Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Re: От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

http://www.amazon.com/dp/B00M8ABEIM...52TXJ74&pf_rd_i=7586091011&pf_rd_p=1978507402

Ето ви на промо от амазон 240 ГБ излизат 117лв което е супер оферта според мен. Ако ми трябваше щях да си купя ама вече имам.

Ей това тръгнах веднага да го вземам, ама като стигнах до последната стъпка и се оказа, че ще излезе ~180 лв. всичко(доставка, митница?).
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Не знам защо все още се гледат хамериканския AMZN, след като винаги е имало европейски такива и в 95% от случаите с доставка, мито, ДДС, както и с НЕуважена гаранция от US - е излизало по-скъпо или равностойно, колкото от EU (с гаранция, без ДДС, т.е. с включено де) с mail forwarding.

Link > Mail Forwarding.

Цената as usual e била дъмпинговата, гледайки трактора в AMZN DE, т.е. никога не е бил €187, дори и след release-а му. Но пак за 200 кинта с доставката някъде ще е добре.
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Emag

- Броят на поръчаните продукти надмина 90 000;
- Стойността на поръчките е над 11 000 000 лв;
- Продадени над 15 тона храна за домашни любимци;
- Продадени над 2800 телевизора;
- Продадени над 8500 детски и бебешки продукта
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Emag

- Броят на поръчаните продукти надмина 90 000;
- Стойността на поръчките е над 11 000 000 лв;
- Продадени над 15 тона храна за домашни любимци;
- Продадени над 2800 телевизора;
- Продадени над 8500 детски и бебешки продукта
Бедни българи !
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Бедни българи !

извода е , ако българските онлайн магазини бяха предложили реални промото никой нямаше да пазарува от емаг, но нашите магазини искат да цоцат от бедните българи.И сега загубиха доста от коледните парички на народа.ЩОМ 11МИЛИОНА ОБОРОТ ИМАТ.Картелите загубиха две поредни години им показват нагледно как се промотира.не може само да се печели!
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Сериозно ли го пишеш това при купищата доказателства, че НЕ е тръгнало това от България с дъмпинга на цени за висок %, а от другаде, и просто ПРЕСЕНО/Copy&Pasted у BG? Т.е. нищо ново не сме открили или направили.

Само зависи от е-магазините дали ще се оплескат или не. Реални големи отстъпки почти няма как да има на техника, освен ако не е залежала, не продаваш хиляди и десетки хиляди (не 5-10, 100 и „изчерпано/out-of-stock“), и има адските ексклузивни контракти, което на BG пазара аз не знам и не съм чувал за такъв „играч“ – население, покупателна способност, манталитет и прочие. Няма как да стане и невъзможно.

За немец предприемач с милиони му е по-изгодно да отвори фабрика, халета, производство на нещо, отколкото да продава на българина „Made in Germany“ чаркалаци, които и без това не се купуват и практически им се губи стойността, и събират прах. Както и за другите, дето ни ползват за outsourcing (Виртуалните Call Center (кол център) хамали или новите „фабрики“ на България!?).
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Сериозно ли го пишеш това при купищата доказателства, че НЕ е тръгнало това от България с дъмпинга на цени за висок %, а от другаде, и просто ПРЕСЕНО/Copy&Pasted у BG? Т.е. нищо ново не сме открили или направили.

Само зависи от е-магазините дали ще се оплескат или не. Реални големи отстъпки почти няма как да има на техника, освен ако не е залежала, не продаваш хиляди и десетки хиляди (не 5-10, 100 и „изчерпано/out-of-stock“), и има адските ексклузивни контракти, което на BG пазара аз не знам и не съм чувал за такъв „играч“ – население, покупателна способност, манталитет и прочие. Няма как да стане и невъзможно.

За немец предприемач с милиони му е по-изгодно да отвори фабрика, халета, производство на нещо, отколкото да продава на българина „Made in Germany“ чаркалаци, които и без това не се купуват и практически им се губи стойността, и събират прах. Както и за другите, дето ни ползват за outsourcing (Виртуалните Call Center (кол център) хамали или новите „фабрики“ на България!?).

АЗ ДАДОХ САМО 1000ЛВ ЗА НЕЩА, КОИТО ВЯХА СКЪПИ В ТЕХНОПОЛИСА И МАРКЕТА
Нексус 5 бе 500лв навсякъде е над 650
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Ей това тръгнах веднага да го вземам...
АЗ ДАДОХ САМО 1000ЛВ ЗА НЕЩА...
ей това си взех за 89 лв...
Купих си слушалки от емаг , но изпуснах...
Аз вече си напазарих от тях и Техномаркет
не знам ама си купих 2 таблета по 49 лв...

И така нататък, списъкът е безкраен. Това са цитати от тази тема. И ми е много интересно - уж всички тук са предприемачи, уж всички знаят какво се прави, уж всички знаят, че въпросния магазин лъже и няма намаление, уж всички говорят, че ако има направен онлайн магазин с истински намаления и с ниски цени на стоката и ще има "е'га си и оборота" ... ама никой не го прави! Интересно ми е що така? Почти всички тук имат онлайн магазини, не успяхте ли да спечелите нещо? Примерно, ако се бяхте договорили и даже и 1% от оборота да е за вас от днешния ден, то от 1 млн. оборот 10к ще са за вас. И това само за няколко часа, без да се налага да имате и да влагате пари в стока?!
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Странник не си изцяло прав. Давам ти пример. Аз късно забелязах PS3 12ГБ за 200 лв. Навсякъде е 400. В случая говороим вероятно за 2-3 бройки. Но не всичко е било лъжа.
А колкото до оборота, знаеш ли колко са дадени са реклама преди това? Колко от нас могат да си позволят такава реклама? Някой беше споменал, че хората разбирали Black Friday като синоним на емаг, едва ли не.
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Не знам защо плюете емаг аз си купих два такива таблета (http://www.emag.bg/tablet-asus-fone...jellybean-cheren-fe170cg-1a044a/pd/D309LBBBM/) за по 199лева. На далавера съм със 100лв. най - малко.
И аз да се похваля. Взех си телевизор (http://www.emag.bg/televizor-smart-...1-sm-ultra-hd-4k-ue40hu6900sxxh/pd/DSKHCBBBM/) намален от 2000 на 1100лв и спестих 900лв доволен съм.
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Не знам какво сте се нахвърлили на емаг. Да лъжат за процентите , но тук не сме балами. Всеки е сравнил цената с останалите магазини или ибей /амазон. Аз моите слушалки , които си ги купих не можах да ги намеря за по-малко пари никъде - така че съм си доволен от покупката.
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

И аз да се похваля. Взех си телевизор намален от 2000 на 1100лв и спестих 900лв доволен съм.

Ехеее, 900 лв.... на далавера си :)
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Не знам, ама Българите не ги знам какви са, но вчера реших да се разходя до Зора,Техномаркет и Технополис.. Ами смея да ви кажа, че едвам се вредих да влеза в магазините..
Хората купуваха КАТО НЕВИДЯЛИ..

Масово на кредити(имам 1 познат в Технополис)..

Не мога да си паркирам колата 1 час около тези магазини.. (За Пловдив става на въпрос)..
Даже в магазините за играчки и JYSK имаше сумати народ...
(В Пловдив до Метро има Технополис,Техномаркет,Зора,JYSK,Домко,Хипо ленд и бонус МОЛ :D)
В мола беше слабо от към хора, но пък той тоя мол винаги е бил слаб..

Но гореизборените от мен бяха ПЪЛНИ с народ..
Бая хора си накупиха телевизори..

Тея Филипси ги видях.. 900лв 50 инча, и предава ебаси бозата :lol:

Аз успях от технополис от сайта да си купя 1 велоергометър... Тва е от мен за Black Friday :D
 
Някои вярват, че са намалени, други виждат чрез сравнения, че са намалени, трети (като мен) не им пука, защото си познават бг търговеца и най-вече този от големите вериги. И грам не ми влияят някакви подобни техни мероприятия. :)
 
От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Както се вижда от тук:
http://most.bg/asus-phonepad-me175cg-3g.html?gclid=CIqwo9HNn8ICFcPMtAodJmkAwQ
http://tablet-pc.pazaruvaj.com/asus...-p242064329/?gclid=CMqf58_Nn8ICFarjwgod9XsAog
http://www.emag.ro/tableta-asus-fon...-jellybean-black-fe170cg-1a044a/pd/D309LBBBM/
http://tablet.bg/tablets-asus-Fonepad_7_FE170CG-90NK0121M00620

Тези таблети вървят от 220 до 280 лева, така че от където и да го погледна съм на далавера. Според мен не е основателно твърдението, че емаг за измамници (въпреки че са вдигнали цената, пак е най - евтино) и че черния петък е побългарен. Всичко си е ток. Май само да мрънкаме :)
 
Re: От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

И така нататък, списъкът е безкраен. Това са цитати от тази тема. И ми е много интересно - уж всички тук са предприемачи, уж всички знаят какво се прави, уж всички знаят, че въпросния магазин лъже и няма намаление, уж всички говорят, че ако има направен онлайн магазин с истински намаления и с ниски цени на стоката и ще има "е'га си и оборота" ... ама никой не го прави! Интересно ми е що така? Почти всички тук имат онлайн магазини, не успяхте ли да спечелите нещо? Примерно, ако се бяхте договорили и даже и 1% от оборота да е за вас от днешния ден, то от 1 млн. оборот 10к ще са за вас. И това само за няколко часа, без да се налага да имате и да влагате пари в стока?!


за цитата от 89 лв намаление си има - това че на някой продукти поизлъгаха не значи че за всичко е така, както казах аз влязох да търся печка, после прецъках телефоните и :

И сега ще ти напиша как се взима информирано решение за покупка :)

и видях Медият тек
MT6572w Dual-Core с 4ка IPS екран за 89 лв - цената е еднако ниска отколкото може да си вземеш телефон от китай с този процесор ($60*) и ще жертваш гаранцията при китайскито чудо, процесора и другите характеристики са аналогични даже малко по добри от на Samsung Galaxy S3 Mini Value Edtiton
(даже по нов Cortex A9 на самсунга e 60nm АРМ 7 процесор този е 28нм АРМ 7 )
(цена 250 -300 лв повече към 300 лв на самсунга)

(смартфоните са процесор, рам, екран и качество на сглобата / гаранция евентуално)

, чекнах набързо марката че е неизвестна и видях че се прави за румънци в китай ... видях че поръчителя вярва на сглобката си достатъчно че да обяви 5 години гаранция (https://www.utok.com/en/seria-400/utok-401d-white - маркетингов трик ама действа успокояващо) ако продукта е много скапан, маркетинга ще ги вътри много яко... (емаг дава само 2 години ама се преглъща за тази цена)

направих и бърза проверка на актуалните цени колкото можах - според този сайт в 22 онлайн магазина в Румъния http://www.price.ro/preturi_utok_401_d_dual_sim_white_1007202.htm

около 350 лей е цената което е около 150-155 лв
цената от 89 лв е около 40% отстъпка от каквото се продават на други места същата куче марка


* цената от 89 лв ($60) е достатъчно добра ето телефони с този процесор най евтините струват по около толкова $60

http://www.aliexpress.com/premium/M...ilterCat=5090301,380230,100005062&groupsort=1

забележка при търсене на вариациите има и за $34 ама с $23 шипинг до България (няма друга опция за шипинг) и не съм сигурен че най евтините в али експрес са IPS
Screenshot from 2014-11-29 13:07:30.jpg


Та за същите пари като от китай ама с локална доставка и локална гаранция а телефона е чук за втори работен телефон...

ППДнес вече си е обявен за 154 лв, постнах тук защото найстина се пестеше от този телефон специално

ППП цялата проверка на телефона ми отне 15 минути

ППП Готварска печка с керамични котлони не намерих за съжаление (в предоставения бюджет) а им отделих повече време (ама рода трябва да им се помага като решили са че искат )...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

Не знам, ама Българите не ги знам какви са, но вчера реших да се разходя до Зора,Техномаркет и Технополис.. Ами смея да ви кажа, че едвам се вредих да влеза в магазините..
Хората купуваха КАТО НЕВИДЯЛИ..

Масово на кредити(имам 1 познат в Технополис)..

Не мога да си паркирам колата 1 час около тези магазини.. (За Пловдив става на въпрос)..
Даже в магазините за играчки и JYSK имаше сумати народ...
(В Пловдив до Метро има Технополис,Техномаркет,Зора,JYSK,Домко,Хипо ленд и бонус МОЛ :D)
В мола беше слабо от към хора, но пък той тоя мол винаги е бил слаб..

Но гореизборените от мен бяха ПЪЛНИ с народ..
Бая хора си накупиха телевизори..

Тея Филипси ги видях.. 900лв 50 инча, и предава ебаси бозата :lol:

Аз успях от технополис от сайта да си купя 1 велоергометър... Тва е от мен за Black Friday :D

в софия в сердика център интернета на мтел ме изхвъляше и 3 г и 2 г (20 минути излизах от подземния паркинг)
 
От: Re: От: Готови ли сте за BLACK FRIDAY / Черният Петък 28.11.2014

за цитата от 89 лв намаление си има - това че на някой продукти поизлъгаха не значи че за всичко е така, както казах аз влязох да търся печка, после прецъках телефоните и :

И сега ще ти напиша как се взима информирано решение за покупка :)

и видях Медият тек
MT6572w Dual-Core с 4ка IPS екран за 89 лв - цената е еднако ниска отколкото може да си вземеш телефон от китай с този процесор ($60*) и ще жертваш гаранцията при китайскито чудо, процесора и другите характеристики са аналогични даже малко по добри от на Samsung Galaxy S3 Mini Value Edtiton
(даже по нов Cortex A9 на самсунга e 60nm АРМ 7 процесор този е 28нм АРМ 7 )
(цена 250 -300 лв повече към 300 лв на самсунга)

(смартфоните са процесор, рам, екран и качество на сглобата / гаранция евентуално)

, чекнах набързо марката че е неизвестна и видях че се прави за румънци в китай ... видях че поръчителя вярва на сглобката си достатъчно че да обяви 5 години гаранция (https://www.utok.com/en/seria-400/utok-401d-white - маркетингов трик ама действа успокояващо) ако продукта е много скапан, маркетинга ще ги вътри много яко... (емаг дава само 2 години ама се преглъща за тази цена)

направих и бърза проверка на актуалните цени колкото можах - според този сайт в 22 онлайн магазина в Румъния http://www.price.ro/preturi_utok_401_d_dual_sim_white_1007202.htm

около 350 лей е цената което е около 150-155 лв
цената от 89 лв е около 40% отстъпка от каквото се продават на други места същата куче марка


* цената от 89 лв ($60) е достатъчно добра ето телефони с този процесор най евтините струват по около толкова $60

http://www.aliexpress.com/premium/M...ilterCat=5090301,380230,100005062&groupsort=1

забележка при търсене на вариациите има и за $34 ама с $23 шипинг до България (няма друга опция за шипинг) и не съм сигурен че най евтините в али експрес са IPS
Виж файлът 11279


Та за същите пари като от китай ама с локална доставка и локална гаранция а телефона е чук за втори работен телефон...

пп Днес вече си е обявен за 154 лв, постнах тук защото найстина се пестеше от този телефон специално

ППП Готварска печка с керамични котлони не намерих за съжаление...

Е, да, все ще има стоки, които са на сметка да се купят. Просто имах предвид защо никой от форума не направи такова нещо. Някак си е друго да знаем, че наш човек, от групата успява и прилага успешно това, което гледаме при другите, уж големите. :)
 

Горе