В неделя ще гласувам за....

Ще гласувам за:

  • ГЕРБ-СДС

    Votes: 9 8.2%
  • БСП

    Votes: 2 1.8%
  • Има Такъв Народ

    Votes: 29 26.4%
  • ДПС

    Votes: 2 1.8%
  • ВМРО

    Votes: 2 1.8%
  • Изправи се! Мутри вън!

    Votes: 4 3.6%
  • Демократична България

    Votes: 20 18.2%
  • Възраждане

    Votes: 2 1.8%
  • Българско Лято (Божков)

    Votes: 14 12.7%
  • Марешки - НФСБ

    Votes: 1 0.9%
  • Всички са маскари. Няма да гласувам!

    Votes: 9 8.2%
  • Ще маркирам "Не подкрепям никого"

    Votes: 6 5.5%
  • Друго

    Votes: 10 9.1%

  • Общо гласове
    110
Днес беше интересно в Парламента. Почти никой от депутатите нямаше представа какво ги омагьосва финансовия министър със стотиците числа с които ги заливаше. И му задаваха безмислени въпроси, поне да се видят по телевизията.
Поне един прозря, че извънредни избори не са планувани в бюджета и ще стане мазало.
Иначе в петък се очаква шоуто с прегласуването в зала на решенията на правната комисия от днес.
 
Говоря за евентуални предсрочни избори, знам новините по-добре от теб. Но дали Митов ще е предложение в бъдеще не е ясно. Само да ти кажа, че Митов, Биков, Дилов, Марков и Румен Христов са 20 пъти по-десни от Атанасов и Иванов от ДБ. Та ако Бойко се оттегли и има нови избори не виждам причина да не ги подкрепя.
Абе, Теди! Престани да категоризираш политиците като посоки. Или са читави, или са боклуци. Тия, дето според теб са десни, за мен са абсолютни боклуци с изключение на Дилов, който не знам какъв е, но поне е забавен. В политиката отдавна няма ляво и дясно. Най-върлия комунизъм в момента се налага от десни партии и обратно.
 
ся като вкарахте популистите какво правим със здравната система?
Досега не съм чул някой да вдигне тоя въпрос при положение че е един от най големите проблеми.
 
ся като вкарахте популистите какво правим със здравната система?
Досега не съм чул някой да вдигне тоя въпрос при положение че е един от най големите проблеми.
Какво точно искаш да направим със здравната система??
Има си действащо здравно министерство, макар и в оставка. Ще има постоянен или временен (служебен) кабинет, който да поеме ресора. Дали здравеопазването ще се управлява кадърно от новите или ще продължи крайния популизъм ала ГРОБ, който унищожи системата - ще видим. Датата и адресата на въпроса са неуместни към момента. :)
 
Нанди не че нещо, ама за да има свобода на медиите, е нужно да има медии :D
Фокусът въобще не е върху медиите, а върху възпитанието на менискус-председателя в оставка. Всяка негова изява прилича на тъп скеч - от облеклото до маниера и до глупостите, които му ражда кухата кратуна.

Ти видя ли го как накара бай Киро да му сложи УЖ оперирания крак на стол? Тоя човек е достатъчно възрастен, за да имаш елементарно уважение към него. А да не говорим, че кракът му е напълно здрав, гледайки го как си джитка преди и след "операцията".
 
Айде да видим сега дали ще се навият вторите да управляват, тва ще е интересно, дано се пробват :D

П.П. Поне до Великден всичко вече ще е ясно хаха
 
Слушате ли Парламента?
Обсъжда се поправка на "Мутри вънка", която да разреши политическото номадство на депутати между партиите и една партия да се обединява с друга. Т.е. подмяна на вота на избирателите. Мая каза, че са свободни депутати, не като ГЕРБ с началник и можело да ходят където си искат.
 
Слушате ли Парламента?
Обсъжда се поправка на "Мутри вънка", която да разреши политическото номадство на депутати между партиите и една партия да се обединява с друга. Т.е. подмяна на вота на избирателите. Мая каза, че са свободни депутати, не като ГЕРБ с началник и можело да ходят където си искат.

Той Бойчо голям опит има, знам, че която партия се докосне до него в най-малка коалиция или само подкрепа, след това заминава, а пък и доста пъти се случва, депутатите им да се разтурят и да станат гербаджии когато се гласува.
 
Слушате ли Парламента?
Обсъжда се поправка на "Мутри вънка", която да разреши политическото номадство на депутати между партиите и една партия да се обединява с друга. Т.е. подмяна на вота на избирателите. Мая каза, че са свободни депутати, не като ГЕРБ с началник и можело да ходят където си искат.
Много си се загрижил за избирателите на партии, за които не си гласувал. :) Избирателите на гроб дали са били За сватбите с обединени идиоти, люспи от СДС сякакви други "номади"? Логично е ИСМВ и ДБ да се обединят в една група на даден етап, което по никакъв начин не тревожи НАС, техните избиратели. ;)
 
Много си се загрижил за избирателите на партии, за които не си гласувал. :) Избирателите на гроб дали са били За сватбите с обединени идиоти, люспи от СДС сякакви други "номади"? Логично е ИСМВ и ДБ да се обединят в една група на даден етап, което по никакъв начин не тревожи НАС, техните избиратели. ;)
Толкова са неадекватни останалите, че твърдо на изборите ще гласувам за ГЕРБ. За два дни буквално се насраха. Тая Митева се излага като кифладжия. Направо започва да ме е яд, че не гласувах. И нали скачахте за задкулисните игри? Е, сега вие си водите задкулисни разговори за бъдещето на България. Абсолютно смешници. Дано да има избори, стискам палци!
 
Толкова са неадекватни останалите, че твърдо на изборите ще гласувам за ГЕРБ. За два дни буквално се насраха. Тая Митева се излага като кифладжия. Направо започва да ме е яд, че не гласувах. И нали скачахте за задкулисните игри? Е, сега вие си водите задкулисни разговори за бъдещето на България. Абсолютно смешници. Дано да има избори, стискам палци!

Хъм .... Това къде съм го чувал.... А да, казвал си го около 200 пъти вече. На всички е ясно, че си герберастин в червата, няма нужда да го припомняш постоянно.
 
Абе то и да не си от Герб като видиш и другите идиоти и да ти се доплаче...
Но все пак е хубаво да ги видим в действие де, алтернатива е хубаво да има. Обективната истина обаче е, че ще се издънят, ако се метнат да управляват, ако си говорим честно без значение кой от коя партия е. Ще допускат грешки, няма как, всеки греши, а срещу тях ще има сериозен отпор за всяка грешка. Отделно много капани са им заложени, да не говорим за неопитност и липса на кадри. При създадено правителство сега, до Нова година са чао, ако има нови избори само ще се забави тва, но резултатът ще е същият - Борисов ще се върне по-силен. И този довод не е политическо пристрастие, а проста логика, базирана на много факти, без значение дали на мен или на вас ви харесва, тва е.

Бтв липсата на кадри вече се усеща навсякъде и в този ред на мисли, при положение, че скоро ще сме под 6 милиона е недопустимо и трябва да се престане с практиката да се зачеркват експерти, само заради това, че са членове на друга партия или с други политически възгледи. Не можем да си го позволим, хора няма! Дано почнат да се озънават все някога, макар че едва ли, тя и тая тема е огледало на парламента. Всеки си кряка и си знае неговото, никой не може да погледне отгоре над нещата и да каже тва е тъй, другото не е баш тъй. Само крайности разни и болни мозъци :D

П.П. Мен лично би ме било срам да седя в тази зала и да се държа по подобен начин (говоря за 90% от депутатите от всички партии) с ясното съзнание какви велики хора едно време са били народни представители и са седели в същата тази зала...
 
Специално за нанди, че мернах сега, за кои е гласувала. Едните с 4те процента дори няма да ги коментирам, лесно може да се направи справка кой какъв е от тях, надявам се, че не си гласувала за тях.

За другите дори и да имат добри намерения, както казах и преди, а те нямат по-различни от на другите - повярвай, никога, ама точно никога няма да съберат достатъчно гласове, че да управляват сами, за да видим какво могат. Тва е малко кофти, но това е реалността, почти всеки мой познат с висше образование до 35 години е гласувал за тях, но пак са критично малко на фона на населението ни. Но пък е добре под една или друга форма да са в управлението, най-малкото може да дадат някоя не лоша идея, но общо взето дотам и то ще е един, два мандата и тва е.

Не забравяйте, че ВСЯКА партия, която управлява на следващите избори в България ВИНАГИ има по-малък резултат.
Царят имаше 75% подкрепа мисля, а после не може да управлява дори сам, трябваше му тройна коалиция, а дори не е имал ковид :D
 
Много си се загрижил за избирателите на партии, за които не си гласувал. :) Избирателите на гроб дали са били За сватбите с обединени идиоти, люспи от СДС сякакви други "номади"? Логично е ИСМВ и ДБ да се обединят в една група на даден етап, което по никакъв начин не тревожи НАС, техните избиратели. ;)
Логично поправката не успя да мине. И ДБ гласуваха против, естествено.
 
Логично поправката не успя да мине. И ДБ гласуваха против, естествено.
На мен лично правилника ми е крайно безинтересен. Няма смисъл да се вторачваме във всяка гласувана точка. В конкретния случай "отрови се" може би искат да си оставят вратичка да се разпаднат в даден момент. Те бяха на косъм още преди парламентът да заработи.
 
Специално за нанди, че мернах сега, за кои е гласувала. Едните с 4те процента дори няма да ги коментирам, лесно може да се направи справка кой какъв е от тях, надявам се, че не си гласувала за тях.
Не, в последния момент реших да гласувам за ДБ, като честно казано не виждам особена разлика в двете формации, освен, че едните са по-кресливи. :) Това беше компромисен вот и го заявих дълго преди изборите.

п.с. не съм съгласна с черногледите ти прогнози. Искам да съм оптимист. :)
 
Оптимистичното е да се появи нов силен лидер, който да концентрира много гласове и по този начин да измести ГЕРБ от първото място, но не мисля, че ще е Слави, или поне се надявам да не е той хаха. Ако това не се случи скоро, ни чака и дълга парламентарна криза, тъй че няма да е лошо партиите в НС да започнат да си говорят поне и да се концентрират върху други неща, различни от омразата.

Мутрите са компроментирани стари муцуни, ужасно нагли и кресливи при това, които не знам как нормален човек би подкрепил. Много са ми противни като цяло, поне ако има нови избори най-вероятно ще паднат под 4% и няма да има нужда да ги слушам 4 години. Тяхната основна цел ще бъде максимално вдигане на шум и сочене с пръст на лошите гербери до новите избори, ако има такива, за да прикоткат тук-там някой заблуден избирател, дето изобщо не ги следи нещата.

Демократите са по-друга мая, там има повечко нови лица, разбира се има си и издънки. На пръв поглед си викаш, читави млади хора, амбициозни ще променят нещо. На втори като поогледаш малко, видиш кой седи зад тях и какви политики ще прокарват, си викаш хм, абе май има нещо гнило тука хаха. Ако пък по-задълбочено ги анализираш ще стигнеш до извода, че те са против статуквото, мисля че даже те я въведоха тази дума в такава широка употреба, не за да го променят, а за да сменят изпълнителите с техни. Разбира се за целта трябва да се променят правилата на играта, за да може да се сложат техните хора, които няма да са много по-различни.
 

Горе