Градът на селяните

От: Градът на селяните

Най-важна за манталитета на един човек е средата- родителите, приятелите, първите не ги избираш, вторите -да. Всичко останало е география.
 
От: Градът на селяните

Алоууу сляниииии
изоихте ли кравите уааааааааа
 
От: Градът на селяните

Сега, аз съм провокирана от любопитството, ако всички със селски манталитет се изсипват в големия град, защото има повече работни места и възможности за бизнес, дали реално славата и просперитетът на столичният бизнес се дължи на селяните от провинцията или на кореняците софиянци

Ами ти ще кажеш, защо питаш нас?
 
От: Градът на селяните

... за протокола си питам. Да си стиковам моето мнение с вашите.

Но тази тема стана ... б...м.., не качамак, не тюрлу гювеч, ами пържени зелени домати направо.

Постнах я добронамерено и дискусионно. Оказа се, че съм нарушила някакви виртуални свободи за неманипулируемост. После си видях заглавието и кръвната ми захар падна, как ли всички софиянци са се обидили на селяни. Накрая опитвайки се да се преборя с някакъв грип, който най-накрая и мен ме уважи, виждам как Бойко Борисов и БСП водят в класацията, за най-обсъждани "творци" на петилетката.
И Диър Селинджър вече ме тропяса без думи.
Но пък ведрото подвикване на Амон ме събуди от градския ми унес и смятам да ходя да издоя една крава.

За това, нека се изкажа по-късно, за да мога да асимилирам цялата тази информация, която ми е поднесена ... :-o
 
От: Градът на селяните

Алоууу сляниииии
изоихте ли кравите уааааааааа

Да бе!
Свършиха баламите. Селяните си продадоха кравите за салам и станаха граждани, та да пият сухото мляко на Ивропата...
Друго си е да идеш до магазина, без да се цапаш. И само да мрънкаш за цената...
 
От: Градът на селяните

Язе, не съм съгласен, дручко си е да си на свинска смърт, въпреки, че е кофти да си го гледал и после да го убиеш, но ....
Да бе!
Свършиха баламите. Селяните си продадоха кравите за салам и станаха граждани, та да пият сухото мляко на Ивропата...
Друго си е да идеш до магазина, без да се цапаш. И само да мрънкаш за цената...
 
От: Градът на селяните

Язе, не съм съгласен, дручко си е да си на свинска смърт, въпреки, че е кофти да си го гледал и после да го убиеш, но ....

Ти сега не се задълбочавай толкова. Нали трябва да се храним :)За агънцата по гергьовден по ми е жал.
Аз за това от малка не обичам агнешко ... :(

А тук между другото, редовно има някакви хора по пазара, които носят млякото от село и го продават на гражданята. И пресни яйчица носят. Така че останали са още, дано доживея и да има още живи в околността, да ме научат и мен, да си прекарам старините по Огняново или Елин Пелин 8)
 
От: Градът на селяните

Пуу, за тях не ми говори, че като си спомня преди няколко години, приятелката продаваха едно на един приятел, и си беше взел с него коляч, как го згъна горкото, а то плаче като малко дете :(
Ти сега не се задълбочавай толкова. Нали трябва да се храним :)За агънцата по гергьовден по ми е жал.
Аз за това от малка не обичам агнешко ... :(

А тук между другото, редовно има някакви хора по пазара, които носят млякото от село и го продават на гражданята. И пресни яйчица носят. Така че останали са още, дано доживея и да има още живи в околността, да ме научат и мен, да си прекарам старините по Огняново или Елин Пелин 8)
 
От: Градът на селяните

Ти сега не се задълбочавай толкова. Нали трябва да се храним :)За агънцата по гергьовден по ми е жал.
Аз за това от малка не обичам агнешко ... :(

А тук между другото, редовно има някакви хора по пазара, които носят млякото от село и го продават на гражданята. И пресни яйчица носят. Така че останали са още, дано доживея и да има още живи в околността, да ме научат и мен, да си прекарам старините по Огняново или Елин Пелин 8)

Ако няма много цигани може, но аз отдавна съм решил да приключвам със селата, много черна сган се навъди.. трябва да на стари години да ставам авджия!!
 
От: Градът на селяните

Добре, нека да дискутираме.
Кажи защо си съгласна с автора на статията :)

Защото с голяма част от наблюденията му съм съгласна.
После установих, че освен твоята забележка, наистина във всичко има един особен подтекст, почти като обвинение към някои конкретно пребиваващи в София.
И се получи крайно напрегнато и обвинително. Хората, които не са селяндури, да се защитят и да се разграничат от гадната сган, а другите пък, които въобще не са в София с какво са по-лоши от живеещите и работещите тук. Изобщо мазало!
:( а аз съм за Световен мир 8)
 
От: Градът на селяните

Ако няма много цигани може, но аз отдавна съм решил да приключвам със селата, много черна сган се навъди.. трябва да на стари години да ставам авджия!!

Що не?! Ще си спретнем дружинка :) и ще си обикаляме, да разчистваме. Кучета пазачи и много яки технологични предпазващи устройства. Да не могат да припарват и да си помислят дори :twisted:
 
От: Градът на селяните

Що не?! Ще си спретнем дружинка :) и ще си обикаляме, да разчистваме. Кучета пазачи и много яки технологични предпазващи устройства. Да не могат да припарват и да си помислят дори :twisted:

Ми освен ток по оградата други яки технологични предпазващи средстава срещу цигани не се сещам...
 
От: Градът на селяните

Абе и измежду тях, има хора, но масата са си за брадва по главата.
Ми освен ток по оградата други яки технологични предпазващи средстава срещу цигани не се сещам...
 
От: Градът на селяните

Ми освен ток по оградата други яки технологични предпазващи средстава срещу цигани не се сещам...

Няма да ги трепим само ще ги сплашим ;)

Все ще измислим нещо, пък било то и споразумение- те ми работят, аз им плащам и не ме закачат.
 
От: Градът на селяните

Абе и измежду тях, има хора, но масата са си за брадва по главата.

Те са като деца - на ниво разбирания. Безобидни до един момент и после нахалството им надделява, дори не прераства в арогантност, а си е обикновено нахалство, за наместване в света- тогава стават неприятни и досадни. Иначе могат да са много предани като кучета, но трябва да се дресират.

Преди време- там в Шабла са доста и махалата им баш на центъра в близост. Привечер като плъзнат и пейките почерняват.
И детето беше по-малко, рита футбол- едва се събраха три българчета срещу четири циганета. И най-дребното мангалче плюе през зъбите като гъзе, ходи с такива леко раздалечени ръце и най-неприятното влиза яко в пищялките на нашите деца няколко пъти. Едното се разплака, второто се отказа и вече и мойто като беше наритано аз отивам към него и това нЕкво до кръста ми обаче ми се развика- а-ма знайш кат` викна ся` чичо и свако как`во ща напраят?
И аз спокойно: Добре викни ги. Но разбираш ли, че не може да риташ децата по краката, а ритай топката!

Това сърдито изчезна в посока към махалата. И по едно време се задава с цяла тумба- младежи,девойки на различна възраст.
Мисля си- отекох. Смачкаха ме на центъра в Шабла мангалите. Обаче стоя и си викам, сега няма да показвам, че ме е страх пред детето.
Тия обаче се разцепиха по пейките и насядаха. И аз виждам къде е това малкото и как плямпа пред двама млади левента. И отивам към тях и започвам: Много се извинявам, но ... (така и така обяснявам как не съм искала децата да се карат, а да си играят, но тяхното като ги рита ... бля бля)- и т`ва дребното като се развика- не е вярно тая лъже!!!!
Изправя се единия левент и ми казва- Не се притеснявайте. Всичко е наред. Той повече няма да рита децата! - на много правилен български, а на самото дете- шааааааааат един шамар през лицето! Онова полетя и падна на земята.
Аз зяпнах. Разрева се и се прибра. Повече никога не са ни правили проблеми. Поздравяваме се, всичко точно.

:)
 
От: Градът на селяните

Защото с голяма част от наблюденията му съм съгласна.
После установих, че освен твоята забележка, наистина във всичко има един особен подтекст, почти като обвинение към някои конкретно пребиваващи в София.
И се получи крайно напрегнато и обвинително. Хората, които не са селяндури, да се защитят и да се разграничат от гадната сган, а другите пък, които въобще не са в София с какво са по-лоши от живеещите и работещите тук. Изобщо мазало!
:( а аз съм за Световен мир 8)

Статията е НЕкоректна, въпреки това е използвана (с най-ясно съзнание - това е най-лошото) за да осигури трафик (вече над 30к), що за човек трябва да си за да използваш подобна статия за да привлечеш потребители?
Това ли им е нивото? и трябва ли да подкрепяме?

Да приемем, че статията е напълно коректна - показва всички страни и не е направена (да забравим за доказателствата, че е така) с цел предизвикване на комплексите.
Това ли е начина да се реши проблема?
Хората които са отишли в София не са го направили защото е много хубава :wink: заради положението в България, София вече е име на работнически град. Малцина са тези които отиват в нея за да си живеят.

Сайтът Edna.bg няма капацитет да направи качествена дискусия на проблема който е, че няма програма по която да се работи, така че да се развиват всички (или повечето) региони.
Една.бг не може да прави такъв дебат, не се и опитва - целта на статията както вече уточнихме е друга.

Факта, че само на 200 км от София (града генериращ около 50% от БВП на страната) се намира най-бедния регион в ЕВРОПА (визирам Видин) говори за мащабите на проблем. Щом София генерира 50% от БВП, ще се наложи да приеме поне 30% от населението на България.

Статии като тази в Една.бг само го задълбочава и противопоставя хората с цената на рекламата на Авон и други мазилки.

пак питам - трябва ли да подкрепяме такива нискокачествени материали? (ако искаме да променим нещо..иначе ако не искаме - разбира се, че трябва да разпространяваме великите мисли на Симо :) но на него му е простено, той така си изкарва хляба..но на теб е?)
 

Горе