читави. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Само аз ли съм живял в истинско гето,демек краен квартал на София,ето още бисери:):
Лятото съседите ми се чудеха ко да правят и къркаха ракия пред входа, изкарваха си газов котлон от пред и си пържеха яйца за обяд,понеже не можеха да оставят пиячката за дълго.
Поради жегата си киснеха краката в леген представяйки си,че са на морето,никой който минеше покрай тях не оставяше незабелязан и не коментиран, към 14 часа се правеше обедна почивка и след 16 се продължаваше пак в същия дух,пляскат се карти и табла здраво без шах шото с тея замътнени мозъци не мое да се мисли толкова:)

Един от юнаците на първия етаж беше превърнал апартамента си във хранилище за вторични суровини доколкото съм чувал в хола си вместо диван има кош от мотор,а за полюлей ползва фара му който виси безжизнено от тавана,имал и истински трактор на балкона от тези малките, да не говорим,че от целия апартамент се разнасяше вуня на котешки изпражнения която пълзеше и създаваше задушлива атмосфера чак до 9-тия етаж.
И при това не беше цигански блок,а българи живееха там:)

Има още много,ама трябва да издам цяла книга с бисери тип етажна собственост, а бе мила картинка,който живее или е живял в панелка знае за кво иде реч:)
 
От: В какво бихте живяли?

Само аз ли съм живял в истинско гето,демек краен квартал на София,ето още бисери:):
......

Кои квартали визираш точно като истинско гето? Аз живея в краен квартал и е максимално добре в сравнение с центъра. Дори скоро отдадох луксозен апартамент под наем в същия квартал на цена като за центъра на София :|. Дори в краен квартал си има идеални места, които се предпочитат. Иначе през годините съм живяла на доста места и то все около центъра - е нямаше такава мръсотия и шумотевица.
 
Re: От: В какво бихте живяли?

Сам чистиш снега, но мислиш, че са читави - това като онази реклама "От 30г. пиете сода и мислите, че помага?". :mrgreen: Та и ти една лопата сняг не дошли да хвърлят, а ги броиш за читави. :)

Моето разбиране за читави е малко изкривено. Достатъчно е да са мили и добронамерени. А това, че ги мързи или се правят на ударени, по ми бледнее. Просто малко останаха истинските хора, за това и критерия ти пада. Някой да ти направи ей така добро, не е толкова срещано като преди. За това читави е с такъв смисъл вече. ;)

Не съм живял в блок или кооперация, в която да ми е кофти, заради съседите ми. И по-точно да съм подтиснат от факта, че имам такива. Не знам къде са бивяли повечето, но май аз съм уцелвал що годе добра среда. Ганстер, бате, за да си спестиш псувните и нервите, свилвай от сега, че хората са такива, много далеч от това, което един съвършен свят би искал. :) :) :)

Както казва чичо Чарли, в наши дни повечето хората са като кучето, което свири на пиано, колкото и да не може, ще трябва да му аплодираш усилията дори и да го опикае. :D
 
От: От: В какво бихте живяли?

Кои квартали визираш точно като истинско гето? Аз живея в краен квартал и е максимално добре в сравнение с центъра. Дори скоро отдадох луксозен апартамент под наем в същия квартал на цена като за центъра на София :|. Дори в краен квартал си има идеални места, които се предпочитат. Иначе през годините съм живяла на доста места и то все около центъра - е нямаше такава мръсотия и шумотевица.

Гето са Обеля,Дружба 1,2 преди 10-тина години сега заприлича по-на квартал на София,Блоковете на Гурубляне на върха преди Младостите,Люлин си е класика,но по принцип говоря за от преди 10-15 години нещата с времето се променят разбира се:)

Наздраве :beer:
 
От: От: В какво бихте живяли?

центъра - е нямаше такава мръсотия и шумотевица.

Центъра на Селото е разкошен! В празничен ден, с още един неработен преди него - когато всички "софиянци" са си по родните места и улиците са измити. Невероятна тишина, чистота и свежест!

ПП
Винаги ми е било странно, защо точно когато няма почти никой в София, улиците са измити?! :shock:
 
Re: От: От: В какво бихте живяли?

ПП
Винаги ми е било странно, защо точно когато няма почти никой в София, улиците са измити?! :shock:
Защото може да се мине, за да се изчисти. Иначе ходи разкарай кола паркирана върху кола. :)
 

Горе