В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Смисъла, за неразбралите е, че Ботев е идиот, защото се е борил за "свободата" която имаме в момента. Не мислех, че ще е толкова трудно човек да види истината.

Който не е изгледал клипа да го изгледа, а който не е разбрал тънкият намек да го преповтаря докато го разбере!!!
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Пичове, такива личности като Левски, Ботев, Караджа и сие се раждат веднъж на 1000 години, така че нямате никакво право на злословите по адрес на такива икони. Това че са минали много години от тези събития не трябва по никакъв начин да омаловажа техните постижения. Прочетете биографията на поне един от тези мъже и ще видите какво са постигнали в своя живот, тогава само го сравнете с това, което вие сте направили до този етап в своя си живот, пък тогава драскайте заключения.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Никой не злослови по адрес на Ботев лошо. Пускайте си клипа пак докато осетите смисъла, лично аз съм си го казвал много пъти особено последните няколко години. Нямало е смисъл да се борят за такъв народ и за това което му се случва в момента.

Пичове, такива личности като Левски, Ботев, Караджа и сие се раждат веднъж на 1000 години, така че нямате никакво право на злословите по адрес на такива икони. Това че са минали много години от тези събития не трябва по никакъв начин да омаловажа техните постижения. Прочетете биографията на поне един от тези мъже и ще видите какво са постигнали в своя живот, тогава само го сравнете с това, което вие сте направили до този етап в своя си живот, пък тогава драскайте заключения.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Опитваш се да провокираш, но не ти се отдава.

Само едно ще кажа - всеки има право на мнение, НО ДА ОБИЖДАШ БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ГЕРОЙ с цел маркетинг е достойно за шамари. Не случайно смелият автор на филма отложи примиерата му в Пловдив, защото ботевисти искаха да му покажа, че няма нищо лошо в мъжката любов примесена със садо-мазо практиките или както му викат на село - бой и йебане :)

И да, "филмът" го гледах още преди месеци.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

По този филм могат да се напишат доста есета, при това уникални поне на 95%, без напъване и SEO знания.
Първоначално идеята е брутална. Ботев - идиот?! Ботев иконата, както казва waldes.
От статистическа гледна точка Ботев наистина не е съвсем в ред - иска да събаря властта на една империя. Юридически е бунтовник, сиреч престъпник.
Но не пиша за това.
Във филма има няколко идиота. По-скоро всички присъстващи.
Ботев е бегло засегнат. Само в едно заглавие. Така и няма развитие на тезата от есето. Няма никакво обяснение защо и как автора на есето смята, че заглавието е правилно.
Същевременно, и автора на есето, и директорката, са представени и развити като герои-идиоти. Доста добре и пълноценно за краткото време.
Всеки от тях носи и изразява собствената си истина. Както и всеки от тях носи и изявява собствената си идиотия.
За мен филма е за днешната идиотия, идиотията у всеки от нас - така и зрителите се приобщават към героите и участниците, а не дали Ботев е такъв или не.
Ботев е изживял живота си както е искал. Покрай това е влязъл в световната история. Това са фактите.
Да се слагат квалификации какъв е бил той е безсмислено.
Идиот или икона...
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

От статистическа гледна точка Ботев наистина не е съвсем в ред - иска да събаря властта на една империя. Юридически е бунтовник, сиреч престъпник.
Откраднал кораб, сиреч сомалийски пират, нали?

Няма как да получите уважение, след като търсите провокация и не уважавате чувствата на другите. Това се отнася за всички либерали, които също като колегата Тео търсят умишлена провокация. Който сее ветрове, жъне бури - така е казал народа :)
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

На мен пък клипчето не ми харесва. Ееее аз съм хейтър, досега може да се каже че никаква художествена литература и стихотворения да не са ми харесвали, освен Ботев. Лошото на такива противоречиви клипове и изказвания е, че всеки може да си ги тълкува както иска и идиотите ще станат по-големи идиоти, смисъл то образованието е под всякаква критика, тъй като се учат куп ненужни неща, учениците накрая и на важните не виждат смисъла, защото умен е не тоз който знае всичко, а тоз който знае нужното
А аз мога да кажа само „умря сиромах за правда, за правда и за свобода”
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Клипът е абсолютна безсмислица и простотия! Има идиот, да авторът му!
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

По този филм могат да се напишат доста есета, при това уникални поне на 95%, без напъване и SEO знания.
Първоначално идеята е брутална. Ботев - идиот?! Ботев иконата, както казва waldes.
От статистическа гледна точка Ботев наистина не е съвсем в ред - иска да събаря властта на една империя. Юридически е бунтовник, сиреч престъпник.
Но не пиша за това.
Във филма има няколко идиота. По-скоро всички присъстващи.
Ботев е бегло засегнат. Само в едно заглавие. Така и няма развитие на тезата от есето. Няма никакво обяснение защо и как автора на есето смята, че заглавието е правилно.
Същевременно, и автора на есето, и директорката, са представени и развити като герои-идиоти. Доста добре и пълноценно за краткото време.
Всеки от тях носи и изразява собствената си истина. Както и всеки от тях носи и изявява собствената си идиотия.
За мен филма е за днешната идиотия, идиотията у всеки от нас - така и зрителите се приобщават към героите и участниците, а не дали Ботев е такъв или не.
Ботев е изживял живота си както е искал. Покрай това е влязъл в световната история. Това са фактите.
Да се слагат квалификации какъв е бил той е безсмислено.
Идиот или икона...
Вискяре, много ти се отдава да развиваш такива българофобски тези ми се струва
Що не вземеш да напрайш и ти един идиотски филм за Ботев, ще се конкурираш с този в някой турски кинофестивал и може да спечелиш златен фес
От статистическа гледна точка Ботев наистина не бил съвсем в ред!?!, щото искал да прави въстание за национално освобождение
От юридическа точка бил престъпник!?! щото бил бунтовник
Ми те всичките ти гледни точки се свеждат до гледната точка на някой турски бей, а не на българин и патриот
Аве ти чуваш ли се въобще кви ги плещиш?...
 
От: От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Пускането на морална тема веднага откроява едностранчивите личности. :D


Ми те всичките ти гледни точки се свеждат до гледната точка на някой турски бей, а не на българин и патриот
Ти, който гласува за трима турски министъра в Българския Министерски съвет, явно си доста запознат с турските бейове!
Както и с "Що е патриотизъм и има ли той почва у нас?"...
 
От: От: От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Пускането на морална тема веднага откроява едностранчивите личности. :D



Ти, който гласува за трима турски министъра в Българския Министерски съвет, явно си доста запознат с турските бейове!
Както и с "Що е патриотизъм и има ли той почва у нас?"...

Пак някаква българофобска теза развиваш
Аз гласувах за АТАКА
Ти за ДуПеСи-то ли гласува?
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Откраднал кораб, сиреч сомалийски пират, нали?

Няма как да получите уважение, след като търсите провокация и не уважавате чувствата на другите. Това се отнася за всички либерали, които също като колегата Тео търсят умишлена провокация. Който сее ветрове, жъне бури - така е казал народа :)

Де видя в окото ми треска, кога извади от твоето гората, ти, който за толкова години, не съм видял да пуснеш нито една полезна тема, да дадеш съвет или нещо друго, различно от националистически дъвки. Провокаторът викна: "Дръжте провокатора" :lol:. Мисля, че съвсем ти се е завъртяла главата.

Клипът го пуснах, защото го намирам за смислен и заслужаващ анализ. Ботев в случая е само основата, дъската върху която се гради конфликта между заученото, лозунгите, самовнушението за величавост, и от друга самооткриването, търсенето на собствен път, самостоятелното и неклиширано мислене. Естествено, моралният победител (ученикът) не може да победи моралните устои (учителката) и поради липса на опит, и поради скандалното заиграване с иконата Ботев. Огромният проблем - фалшът в който живеем, не е решен, което оставя чувство на безнадеждност. Търсенето на път, бунтът на младежта е единствената "утеха", която остава като развръзка. Младостта на ученика право кореспондира с младостта на Ботев, опълчването му срещу установения ред - също. Знаменателно е проникновението
И най-важното... защо не се сещам за един човек, един, който да съм срещал и да искам да приличам на него.
Филм, който идва да покаже колко и дали новото поколение ще успее успешно да се конфронтира със старото и да намери собствен път напред.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Здравейте,
Филма, както и всички тук застъпвате тезата, че България е провалена държава а народа и е пропаднал и не
заслужава саможертвите на Христо Ботев. Не е така. Има много достойни българи! Те са обикновени хора и тях ги няма в медиите, но Вие, можете да ги видите навсякъде сред вас.
Това е всяка една майка, която с толкова мъка и лишения отглежда децата си, това са всиички онези възрастни хора, които
взимайки нищожните пенсии, хукват първо да си платят сметките и всеки друг, който живее според правилата на това общество, има ценности, мечти...
Хората са обезверени, уморени, живеят в мизерия от много години, но са останали честни и не са престъпили принципите си.
Ботев е умрял за тези хора и НЕ е идиот... Ако имахме сега Ботев, народа, щеше да тръгне след него и да изчисти тази гнусна плява за ден.
Аз се надявам, че Ботев се е родил вече и нямам търпение да тръгна след него :)
 
От: От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Здравейте,
Филма, както и всички тук застъпвате тезата, че България е провалена държава а народа и е пропаднал и не
заслужава саможертвите на Христо Ботев. Не е така. Има много достойни българи! Те са обикновени хора и тях ги няма в медиите, но Вие, можете да ги видите навсякъде сред вас.
Това е всяка една майка, която с толкова мъка и лишения отглежда децата си, това са всиички онези възрастни хора, които
взимайки нищожните пенсии, хукват първо да си платят сметките и всеки друг, който живее според правилата на това общество, има ценности, мечти...
Хората са обезверени, уморени, живеят в мизерия от много години, но са останали честни и не са престъпили принципите си.
Ботев е умрял за тези хора и НЕ е идиот... Ако имахме сега Ботев, народа, щеше да тръгне след него и да изчисти тази гнусна плява за ден.
Аз се надявам, че Ботев се е родил вече и нямам търпение да тръгна след него :)
Получаваш + реп

Филмчето би трябвало да дава някакъв отговор, но задава само въпроси, на които няма как да се отговори. От типа на: ако няма да ставаш PR агент, адвокат или брокер, какъв би станал? Добре де срамно ли е да си адвокат и да защитаваш интересите на хората?

Някак ми е странно един "пъпчив тийн" да прозре, че човек който се е борил за родината си е идиот. На базата на какво получава тези прозрения, та той още не е живял, не се е преборил със живота, та да дава определения за хора, които са допринесли за държавата ни. Според мен си заслужава шамара..., макар че надали ще го освести.

Иначе клипчето е интересно направено, но според мен "тезата" е недоразвита и агресивна за да предизвика коментар.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Teo, пускал съм достатъчно теми посветени на нещата, с които се занимавам и съм помагал на достатъчно хора от форума, че да ми вменяваш функциите на пропагандатор. Аз не съм нито никса, нито Алъна. Ако пускам политически теми, то е защото ме боли от нещата, които се случват в държавата. С темите си винаги съм търсил конструктивния разговор, просто защото обичам да споря.

Инак за филма, ще го анализирам, защото явно имаш нужда:

теза едно - В контекста на днешния ден Ботев е идиот

Грешна теза. В днешни дни Ботев свети още по-ярко, защото почти няма такива хора. Хора, които да жертват себе си за благото на другите. Можем само да се гордеем, че Господ е решил Ботев да бъде българин и да се роди тук.

теза две - Образователната система (възгледите за живота) трябва да се промени радикално с Любов(?!)


Пацифистка дъвка. Всичко, което описва това момче в монолога си е резултат от вменяването на хората, че всичко е любов, че животът е розов, че вместо да се борят трябва да си повтарят как "всичко е толкова прекрасно". Ню йедж промивката на позитивното мислене, която може да се синтезира така - Докато някой де шиба, ти си мисли, че животът е прекрасен и не се противопоставяй, не се бори, защото животът е прекрасен.

теза три - "Защо не се сещам за един човек, който съм срещал и искам да приличам на него"

Има много добри и стойностни хора, дори и днес. Аз на първо място искам да приличам на баща си, вярвам, че много хора уважават и се възхищават от родителите си. Отделно има и много личности, които са показали как трябва да се живее и че все още съществуват герои.

теза четири - "Не може да толерирате различното мнение"

Опит за вменяване на вина спрямо българина, че не толерира различните. Толерирането на "различните" е превърнато във висша ценност. Но какво носят на обществото тези "различни"? Защо когато човек е болен той убива различните клетки, защо когато има тумор се оперира, а общественият организъм сам разпространява метастазите си? Толерирането на "различните" (разбирай патологиите) води до разложение на западните общества, до един съвременен Содом и Гомор.

теза четири - Отрицание на йерархичността, не зачитане на авторитетите - ясно се изразява чрез отношението на ученика към директорката на училището.

Всъщност, ироничното е, че папагалите са всички либералстващи пропагандатори, които поватрят "Ти не живееш в 19 в.", "Това не е европейско", "Това са остарели неща". Крадецът вика - дръжте крадеца.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

И най-важното... защо не се сещам за един човек, един, който да съм срещал и да искам да приличам на него.

Ами не е срещал щото автора на тази боза дето е писал сценария е идиот както казах! Това не е ли достоен българин(и не е единичен случай)?

Българин спаси давещо се дете в Англия, но загина

И защо Ботев е идиот не стана ясно? Пълна боза е това нещо не знам как се връзвате да му симпатизирате?
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

img

Часове след именния си ден героят, който спаси село Долна Махала от взрив на цистерна с пропан-бутан, почина в пловдивска болница. 33-годишният Любен Буков миналия понеделник се хвърли сам да гаси избухналите по време на зареждане на селската бензиностанция огнени пламъци и обгоря жестоко. Той бе откаран в Клиниката по изгаряния на Университетска болница в Пловдив с около 80% дълбоки изгаряния по цялото тяло и в критично състояние.

Въпреки усилията на докторите и десетките кръводарители, откликнали на призива да се намери кръв за хирургическите интервенции за Любо, и двете операции младият мъж не успя да се пребори за живота си. „Починал е в 4 часа сутринта във вторник”, обясниха близки на Любен Буков.

Ето един пример, един достоен мъж дал живота си, за да живеят другите. Един съвременен Ботев. Поклон пред паметта му.
 
От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Поклон пред паметта му!

Един съвременен Ботев.[/B]
Ееееее, съвсем се уля! :evil:
Това е един нормален човек!

По твоята логика България е пълна с Ботевци...

Ба си! До къде го докарахме! За нормална постъпка да сравняваме с Ботев! :twisted:
 
От: От: В час с Ботев (a.k.a. Ботев е идиот)

Поклон пред паметта му!


Ееееее, съвсем се уля! :evil:
Това е един нормален човек!

По твоята логика България е пълна с Ботевци...

Ба си! До къде го докарахме! За нормална постъпка да сравняваме с Ботев! :twisted:

+1
Типично - всяко нормално действие да се въздига до апостолите. Смятай до къде са принизени... Има разлика от герой (какъвто е този българин) и борците за свобода.
 

Горе