Гугъл официално обяви чистка

От: Гугъл официално обяви чистка

Изчакайте малко, да не дрънкаме празни приказки..
Стигате до абсурди:
сега ще налинкнем качествените сайтове с надежда да се дигнат нашите ....и се върщаме към основната идея на линкването.
Negative Link Building..
- Изходящите линкове никога няма да бъдат критерий за класирането на сайта, доколкото подлежат на пълен контрол от страна на уебмастърите и съответно не биха могли да бъдат обективна оценка /Или: Аз печеля конкурс за красота, понеже АЗ твърдя, че Брад Пит, Антонио Бандерас и т.н. СА КРАСИВИ, въпреки че никой друг не твърди същото за мен.. съответно и Брад пада в дъното, като си трае../

на всички оптимизатори двуседмичен заслужен отдих, да си починете от спамене, линк-билдинг, контент-билдинг и тн.
-КАТЕГОРИЧНО НЕ! Ако наливате линкове, не си позволявайте да прекъснете. ТОВА може да ви навлече декласиране. /Както става и винаги при начало на масивен бласт - сайта почти винаги внезапно се дропва и вариантите са два: да се шашнете и да спрете линкинга и тогава падате. Или да продължите и даже да засилите в отговор, като резултатът е скорошно завръщане на по- висока позиция./
За мен в момента има смисъл от две неща - задръжте всяко он-пейдж, понеже не сме наясно с критериите на новия алгоритъм и 2- не спирайте линк-билдинга - след края на Големия Танц те ще са основно значение /както винаги са били/.
Относно спиннатия контент - големи и ПРАЗНИ приказки на гуглите - качествено спиннат контент НЕ МОЖЕ да се "улови" и никога няма да може. Анкорвайте с няколко кийуърда, а не с един, ползвайте проксита и различни профили, нищо ново..
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имате ли наблюдения да са пострадали сайтове с по малко съдържание по страниците например под 200 думи - факта че сателитите си останаха ме навежда на мисълта че е възможно дължината да е била критерии
 
в моя ниша видях сайт наравен като доруей 2005 с вътрешни анкори - киурд лондон стъфнат текст около 200 думи... и още подбни вътрешнистраници итнт, и си се ранква да кажем в топ 30 за топ киурда на нишата

аз исмилих с какво ще се забавлявам тези празници :) ще пусна няколко тестови нови проекти със спиннат контент и малко балстове да видим какво ще излезе :)
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Имате ли наблюдения да са пострадали сайтове с по малко съдържание по страниците например под 200 думи - факта че сателитите си останаха ме навежда на мисълта че е възможно дължината да е била критерии

4693611X.png

Това е индекса който се класира, а на него има един слайдър и 3 джаджи за последни публикации (само заглавията), инфо от туитър и информация за контакти. ТЕКСТ НИКАКЪВ. Нишата е прекалено слабо конкурентна, но въпреки това сайта мърда нагоре.


аз исмилих с какво ще се забавлявам тези празници :) ще пусна няколко тестови нови проекти със спиннат контент и малко балстове да видим какво ще излезе :)

Аз пък така или иначе обмислях преструктуриране на един сайт с цел по-голямо развитие. Ей ми го времето в което хем ще мога да работя по бетата, хем "оригинала" да не ме интересува толкова много ;)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Днешният хит в класирането е сайт.де на първо място по хубава ключова дума с цени в евро - Дето се вика англичаните с кеф да пазаруват директно получават около 15% при плащането :)

Иначе и аз това мисля да направя след малко малко тестови бластове да видя дали пък няма да му харесат на новото мече
 
От: От: Гугъл официално обяви чистка

-КАТЕГОРИЧНО НЕ! Ако наливате линкове, не си позволявайте да прекъснете. ТОВА може да ви навлече декласиране. /Както става и винаги при начало на масивен бласт - сайта почти винаги внезапно се дропва и вариантите са два: да се шашнете и да спрете линкинга и тогава падате. Или да продължите и даже да засилите в отговор, като резултатът е скорошно завръщане на по- висока позиция./
За мен в момента има смисъл от две неща - задръжте всяко он-пейдж, понеже не сме наясно с критериите на новия алгоритъм и 2- не спирайте линк-билдинга - след края на Големия Танц те ще са основно значение /както винаги са били/.
Относно спиннатия контент - големи и ПРАЗНИ приказки на гуглите - качествено спиннат контент НЕ МОЖЕ да се "улови" и никога няма да може. Анкорвайте с няколко кийуърда, а не с един, ползвайте проксита и различни профили, нищо ново..

За какви бластове говориш да не се прекъсват?! Хората не пускат по 10-50к бластове ежедневно, та спирането изведнъж да им донесе декласиране. А ако правят подобно нещо, то и да спират и да не спират, скоро ще изгорят. Точно това е целта на новия ъпдейт, да разкарат от серпа сайтове с милиони бластнати линкове. Друг въпрос е дали ще успеят да ги отсеят правилно.

Потвърждавам от UK, частично връщане на позиции - от 1во място, паднах на 12то, в момента съм се върнал на 5то. Предполагам, че в края на ъпдейта позициите ще се върнат съвсем.

Google Penguin Update !


Пандата е приятел с Пингвина: http://www.shoutmeloud.com/google-penguin-update-recovery-tips.html

Интересна животинска дружба :)
 
От: От: От: Гугъл официално обяви чистка

За какви бластове говориш да не се прекъсват?! Хората не пускат по 10-50к бластове ежедневно
Говоря за наливане на линкове /не забелязвам да пише 10-50к дневно/, афтърбласт ефекта давам като пример. Уточнявам с много и излишни думи: 1/наливането на линкове, или бластването към определена страница не означава Скрейпбокс Бласт, а комплексен перманентен линкбилдинг включващ социални споделяния; контекстни линкове, в това число от артикълс, уикита, пдф, публикации; форуми и форумни подписи; коментари от ниско спамени блогове и т.н. и т.н. Това е непрекъснат процес, било то и с по 10-20 качествени линка дневно. За този перманентен процес пиша, че не бива да бъде спиран поради паника от денса, и предполагам ефект от подобно прекъсване, сходен с афтърбласт ефекта, характерен за масивния линк-билдинг.

При мен също се връщат предишните позиции, като имам интересен ефект при един свръхоптимизиран сайт /ЕН/ - някак напук го направих така, понеже мислех и без друго да ползвам адУърдс за трафик, е - от аут влезе на трета страница по думите за които е СЛОНСКИ оптимизиран и продължава да се качва.. ще видим.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

[video=youtube;0St9B1kmJ2g]http://www.youtube.com/watch?v=0St9B1kmJ2g[/video]​

.....................................................................................................................................................​
 
  • Like
Реакции: KISS
От: Гугъл официално обяви чистка

8 страници реване досега. Тукашните с Пандата дори се бореха, па сега некакъв нищо и никакъв Пингвин ги уплаши
nuts.gif
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

8 страници реване досега. Тукашните с Пандата дори се бореха, па сега некакъв нищо и никакъв Пингвин ги уплаши
nuts.gif

По засегнатите не пипаме нищо :) да се кротне иначе ще вадим някакси

от един сайт... в топ 10 сериозен => един в топ 20, един в топ 30 и още един в топ 100 (бивши сателити)

посочените са с линкове предимно от социалки :) последния е с форумни подписи от нетаргетиран форум

и после бил антиспам ъпдейт :)


нормално да се мрънкаме че сме търсили сериозни линкове с години и сме инвестирали в доста контент а можеше да го караме по лежерно... с по 5 стаии и по един бърз бласт :) (а и до нашия излезе празен домейн)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Тия ми е*аха майката :) :) :)

Ще изчакам още 3-4 дена и ако си остане така.... ще бълвам блогове другата седмица (както каза coolice 4-5 статии и бласт..) все някой ще закачи :)

Но, все пак, още имам надежда че нещата ще се нормализират, би било адски тъпо да оставят нещата така..
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Гаврата няма край на мейла на сайта дето ми удариха са ми изпратили ваучер за Адуордс :) то бива безочие ама техното нема граници

Този път си мисля че сгафиха здраво щото това порязване на сайтовете ще се отрази на приходите на много хора в щатите и ще се вдигне голям вой - Въпроса е че е трудно да си признаят че са некадърници - Гаранция че след този случай някой ще бъде повишен и изпратен за директор на клон в Замбези
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Гаврата няма край на мейла на сайта дето ми удариха са ми изпратили ваучер за Адуордс :) то бива безочие ама техното нема граници

Този път си мисля че сгафиха здраво щото това порязване на сайтовете ще се отрази на приходите на много хора в щатите и ще се вдигне голям вой - Въпроса е че е трудно да си признаят че са некадърници - Гаранция че след този случай някой ще бъде повишен и изпратен за директор на клон в Замбези

Е тогава е ясно, пингвина е гладен за пари :) ...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ако смятате, че сте жертва на Пингвина НЕОСНОВАТЕЛНО - имате възможност да поискате преразглеждане - https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVxdmdRWFJRTjRoLWZVTHZkaTBQbkE6MQ&ifq

Такова и аз мога да направя, сигурен ли си, че това е официалния начин?
 
От: Гугъл официално обяви чистка

И да смятате и да не смятате че е основателно последното нещо дето трябва да правите е да викате пингвина в рибарски магазин за продавач
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Вече тече петиция: http://www.change.org/petitions/google-please-kill-your-penguin-update-l

Хахаха, щом и до там са стигнали, значи си е официално световно засиране. :)


При нас не е толкова страшно, защото от бг сайтовете не се печели толкова много. Обаче един американец, германец или канадец, който си е развивал сайта 5-6 години и е печелил по няколко хиляди долара допълните му е доста тежко в момента. А те точно такива сайтове затриха.

На мен окончателно ми стана ясно, че гугъл са крайно не надежден партньор и от тях може да се очаква всичко. Смятам да преосмисля основно стратегията си за развитие в интернет, като изключа сатрапа максимално. Пожелавам им скорошен фалит. Никой да не казва, че не е възможно:) Защото имаше и ISQ, майспейс и куп други гиганти, които вече никой не помни.
 

Горе