Дава ли малкия град предимство

От: Дава ли малкия град предимство

го аут фром котел уит турбо фаст спеед нау!!!! иф ю донт хев то фак юър лайф уайт бой!!!

:lol:

не знам как се живее там котел доколкото знам си е индийски участък, той целият район е так там котел сливел ямбоу уоуууу.

Искам да живея в град без цигански квартали - има ли такива?

След някоя и друга година може и да има, при тези помощи, които им дават в ЕС.:)
В Германия детските надбавки започват от 300 евро на дете и всичките там заминават,
като си прехвърлят правото с документите от тук.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Аз пък живея точно до циганската махала, само една улица ни дели и 50-100 метра поляна. Шумно е, весело е, пълна селяния, но за близо 30 години се свиква, даже и кючеците ми станаха любимата музика. Вариантите са два, или знаеш каратека, или си плюеш на табаните и се подготвяш за световното по бързина. И да ви кажа, където има цигани, значи има и далавера. Не за друго, ама ако са гладни, ще си хванат пътя и ще идат другаде. Затова в по-големите градове ще има и повече цигани, все пак са електорат. А и държавните финансови инжекции се разпределят според наситеността на хората.
И тъй като циганите са мързеливи и няма да копаят, няма да ги видите и в малките селца, защото няма на чии гръб да живеят.
Оттук си правя извода, че малкият град не дава предимство, а дърпа назад. Все пак говорим за бизнес предимство, не са свиркане, пей сърце, клатене на краката и спокойствие под дебелата сянка на ореха, докато овцете пасат.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Да, това за циганите и далаверата съм го чувала и от други хора и има нещо вярно. При нас няма цигани, просто е много западнало.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Аз пък живея точно до циганската махала, само една улица ни дели и 50-100 метра поляна. Шумно е, весело е, пълна селяния, но за близо 30 години се свиква, даже и кючеците ми станаха любимата музика. Вариантите са два, или знаеш каратека, или си плюеш на табаните и се подготвяш за световното по бързина. И да ви кажа, където има цигани, значи има и далавера. Не за друго, ама ако са гладни, ще си хванат пътя и ще идат другаде. Затова в по-големите градове ще има и повече цигани, все пак са електорат. А и държавните финансови инжекции се разпределят според наситеността на хората.
И тъй като циганите са мързеливи и няма да копаят, няма да ги видите и в малките селца, защото няма на чии гръб да живеят.
Оттук си правя извода, че малкият град не дава предимство, а дърпа назад. Все пак говорим за бизнес предимство, не са свиркане, пей сърце, клатене на краката и спокойствие под дебелата сянка на ореха, докато овцете пасат.

Затова по селата им крадат мотиките и лъжиците и кабелите къртят от стените, защото няма цигани нали..
не съм чел по-малоумно изказане скоро
СВИКВАЛО СЕ БИЛО СЪС СЕЛЯНИЯТА И КЮЧЕЦИТЕ - ТИ НЕ СИ ДОБРЕ!!!
Бия ти игнора и на теб за да не се налага да те псувам ида ти четя тъпанарските изказвания...
ИМА СИ И БОНУС, НЯМА ДА ТИ ГЛЕДАМ ГРОЗНИЯ АВАТАР :)

Нежелани потребители
To remove a user from your ignore list, un-check the box associated with their name and click the 'Save Changes' button.

To add a user to the list, enter their name into the empty text box and click 'Okay'.

Нежелани потребители
dintronix niks TheCrazyBastard waldes

ОТБОР ЧАЛГАРИ
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Не знаех, че има такава функция форума. Даже си закъснял да го направиш, трябвало е по-рано да ме ингнорираш, щото не ми дреме за мнението ти за мен. Отдавна си доказал своята простотия пред останалите тук.
Затова по селата им крадат мотиките и лъжиците и кабелите къртят от стените, защото няма цигани нали..
не съм чел по-малоумно изказане скоро
СВИКВАЛО СЕ БИЛО СЪС СЕЛЯНИЯТА И КЮЧЕЦИТЕ - ТИ НЕ СИ ДОБРЕ!!!
Бия ти игнора и на теб за да не се налага да те псувам ида ти четя тъпанарските изказвания...
ИМА СИ И БОНУС, НЯМА ДА ТИ ГЛЕДАМ ГРОЗНИЯ АВАТАР :)

Нежелани потребители


ОТБОР ЧАЛГАРИ
 
От: Дава ли малкия град предимство

го аут фром котел уит турбо фаст спеед нау!!!! иф ю донт хев то фак юър лайф уайт бой!!!

:lol:

не знам как се живее там котел доколкото знам си е индийски участък, той целият район е так там котел сливел ямбоу уоуууу.

Искам да живея в град без цигански квартали - има ли такива?

Къде е Котел (сред тази прекрасна планина и природа) къде пък са Сливен и Ямбол, ама карай. Ще приемем че са сравнени на база "малки градове", с уговорката, че Сливен е най-голям от трите. И че в Сливен има повече цигани, отколкото в Ямбол. А пък в Ямбол конкретно циганите толкова цивилизовано за локализирани в тяхната си махала сред военни блокове между другото, за да си имат едно наум, че няма да видиш пукнат циганин в самия град или извън махалата. Изхранват се и са работливи наравно с българите. Не знам дали има и една кражба от циганин. Като цяло не те определят облика на малкия скучен Ямбол.
Един град колкото и да е малък винаги има възможност да се развива. Специално Ямбол дръпна изключително назад след 90-те. Там имаше безброй заводи и ... поделения разбира се. Но хората имаха работа и поминък. Сега няма нищо. Един празен МОЛ (обаче си имаме) и един оправен градски парк, както разбрах от Бойко Борисов. Не че той е садил розите, но срязал лентата с чуждата пита на европейско проектче.

Всичко е до нагласа и адаптивност. Както и от пътника, който се качва във влака. Някои не се справят в голям град и се връщат по малките, другите свикват с големия и едва издържат и седмица на село, даже и да е на морето. Аз не мога просто. Лятото на Шабла полудявам повече от седмица. Две кръчми на кръст и едни и същи лица и мастика и т`ва е.
 
От: Дава ли малкия град предимство

ти си от ямбоу? яснооо това изсяснява наистина много неща...
Според мен трябва международен екип изследователи със стабилна финансова подкрепя да правят разкопки и изследвания на раойна...
 
От: Дава ли малкия град предимство

ти си от ямбоу? яснооо това изсяснява наистина много неща...
Според мен трябва международен екип изследователи със стабилна финансова подкрепя да правят разкопки и изследвания на раойна...

Кажи си сега. Няма ти се сърдя! Какво изяснява? Сигурна съм, че е нещо много ... интересно. Което ако е кофти ще пробвам да поправя, ако е хубаво, да споделям и уча подрастващите провинциалистки.
А, от около двайсе години се научих и да не говоря на миеко 8)

Иначе, ако не знаеш там е Кабиле. Цъкни да видиш за разкопките. Всичко е разкопано вече по няколко пъти :twisted:
 
От: Дава ли малкия град предимство

Амуна радва щото е тоталния непукист и си казва всичко така както си иска ;) и в повечето случаи е истина.
То за да разбереш посладнието в думите не трябва да се обиждаш, а да се замислиш какво е провокирало човека да се изрази така ;)
Да си споделя - чалгата създава доста малоумни същества -.- жив пример са съгражданите мангусти, не са много интелигентни повечето от тях :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Трябва да се уточни понятието малък град или село. А има ли някой от мегаполис с десетина милиона
 
От: Дава ли малкия град предимство

Просто сте интересни хора в ямбол, с голяма вяра в себе си.
Вярвате си прекалено много и си мислите че умеете неща които реално са далеч от вас.
навсякъде има таквиа елементи, но при вас гъстотата на глава от населението е просто огромна...
Мога да дам много примери, на първо чете има два хита.
дражето и нидялку
само те са ви достатъчни, но и тук във форума има доста от ямбол :0) и
има много скрита сила в някои от тях...
Мож би там нещо сигнала към мадършипа е по слаб...
нямам си идея, заова трябва да с енаправи иследване, дори бих дарил на наса педесетина лева с смс-си ако се заеме :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Има си и предимства и недостатъци, не ми липсва поне на мен големия град, защото Пловдив ми е на 40 километра, а Стара Загора на 60, а и в града си има почти всичко, но пък понякога селянията на пияни хлапета по улиците след дискотека, щото няма кой да им каже две е много дразнеща, а аз мразя просташките изпълнения. Иначе от друга точка може да се каже, че е спокойно, почти всичко ти е на две крачки разстояние, заведения мавадения магазини всичко си има, то не , че е много малък град, но в сравнение с големите си доста малък.
Пък амуна, ша го забирам, до мен вземаме си една каштурка в покрайнините, чиктисваме в задния двор казана за ракията, и вечер луд купон, пък през деня ще бачкаме в нета, + още един специално за тук, най-голямата борса за зеленчуци (за салатите де) е много близо, а и всичко се произвежда тук, така, че и мезето е уредено. :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Просто сте интересни хора в ямбол, с голяма вяра в себе си.
Вярвате си прекалено много и си мислите че умеете неща които реално са далеч от вас.
навсякъде има таквиа елементи, но при вас гъстотата на глава от населението е просто огромна...
Мога да дам много примери, на първо чете има два хита.
дражето и нидялку
само те са ви достатъчни, но и тук във форума има доста от ямбол :0) и
има много скрита сила в някои от тях...
Мож би там нещо сигнала към мадършипа е по слаб...
нямам си идея, заова трябва да с енаправи иследване, дори бих дарил на наса педесетина лева с смс-си ако се заеме :)

Стига де. Не го мислиш сериозно?!
Много е мило от твоя страна, че се опита без да ме обидиш, да ми кажеш, че съм луда и откачена, но точно с Недялко и Дражето въобще не мога да си открия допирните точки. Самата аз, доста съм писала и спорила във форуми срещу Недялко и цялата му излагация. Във ФБ по страниците на Ямбол съм призовавала хората, общината и телевизиите местни, да не му позволяват да срами така облика на града. Защото Ямбол не е Недялко в никакъв случай! Аз много се гордея всъщност с родния си град и хората от него. И не защото ми е роден или поради някаква носталгия, а защото с времето е показал невероятна толерантност и етническа и религиозна.
Съвсем трети е въпросът, че от там е Волен Сидеров, но и аз го разбрах скоро и даже ме е яд, че като съм живяла там, а той е бил по-млад не съм знаела да се погрижа тогава, да не стъпва в София. Ама свършило.
Та така, мили ми Смехурко с баба Цоцолана голям лаф стана :p
 
От: Дава ли малкия град предимство

Не се опитвам да кажа че си луда и откачена, времената са такива че е нормално, да си луд и откачен, стига да не те избива на насилие и тъпи постъпки, иначе над 80% сме откачили в някакъв аспект.
И да гордоста с родния им град е много присъщ на ямболци :)
просто наистина не намирам с какво толкова с гордеят?
Аз се гордея само с това че съм Европеец.
Това което искам да кажа, е че трява да четеш повече. Имаш прекалено ниско ниво на реално усещане за обикалящия свят и ти липсват много познания, което е неприемливо за зрял индивид.

Лошото в случая е че си толкова лесна за манипулиране, как беше термина... за податлива на въшно въздействие :)
Религиозна ли си ?
Ти си идеална да те приобщят в секта, група или каквото и да било и да бъдеш употебявана лесно с минимални усилия във всеки един аспект на думата :) .
 
От: Дава ли малкия град предимство

Т.е., че имам самочувствие без покритие? А-ха. Добре. Записвам си. Ще видя какво мога да направя по въпроса.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Т.е., че имам самочувствие без покритие? А-ха. Добре. Записвам си. Ще видя какво мога да направя по въпроса.

Не :) ти нямаш никакво самочувствие , всеки средноинтелигентен индивид с манипулативни намерения може да ти срине самочувствието за минути и да те накара да повярваш в противоположно твърдение на това което ти си смятала за правилно досега.
Ти нямаш самочувствие, не знам на какво се дължи, защото не те познавам, но според мен това се получава ако си живяла в изолирано общество или си била подложена на тромоз или просто си е природна... дарба?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Има си и предимства и недостатъци, не ми липсва поне на мен големия град, защото Пловдив ми е на 40 километра, а Стара Загора на 60, а и в града си има почти всичко, но пък понякога селянията на пияни хлапета по улиците след дискотека, щото няма кой да им каже две е много дразнеща, а аз мразя просташките изпълнения. Иначе от друга точка може да се каже, че е спокойно, почти всичко ти е на две крачки разстояние, заведения мавадения магазини всичко си има, то не , че е много малък град, но в сравнение с големите си доста малък.
Пък амуна, ша го забирам, до мен вземаме си една каштурка в покрайнините, чиктисваме в задния двор казана за ракията, и вечер луд купон, пък през деня ще бачкаме в нета, + още един специално за тук, най-голямата борса за зеленчуци (за салатите де) е много близо, а и всичко се произвежда тук, така, че и мезето е уредено. :D
На село, спокойствие и салатка с ракийка, идеалната локация
 
От: Дава ли малкия град предимство

Нещо не разбирам ... как от темата - хъм- основната тема се обърна акцента (светлината на прожектора :)) към мен и дори бих се усъмнила, че има загриженост в думите ти?
Добре. Благодаря ти. Очевидно съм такава. Нали не съм ти в къщата, какво ти пука :wink:

Не, не съм религиозна. Не знам какво значи, да съм живяла изолирано,но хората които нямат самочувствие вероятно са просто ... скромни. Не знам.

Това за "лесна" не звучи добре ... някак като парцал, парясница хи-хи- но и такива трябва да има. Трудните и готините са щастливи като могат да се сравняват с лесни парцали, нали?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Бърз нет, перфектно си е , ако приходите ти са онлайн. ;)

То не е точно село, при последното преброяване общината, е 28 000 мисля, а града знам, ли в момента точно колко е, но пък Първомайска лютеничка може да си хапваш по всяко едно време и то от сигурно оригинал. :)

На село, спокойствие и салатка с ракийка, идеалната локация
 
Последно редактирано:
От: Дава ли малкия град предимство

Всичко е строго индивидуално, според зависи. Някой хора с 10 кубика не могат да изкарат и 3 месеца, а аз с 10 кубика ще изкарам едва ли не 2 зими, и то без абсолютно никакви лишения. А пък тази разценка на дървата, дето и излиза си е пладнешки обир направо. Тук дървата са 55 лв. на кубик, но в тази цена влиза всичко: нарязани, нацепени, безплатен транспорт. Ако толкова те мързи да ги подредиш винаги ще се намери някой за 10-20 лева да ги подреди у вас и си готова! Т.е. за по-малко от 100 лв. аз отоплявам цяла къща. На ток по-евтино ли е?

По-евтино е да ти кажа. Може и да не ти се вярва, но е така. Преди време спорех с един, който си беше изградил локално парно на дърва и се хвалеше, че му е евтино. Сега го махна и си сложи 3 климатика, но хубави - инверторни. Последния път като се видяхме ми каза, че му харчат по около 30-40 лева месечно. Аз също се отоплявам с климатици от години и съм се убедил в това. Трябва само да имаш добра изолация и дограма, а климатиците да не се спират през цялата зима, защото така харчат най-малко и винаги е топло. Говорил съм с хора в къщи, които имат изградена вентилация и отопляват по 2-3 етажа с климатик.
 

Горе