Гугъл официално обяви чистка

От: Гугъл официално обяви чистка

Абе не знам, днеска направих търсене за "erection pills" в ком версията. Не знам ако направите търсене какво ще даде, че на всеки изкарва различно но в резултатите са се набутали текива спамери, че направо си е еб.. майката. в първите 20 резултата 10 от тях беха спам от някакви едута редиректнати към онлайн фарми, а 6 сайта беха някакви еднопейджови темплейти направени за 1 час и така ...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имам два еднакви сайта в България и Румъния. Българския е над 10 години, не е мръднал при Панди, Пингвини и Желатини, румънския е на 1 година, и от 4то място отлетя към 100+. Това ме навежда на мисълта, че е възрастта има значение, но не ми е широка извадката, за да го твърдя като факт.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

http://vbox7.com/play:819c122c26

Тези пичове ако не са некви уебмастъри пък на
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Никви уебмастъри не са, щом ползват фейсбук хаха
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имам два еднакви сайта в България и Румъния. Българския е над 10 години, не е мръднал при Панди, Пингвини и Желатини, румънския е на 1 година, и от 4то място отлетя към 100+. Това ме навежда на мисълта, че е възрастта има значение, но не ми е широка извадката, за да го твърдя като факт.

Мисля, че има нещо такова...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имам два еднакви сайта в България и Румъния. Българския е над 10 години, не е мръднал при Панди, Пингвини и Желатини, румънския е на 1 година, и от 4то място отлетя към 100+. Това ме навежда на мисълта, че е възрастта има значение, но не ми е широка извадката, за да го твърдя като факт.
Сайта ми е под година. По думата, по която най-често ме намират, Гошо все си ме мандахерца между 2-ра и 4-та страница. Дори преди месец и нещо се появих на дъното на първа, след което отлетях на 5-та.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Като цяло пингвина удари по новите сайтове които са вдигани през сателити а сателитите са удряни с бластове без от това да пострадат самите сателити.
По старите и стабилни сайтове са запазили силата си поне на този етап според мен нещата ще отиват и на по зле и съм сигурен че няма да отменят ъпдейта а просто ще доизчистят недоразуменията дето се появяват тук таме.
 
Няма значение в кой раздел (държава) сте се борили. Пингвина удари наред. Имам сайтове на 7 езика. Новите, които се класират само заради социалките са с 50 места по-нагоре от тези които са били бластнати и присъстват в уикита, .гов и т.н. (За всички се е ползвал един анкор)

Извода, който аз си правя -> искат да разкарат SEO като професия. Малко линкове от нормални социалки + натурални линкове = успех. Много линкове във всякакви "качествени" бластове = 200+ място.

П.П. И да наистина, черното СЕО ще спечели от това. Харесайте си един сайт между топ 10 и топ 20 - бластнете го с 15к линка - от втора страница е на 9та. (Сайта е на индиец, не е на български или английски, така че не мисля, че съм засегнал колега).
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Томов действително в момента се забелязват негативни последици от бластване, но съм убеден че това е едно от нещата които ще бъдат корегирани в последствие и най вече за сайтове над определена възраст. Няма как да заменят дори и най черното СЕО с тия вудо магии.
Ако това се запази скоро няма да остане читав сайт в десетката.
Според мен цялата работа идва от това че към момента се генерира страшно много траш кънтент който те трябва да анализират и съхраняват - Представете си само един дребен Уебмастер да има 10 сайта и да им пусне по 10 събмита по 100 артикли само за един месец спокойно може да генерира 10 000 напълно траш статии - сега го умножете по хилядите уебмастери и ще получите главоломно количество спам което се генерира всеки ден ( и то изцяло по тяхна причина - такива са били правилата) те напълно го осъзнават и за това сега ще предприемат мерки за ограничаване на този процес.
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Малко линкове от нормални социалки + натурални линкове = успех. Много линкове във всякакви "качествени" бластове = 200+ място.

По този начин се дава адски нечестно предимство на старите сайтове. Новите няма да могат да огреят скоро
Дори да направиш перфектен линкбайт и си те линкват натурално, пак трудно се догонват сайтове, трупали линкове с години

Още нагласят скалата на Рихтер за Пингвина според мен. Пуснаха го на 10та и ще го кротнат към 5-6 вероятно :)
Инак жив сайт няма да остане. Гуглито гордо ще могат да си окичат Уикипедия, Амазон и Ютуб в хедъра на търсачката.
Да не се морят да ги изкарват всеки път.
 
Казвам го от моя опит, не за друго. Два сайта един за БГ, един за ЕН пазара -> И двата се заковаха на топ 2 за 5 фрази. Останалите (явно преоптимизирани) от 2ро място -> извън топ 100.

Какво предимство на нови и стари се дава, ми е все тая. Проблема е, че добри сайтове са адски назад, а като търся нещо ми изкачат сателити. Качествен алгоритъм, а? :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Томов според мен пингвина напълно е изпълнил своето предназначение - Рязко намалява събмитите по артиклите и социалките - Което според мен е било основното им желание защото вероятно обемите на информация вече са били в застрашителни мащаби и вероятно са били на път да ги гътнат.

Разместили са пластовете - също полезно за техният бизнес - Тия дето не са плащали ще почнат да плащат а тия дето случайно ще попаднат на първа ще могат да си оближат пръстите така че като изпаднат след време да скочат и те в платеното.

А колкото до клиентите хич не ги е грижа общата маса даже няма и да забележи че нещо е станало.

ПП
А в платеното мамата си трака - пуснал съм една кампания с 10 паунда лимит на ден - десетунката свършва с три клика и до сега за два дена шест клика 20 пандурки и нито едно обаждане - найс а?
 
Последно редактирано:
Да се развиват. Това което вече не работи при тях, работи в бинг. От това само бг сайтовете може да страдат. Малък процент, но поне няма да се съобразявам с "гоуемите" идеи на "гоуемия" монополист.
 
И понеже нямам работа, или поне ме мързи да върша такава, да взема да разводня темата от оплаквания.

Мисълта ми е такава - след като са наказани страници за екзакт мач анкори, какво ще бъде ако се промени структурата на линковете?
Иначе казано - мета редирект (който гугъл не го обича, но ще се получава трафика), при различни адреси? Някой пробвал ли го е?

Освен това, дори при 301, отнася ли се наказанието и за новия домейн/новите вътрешни връзки? Каноникъл тага оказва ли влияние?

То се е видяло, че наказание сме отнесли - дали сървъра ще връща 404, по-скоро ще ни е през онази работа, ако със счупените връзки се изкара същата статия на по-горни позиции с различен слъг. Някой изобщо пробвал ли е дали наказанието е върху самият домейн или върху самите връзки?

Много ми станаха въпросите, ама не съм СЕО, но пък гледам, че никой не се сети да попита за подобни резултати и промени..

Едит: И да знам, че въпросите са ми "анти сео", ама така или иначе вече не знаем какво е това понятие сео, поне аз.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Сайта който сега ми отпердаши тамън бях го дигнал от друго наказание - не знам дали тогава това ми помогна но премахнах френдли урлтата и оставих грозните - за няколко дни преиндексира новите линкове и сайта се вдигна - сега мисля да изчакам известно време да видя дали пък случайно няма да има промени и пак ще върна френдли урлтата да видя какво ще се получи - то реално това може да се пробва и като се пусне например нова статия или нов артикул - ако логиката е вярна би трябвало новият линк да го дигне с няколко премерени линка с различни анкори
 
Именно това мисля и аз. Ако наказанието е спрямо линковете и анкорите, дали промяната на адресите няма да повлияе.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ако наказва конкретните страници ще се повлияе ако обаче наказва домейна няма да стане - тепърва ще има доста експерименти в тази област и със сигурност скоро ще излезнат първите резултати
Така че ако идеята им е била да намалят генерираният обем с информация вероятно ще го постигнат - ако обаче идеята им е да махнат сеото като професия ще им е трудно поне докато на първа има поне едно място останало свободно от разните им боклуци
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Вчера забелязах, че на един от сайтовете ми преди около 1 месец без да искам съм му затрил кода за аналитика, съответно и уеб мастер тула не функционира поради липса на верификация. След пандата сайтът скочи по от 5 на 4 и по основната дума от 12 на 8 позиция и се държа до вчера така без да мърда. Вчера ги вързах обратно (ГА и ГУТ) и гледам днес вече съм на 3 страница - може и да е денс, но ме съмнява поради факта, че от ъпдейта не е мърдал от новите си позиции.
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Вчера забелязах, че на един от сайтовете ми преди около 1 месец без да искам съм му затрил кода за аналитика, съответно и уеб мастер тула не функционира поради липса на верификация. След пандата сайтът скочи по от 5 на 4 и по основната дума от 12 на 8 позиция и се държа до вчера така без да мърда. Вчера ги вързах обратно (ГА и ГУТ) и гледам днес вече съм на 3 страница - може и да е денс, но ме съмнява поради факта, че от ъпдейта не е мърдал от новите си позиции.

Това според мен е денс.

Нещо интересно, което четох от един пич - от топ места по много думи излетял в небитието след пингвина. После махнал SEO Yoast plugin-a и само след ден си възвърнал позициите. Някой ако иска да пробва. Аз лично този плъгин не го тача и не го ползвам.
 

Горе