Гугъл официално обяви чистка

От: Гугъл официално обяви чистка

Та искам да питам, колко от хората с наказани сайтове имат сателити в блогспот?

Някъде из форумите също се акцентира на тая тенденция, така че определено има нещо... Въпросът са критерии.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Това се питам и аз, обаче досега никой не се е похвалил, че се е оправил.

Според мен е рано още някой да се похвали, че се е оправил, имам чувството че все още донагласят алгоритъма. На един от сайтовете ми забелязвам странно нещо - огромен спад в трафика, от рода на 4-5 пъти, ако вземем факта че сега относителния дял на Бинг и Яху е по-голям, значи спокойно мога да кажа 7-8 пъти. В същото време забелязавам, че сайта все пак се показва по главните киуърди (лонг тейл-а обаче тотално е го няма, не съм оптимизирал за лонг тейл, само за главните 7-8 кл. думи) и получавам оттам трафик. Но този трафик би трябвало е да доста по-голям от точно тези киуърди, абе все едно че ту го показва сайта, ту не го показва, танцува сайта в момента. Затова си мисля че сега го донагласят, и никак не бързам да пипам нищо. Някой има ли подобни наблюдения?

Иначе около мен с епоявяват редовните - wiki, menshealth, about.com, webmd koито всичките взети заедно нямат инфото което аз го имам, ама това е вече ясно. Даже един тъп форум и статия в livestrong, с линк към моя сайт са преди мен при една от кл. думи, където съм изпаднал доста назад, а точно тези два линка са абсолютно натурални, никога не съм ги искал, за единия линк даже научих след ъпдейта :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Секретно видео от блога на Мат кътс. На живо, съвещание на антиспам отдела на Гошо.

[video=youtube_share;2GqVK_dvS80]http://youtu.be/2GqVK_dvS80[/video]

Да, нагласят го още. Търсят максимална релевантност. Но тази въртележка може и да е същността на Penguin.

Има нещо вярно за блогспот!
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Това блогспота колко тъпо нещо е, не мога да разбера най-богатата компания как не взе да развие тоя блогспот и тоя фийдбърнър...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

e явно не им е толкова приоритетен, тука некви експерименти си правя да бутам нови думи - ще видим до къде ще я докараме, то пингивнчето още ще трябва си разява коня че да кажем вече сме наясно какво да правим
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Това блогспота колко тъпо нещо е, не мога да разбера най-богатата компания как не взе да развие тоя блогспот и тоя фийдбърнър...
А, как бе, развива го. Последно време имаше ъпдейт на админ панела. :) За разлика от алгоритъма им това поне не пречи на никой. :)

Carnation, съгласен съм с теб. Не трябва да се правят отчаяни опити, тъй като не мисля, че всичко е привършило. Ако видите някои начални резултати, ще разберете, че са още много в бета версия. Ако задържат така, то едно е сигурно, ще загубят пазарен дял. Но на кой му пука, нали?

Имам същото наблюдения - може за Google да си олетял, но другите 2 търсачки са захапали яко и идват много повече от преди и за малки думи. Явно леко се е изместил трафика. Не го говоря наизуст. Истина е. Един приятел с лидерски сайт в САЩ падна за главните си ключови думи и фрази, а трафика му се е вдигнал. Като видял - забелязал, че силно е компенсиран от Yahoo и Bing. Едното за сметка на другото. Имаме и силен трафик от социални мрежи и като цяло, не знам какво е чак толкова станало. Все едно претърпяваме първи шит на Google. Всеки път като прави нещо, е така направено, че се стига до дъното, почти никога не си отпред при "печелившите". За това мен вече не ме учудва, но определено ме дразни.

Още по-тъпо е да се правят експерименти, защото има един след един и не само алгоритмичен. Така, че яко някой ще прави спам експерименти нека помисли колко време е готов да загуби. Да, точно така - ЗАГУБИ, за да докаже, че Google имат криви резултати. Имат, имали са и ще имат. А това, че някой ще го прави означава, че Google си го базика и ще го прави и в бъдеще. Изписаха се хиляди статии за този Пингвин и к'во, нищо. Всеки си мрънка едно и също. Други предпочват едно и също, но като цяло никой няма точната формула, а само общи приказки се говорят. За мен SEO-то си е SEO. Колкото по-уайт, толкова по-добре. А че някои сайтове са били сметнати за спамарски, некачествени и преоптимизирани си е изцяло мнение на алгоритъма и като цяло никой нищо не може да направи. Все пак това е и техен трик да се прецакат, нека го уважим. Защо да не видим до година Facebook на №1 позиция в алексата? Защо не, викам аз? Все пак и двете компании целят това. Едната с бързи иновационни решения, другата с бързи и безполезни идиотщини. :)

Аз лично мисля да позасиля кое каквото може по максимално най-уайт начина, но след като видя на къде ще задуха пак вятъра. И това е ако много преумра да им играя нерегламентираната игра.

Моя съвет, не си губете времето да доказвате нещо, което е факт. :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Абе замислих се тия дебили, ако искаш да класираш нещо по име на град. Примерно "Варна". Как по дяволите да нямаш един и същ анкор. Какъв е синонима на Варна дали семантиката може да обхване "морска столица" примерно и.т.н.
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Абе замислих се тия дебили, ако искаш да класираш нещо по име на град. Примерно "Варна". Как по дяволите да нямаш един и същ анкор. Какъв е синонима на Варна дали семантиката може да обхване "морска столица" примерно и.т.н.
"Анрав", как така не знаеш. :) Хахаха, да може да си на 100% първи за "Варна." Такива са правилата. А относно анкора, яко някое се притеснява от това, най-лесния начин е да направи 2 основни неща:

1. Да махне линковете от нерелативните сайтове (линк партньори или купени), но ще се попрецака за Yahoo и Bing
2. Да разреди сегашните с нови и съвсем различни.

Примера, който дадох с моя познат - той нон стоп повтаряше за една фраза и точно за нея го бутна леко назад. За другите малко се срина. Нормално, всеки иска да е на първо място за думичка, която има над 2000+ на ден. Но не се получава явно вече с бомбинг. Разреждане му е майката според мен. ;)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Инжой, Ларито и Сергей квото и да правят по-убави от мене няма как да станат :).

http://www.youtube.com/watch?v=I6IQ_FOCE6I
 
От: Гугъл официално обяви чистка

През ум да не ви е минало да си махате линковете от нерелативните сайтове ако не искате да получите едно мило писъмце от Г. и съвсем да ви ги занема сайтовете.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Никакво махане от никъде, правим се на невинни до последно :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ъпдейта качи сайта ми на първо място по 2 думи и днес гледам деиндексиран... Като имам предвид опита от предни деиндексации нещата са почти сигурно загубени.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

махането на линкове = самопризнание, че си виновен
Какъв беше лафа? 'И на калъп да те хванат, отричаш до последно'

Просто направете още някой-друг качествен линк за компенсация

и разводнете анкорите. Примерно ако е за 'Варна', добавете линкове с анкор:

'варненски'
'морската столица'
'новини от Варна'
'община Варна'
'красива Варна'
'синя Варна'
'варненския плаж'

'кликни тук'
'вижте тук'
'повече информация'
'това'
www.domain.com
'бранда'
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Е що да не си махат линковете? Точно това трябва да направят и аз точно това правя. Ще кажа после дали е проработило, ама баси, ако са те наказали за нещо е крайно логично да го махнеш това нещо... Няма да се 'опрай' положението от самосебе си, поне така си мисля аз...
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Никакво махане от никъде, правим се на невинни до последно :)
Да, вярно. По-добре да си траеш. Но ако закотви на нещо подобно, ще е нужно да си флексибъл. Но махането на линкове не е много опция. Освен ако не е от някои спам места.

Но остава вариант №2 - пълненето с нови, хубави, релевантни и с различен анкор линкове. Съгласих се с доводите за махането, просто бяха 2 опции. :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Някой имали български сайт засегнат от пингвина?
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Това с масовото наказание на всички уеб сайтове идва от използването на Adsense и Analytics. Пандата и Пингвина ти трейсват ID-то и на следващия ден си чакаш честитката на таблото. За Българските сайтове още не знам, но ме притеснява дали е минал или предстои. От Google казват, че ще развиват пингвина поетапно за дата центровете и страните. За момента знам, че руснаците и арабските страни са ударени също, както и Германския Google. За останалите нямам идея.
 

Горе