Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Надъхва, ама аз нещо съм се спекъл и не успя много :wink:
А и Скайпа му нямам...:lol:
И @Krumov - цените са фактор, братле, и то какъв!!! Вече куцо, кьораво и сакато проверява цените на всичкоо, преди да си купи от чорапи до ТВ!



Skype: magazincheto.info
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Добре, че не ви питах като се чудех дали да пусна магазините си. Да не говорим, че с първите 2 нещата не се развиха добре, което в комбинация с тия един милиона причини да не стане не само щях да се откажа, а да си срежа вените...

От друга страна към питащия: Оцелял си офлайн 3 години, зачи можеш да се справиш. Какъв да е толкова проблема онлайн? Дай да не пробваме щото не само има джъмбо и сие, ми и ибей и тн...Логика да откършиш!
Сигурно ще стрелям, но проблема е, че аз като правя нещо, или го правя както си му е реда, влагам цялото си същество в него и искам да стане баси тиртиплийското, или пропускам! В случая смело предполагам, какви ресурси ще трябва да се вложат, за да додрапам до първа страница поне по няколко словосъчетания :wink:
И имайки предвид как ми върви основния бизнес изобщо не ми се рискуват пари! Хем сърби, хем боли, а? :oops:
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Цените са фактор, но има контрол на цените от страна на доставчиците, така, че игра с цените може да има в минимални граници, а при някой стоки никаква, при други пък печалбата е минимална и игра с цени е немислима или глупава.
Ако си си вносител е друго, ама тогава и играта е друга.
От много мислене полза няма действай и това е:beer:
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

...но има контрол на цените от страна на доставчиците, така, че игра с цените може да има в минимални граници, а при някой стоки никаква, при други пък печалбата е минимална и игра с цени е немислима или глупава.
От много мислене полза няма действай и това е:beer:
Чувал съм за подобни ограничения, но при мен и в този бранш до сега не съм срещал, а съм срещал доста неща :wink:
Действай, действай, ама като не съм сигурен дали изобщо има смисъл, цялата галимация... време, пари, занимаване си е. А и за разлика от другите ми идеи и начинания - това с онлайн магазина, хич не го виждам да стане като хората!:cry:
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Чувал съм за подобни ограничения, но при мен и в този бранш до сега не съм срещал, а съм срещал доста неща :wink:
Действай, действай, ама като не съм сигурен дали изобщо има смисъл, цялата галимация... време, пари, занимаване си е. А и за разлика от другите ми идеи и начинания - това с онлайн магазина, хич не го виждам да стане като хората!:cry:

Много го мислиш. Инвесттицитя не е никак голяма. Пиши ми утре когато си свободен.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

То вече нещата са толкова опростени, че освен време и малко гледане на клипчета хау ту мейк в тубата друго не ти трябва магазин се прави точно за 5 мин инвестицията ти е в хост и домейн, което е около 100 лв.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Да кажа само, че е задължително онлайн магазин.
Щом досега си карал без него, то тва ти е бонус.
Хората са онлайн, промотираш си онлайн магазина с квот се сетиш.. дори и на клиентите и партньорите - визитки, флаерчета, на торбичките или в каквото давате играчките.
А сега не излиза голяма инвестиция.
ФБ задължително - за реноме дет се вика, ако толко не се брои, че докарва клиенти.
За SEO - горе казаха правилно, че трудно ще хванеш позиции за основните ключови думи, обаче няма да е толко трудно да се класираш по по-таргетирани фразови търсения. Особено при играчките винаги има нещо ново, което се търси. Аз бих се насочил в тази посока, пък за основните ключови думи.. как дойде.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

може ли някои да даде приблизителни стоиности на колко влизания в онлайн магазин има продажба?
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

може ли някои да даде приблизителни стоиности на колко влизания в онлайн магазин има продажба?


Зависи от продуктите и сезона но при мен нещата стоят така


Таргетиран трафик 50-100 посещения 3 до 30 продажби, при трафик подобен на методите използвани масово 1000-2000 посещения 0 продажби
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Изгубих бройката .... колко пъти прочетох "нямам опит", а колко не са написали "нямам онлайн магазин" а колко никога не са купували нищо онлайн ?

Разбира се това че нямаш опит не ти отнема правото на мнение. Друго се чудя / ще го отдам по-скоро на народо психологията ни/ защо вместо да видим как да помогнем на човека се нахвърляме да го разубеждаваме? Ами като не можеш да помогнеш не пречи. Но на нас ни се струва че като изградим стена пред човека с всички лоши неща дето могат да му се случат му помагаме.

От сайт се нуждае всеки един бизнес та било и само като визитка.
Колегата pa_lta е променил локацията на магазина си и не е доволен от човеко потока - един онлайн магазин може да промени това / няма да ви смятам колко човека ще минат по тротоара му днес и колко е потенциалната аудитория /

Вярно има големи акули в бизнеса. Колко от вас написаха в Г. "детски играчки" или "играчки" докато четяхме и писахме тук? Ако сте си направели този труд щяхте да видите че няма читав сайт, рекламите и първите места в серпа са заети от някакви не естетични, недоразумения. Ако току що сте се сетили да го направите сега отворете нов таб и напишете " Kids Toys" в Г.со.ик а сега в yandex.ru "игрушки для " ще видите доста добри практики.

Търговията е в начина на представяне на стоката кой купува играчките Майките , баби дядовци те държат и парите, няма нужда от много шарения просто лесна навигация и бърза поръчка.

Той има офлайн магазин не е нужно да качва цялата номенклатура а само бест селарите и това което се търси на момента, стоката е на склад следователно доставка за утре, възможност за подмяна на играчката, може да предложи това което е дефицит в големите вериги едно по добро отношение към клиента следователно по гъвкав в вземането на решения за нестандартни ситуации.

Нишата е безкрайна, аз съм правил тематичен онлайн магазин за играчки и мога да говоря много в частност за Маша и Мечока но това на всеки е ясно какво е да яхнеш вълната на модата.

Много хора са разочаровани от големите вериги, много хора нямат възможност или време да отидат до там, това са неговите хора, той ще ги достигне с СЕО и платена реклама, с публикации в социалните мрежи, с картинки в пинтарест с постове в форуми и др. + представяне на сайта в магазина и някой друг билбодр.

Сега културата на българина да пазарува играчки само по празници и поводи започва да се променя но все още е доста кампанийно. Но все така аз смятам че идеята за магазин е добра и с малко но постоянен труд ще има полза и печалба ще привличе трафик към офлайн магазина и ще носи прилични печалби онлине.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Изгубих бройката .... колко пъти прочетох "нямам опит", а колко не са написали "нямам онлайн магазин" а колко никога не са купували нищо онлайн ?

Разбира се това че нямаш опит не ти отнема правото на мнение. Друго се чудя / ще го отдам по-скоро на народо психологията ни/ защо вместо да видим как да помогнем на човека се нахвърляме да го разубеждаваме? Ами като не можеш да помогнеш не пречи. Но на нас ни се струва че като изградим стена пред човека с всички лоши неща дето могат да му се случат му помагаме.

От сайт се нуждае всеки един бизнес та било и само като визитка.
Колегата pa_lta е променил локацията на магазина си и не е доволен от човеко потока - един онлайн магазин може да промени това / няма да ви смятам колко човека ще минат по тротоара му днес и колко е потенциалната аудитория /

Точно това имах и аз в предвид като казах, че и само продуктите в магазина да си продава пак е от полза. Електронния магазин не само е-магазин, той е и един вид визитка и то много полезна. От една страна продава онлайн, от друга представя - бизнеса, фирмата ти. Можеш да му зададеш локален адрес и така да популяризираш оффлаин бизнеса си(което определено ще е полезно при теб)

Относно инвестицията. Мога да ти кажа конкретно колко ще ти излезе 2 до 3 000 лв като в тях са включени
1. Добре направен онлайн магазин от гледна точка на - дизайн, оптимизация, функционалност + хостинг и домейн .бг
2. "готова за работа" Facebook страница към него с около 10 000 реални и фена интересуващи се от нишата
3. Остатъка до 3 000 е за интернет реклама, макар че може да се мине и без нея. Според мен по добрия вариант е да се рекламира "при събитие" - примерно наближаващ детски празни - отколкото радиално да въртиш реклама - когато хората отиват на море :)
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Аз мисля, че ако опиташ и няма да сбъркаш! Не се отказвай! Постепенно ще намериш хора, които да ти качват продуктите, за да не го правиш сам. Колкото повече информация и продукти вкараш, толкова по-добре ще си индексиран. Бъди уникален, бъди себе си. И не се отказвай в никакъв случай. Защото то "няма да стане" ако не го почнеш, нали така!
Успех!
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

1. @bobbydigital - освен фирмите, ти изброяваш има и други големи, например една фирма, която вкарва най много и най-качествен плюш започваща със А.; Това с 50 големи=> 5 печалба, то зависи какви са ти разходите /ако държиш на тв рекламата- аз, не/; стоката от Илиянци я има и в Пловдив- от същите фирми /повечето/ на същите цени, ходил съм в началото из цяла България да търся фирми, с които да бачкам; част от тази стока е добра за цената си; моите досегашни клиенти и приятелски семейства , с които сме обсъждали предимно търсят евтиното с малко изключения; и да, прав си, че цената даже е основния фактор!

Със тв реклама става още по зле :)

Ето ти една проста сметка:
Играчка за 100 лева 25% ТО = 25 лева
От тези 25 лева имаш следните разходи:
1. Куриер + наложен платеж = -5-6 лева
2. Реклама адуърдс (ако днес си дал 10 евро това са ти 20 лева) ако ти е единствена продажба - 20лв
3. Въвеждане на продукти: имаш минимум по 50 стотинки - 0.50лв.
4. Опаковка на стоката : 2лв.
5. Разход да я вземеш : ако е от София не знам, ако е склад Пловдив да кажем 2лв.
6. Ако имаш СЕО = 300 лева на месец / 10 на ден: 10лв.
7. Имаш Данък печална
8. Имаш заплати на персонал

И може да си сметнеш колко остава.

Все пак аз не ти казвам да правиш магазин или да не правиш, просто си направи добре сметката колко ще е прихода и разхода и дали можеш да издържиш.

Поздрави
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Надъхва, ама аз нещо съм се спекъл и не успя много :wink:
А и Скайпа му нямам...:lol:
И @Krumov - цените са фактор, братле, и то какъв!!! Вече куцо, кьораво и сакато проверява цените на всичкоо, преди да си купи от чорапи до ТВ!

При 7 милиарда на тази земя шанса в миг, в който на теб ти хрумне идея, то тя да хрумне на още някой е повече от реален. Разликата между предприемача и обикновения човек е, че предприемача я хваща и осъществява....
С други думи няма да е лесно, но и никой не ти го обеща. Въпросът е, че е възможно. Така както те радва едно дете растейки пред очите ти и с радост правиш какво ли не за да го обгрижваш, по същият начин новият бизнес иска грижа за да расте и също така те радва, защото е твоят.
А в крайна сметка можеш да позагубиш още време в чудене дали или, вместо да си започнал подготовката си за това ново пътешествие. Избора е твой, а и той определя и разликата, за която споменах по-горе.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Пропуснах да спомена сайта трябва трябва да е респонсивен /адаптивен/. Все повече хора седят на улицата с таблет или смартфон в ръка и търсят нещо:
аптека, химическо чистене, магазин за играчки
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Присъствието Олайн е задължително. Клиентите ти са разни Мами, които по цял ровят в Нета или Татковци, които нямат много време да обикалят магазините.

Инвестицията по създаването ще ти струва 500 до 1000лв. Няма нужда от повече, а забрави да стане с 100-200лв. Просто няма да е добре. Инвестиция от 500-1000лв не би трябвало да е проблем за работещ бизнес.

След това идва поддръжката и рекламата. Много зависи каква е целта ти - за някои цели реклама по ТВ е безмислена. Имаш много начини да се биеш с големите магазини и сайтове, не е само цената и рекламата за десетки хиляди левове месечно. Ако беше само това, нямаше да има работещи малки бизнеси.

Ще дам примери:

- влиза посетител в сайта и прави запитване през някоя форма. Получава отговор след 3 дни и тегли някоя майна на магазина;
- обажда се и някоя девойка почва да се плюнчи и не знае какво има и какво няма налично, казва че ще провери и ще се обади, но забравя;
- клиент се обажда и иска да се оплаче от някоя закупена стока, но отсреща му казва да се обади на следващия ден, защото няма никой, който да помогне за рекламацията;

с няколко думи искам да кажа, че като малък играч, трябва да си по-гъвкав. А колко ще си познаваш продуктите и как ще ги представяш - това зависи много от теб самия и твоя персонал.

Не на последно място - офлайн магазина е в голям град с много потенциални посетители на място. Т.е. сайта ще е реклама и за физическия ти магазин и неговия адрес. Не е за подценяване факта, че много българи все още ги е страх да пазарят онлайн и предпочитат да дойдат на място. Много българи разсъждават "Аз на гърци пари няма да дам" (Джъмбо) ще отида в това малко българско магазинче. Има всякакви други подобни ресурси, които са от полза за твоя малък магазин.

На всички тук е ясно, че не искаш да създаваш бранд за милиони или да правиш 15к печалба месечно от този сайт. Тогава нямаше да питаш в тази тема.

Може да се говори още много, но и съфорумците са дали идеи и насоки. Следващите ти въпроси по-скоро трябва да са за самия онлайн магазин, функционалности и прочие. Моя съвет е да го възложиш на някой с опит. Във форума има хора, които се занимават професионално със създаването на онлайн магазини. А отделно има други, които могат да консултират, защото имат опит зад гърба си.

Дано съм бил полезен и Успех, каквото и да решиш. Моето мнение е, че през 2014 година не може без онлайн магазин. При правилна работа с него не може да няма успех.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

pa_lta ще ме извиниш, че ще бъда малко рязък, но какво има толкова да се чудиш. От ясно по ясно е, че онлайн магазина е един плюс от където и да погледнеш. Най малкото е, че той е една своеобразна визитка на офлайн бизнеса ти, а нищо няма да му пречи да продаде и нещо с което да си избие парите и да ти донесе печалба в последствие.
Тука чета и недоумявам, премятат се съвети за реклами на сайта в телевизии, състезания с Джъмбо и др. а аз без да съм сигурен, предполагам, че твоят магазин е не повече от 100 кв. м и в него всичката ти стока е за 10 хил лв най много. Много хора взеха темата насериозно и се впуснаха в безумни разходи по тел. реклама, билбордове и хил левове в seo и др.
Докато се чудеше можеше спокойно във Freelance Jobs & Projects да пресееш офертите за 100-200лв. максимум да се сдобиеш със магазин направен на магенто, преста или опън, да го пуснеш да работи и ако ти потръгне да добавяш екстри, сменяш визия, плащаш за реклама и т. нт. Ти няма да правиш "бранд" убеден съм защото не си вносител, вероятно си търговец-прекупвач и неможеш да стигнеш ниските цени на вносителито които имат огромни магазини, но знаеш ли колко онлайн магазина продават калъфи и кабели за телефони например и всичките съществуват, а не са вносители. Ако те е страх да рискуваш 200 лв, значи не се чуди, карай си "бизнеса" офлайн и забрави за интернет, но не ходи и на ресторант защото ако отидете 2 семейства с децата на приличен ресторант, може и да не ви стигнат за сметката за вечерта тия пари. А ние бизнес ще правим с 200 лв, че пък ги и мислим като риск... да се чуди човек.
Знам, че сега ще ми посипят главата с пепел и ще се викне "де го тоя хубав магазин за 200-250лв" има да знаете има. Който търси намира. Не е казано, че онлан магазина трябва да има всички допълнителни екстри който се добавят в последствие. Има толкова безплатни платформи които повярвай ми работят без да им правиш никакви подобрения. Та те са измислени и създадени да работят във вида в който ти ги предлагат, всички други екстри са демонстрация на уменията на програмиста и гъделичкат собственика с его.
Sorry за резкия изказ, но така виждам нещата аз.
 
само не му казвайте 100-200 лв..... за да стане перфектно... толкова е само темата но пък ще удари другите в земята с хубава тема

не че ще е лошо с безплатна - просто няма да е нищо по различно от останалите... ама с платената къртиш самоч е и псдто може да се наложи са се барне, да се настрой самата тема, модули да се вземат за някой от платформите,

някой да слгоби всичко и някой да пише уникален контент описания, професионално лого, картинки за слайдърите с негови си продукти и тнт и тнт - и накрая този който (готви микса) и той да спечели нещо но пак няма да е много скъпо,

С платената тема ще изглежда като по-голям магазин от всички други по стари магазини в бранша но с безплатна тема


http://www.templatemonster.com/templates.php?keywords=Toy Store Templates

най евтини са за опън карт по около $90 от там нататък, преста са по 140 долара, за магенто са по 180 долата

нензам дали опън карта поддържа база за склад без плъгин (затова препоръчах Преста шоп) понеже той наличност има

Опън карт 90$
47556-big.jpg


преста шоп

47083-big.jpg



woocommerce - темата я има и за други платформи но си е $115

47989-big.jpg
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Новата преста 1.6 + платена тема и няколко модула: Бърза поръчка, Специални оферти с таймер + стандартните награди там за реферал и отстъпка при харесване на страницата и спи града. Повече не му трябва
 

Горе