Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Защото nocookielaw.com не е обновяван скоро.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

We've taken all our cookies solutions off all our websites. - и линка те води в сайта от който тръгва най-често ползвания скрипт за слагане на съобщения за бисквитки

И?
12345678
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Тази щуротия за всички сайтове ли важи, аз като няма адсенс и реклами на моя сайт трябва ли да го салгам това за кукитата??????
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Само ако имаш кукита трябва да го слагаш. И ако си мислиш, че попадаш под юрисдикцията на Европейската империя (на злото*).

Ако не си публикувал личните си данни на сайта (както изисква ЗЕТ) и ползваш WHOIS PRIVACY - няма да се плашиш. Игнорираш шибания закон и да не ти пука. (Обаче могат да те спипат с контролна покупка - по плащането ще те намерят кой си и ще те глобят за нарушение на ЗЕТ и на бисквитените закони.)

* Добри империи няма.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Аз до колкото разбрах всяко 3rd party, включително и фейсбук лайк бутон се счита за кууки.
 
От: От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септемв

Мисля, че бъркаш бисквитките с други неща. Те са подобни на сесиите, които се изполват от повечето сайтове, но разликата е в това, че сесията е вадидна докато се затвори браузъра, а бисквитката записва информацията си на компютъра ти и по този начин може да се използва и след това. Най-често се ползват за запомняне на логнат потребител, но на практика с тях може да се прави почти всичко. Когато браузъра ти трие бисквитките, той най-вероятно го прави след като се затвори. Така те губят функционалността си и стават като сесиите, защото след новото отваряне на браузъра се зареждат наново. Ти по този начин не ги блокираш, а просто ги триеш след изход, но те отново се появяват при новото пускне.

Аз не виждам проблем с бисквитките и според мен много повече помагат, отколкото вредят. Само разни злонамерени сайтове могат да ги ползват за други цели, но аз такива не посещавам. За следенето - то може да стане по всякакви начини. Гугъл аналитикса и другите броячи събират информация за потребителите на сайтовете много повече, а те не са бисквитки. Попъб прозорците и другите глупости също не са бисквитки.

Разбира се, че не бъркам бисквитките с попъпи, тракери и други. Направих си един експеримент. От мозилата следя аналитикса, а от хрома, в който съм анонимна и с блокирани бисквитки, влизам в мой сайт. Аналитикса не отчита абсолютно нищо. Ако потребителите на хром-а използват опцията му за блокиране на бисквитки, аналитикса и другите услуги от третите страни увисват...

Скрийн с блокирани бисквитки
attachment.php


Настройки за блокиране на бисквитки от хром.
http://prntscr.com/8uaqqn
 

Прикачени файлове

  • screen.jpg
    screen.jpg
    15.4 KB · Преглеждания: 236
От: От: От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти сеп

Разбира се, че не бъркам бисквитките с попъпи, тракери и други. Направих си един експеримент. От мозилата следя аналитикса, а от хрома, в който съм анонимна и с блокирани бисквитки, влизам в мой сайт. Аналитикса не отчита абсолютно нищо. Ако потребителите на хром-а използват опцията му за блокиране на бисквитки, аналитикса и другите услуги от третите страни увисват...

Скрийн с блокирани бисквитки
attachment.php


Настройки за блокиране на бисквитки от хром.
http://prntscr.com/8uaqqn

Много се филмираш. Как всеки път ти се играе да затваряш сумати и глупости не знам. За пример калдата - 3 неща трябва да затваряш всеки ден
 
Re: От: От: От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти

Много се филмираш. Как всеки път ти се играе да затваряш сумати и глупости не знам. За пример калдата - 3 неща трябва да затваряш всеки ден

Баси, верно са 3 неща. Не ти повярвах, но отидох на сайта. Това е много як юзър експиринас. :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Филмирането ми не е трагично. :) Лошото е, че ако се забрани и джавата от настройките, сайтовете ще се зареждат без някои елементи, въпреки, че се спира досадната поява на 'нещата', които трябва да се затварят всеки път. След като има опция за забрана на бисквитките в браузърите, ако потребителите я използват, някои ще предпочетат да не ни посещават, заради досадното пръкване на съобщенията и каквото там им изкача още... Тяхното филмиране ще е в наш минус, тъй като повечето не възприемат нововъведенията като нас. Без и със забрана в настройките - разлика няма. Обикновеният потребител не мисли като администратор на сайт. Безмислен виртуален закон.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Може да ползвате няколко профила на браузъра (например от командния ред напишете „firefox -P“ за да ви излезе диалога или направете шорткът или шорткей за пускането).

Отделен профил за общо браузване, отделен профил за всеки Google акаунт (или само за важните Google акаунти), отделен профил за всеки важен профил на Фейсбук и т.н.

Може да ги комбинирате - например на един браузърен профил да са всички лични социални мрежи (G+, FB).

Задайте и външния вид на браузъра да се с различен цвят за да не ги бъркате.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Може да ползвате няколко профила на браузъра (например от командния ред напишете „firefox -P“ за да ви излезе диалога или направете шорткът или шорткей за пускането).

Отделен профил за общо браузване, отделен профил за всеки Google акаунт (или само за важните Google акаунти), отделен профил за всеки важен профил на Фейсбук и т.н.

Може да ги комбинирате - например на един браузърен профил да са всички лични социални мрежи (G+, FB).

Задайте и външния вид на браузъра да се с различен цвят за да не ги бъркате.
Ти верно ли?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Цъкането на логин за всеки акаунт е досадно. Особено сложно е като имаш 2FA - трябва не само парола, но и 6 цифрен код. С няколко профила на браузъра този проблем се решава.

Да не се ползва 2FA за важните акаунти е несериозно (може да останете заключени навън, ако ползвате друг IP адрес и нямате активиран 2FA).
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Моя съвет е поне като слагате простотията, да не е този тип с жълтия бутон дето се появява отгоре и сваля цялата страница надолу. Супер дразнещо е така. Много повече ми допада (ако може така да се каже) както е тук в замундата http://zamunda.net/ - компактно, встрани, нищо не измества и дори за нормална десктоп резолюция буквално е извън очертанията на съдържанието.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Я да питам нещо, понеже не съм ги слагал никъде тези глупости досега, но за един сайт, който правя за клиент, искат да сложа такова предупреждение. Задължително ли е да се прави страница в сайта и да се пише информация или може да сложа линк към wikipedia например, ето тук е обяснено подробно за бисквитките - https://bg.wikipedia.org/wiki/HTTP-бисквитка
 
Re: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Я да питам нещо, понеже не съм ги слагал никъде тези глупости досега, но за един сайт, който правя за клиент, искат да сложа такова предупреждение. Задължително ли е да се прави страница в сайта и да се пише информация или може да сложа линк към wikipedia например, ето тук е обяснено подробно за бисквитките - https://bg.wikipedia.org/wiki/HTTP-бисквитка
Хубаво е да води към твоя вътрешна с общите условия и там да има раздел за тези бисквитки. Може и да води към външен сайт, но реално добра практика е да имаш страница и на нея да не са само описани кукитата, но и други неща, касаещи потребителя - това с какво се съгласява при ползването на сайта.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Има ли колеги, които все още не са сложили на всички сайтове?
Аз имам няколко, на които съм сложил и няколко без.
 
Re: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Има ли колеги, които все още не са сложили на всички сайтове?
Аз имам няколко, на които съм сложил и няколко без.

Не знам, но има няколко медии които още не са сложили, а яко си въртят AdSense-а. :) Но и са прекалено големи, за да ги резнат туко така....много рядко засичам сайтове без такова съобщение, които да връткат рекламите на Google. :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Аз имам само на един сайт и на другите нямам промяна, но не въртя адсенс.
 
От: Re: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Не знам, но има няколко медии които още не са сложили, а яко си въртят AdSense-а. :) Но и са прекалено големи, за да ги резнат туко така....много рядко засичам сайтове без такова съобщение, които да връткат рекламите на Google. :)

Правилата не се ли отнасяха за всички, без значение дали са големи или малки, нали така?:)
 
Re: От: Re: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септемв

Абсолютно за всички са. Но не съм много сигурен, ако Google засече някой премиум партньор дали няма да му направи компромис. Иначе замотването не е от друго, а от мързел или се мотат. Както казах видях го на много малко медийни сайтове. А реално е 3 реда код, ако си с къстам нещо. :)

Лично аз силно препоръчвам на всеки ползващ техните реклами да го има, независимо, че има да речем по по-малко от 100 на ден, и дори и по-малко. Няма какво да го мислят тези хора. :)
 

Горе