Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Какво е това робско мислене?

Ето ви примерен текст за съобщението:

Много се извиняваме, че ви занимаваме с глупости, но европейските бюрократи са написали глупава директива, която ни задължава да ви съобщаваме, че нашият сайт ползва бисквитки. Какво са бисквитките и за какво се ползват, можете да прочетете в нашата декларация за поверителност.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Доколкото бях прочел в съобщението може да линква към Privacy Policy-то.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

значи , ако на сайтовете си не ползвам продукти като Google AdSense, DoubleClick for Publishers и DoubleClick Ad Exchange.
няма смисъл от този текст?

другото е което съм забелязал вече рекламите в сайтовете дето влизам ми пускат хостинг купуване на домейни и такива неща
явно тези куките имат за цел да те информират и продадат за неща от който се интересуваш
нямам една реклама за кебабчета и скара
 
От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

:beer: Благодаря за скрипта. Помогна ми изключително много :)

P.S. може ли да дам един малък съвет: използвай href="javascript:;" вместо href="#null". Напълно валидно е и не оказва никакво влияние върху url адреса. Изглежда по-изчистен :)

Коригиран е на href="javascript:void(0);" в поста ми. Усетих се навреме. Благодаря за съвета. ;) Остана и в някои от сайтовете ми да го едитна, но вече ми писна от тези измислени виртуални закони... Струва ми се, че потребителите си представят бисквитките като скрита шпионка зад мониторите им и бият хикса от страх...

Ето и една 'страница' с бисквитено съобщение, която не ползва бисквитки. :D
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

значи , ако на сайтовете си не ползвам продукти като Google AdSense, DoubleClick for Publishers и DoubleClick Ad Exchange.
няма смисъл от този текст?


И един лайк бутон на фацето да присъства, трябва да уведомиш потребителите, че сайтчето ти използва външна услуга.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И един лайк бутон на фацето да присъства, трябва да уведомиш потребителите, че сайтчето ти използва външна услуга.

честно на нито един сайт нямам фейсбук страница или лайк
нямам и фейсбук страница
сигурно има доста като мене
аз нямам време за предприемача, а те и фейсбук да разглеждам
каквото ми пуснат там
гледам една колежка как е зомбирана
само скролва надолу и каквото и има на стената това чете,
е това ако не е манипулация друго си е да си избера аз сайтовете
 
Последно редактирано:
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Ако все пак не се добави подобен текст към даден сайт, какво ще му се случи на този сайт?
Гугъл ще го деиндексира или ще изяде "банана", ако използва adsense, или нещо друго?
Може вече въпросът да е задаван и аз да съм пропуснал отговора, за което се извинявам :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И аз от чисто любопитство се интересувам какво толкова би станало и се надявах някой смелчага да се остави без съобщение за куки и да сподели, ама те още преди 2 месеца почнаха да си ги слагат и вече нямам такива надежди :) Информация за евентуални последствия не съм намерил, единствено някъде видях да се казва, че хората щяли да свикнат с това съобщение и щели да гледат лошо на сайтовете без такова. Иначе тук се говори за някакви penalties (към края на статията): http://privacypolicies.com/blog/eu-cookie-law/
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И аз от чисто любопитство се интересувам какво толкова би станало и се надявах някой смелчага да се остави без съобщение за куки и да сподели, ама те още преди 2 месеца почнаха да си ги слагат и вече нямам такива надежди :) Информация за евентуални последствия не съм намерил, единствено някъде видях да се казва, че хората щяли да свикнат с това съобщение и щели да гледат лошо на сайтовете без такова. Иначе тук се говори за някакви penalties (към края на статията): http://privacypolicies.com/blog/eu-cookie-law/

Аз ще ти кажа, защото още нищо не съм сложил :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Иначе тук се говори за някакви penalties (към края на статията): http://privacypolicies.com/blog/eu-cookie-law/

Google Tnaslate:

Какво Санкции Мога собственици на уебсайтове Face, ако те не отговарят на изискванията?

Тъй като Cookie законодателство на ЕС не е закон, това не поставя някакви конкретни наказания. Вместо това, тя изисква местните власти да създадат свои собствени закони и свързаните с тях наказания. Това означава, потенциалните санкции с които се сблъсквате при неспазване ще варира в зависимост от това къде живеете.
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Поиграх си, докато докарам един ред код - не се извиква от външен сървър, асинхронен е и адаптиран към всяко мобилно устройство (за респонсив сайт). Взаимствах от кода, който е предоставил колегата Борисов в този пост, като свалих и едитнах леко джава файла от сайта, предлагащ безплатната услуга. Тъй като избягвам да вграждам джунджурии с външни заявки, реших да събера двата кода в един JS файл - cookies.js (поставен в директорията за скриптове в папка js).

Вграден е не в хедъра, а преди затварящият се таг </body>:
HTML:
<!-- Start Cookie Script -->
    <script src="js/cookies.js" async></script>
<!-- End Cookie Script /-->

Това е кода, намиращ се в горния файл и минимизиран според изискванията на Google Speed:
Код:
function initBar(){var e=document.createElement("div");e.id=data[0].ID,e.innerHTML="<style>#"+data[1].ID+" :hover{ background-color:"+data[1].HOVER+"!important; float:left; text-decoration:underline;}#"+data[0].ID+" p{text-align:left;color:#777;font-size:14px;line-height:19px;padding:0;margin:0;}</style><p>"+data[0].SHORT_TEXT_PRIVACY_DESCRIPTION+'</p><a onclick="setCookieBar()" href="javascript:void(0);" style="'+data[2].STYLE+'" id="'+data[2].ID+'">'+data[2].TEXT+'</a><a style="'+data[1].STYLE+'" id="'+data[1].ID+'" href="'+data[1].LINK+'">'+data[1].TEXT+"</a>",e.setAttribute("style",data[0].STYLE),document.getElementsByTagName("body")[0].appendChild(e)}function checkCookieBar(){var e=getCookie("privacy_policy_confirmation");""!=e||initBar()}function setCookieBar(){var e=new Date;e.setTime(e.getTime()+31536e6),document.cookie="privacy_policy_confirmation=1; expires="+e.toGMTString()+"; path=/",document.getElementById(data[0].ID).remove()}function getCookie(e){for(var a=e+"=",o=document.cookie.split(";"),t=0;t<o.length;t++){for(var i=o[t];" "==i.charAt(0);)i=i.substring(1);if(0==i.indexOf(a))return i.substring(a.length,i.length)}return""}var pageLang="bg",langTranslate={bg:["Този сайт използва услуги от Google за анализ на трафика и други трети страни, които запазват свои собствени бисквитки. Осведомете се как използват бисквитките за предоставяне на услугите си.","Още информация","Разбрах","/privacy-policy-page"]},cookieStyle=[{ID:"cookie-bar",SHORT_TEXT_PRIVACY_DESCRIPTION:langTranslate[pageLang][0],STYLE:"bottom:5px;left:5px;background:#f3f3f3;padding:13px;max-width:300px;position:fixed;z-index:9999;border:solid 1px #888;box-sizing:border-box"},{ID:"cookie-button",LINK:langTranslate[pageLang][3],TEXT:langTranslate[pageLang][1],HOVER:"rgb(236, 236, 236)",STYLE:"text-decoration:none;padding:7px; background:#888;border-radius: 2px 2px 2px 2px;-moz-border-radius: 2px 2px 2px 2px;-webkit-border-radius: 2px 2px 2px 2px;float:left;cursor:pointer;color:#fff;margin:9px 5px 9px 0"},{ID:"cookie-ok-button",TEXT:langTranslate[pageLang][2],STYLE:"text-decoration:none;padding:7px 19px; background:#ff9900;border-radius: 2px 2px 2px 2px;-moz-border-radius: 2px 2px 2px 2px;-webkit-border-radius: 2px 2px 2px 2px;float:right;cursor:pointer;color:#fff;margin:9px 0"}],data=cookieStyle;window.onload=checkCookieBar();

Ако решите да го използвате, можете да го копирате, редактирате в Notepad++ (оформление: UTF-8 без BOM ) и именувате под друго или същото име. В случай, че изберете различно име, трябва да го замените и в скрипта: <script src="js/novoime.js" async></script>

Можете да промените съдържанието според услугите, които използва сайта ви.

Съобщението, което се визуализира на сайта ми (линка в цитата) е:


Тук отново си играх да създам отделна страница, като описвам услугите, които сайта ми използва от трети страни - аналитикс, форма за коментари, социални бутони и т. н.

Ако има и други колеги с експерименти, нека постнат примери и да намерим най-подходящите решения за не натоварващ код.

Здравейте,
Може ли малко помощ с внедряването на това решение?

Поставих кода: <!-- Start Cookie Script -->
<script src="js/cookies.js" async></script>
<!-- End Cookie Script /-->
преди </body> тага във футъра на темата. Сложих и файла в JS директорията към темата, но не се визуализира съобщението. Сигурен съм, че грешката е в мен и моля за помощч ви.
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Сложих и файла в JS директорията към темата, но не се визуализира съобщението. Сигурен съм, че грешката е в мен и моля за помощч ви.

Щом казваш темата предполагам, че става въпрос за WP.

Код:
<script src="wp-content/themes/твоята-тема/js/cookies.js" async></script>
 
Последно редактирано:
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Щом казваш темата предполагам, че става въпрос за WP.

Код:
<script src="wp-conrent/themes/твоята-тема/js/cookies.js" async></script>

EDIT:

Благодаря Торбалане! Идеално се получи с твоя съвет. След като реших да пуша една цигара и да не го мисля за няколко минути, намерих решението на проблема. Оказа се най-елементарното. Браузърът е проблема. :D
Всичко си работи идеално. Благодаря на Петя за решението и на Торбалан за помощта!
 
Последно редактирано:
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Не е wp-conrent, а wp-content.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

@toniintro - за WP можеш директно да пейстнеш кода под този на аналитикса, ако имаш опция в темата за поставяне на аналитикс скрипт. Така си внедрих съобщението в блога ми (виж изходния код: www .oilsativa.eu /blog/), вместо изнесен JS файл. Пример: http://codepen.io/anon/pen/ojBeBG

Виждам, че вече са ти помогнали с решението. :)
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

petya77, при мен се появява един проблем с твоя сайт - jQuery не ще да се зарежда понякога: http://prntscr.com/8md3cr
Аз принципно имам подобни ядове и с други сайтове, че нещо не са ми настроени добре DNS настройките на рутера, но из форумите съм срещал доста оплаквания за непълно заредени сайтове и ми се струва че моя проблем не е само мой. Бих предложил да си пльоснеш скрипта директно на сайта или през Google
 
Последно редактирано:
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

petya77, при мен се появява един проблем с твоя сайт - jQuery не ще да се зарежда понякога: http://prntscr.com/8md3cr
Аз принципно имам подобни ядове и с други сайтове, че нещо не са ми настроени добре DNS настройките на рутера, но из форумите съм срещал доста оплаквания за непълно заредени сайтове и ми се струва че моя проблем не е само мой. Бих предложил да си пльоснеш скрипта директно на сайта или през Google

Благодаря за скрийна и предложението! Ще се наложи да 'зареждам' скрипта през Татенцето, макар и да не ми се нравят външните заявки. Интересното е, че 'дърпа' от сървърa на jQuery, дори и да го 'пльосна' в сайта ми, мисля, че няма да има разлика, освен по-бързото зареждане. Ще търся решение чрез Гугъл, мисля, че се сработва с неговия скрипт. :)

Замених скрипта с гугълския. Надявам се да е решен проблема с визуализацията на сайта ми.
 
Последно редактирано:
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Сега ми работи всеки път. Иначе самия скрипт както беше (https://code.jquery.com/jquery-1.10.2.min.js) ако го зареждам така директно си го виждам всеки път, обаче като част от сайта е сякаш браузъра понякога го мързи да го зареди. Пробвах и с друг браузър и на него е същото, та такъв проблем идва от нета. Хората съветват там някакви DNS-и да се слагат на 8.8.8.8 и 8.8.4.4 и аз съм ги слагал, ама... не знам, тия CDN мрежи са малко опаки.
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

@toniintro - за WP можеш директно да пейстнеш кода под този на аналитикса, ако имаш опция в темата за поставяне на аналитикс скрипт. Така си внедрих съобщението в блога ми (виж изходния код: www .oilsativa.eu /blog/), вместо изнесен JS файл. Пример: http://codepen.io/anon/pen/ojBeBG

Виждам, че вече са ти помогнали с решението. :)

Месри Петя! Да в темата има опция за добавяне на код във футъра:

"Enter the codes which you need to place in your footer. (ex: Google Analytics, Clicky, STATCOUNTER, Woopra, Histats, etc.)."
Значи мога да внедря кода там.
 

Горе