Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Явно при всеки е различно. Аз ползвам Рапидо, врата/врата и условията на Еконт и преди и след отстъпките са значително по-лоши.

Rapido и с 2лв цена до врата да са не бих ползвал да ме убиеш. Анесериозни и бавни куриери. Вероятно единственото място дето могат да са ефективни е София и то с някакви уговорки
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не става ясно защо се пънете след като можете да ползвате 20% в олх и базара

Това няма да е още дълго. В момента Olx използват специални условия и 40% отстъпка. 20% получавате вие като отстъпка и 20% си ги прибират в джоба за всяка подготвена товарителница. Разбираемо е да ги получават след като буквално Продавалника направи Еконт това, което са в момента. Но Еконт скоро ще отрежат и тяхния процент и тази акция която имат OLX с бонус точки за подготвена товарителница сигурно са последните им напъни да изкарат нещо от високите комисионни.
Еконт са глупави, но не са толкова глупави да принудят всичките си клиенти с договори, на които до момента са давали 20-30% отстъпки, от Април да си правят товарителниците през OLX и така да се разделят с още 20% от печалбата си. А печалбата им и в момента не е голяма след като я делят 30 на 30% с приемащия и доставящия офис.
Моето мнение е, че в момента на Еконт им пари на задните части след това, което им готвят Спиди и смятат, че с тези "кооперации" и договори със "специални условия" ще задържат бизнес клиентите си. То и бизнес клиентите им са едни големи.....
Големите бизнес клиенти са при Спиди и те получават условия, които Еконт никога не могат да предложат. Говоря за големите с по няколко стотин пратките дневно. Сега обаче Еконт са напът да загубят и тези с "домашния бизнес" с по 5-10 пратки дневно.
Както всичко друго при Еконт и това ще е до следващо нареждане. Те са нещо като Бойко Борисов на куриерите. Горките са напълно неадекватни на управленско ниво.
Тук прочетох доста закани как всички ще се откажат от Еконт но само плашите гаргите. По същия начин всички плашеха, че ще зарежат OLX и така купувачи щели да избягат и те при bazar. И какво стана, базара се напълни с обяви а купувачите си останаха същата бройка. Излишно е да обяснявам какъв е ефекта за продажбите.
 
От: От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Това няма да е още дълго. В момента Olx използват специални условия и 40% отстъпка. 20% получавате вие като отстъпка и 20% си ги прибират в джоба за всяка подготвена товарителница. Разбираемо е да ги получават след като буквално Продавалника направи Еконт това, което са в момента. Но Еконт скоро ще отрежат и тяхния процент и тази акция която имат OLX с бонус точки за подготвена товарителница сигурно са последните им напъни да изкарат нещо от високите комисионни.
Еконт са глупави, но не са толкова глупави да принудят всичките си клиенти с договори, на които до момента са давали 20-30% отстъпки, от Април да си правят товарителниците през OLX и така да се разделят с още 20% от печалбата си. А печалбата им и в момента не е голяма след като я делят 30 на 30% с приемащия и доставящия офис.
Моето мнение е, че в момента на Еконт им пари на задните части след това, което им готвят Спиди и смятат, че с тези "кооперации" и договори със "специални условия" ще задържат бизнес клиентите си. То и бизнес клиентите им са едни големи.....
Големите бизнес клиенти са при Спиди и те получават условия, които Еконт никога не могат да предложат. Говоря за големите с по няколко стотин пратките дневно. Сега обаче Еконт са напът да загубят и тези с "домашния бизнес" с по 5-10 пратки дневно.
Както всичко друго при Еконт и това ще е до следващо нареждане. Те са нещо като Бойко Борисов на куриерите. Горките са напълно неадекватни на управленско ниво.
Тук прочетох доста закани как всички ще се откажат от Еконт но само плашите гаргите. По същия начин всички плашеха, че ще зарежат OLX и така купувачи щели да избягат и те при bazar. И какво стана, базара се напълни с обяви а купувачите си останаха същата бройка. Излишно е да обяснявам какъв е ефекта за продажбите.

Ти от къде имаш тая информация олх колко % получават?

Аз не помня дали съм писал, че ще се откажа от олх, но от както сложиха лимита на обявите цъкам само на бутона "обнови всички обяви" който ми го пращат периодично на пощата и не влизам, не пускам обяви, не им плащам.

Еконт нямат добри условия, имат добри препоръчители.
 
От: От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Това няма да е още дълго. В момента Olx използват специални условия и 40% отстъпка. 20% получавате вие като отстъпка и 20% си ги прибират в джоба за всяка подготвена товарителница. Разбираемо е да ги получават след като буквално Продавалника направи Еконт това, което са в момента. Но Еконт скоро ще отрежат и тяхния процент и тази акция която имат OLX с бонус точки за подготвена товарителница сигурно са последните им напъни да изкарат нещо от високите комисионни.
Еконт са глупави, но не са толкова глупави да принудят всичките си клиенти с договори, на които до момента са давали 20-30% отстъпки, от Април да си правят товарителниците през OLX и така да се разделят с още 20% от печалбата си. А печалбата им и в момента не е голяма след като я делят 30 на 30% с приемащия и доставящия офис.
Моето мнение е, че в момента на Еконт им пари на задните части след това, което им готвят Спиди и смятат, че с тези "кооперации" и договори със "специални условия" ще задържат бизнес клиентите си. То и бизнес клиентите им са едни големи.....
Големите бизнес клиенти са при Спиди и те получават условия, които Еконт никога не могат да предложат. Говоря за големите с по няколко стотин пратките дневно. Сега обаче Еконт са напът да загубят и тези с "домашния бизнес" с по 5-10 пратки дневно.
Както всичко друго при Еконт и това ще е до следващо нареждане. Те са нещо като Бойко Борисов на куриерите. Горките са напълно неадекватни на управленско ниво.
Тук прочетох доста закани как всички ще се откажат от Еконт но само плашите гаргите. По същия начин всички плашеха, че ще зарежат OLX и така купувачи щели да избягат и те при bazar. И какво стана, базара се напълни с обяви а купувачите си останаха същата бройка. Излишно е да обяснявам какъв е ефекта за продажбите.

Аз имах 100 обяви в OLX, но вече не влизам там и нямам нито една. Мен тотално ме изгубиха, друг е въпроса, че и в базар едва ли ще продадеш кой знае какво, вече и там не влизам...
Но нека говорим по същество, ще се групираме или не, какво стана? Чисто и просто не искам да ги сменям Еконт, понеже съм свикнал с тях, знам всичко и ми е удобно. Ако разликата не е драстична и ако се съберем хора, за по-добри цени, ще остана при тях, в противен случай много скоро трябва да се търсят други варианти.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Това колко получават OLX не е някаква тайна. Няма да се изненадам ако точно те получават и по-големи комисионни с оглед на ползите, които имат Еконт от тях. Всъщност и базара са с подобни условия. Как иначе мислиш, че така щедро раздаваха 20% парични бонуси на всеки, подготвил си товарителницата през тях. Да не смяташ, че си ги вадеха от джоба. Преразпределяха момисионните от Еконт е опити да отхапят пазарен дял. Не им се получи.
Колкото до OLX ти може да си решил да не ги използваш но в масовия случай хората го правят и им плащат доста големи суми. Но да не обръщаме темата за OLX.

Колкото до кооперирането. Говорете с управителя на офиса, от който изпращате пратките си, той има най-голям интерес от това да ви групира и под някаква форма да ви задържи като негови клиенти. Не виждам смисъл да се правят кооперации с хора от всички краища на България след като само редовните клиенти, в който и да е офис на Еконт биха постигнали по-изгодни условия а управителя на офиса няма причина да откаже включване. Сигурно и това е скрития замисъл на Еконтци.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ти теглил ли си пари от базара? Не е точно 20%, защото има такси и удръжки. Реално получаваш малко над 1/3 от сумата която имаш в портфейла.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Rapido и с 2лв цена до врата да са не бих ползвал да ме убиеш. Анесериозни и бавни куриери. Вероятно единственото място дето могат да са ефективни е София и то с някакви уговорки

В кое са бавни и несериозни? Дай някакъв конкретен пример, за да имаме пълната картина и да можем да правим сравнения между куриерите и цените им.
 
От: От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Тук прочетох доста закани как всички ще се откажат от Еконт но само плашите гаргите. По същия начин всички плашеха, че ще зарежат OLX и така купувачи щели да избягат и те при bazar. И какво стана, базара се напълни с обяви а купувачите си останаха същата бройка. Излишно е да обяснявам какъв е ефекта за продажбите.
Аз продавах в ОЛХ и им плащах за реклама, докато не въведоха ограниченията. После им теглих една майна и не ползвам такива сайтове вече. Не съм изгубил кой знае колко. По същия начин мисля да кажа на Еконт, че ако не успеят да ми задържат сегашните условия, просто ще отида при конкурентите им. Мисля, че шефчето на офиса, с който работим от години, не е толкова глупав, че да не може да схване за какво става въпрос. Ако не може, здраве да е.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ти теглил ли си пари от базара? Не е точно 20%, защото има такси и удръжки. Реално получаваш малко над 1/3 от сумата която имаш в портфейла.

До колкото си спомням от писаното, те удържаха 15% от сумата, другото беше ДДС и някаква малка твърда такса за превода. Разбира се, че за тях е по-добрия вариант да си използваш парите за реклама в сайта им и по този начин ограничават малките плащания. Не е техен проблем, че не си регистриран по ДДС, така че и 20% които удържат недей да ги броиш. Все пак не можеш да знаеш как счетоводно са си организирали тези плащания, те трябва да минат под някаква форма, не е като да дават пари на ръка.
Да ако е за малки суми не си заслужава но ако си изиграеш добре картите, реално те ти дават 17-18%. Не е малко и пак казвам - не ги вадят от джоба си, просто ти ги пренасочват, т.е. Еконт си им ги плащат.

Аз продавах в ОЛХ и им плащах за реклама, докато не въведоха ограниченията. После им теглих една майна и не ползвам такива сайтове вече. Не съм изгубил кой знае колко. По същия начин мисля да кажа на Еконт, че ако не успеят да ми задържат сегашните условия, просто ще отида при конкурентите им. Мисля, че шефчето на офиса, с който работим от години, не е толкова глупав, че да не може да схване за какво става въпрос. Ако не може, здраве да е.

Тези неща не стават с цупене и тропане на крак. Провеждате един нормален разговор с управителя на офиса и разбираш какви проценти може да ти предложи при комбина с останалите му по-големи клиенти. Със сигурност той вече си е правил груби сметки а проявен интерес от твоя страна ще му помогне и на него да му се избистри ситуацията. А сигурен съм, че ситуацията и на тях не им е много бистра в момента. От това което съм чувал за Еконт, франчайзерите ги държат в неведение до последно. Шефчето може и да е много умен но каквото му спуснат отгоре това ще прави.

За пратки офис-офис Спиди наистина не могат да имат конкуренция. За пратки до адрес е според както се договорите.
 
Последно редактирано:
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не става въпрос за цупене. От близо седмица чакам да получа някакво внимание от господата от Еконт, но никой не ме отразява до сега. Все пак, те трябва да са заинтересовани да работим заедно, разбирай че не съм от най-миниатюрните търговци, а все имам няколкостотин пратки на месец. В никакъв случай не бих могъл да обяснявам на клиентите си защо изведнъж доставката толкова се оскъпява. Разбирай, че най-малкото, че спиди дават 0,5% такса наложен платеж, а еконт до сега даваха 0,8%, а сега ще започнат да дават 0,9% в най-добрия случай. Разликата е фрапираща що се отнася до по-скъпите пратки от по няколкостотин лева.

Днес смятам да отида до офиса и да им кажа, че ако не запазим нещата както са си били до сега, просто спирам да работя с тях. Ако не ме отразят, да се оправят :)
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Моето мнение е, че в момента на Еконт им пари на задните части след това, което им готвят Спиди и смятат, че с тези "кооперации" и договори със "специални условия" ще задържат бизнес клиентите си. То и бизнес клиентите им са едни големи.....
Колега, раздуй какво готвят спиди. много ми е интересно.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

В кое са бавни и несериозни? Дай някакъв конкретен пример, за да имаме пълната картина и да можем да правим сравнения между куриерите и цените им.

При мен се бавят с изплащането на наложения платеж. Иначе за доставките за сега нямат грешка.

До колкото си спомням от писаното, те удържаха 15% от сумата, другото беше ДДС и някаква малка твърда такса за превода. Разбира се, че за тях е по-добрия вариант да си използваш парите за реклама в сайта им и по този начин ограничават малките плащания. Не е техен проблем, че не си регистриран по ДДС, така че и 20% които удържат недей да ги броиш. Все пак не можеш да знаеш как счетоводно са си организирали тези плащания, те трябва да минат под някаква форма, не е като да дават пари на ръка.
Да ако е за малки суми не си заслужава но ако си изиграеш добре картите, реално те ти дават 17-18%. Не е малко и пак казвам - не ги вадят от джоба си, просто ти ги пренасочват, т.е. Еконт си им ги плащат.

И като е ДДС да не би да си го прибираш в джоба. Внасяш го в държавата и пак не отива при теб. Така, че няма никакво значение по ДДС ли е или не. Сега точни % не ми се търсят, но факта, че бяха пуснали банер "изплащаме от 0,60 лв. на пратка" (или нещо такова по спомен го пиша), а реално не изплащат толкова си е достатъчно заблуждение.

Не става въпрос за цупене. От близо седмица чакам да получа някакво внимание от господата от Еконт, но никой не ме отразява до сега. Все пак, те трябва да са заинтересовани да работим заедно, разбирай че не съм от най-миниатюрните търговци, а все имам няколкостотин пратки на месец. В никакъв случай не бих могъл да обяснявам на клиентите си защо изведнъж доставката толкова се оскъпява. Разбирай, че най-малкото, че спиди дават 0,5% такса наложен платеж, а еконт до сега даваха 0,8%, а сега ще започнат да дават 0,9% в най-добрия случай. Разликата е фрапираща що се отнася до по-скъпите пратки от по няколкостотин лева.

Днес смятам да отида до офиса и да им кажа, че ако не запазим нещата както са си били до сега, просто спирам да работя с тях. Ако не ме отразят, да се оправят :)

Не си единствен. Аз исках да организирам подписването на договор с друга фирма и вече трети месец нищо. Първо не ми отговориха на мейла, после звънях на оператор, щели да се свържат с мен, после ми се обади някакъв нов служител с който проведохме 10 отделни разговора (за да питал колегите, не не е наясно). Накрая не се сети да ми се обади да каже какво е станало, та му писах на мейла пак. Отговори ми, че от еди кой си офис щели да ме потърсят да попълним анкета и ако ме одобрят тогава щели да подпишем договор. Но и до ден днешен никой не се е свързал с мен. Този петък бях да взимам един паричен превод от въпросния офис и там ме питаха дали са ми пратили договора. Викам си WTF? Ама вече бях получил известие за новите отстъпки и спрях да се интересувам от тях.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Днес смятам да отида до офиса и да им кажа, че ако не запазим нещата както са си били до сега, просто спирам да работя с тях. Ако не ме отразят, да се оправят :)

Може това да е най-правилния подход. Натискаш управителя а той от своя страна гонейки преди всичко личния си интерес натиска на по-високо ниво. Но не очаквай някой на високо ниво да ти обърне внимание, за тях колкото и грубо да звучи си никой. Ще почнат да слушат като се види ефекта от действията им. За момента живеят с идеята, че клиента ще мрънка и ще свикне, както обикновено се случва в България.


Колега, раздуй какво готвят спиди. много ми е интересно.

Не исках да прозвучи така все едно имам вътрешна информация за някакво скорошно събитие.
Това, което се случва или по-скоро ще се случва е, че Спиди се готвят да захапят сериозна част от пазарния дял на Еконт. Това е тази част, към която те самите доскоро не проявяваха интерес и където Еконт се чувстваха монополисти.
3-левовата услуга на Спиди беше първия сигнал в тази посока. Изненадвам се, че никой не обърна внимание на това и го приеха просто като ценова война. С тази стъпка Спиди само намигнаха на Еконт, но не налагат услугата умишлено, докато не развият достатъчно мрежата си от доставящи офиси. В момента, в който това се случи, Еконт няма как да отговорят подобаващо. Еконт няма как да свалят много цените тъй като са прекалено зависими от франчайзери, на които са наложили прекалено големи изисквания а те от своя страна са инвестирали доста пари в офиси и превозни средства и не биха приели лесно сериозно намаляне на приходите.
Спиди имат няколко съществени предимства пред Еконт. Първо са доста по-големи играчи, вече част от международна компания със сериозен капитал. Много по-добре могат да оптимизират разходите си и съотвтно да предложат по-ниски цени.
Изискване към франчайз партньорите на Спиди е да имат собствен бизнес и пратките да са само допълнителен приход за собственика. Много собственици на малки квартални обекти биха били доволни дори ако това само покрива заплатата на персонала, който бездейства през повечето време.
Основното предимство на Еконт в момента, това предимство , което ги прави първи избор е близостта им до клиента с много офиси на удобни локации във всеки квартал. В един момент ще стане така, че Спиди ще бъдат дори по-близо - в магазина до теб. Всичко може да се развие и доста бързо ако Спиди сключат договори за сътрудничество с обекти с вече развита мрежа във всичи населени места, като Еврофутбол например. Няма да се изненадам ако вече работят по този въпрос. Само с една такава стъпка биха дръпнали много сериозно. Според мен чакат подходящия момент за да навлязат по-сериозно. Доставката в такива обекти (pick up station) е тенденция и в Западна Европа, не само защото е по-евтино а заради удобството за клиента.

И като е ДДС да не би да си го прибираш в джоба. Внасяш го в държавата и пак не отива при теб. Така, че няма никакво значение по ДДС ли е или не. Сега точни % не ми се търсят, но факта, че бяха пуснали банер "изплащаме от 0,60 лв. на пратка" (или нещо такова по спомен го пиша), а реално не изплащат толкова си е достатъчно заблуждение. .

Не разбирам за какво спорим в момента. Спора тръгна от това дали платформи като базар и Olx получават допълнителни комисионни от Еконт и дали базар дават тяхния пай на клиента. В случая базар нямат вина, че ти като нерегистрирано по ДДС лице, трябва да се разделиш с 20% от сумата. Факт е, че те ги дават парите а това, че държавата прибира 20% данък не е техен проблем. Дали рекламата им е подвеждаща също не е предмет на спора. Да удържат 15% такса за услугата но за другите 20% не може да се винят. Не ги защитавам, просто говоря в цифри.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

По места шефовете на офиси разбират проблема. Те сами инициират срещи с клиентите си за да им разяснят новата хава с кооперацията и да ги организират в такава, за да не ги губят като клиенти.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ходих, казаха ми следното - трябва да се изчака да свърши предизвестието, защото не се знае какво точно се знае. Ония ден им били разпратили нови условия, в които ни определят фиксирана отстъпка от 10%. Да, ама на нас ни пратиха други, в които можем да вземем по-голям отстъпка. Каза ми, че тия неща през олх-а скоро няма да са такива и отстъпките предполагам ще се променят, ако подготвяш от там.

Аз им казах, че не ми оставят друг избор, освен да ги сменя. Въпреки, че работим от доста време и специално в тоя офис са готини и се разбираме. Обаче няма как да товаря клиентите си за сметка на малоумното управление на ЕКОНТ. Управителят на офиса (не собственика, него го нямаше) вдига рамене и вика, че не знае какво се случва и че днес е едно, а утре друго. Явно наистина искат да ни изгонят и да си останат с няколко клиенти, като ЕМАГ. Да се спасяват, аз приключих с тях. Ще ги използвам само в случай, че някой много, ама много иска да му се изпрати пратката с този куриер.
 
От: От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Това няма да е още дълго. В момента Olx използват специални условия и 40% отстъпка. 20% получавате вие като отстъпка и 20% си ги прибират в джоба за всяка подготвена товарителница. Разбираемо е да ги получават след като буквално Продавалника направи Еконт това, което са в момента. Но Еконт скоро ще отрежат и тяхния процент и тази акция която имат OLX с бонус точки за подготвена товарителница сигурно са последните им напъни да изкарат нещо от високите комисионни.
Еконт са глупави, но не са толкова глупави да принудят всичките си клиенти с договори, на които до момента са давали 20-30% отстъпки, от Април да си правят товарителниците през OLX и така да се разделят с още 20% от печалбата си. А печалбата им и в момента не е голяма след като я делят 30 на 30% с приемащия и доставящия офис.
Моето мнение е, че в момента на Еконт им пари на задните части след това, което им готвят Спиди и смятат, че с тези "кооперации" и договори със "специални условия" ще задържат бизнес клиентите си. То и бизнес клиентите им са едни големи.....
Големите бизнес клиенти са при Спиди и те получават условия, които Еконт никога не могат да предложат. Говоря за големите с по няколко стотин пратките дневно. Сега обаче Еконт са напът да загубят и тези с "домашния бизнес" с по 5-10 пратки дневно.
Както всичко друго при Еконт и това ще е до следващо нареждане. Те са нещо като Бойко Борисов на куриерите. Горките са напълно неадекватни на управленско ниво.
Тук прочетох доста закани как всички ще се откажат от Еконт но само плашите гаргите. По същия начин всички плашеха, че ще зарежат OLX и така купувачи щели да избягат и те при bazar. И какво стана, базара се напълни с обяви а купувачите си останаха същата бройка. Излишно е да обяснявам какъв е ефекта за продажбите.

Не съм съсгалсен само с това, че ще отрежат ОЛХ инак другтот е така. Лично аз вече подписах със Спиди и до края на седмциата слагам кръст на еконт а и съм доста доволен от цените който ми дадоха.
 
От: От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не разбирам за какво спорим в момента. Спора тръгна от това дали платформи като базар и Olx получават допълнителни комисионни от Еконт и дали базар дават тяхния пай на клиента. В случая базар нямат вина, че ти като нерегистрирано по ДДС лице, трябва да се разделиш с 20% от сумата. Факт е, че те ги дават парите а това, че държавата прибира 20% данък не е техен проблем. Дали рекламата им е подвеждаща също не е предмет на спора. Да удържат 15% такса за услугата но за другите 20% не може да се винят. Не ги защитавам, просто говоря в цифри.

Не спорим, обяснявам ти, че не изплащат 20%. И реално не изплащат толкова колкото казват. А ти продължаваш да пишеш едни и същи неща, сякаш не мога да чета :) и като ги повториш нещо ще се промени. А спора тръгна от тук:

Как иначе мислиш, че така щедро раздаваха 20% парични бонуси на всеки, подготвил си товарителницата през тях.

Изплащали са по-малко от колкото са получавали от еконт. Това исках да ти кажа. По един или друг начин си намалят сумите който трябва да изплатят. За което принципно аз нямам против. Предлагат услуга, нека печелят. Обаче не беше честно да рекламират неверни неща. Сега се сещам, че и по телевизията имаха реклама за тия изплащания.
 
От: От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не съм съсгалсен само с това, че ще отрежат ОЛХ инак другтот е така. Лично аз вече подписах със Спиди и до края на седмциата слагам кръст на еконт а и съм доста доволен от цените който ми дадоха.

Исках да кажа орежат, не отрежат. При всички положения olx в бъдеще отново ще получават по-големи комисионни от всеки друг. Там договорките може да са всякакви (30-40%) но едно е сигурно, независимо колко ще си прибират в джоба OLX, отстъпката, която ще им позволят да дават на клиента за подготовка на товарителница няма да бъде над 10%.
Смятам, че Еконт ще променят първоначално обявените нива с нещо от рода:
- твърда отстъпка 10% (няма логика всеки друг без договор да получава 10% през olx)
- сравнително лесно достигане до ниво 12-15% (за да се чувстваш привилегирован)
- трудно достижими 20% като самостоятелен играч но пък реални като участник в ТКЗС-то (или за да бъдем модерни да го наричаме клубЪТ), което клиента трябва да приеме за особена привилегия и да не иска да се раздели с нея :)

Разбира се има и още един вариант, Еконт да се откажат от всички промени осъзнавайки навреме, че те са равносилни на самоубийство.

Не спорим, обяснявам ти, че не изплащат 20%. И реално не изплащат толкова колкото казват. А ти продължаваш да пишеш едни и същи неща, сякаш не мога да чета :) и като ги повториш нещо ще се промени. А спора тръгна от тук:



Изплащали са по-малко от колкото са получавали от еконт. Това исках да ти кажа. По един или друг начин си намалят сумите който трябва да изплатят. За което принципно аз нямам против. Предлагат услуга, нека печелят. Обаче не беше честно да рекламират неверни неща. Сега се сещам, че и по телевизията имаха реклама за тия изплащания.

На всеки 100лв от тях излизат 80лв, те реално плащат толкова независимо как го представяш. Както искаш го смятай като процент комисионна, ок не е 20% а 16-17% все тая. ДДС-то си е отделно и не е техен проблем. Чувстваш се прецакан от базар и спориш заради спора но това не променя фактите.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ако имаш магазин за маратонки, няма мърдане ще ползваш Еконт на каквито и цени да са ....
Само те имат тест преди да платиш.
Кой ще купи котка в чувал, обуща са това трябва да ги пробваш.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Ако имаш магазин за маратонки, няма мърдане ще ползваш Еконт на каквито и цени да са ....
Само те имат тест преди да платиш.
Кой ще купи котка в чувал, обуща са това трябва да ги пробваш.

Отвори преди да платиш и Тествай преди да платиш
 

Горе