ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Не, не съм юрист, но имам практичен опит в правото (всеки може да се самопредставлява пред държавните органи).
Разликата е точно в почернения текст, т.е. в така наречената "взаимност". В нашето право не знам да има такова понятие и аз лично се учудих защо го предлагат точно така дефинирано. В писмото е обяснено какво се има предвид под тази дума. Споменато е, че в САЩ, Турция и Израел няма такова ограничение и идеята е била да е както от едната, така и от другата страна. В тълковния речник можеш да видиш, че като синоними на "взаимност" са посочени думи като "солидарност" и "реципрочност".
А предишният текст е този, който dintronix цитира по-назад в темата. Според стария вариант никакви чужденци и чуждестранни юридически лица не могат да притежават земя в България. С промяната при влизането ни в ЕС това ограничение пада само за граждани на държави от ЕС (за другите си оставя ограничението), както и за такива, с които имаме специален международен договор за това (доколкото ми е известно с никоя държава не сме сключвали такъв договор).
Тарикатлъкът в случая е, че ако чужденец си регистрира юридическо лице в България може да си купува (от името на юридическото лице) колкото иска земя и според старата и според новата версия на този текст от Конституцията. Опитите на Атака за увеличаване на мораториума е по-скоро популистки и от него единствено полза имат фирмаджиите чужденци, т.е. прецакват се обикновенните чужденци частни граждани, които са къде по-малък проблем в случая.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Кога е прието това разрешение за продажба на чуждестранни юридически лица?
Аз ли не мога да си обясня тезата или някой е зашеметен и му се вият звезди в кръг на син фон:-o
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Аз не посочих линк към........Пеевски или някой друг, а към официални цени на БГ държавата. И тук трябва да си зададем няколко въпроса -

- Цените какви са за БГ - ниски или високи.
- Цените какви са за Европейската общност - ниски или високи.
- За какво служат тези цени - за държавни такси,............
- Могат ли да се заложат тези земи по тези цени - пред кого, кой може, ......дали са реални.

Май трябва да да започнем от - какво е държава, членка на Европейската общност.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Има над 300 000 имота продадени на руснаци в България за последните 3 (три) години. Предимно жилища по морето.


Идват тука, регистрират фирма и законно купуват земя, жилища и каквото си искат.



Някой да реве против руснаците? Не. Обаче ако някой от ЕС иска да купи нещо - НЕ! Сакън наща златна земя не може на обикновени германци да я продаваме. Щото ще си я вземат и ще си я занесат в Германия. Обаче руснаците като изкупиха половината черноморие и продължават няма никакъв проблем.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Кога е прието това разрешение за продажба на чуждестранни юридически лица?
Аз ли не мога да си обясня тезата или някой е зашеметен и му се вият звезди в кръг на син фон:-o
При присъединяването ни към ЕС и само за държави на ЕС с право на отлагане на премахването на ограниченията до края на 2013-та. В момента все още никой чужденец (лично) или чуждестранно юридическо лице не може да купува земя. Това ще остане така до края на годината.
А иначе както вече казах всеки чужденец може да си регистрира българско юридическо лице и да си купува земя свободно (от името на юридическото лице). Това си го може още от падането на комунистическия режим (за преди това не знам).

П.П.:
Реването не идва от това, че са германци, а не руснаци, а от това, че в момента конкретна политическа партия има нужда да си вдигне рейтинга.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Има над 300 000 имота продадени на руснаци в България за последните 3 (три) години. Предимно жилища по морето.


Идват тука, регистрират фирма и законно купуват земя, жилища и каквото си искат.



Някой да реве против руснаците? Не. Обаче ако някой от ЕС иска да купи нещо - НЕ! Сакън наща златна земя не може на обикновени германци да я продаваме. Щото ще си я вземат и ще си я занесат в Германия. Обаче руснаците като изкупиха половината черноморие и продължават няма никакъв проблем.
За земеделската земя РЕВЕМ бе покемон. Ей това костовистите сте като въшки!

Споменато е, че в САЩ, Турция и Израел няма такова ограничение и идеята е била да е както от едната, така и от другата страна.
Сам си прави изводите. Когато загубим Южна България, щото и двамата ще сме живи да видим как се случва, се сети за тази тема и спора ни.
 
Последно редактирано:
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Редум хайде да те питам колко струва Южна България по сегашни цени на земеделската земя ?

България е 110 994 квадратни километра. Вземи половината и ми сметни ако обичаш, да видим колко ще трябва Сорос да се изръси.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Знаеш ли колко е лесно решението ?

Разрешаваме на всички страни от ЕС свободно да купуват и продават земя, както всички други стоки и услуги и за 2 години цените ще се изравнят, както цените на всичко друго вече са еднакви.

Земята поскъпва и вече няма никаква далавера за чужденците да купуват.


Същото стана с жилищата. Едно време купихме апартамент за $12000, сега цената му е около $ 60 000. Същото е и със земята.


Няма как да ни изкупят, понеже веднага, когато се види повишено търсене цените ще скочат.


И какво е лошото на това чужденци да имат земя и да я обработват ? По-добре ли е да пустее ? Хората работят, плащат данъци, наемат работници, създават заетост, индустрия, изнасяме в чужбина...

Чужденците няма да си я вземат тая земя в Германия, Франция и Русия.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

На мен лично ми омръзна в 10 теми да ти пиша "какво толкова". Върни се прочети темата назад, спомни си какво съм ти писал преди. Когато турчинът купи земя и отвори бизнес, той наема турци. Изкупуването на земя не значи нейното обработване и по никакъв начин не значи полза за българското население. Напротив - който владее земята в земеделските райони диктува какви хора да живеят там и супер лесно може да го обезлюди откъм определен етнос, просто като не им дава работа. Ако не вярваш, че това се случва, отиди в СИ България, където има турски бизнес с турски села и не се чува българска реч.

Това, че някой си бил продавал земя (а дали е така е отделен въпрос) на чужди граждани, НЕ ЗНАЧИ, че ние трябва да го правим. Земята в Българската държава само за български граждани и български фирми.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Земята в Българската държава само за български граждани и български фирми.
Само дето всеки чужденец може да си направи така наречената "българска" фирма и да си я ръководи както иска.
Проблемът ни в случая не е в законите, а в елементарното и сиромашкото мислене. Тези неща не могат да се забранят със закон.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Ред малко объркано инфо имаш - http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2013/11/17/2183145_romfarm_purviiat_milion_dekara/ чети тук май се оказват тези чужденци българи :) И питанката е що бизнеса им е в Румъния не БГ :)

Във всичките ни АДСИЦи има чужденци и индиректно са собственици - но всичко се обработва по най-ефективен метод какво лошо има вместо 10 декара пустеещи земи 10 милиона декара допълнителен продукт :) А и изкупуването ще настъпи като се комасират парцелите. Никой голям няма да дойде да инвестира в 20-30 декара. Големите фондове имат милиарди за тях не е проблем да извадят 1-2 милиарда за да диверсифицират, но за да стане това искат големи масиви 20-30к на място комасирано и на горе. Ромфарм що дръпнаха след СЕРЕС и Еларг-а взега голямата добавена стойност от комасацията.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Заради широкогъзото либерално мислене държавата ни е пред изчезване. Народът също. Нелепите ви либерални брътвежи само подклаждат разрушението. Дори и кога един ден от България се отцепи цяла област, пак ще си мислите, че това е станало щото "пазарът така е искал". Дето вика народът - ти го плюеш, то си мисли че дъжд вали.

Само дето всеки чужденец може да си направи така наречената "българска" фирма и да си я ръководи както иска.
Сега може.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Само дето всеки чужденец може да си направи така наречената "българска" фирма и да си я ръководи както иска.
Проблемът ни в случая не е в законите, а в елементарното и сиромашкото мислене. Тези неща не могат да се забранят със закон.

За сиромашкото мислене, мога да дам пример 'европейското' мислене на някои заблудени българи, дето смятат че ключа към успеха е ЕС
Бива ли такова елементарно, слугинажно и без собствена кауза, подчинено на други интереси мислене, баси 'европейците' сте, максимално неразумни:-o
Не е ли по-добре да се мисли за развитие на собствена икономика, земеделие и туризъм
Какви облаги ще имаме, щом продаваме всичко, даже и земеделска земя и природни богатства на чужди инвеститори???
Искате да се превърнем от народ в обслужващ персонал ли? помъчете са да мислите, преди да пишете

А доколко земята е от стратегическа важност, може да се поразровите и да видите как е създаден Израел
Историята помни, но пропагандата е по-голяма
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

А доколко земята е от стратегическа важност, може да се поразровите и да видите как е създаден Израел
Историята помни, но пропагандата е по-голяма
Не могат да мислят, щото са промити от пропаганда. Дай им илюзии за свободен пазар, как било на пичка си матерна и колко били отворени за света. Баси мърльовците. Заради такива неолиберални дебили сме на това положение. Слуги на еврокомисарите и сащ, в това се превърнахме. Гости в собствената си държава!
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Ако някой си въобразява, че всички нефенове на популизмът на Атака са фенове на ЕС, жестоко се лъжете. Аз лично не съм голям привърженик на ЕС или поне в настоящия му вид, който напомня на СССР. Това не се тръби по медиите, но на година България плаща между 900 милиона лева и 1 милиард на ЕС (който се интересува да прочете закона за годишния бюджет на държавата), които се преразпределят по някакъв си начин (ние взимаме някакви еврофондове като огризки). Няма как да съм съгласен с подобно прахосничесто. Основната идея на ЕС е била пазарен съюз с цел свободен пазар, а не както е сега - командно/планирано/политическо преразпределяне на капитали и квоти.
А сиромашията като начин на мислене е в синхрон със съвсременната ЕС пропагандата. Сиромасите продават всичко за жълти стотинки (ако е държавно, може и с лична комисионна) и си въобразяват, че икономиката ни може да се гради с еврофондове и социални помощи. Същите са готови да се съгласят на всичко да не би да си загубят стотинковия приход и да не би "по-умните от нас" да почнат да ни раздават лоши оценки.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Абе, остави я тази АТАКА, важно е да имаме самостоятелно мислене и народно самосъзнание,
а не да пригласяме на големите и да се превърнем в безформена европейска маса
Идентичността е важна, за какво са се борили българските хайдути и революционери?
Аве събудете се и искайте свобода, а не колониализъм
На запад стачкуват за по-малко европейско, корпоративно влияние, а тука за какво стачкувате???
За европа ли стачкувате, ве? и като ви кажа, че сте офце, са обиждате
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

1451482_538272109594344_195058259_n.jpg

Eто за това стачкуват олигофрен-либералите.
 
Последно редактирано:
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Конкретно за полезните изкопаеми съм на мнение, че добиването им трябва да е държавно или в най-компромисния вариант държавата да получава поне 60-80% от добитото.
 
От: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ЗЕМЯ!

Конкретно за полезните изкопаеми съм на мнение, че добиването им трябва да е държавно или в най-компромисния вариант държавата да получава поне 60-80% от добитото.
Ти си ибати комОниста, честно :lol:
 

Горе