В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
Смокът се вижда в далечината,не знам защо но антивирусната ми май го засече дали смокут дали линка към сайта със снимката не знам:mrgreen:

2014_01_03_203709.jpg
Оправено. Смених адреса на снимката. Да не се има нищо общо с подобни сайтове, заразени. ;)

Давайте още мнения и защо точно там искате да живеете. ;)
 
От: Re: От: От: В какво бихте живяли?

И аз живея в къща и не бих я заменил за нищо на света - простора и удобството не мога да намеря на друго място! :p
 
От: В какво бихте живяли?

Зимата по шопски,лятото-морски :)Предпочитам мезонет,с голяма тераса и красива гледка,къщата иска много поддръжка
 
От: В какво бихте живяли?

Имам мечта за къща - на едно ниво с огромен панорамен прозорец гледаш към планината.
 
От: В какво бихте живяли?

Напоследък се засилиха атаките от румънци. Лошото е, че не те изведнъж са се превърнали в кракери, а а че е възможно да ползват информация от предишни популярни румънски проекти в БГ.
 
Напоследък се засилиха атаките от румънци. Лошото е, че не те изведнъж са се превърнали в кракери, а а че е възможно да ползват информация от предишни популярни румънски проекти в БГ.

Един брокер ми го обясни с това, че на панелките скоро им истичат живота, в който е ОК да се живее там, тогава ще се засилят да строят. Ако говорим за купуване на парцели и земя тук, в София.
 
От: В какво бихте живяли?

Един брокер ми го обясни с това, че на панелките скоро им истичат живота, в който е ОК да се живее там, тогава ще се засилят да строят. Ако говорим за купуване на парцели и земя тук, в София.

Повечето панелки ще надживеят поне с 50 години "новото" строителство. Това, че са ужасно грозни и стериотипни не ги прави неустойчиви. В един панелен блок има бетон и арматура, колкото в 10 нови кооперации със същата квадратура, застроена площ:)
 
От: В какво бихте живяли?

В Свети Влас там е рай лятото-къща,зимата в Банско-къща :p
 
Повечето панелки ще надживеят поне с 50 години "новото" строителство. Това, че са ужасно грозни и стериотипни не ги прави неустойчиви. В един панелен блок има бетон и арматура, колкото в 10 нови кооперации със същата квадратура, застроена площ:)

Годините за панелките - по спомен им даваха 50 - 60 години живот без саниране. В България първите панели се повявяват след 1960-та, което ще рече, че са на предела. Хубавото е, че са правени от строителни войски, а не от нашите родни предприемачи. Като го гледам новото строителство, направо не знам какви архитекти са наемали. :) Аз съм в кооперация, в която асансьорът не може да побере детска киличка. Смятай за каква кретения става дума. Аз за друго няма да го използвам....какво, не мога да кача 4 етажа ли? Съседите ми си качват мебелите през терасата. Но всичко си има срок на живот. Даже да е направен от стомана и бетон, няма значени - времето си казва думата. А и става гадничко след време....влез в старите сгради в центъра да видиш как смърди на старо, мухъл, гняс...това не се маха лесно. Изриваш и строиш на ново.
 
От: В какво бихте живяли?

От това, което виждам в една къща винаги има нещо за оправяне. Няма грам покой. Това с излизането на верандата за пиене на кафе и разтоварване е рядък момент, който след и преди него е свързан с някаква работа по къщата. Особено ако се простира на голяма квадратура.

Е, ако ще е къща да е къща. ;) Голяма баня, просторна трапезария и спалните да не са 1 на 1 метър. :) За мен определено мезонета е нещо компромисно, а и е близо да цивилизацията. Мен много ме убива мисълта, че за един хляб трябва да изпътувам няколко километра. ;)

в момента живеем в къща (отбелязвам в момента тъй като не през цялата година живеем там ) строена е от моя дядо преди много години, миналата година я направихме на ново както се казва само тухлите останаха, трябва да знаеш,че няма какво да се пипа по нея още 10 години - нова дограма, санирана изцяло , отопление на пилети - няма такова удоволствие , топло ти е навсякъде и не се налага да носиш дърва или да дишаш гадния въздух от климатиците (нищо че е на село ) , има към 2 декара двор от които 1,5 е райграс - басейн(за 2к имаш басейн дълъг 7.5 метра и широк 3.5 или 4.5 дълбок 1.4м ) имаш си беседката с барбекюто , имаш си (ако те влече) гадинки там да те радват покрай райграса няколко пауна , фазани и гълъби декорация, добави и голямото куче, което не можеш ме накара да гледам в апартамента :) сега прибави и 4-годишен маник който трябва да бяга а не да се чуди кви игри да цъка на лаптопа :)

да някой къщи искат поддръжка , да някой къщи искат работа всеки ден , но не това не е нужно навсякъде и всичко зависи от това как си го направиш, аз нямам все още домашна помощница, но съседа ми има 300лв на месец му поддържа къщата от а до я , нещо което в бъдеще мисля и аз да направя :) просто както казах на този етап не живеем през цялата година там поради някой бизнес ангажименти.
 
Където и да съм бил в къща, все се е искало работа. Не говоря специално за зимния сезон, просто все нещо има за оправяне, донаправяне, донагласяне и т.н. Дано повечето хора в темата да не са останали с грешно впечатление, че не си падам по живота в къща. Напротив, но ми е малко непрактичен, ако трябва да го съчетава с работата си всеки ден. Пътуването ми е голям минус. Сега ходя пеша. Ако някак нещата станат на автопилот след време, това с къщата ще е супер опция. До тогава - градът.

Дано някой не се включи с идея за къща в центъра на София, защото това като го чуя и направо ми става зле. Кофти асоциации си правя. А и сигурно ще е между няколко големи бизнес сгради или заведения, без двор и изглед, да не говорим за шума. Ееее. :p

Бях писал, че идеалния сценарии е мезонет тук за зимата и студените месеци и къща някъде в околностите на София, което пак е според зависи, защото, ако има някакви празници - събират се повече от 2-3 дни, може пак да се отскача до там. И така. Но ако трябва постоянно и само една опция, за сега къщата не успява да се класира, базирайки се на нуждите и удобствата, които предоставя. При други обстоятелства, бих избрал къща, определено. :)
 
От: В какво бихте живяли?

къща сакам и аз, гледам всички веб маняци сакат и те Юинг Ойл :lol:
 
От: Re: В какво бихте живяли?

Където и да съм бил в къща, все се е искало работа. Не говоря специално за зимния сезон, просто все нещо има за оправяне, донаправяне, донагласяне и т.н.

Искало се е щото сме в БГ кинтите все не достигат и все остава нещо за довършване. :wink:
 
Искало се е щото сме в БГ кинтите все не достигат и все остава нещо за довършване. :wink:

Хахаха, по-скоро е било нещо се счупи, друго му е време за подмяна, трето е хубаво да се почисти. А на 200+ квадрата и още 4-5 по толкова двор, няма начин нещо да не се случва периодично. Даже се чудя как някои намират време и градина да гледат. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Предпочитам в къща на един етаж-около 120 кв.м., с голям двор за да си отглеждам зеленчуци ( и без това ядем само боклуци от магазините), цветя, място за кучето и т.н. Искам да е на място далеч от автомобилни пътища ( с оглед чистия въздух).Може да говоря като баба ми, обаче ще дойде и това време,когато хората ще бягат в планината и ще се чудят как да си удължат живота с няколко годинки.
 
От: В какво бихте живяли?

Хахаха, по-скоро е било нещо се счупи, друго му е време за подмяна, трето е хубаво да се почисти. А на 200+ квадрата и още 4-5 по толкова двор, няма начин нещо да не се случва периодично. Даже се чудя как някои намират време и градина да гледат. :)

Е па за къщи ли говорим или за сламени колибки? :mrgreen:
 
От: В какво бихте живяли?

Наемате си градинар, отговорник по ремонтите и т.н.т. :)
Да къщата е по-голяма отговорност, по-голями мащаби, но един бизнесмен, ако не може да се оправии с една къща къв бизнес е тръгнал да прави в крайна сметка
 
От: В какво бихте живяли?

Всъщност добре поддържаните къщи изискват по-малко усилия от някоя разпадаща се панелка или стогодишна коооперация на центъра. Чета по-нагоре разсъжденията на хора, които са живели само в апартаменти и смело мога да кажа, че са напълно погрешни. Истината е в къщите с двор. Всичко друго е компромис и мизерия.
 

Горе