Гугъл официално обяви чистка

Време е готините сайтове да потънат, за да може корпорацията да расте и яде повече. Да са живи и здрави. Интересно е, че покрай това много сайтове на благотворителни кампании и такива, като горния пример улетяха. А от там каузите им стигат до по-малко хора. И какво излиза, Google с цел повече печалби, защото не може да го преживеят, че Apple ги яде, ще прецакат всичко. И от най-харесваните компании сега се превърнаха в компанията с най-много негативи. Цялата мрежа пламна с лоши коментари за тях и последните им действия спрямо световните сайтове.

НО и това ще даде своето отражение, аз не се притеснявам. В момента, ако се задържи тази тенденция, SEO ще мине с друго измерение - измерението на кофти качеството и силния спам. Каквото повикало, такова се обадило, нали така беше поговорката. :)

Навигацията е интернет ще се осъществява вече пред друга търсачка. Тази ще откаже много хора, който не могат да намерят любимите си сайтове, както и не могат да намерят това, което търсят. Сайтовете ще могат да се извадят, но въпроса не е в това, защото спама и некачествените са вложили много по-малко труд, докато хубавите не е нужно да казвам колко труд влагат всеки ден хората в тях. ;)

Ден първи мина, да видим какво ще е нататък, в следващите 3-4 дни. :)
 
Ден първи мина, да видим какво ще е нататък, в следващите 3-4 дни. :)

Вие така говорите, все едно сме под някаква обсада :D Да не би да не сме го виждали това и преди. Хората еволюират, seo-то еволюира. Остава ни това, което винаги сме правили - да се нагодим към обстановката.

Като не действат обичайно заподозрените seo практики, преминаваме в нова насока - як и стабилен спам, поне го можем.

Но ще видите, че ВСИЧКО ще си дойде по местата. Google няма да рискуват загуби на пазарен дял. Известно време ще е така, но в крайна сметка утвърдилите се, тръстед сайтове, ще си дойдат по местата.

Замислете се за целта на пандата? Нали е точно обратната? Ако целта е масов спам, защо деиндексираха блог мрежите? И т.н., примери има много, че все пак се борят със спама и търсят някакво качество. Дори за 3-4-30-40 дни нещата да са кофти, накрая пак всичко ще си дойде по местата.

И се ориентирайте към социалните мрежи. Едно, че са източник на трафик, второ, че помагат за seo-то. Независимо в каква посока ще поеме Google, те трябва да бъдат включени в основната ви стратегия.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Нещо още не могат да го нагодят обаче. Пускат го и го спират. На единия от сайтовете ми, по основната ключова дума хвърчи надолу-нагоре 5ти и 2ри (без вече да хваща друга позиция). Не мога да разбера само кое, какво значи, но предполагам, че като го включат, в случая, скача нагоре.
 
Мда, последно време, ама съвсем наскоро, оправяха друга тяхна издънка:

Matt Cutts - Google+ - I saw a recent post where several sites were asking about…

Няма начин да се чатнат и да започнат да правят подобрения по тази, ако не - значи са най-големите глупаци и не заслужават да са №1 търсачка.

Социалните мрежи станаха определено важен фактор в SEO стратегията. Все повече ни се наблъсква това главите. Жалкото е, че олд скул градените стратегии остават на заден план, а за тях пак е било хвърлено време и усилия. ;)
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Мда, последно време, ама съвсем наскоро, оправяха друга тяхна издънка:

Matt Cutts - Google+ - I saw a recent post where several sites were asking about…

Няма начин да се чатнат и да започнат да правят подобрения по тази, ако не - значи са най-големите глупаци и не заслужават да са №1 търсачка.

Социалните мрежи станаха определено важен фактор в SEO стратегията. Все повече ни се наблъсква това главите. Жалкото е, че олд скул градените стратегии остават на заден план, а за тях пак е било хвърлено време и усилия. ;)


Ето още една статия, която си заслужава четенето: The Case Against Google. Имайте в предвид, че там не се споменават МНОГООО неща. Не се споменава това, че Google Chrome ЩЕ ЗАОБИКАЛЯ вашите DNS-и и вместо тях ще използва тези на Google. Не се споменава, че от около година SERP-а е пълен със спамерски видеота от Youtube и още и още и още. Google са поредния монополист, който не му дреме за потребителите. Когато монопола се развихри... виждате какво се случва ;) Дори Microsoft едно време не бяха чак толкова нагли.
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Мда, последно време, ама съвсем наскоро, оправяха друга тяхна издънка:

Matt Cutts - Google+ - I saw a recent post where several sites were asking about…

Няма начин да се чатнат и да започнат да правят подобрения по тази, ако не - значи са най-големите глупаци и не заслужават да са №1 търсачка.

Социалните мрежи станаха определено важен фактор в SEO стратегията. Все повече ни се наблъсква това главите. Жалкото е, че олд скул градените стратегии остават на заден план, а за тях пак е било хвърлено време и усилия. ;)

Поне си признаха за грешката

As a result, we classified some sites as parked when they weren't.
 
От: От: Гугъл официално обяви чистка

@emoyambol - първата страница от подписа ти е докладвана като атакуваща. Нещо са те хакнали май.
Смених темата и мисля, че сега всичко е ок, но трябва ли някъде да докладвам, че страницата не е атакуваща или бота когато мине няколко пъти сам ще го деактивира. Сложих и плъгин против вируси и тем подобни за всеки случай
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Известно време ще е така,
Точно това очаквам. След някой месец, след като гошо направи няколко стотин милиона долара, ще стане отново социален и ще се издигне в очите на слепите. И ще има яко възхваляване - колко е отзивчив и как мисли за добрите...
 
От: Re: Гугъл официално обяви чистка

Добре, нека го разгледаме малко технически. Ако сайтът е качествен с white seo, той би изскочил не след дълго, след минаването на бота, пак би върнало позициите. И както казаха по някои форуми, това не е толкова ъпдейт, колкото денс. Естествено, всичко което се изписа последните 24 часа са предположения и обикновени научвания. Та, бота минава и го връща там където е бил, или по-добре, анализира го отново и му дава леко рамо, според това колко по-добре се е справил от конкурентите си.

@emoyambol, никога не е било честно, говорим за монопол тук все пак. :)
Наблюдавам следното нещо, вчера имах посещение от Гугъл Белгия, след него изпаднах по 2 ключови думи. Вероятно ръчно манипулират резултатите. Ботовете, които са посетили тази сутрин сайта, не се повлияли резултатите.

Гугъл планират на 1 места в серпа да се показват вики сайтове и такива свързани конкретно с темата на търсената ключова дума. Четох преди че ще въведат и нов алгоритъм, но не бил готов още. Дали това не е само тест?
 
От всичко изписано до момента, аз мога да си направя следните изводи:
1. СЕО-то като цяло трябва да премине през мащабни промени в начина на работа
2. Всички трябва да забравим за автоматизираните букмарк/събмит решения, защото покрай тях най-много да си изпатим от колкото да си довлечем дивиденти
3. Имаме по-голям шанс да класирам сайт с много по-малко и некачествени линкове от колкото да трупаме хиляди
4. Тръста, възрастта на домейна и качественото съдържание вече не е на дневен ред - дори спиннати статии може да се класират доста добре.
5. Вече няма да се търсят СЕО експерти, а е Negative СЕО експерти - не ти трябват линкове към твоя сайт, а хиляди към конкурентните - честито съборил си го от серпа.

Както вчера написах в една публикация във фейсбук - ако нещата останат такива, аз по-скоро ще си насоча усилията към Bing/Yahoo от колкото да си троша нервите със своеволията и калпавите решения на монополиста.

А ей такъв е резултата при мен:

rezultat.png
 
ктомов братле точно това работи поне според мен

не е нормално сайт на който е правен бавен линк билдинг с години търсени са линкове от медии итнт да не се ранква а една от бъдещите му висококачесвени сателитки... на ниво заготовка само със събмит по социалки излизам 4-6 позиции назад спрямо оригиналния му ранкинг...

това за мен вади извода купуваите статии и домейни и бластвайте социалки на кило алгоритама сега харесва точно това... не си губете времето години да правите

четох коментарите и в гугъл блога и в сърч енджин ленд и има много сайтове и със спам коменти на топ позиции - след ъпдейта... а някъде където има сайтове с висок тръст даже нямат това което се търси... страшен ъпдейт


междувпрочем ако много уебмастъри популяризират бинг ще им се вдигне процента и ще станат по полезни... за нас
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Томов това с каква програма го следиш?

За автоматизираният букмарк събмит не съм съгласен защото сетелитите дето друго не са виждали си стоят даже напредват а основният отлетя - най интересното е че основният е единственият дето имаше и ФБ и Туит


ПП
Никой не сподели какво се случи със сайтовете дето ги удари миналата година
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Томов това с каква програма го следиш?

За автоматизираният букмарк събмит не съм съгласен защото сетелитите дето друго не са виждали си стоят даже напредват а основният отлетя - най интересното е че основният е единственият дето имаше и ФБ и Туит


ПП
Никой не сподели какво се случи със сайтовете дето ги удари миналата година

стриктна оптимизация нищо раздуто като тагове категории + смяна на дизайна + орпавяне на контента (съединяване на малки стаий по смисъл да станат по големи) и на следваща панда ги извади... ама това на сайтове с 50+ стаии
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Дето се вика няма страшно има живот и след смъртта - Сега освен сео специалисти трябва да почнеме да практикуваме и екзорсизъм :)

Томов мерси за програмката
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Споко бе пак ще му изкраме джигера на гошо по единия или др начин, нека да се наиграе, после време разделно
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Към ktomov:
Не подценявай изходящите линкове. Освен трупането на входящи линкове има трик с правилно градене на изходящи. Аз съм ползвал обратен линк building (т.е. линкове навън) в комплект със стандартния и ефект има. Смятам, че силата на това ще се вдигне. Само човек трябва добре да подбира страниците, които сочи. Важно е да е със сходни ключови думи и сайтът да е голям и харесван от Google (най-подходящ: Wikipedia).
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Към ktomov:
Не подценявай изходящите линкове. Освен трупането на входящи линкове има трик с правилно градене на изходящи. Аз съм ползвал обратен линк building (т.е. линкове навън) в комплект със стандартния и ефект има. Смятам, че силата на това ще се вдигне. Само човек трябва добре да подбира страниците, които сочи. Важно е да е със сходни ключови думи и сайтът да е голям и харесван от Google (най-подходящ: Wikipedia).

Това е златен съвет +1. Само трябва да се направи умно и ще вдигне ауторито на сайта (в раздел - полезност).
 
От: Гугъл официално обяви чистка

А много ми е интересно, какво би се получило ако линкваш сърчове в Гугъл?
 

Горе