Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

pa_lta

Well-Known Member
От 3 години имам магазин за детски играчки в Пловдив. :) Не е лош магазина, имахме и доста клиенти, но поради форсмажорни обстоятелства се преместихме на ново място и се чудя тъй като за сега работата е малко, дали да не пусна един онлайн магазин!
+ 2 вносителя казаха ок, за дропшипинга /имам отдавна взаимоотношения с тях, така че мисля, че няма да има проблем/
+ доста играчки като наличност / в самия офлайн магазин/
+ известно свободно време
+ мрежа от мегабордове в страната /знам, че не е най-удачния вариант в случая, но едва ли ще попречи; продавалника и те се рекламираха на няколко пъти/

- никога не съм имал онлайн магазин! Мога само да предполагам колко снимки и клипове ще трябва да се правят! Нямам идея колко проблеми или неясни неща ще изскочат за мен в движение!
- нишата е залята с магазини
- доста разходи за онлайн реклама, че и за офлайн /за това ще е по-лесно, че имам няколко свободни мегабордове, но и там си има "бицален"/

Изобщо дали това е лъжица за моята уста?!!!! :oops:Пуснах няколко артикула в olx-a да видя как ще е интереса, макар че каквито и резултати да получа, едва ли ще е критерий. Смятам да има и англо версия?!?!?!?!?
Ако имате онлайн магазин/и - дайте едно рамо кави още подводни камъни има, бихте ли започнали сега от начало като знаете каква занимавка си е?
Всякакви мнения, съвети и язвителни забележки са добре дошли...:|
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Подводния камък който може да те бутне започва с г и завършва на ошо. Иначе ти почти си го решил. :)
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Подводния камък който може да те бутне започва с г и завършва на ошо. Иначе ти почти си го решил. :)
Георг ми е приятел :)
Това не ме плаши даже ме надъхва!
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

На такива приятели като него вяра да нямаш ;)
Георг ми е приятел :)
Това не ме плаши даже ме надъхва!
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Защо не помислиш за фейсбук страница или направо публикуване/реклама в групата на града, откъдето си?
 
Последно редактирано:
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Защо не помислиш за фейсбук страница или направо публикуване/реклама в групата на града, откъде си?
Това не го разбрах - като вариант за реклама на бъдещия магазин или само страница да си направя и да продавам чрез нея?!!!
1. много ясно
2. абсурд
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

И двете. Плащаш си за реклама на фб, отделно публикуваш снимки, промоции в групата на града, чрез собствения ти профил или фб страница на магазина ти. Въпросът е видимостта. И колегите са те насочили много правилно. Колко човека ще видят какво предлагаш, ако публикуваш и рекламираш във фб и колко, ако имаш сайт. Групите на градовете са най-удобното място според мен. Ако вече успееш да възпиташ група постоянни клиенти ще ти следят страницата и като си харесат нещо - бам.

Кое е абсурд не разбрах аз?
 
От 3 години имам магазин за детски играчки в Пловдив. :) Не е лош магазина, имахме и доста клиенти, но поради форсмажорни обстоятелства се преместихме на ново място и се чудя тъй като за сега работата е малко, дали да не пусна един онлайн магазин!
+ 2 вносителя казаха ок, за дропшипинга /имам отдавна взаимоотношения с тях, така че мисля, че няма да има проблем/
+ доста играчки като наличност / в самия офлайн магазин/
+ известно свободно време
+ мрежа от мегабордове в страната /знам, че не е най-удачния вариант в случая, но едва ли ще попречи; продавалника и те се рекламираха на няколко пъти/

- никога не съм имал онлайн магазин! Мога само да предполагам колко снимки и клипове ще трябва да се правят! Нямам идея колко проблеми или неясни неща ще изскочат за мен в движение!
- нишата е залята с магазини
- доста разходи за онлайн реклама, че и за офлайн /за това ще е по-лесно, че имам няколко свободни мегабордове, но и там си има "бицален"/

Изобщо дали това е лъжица за моята уста?!!!! :oops:Пуснах няколко артикула в olx-a да видя как ще е интереса, макар че каквито и резултати да получа, едва ли ще е критерий. Смятам да има и англо версия?!?!?!?!?
Ако имате онлайн магазин/и - дайте едно рамо кави още подводни камъни има, бихте ли започнали сега от начало като знаете каква занимавка си е?
Всякакви мнения, съвети и язвителни забележки са добре дошли...:|

Писах ти за олх скрипта. Пусни си там 100 обяви, ползвай скрипта да ги вдигаш всеки ден и да видиш дали ще се продава.
Така с мин. инвестиция на пари/време ще видиш дали се продават.
В олх ще имаш много повече посетители на обявите отколкото на новооткрит ел. магазин.
Ако се продават - направи си И ел. магазин или втори акаунт в олх - 200 обяви.
Продман офис+ ти дава до 2 акаунта.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Давай смело още едно място за продаване винаги е добре дошло.

Относно фейсбук, след като си направиш онлайн магазина се регистрираш в Shopmania, чрез тяхно приложение създаваш фейсбук магазин и си пушка и там.

Играчките се продават добре онлайн. Стига да имаш конкурентни цени. Огледйа как стоят нешата в нета. Напоследък и аз имам мераци в тази обалст, но за сега само дребни продукти и едва 5-6 разновидности.
 
Последно редактирано:
От: От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Какво има да се чудиш, аз пък не мога да разбера - имаш офлайн магазин, а нямаш онлайн - какво чакаш ??? Препоръчвам ти да се обърнеш към СТАН !
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

С две думи няма смисъл въобще да почваш ако не смяташ да правиш бранд (много пари за реклама).
Ето и конкретно:

1. СЕО няма да ти помогне
2. Адвуърдс няма да ти помогне
2.1 Фейсбук реклама и/или фенс страница няма да ти помогне
3. Всички продават едни и същи играчки взети от (феликс, комсед и хипо)
4. Има 100 хилади онлайн магазина за играчки, няма как да следиш всички цени за да може твойте да са най - добри, а и да го правиш ще се прецакаш с доставката (като нов ще имаш кофти условия)
5. Ако не налееш много пари за тв реклама, просто забрави да се пребориш с Джъмбо, Комсед и Хипо, просто нямаш шанс.

Поздрави
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

С две думи няма смисъл въобще да почваш ако не смяташ да правиш бранд (много пари за реклама).
Ето и конкретно:

1. СЕО няма да ти помогне
2. Адвуърдс няма да ти помогне
2.1 Фейсбук реклама и/или фенс страница няма да ти помогне
3. Всички продават едни и същи играчки взети от (феликс, комсед и хипо)
4. Има 100 хилади онлайн магазина за играчки, няма как да следиш всички цени за да може твойте да са най - добри, а и да го правиш ще се прецакаш с доставката (като нов ще имаш кофти условия)
5. Ако не налееш много пари за тв реклама, просто забрави да се пребориш с Джъмбо, Комсед и Хипо, просто нямаш шанс.

Поздрави

Дай сега да го плашим -
1 СЕО ще помогне
2 Адуърдс също
3 Фейсбук също
4 Подбора не е само от тези фирми само, не винаги цената е определяща (повервай ми !!!)
5 Няма вече незапълнени ниши, освен онлайн магазин за мечти и надежди
6 ТВ реклама - Колко онлайн магазина правят, че нещо не мога да се сетя

ПС - Ти колко онлайн магазина имаш, че ги раздаваш така смело тези съвети ?
 
Re: От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

И аз съм за давай смело ...... не може офлайн бизнес да няма поне сайт в който да пише наличностите


С две думи няма смисъл въобще да почваш ако не смяташ да правиш бранд (много пари за реклама).
Ето и конкретно:

1. СЕО няма да ти помогне
2. Адвуърдс няма да ти помогне
2.1 Фейсбук реклама и/или фенс страница няма да ти помогне
3. Всички продават едни и същи играчки взети от (феликс, комсед и хипо)
4. Има 100 хилади онлайн магазина за играчки, няма как да следиш всички цени за да може твойте да са най - добри, а и да го правиш ще се прецакаш с доставката (като нов ще имаш кофти условия)
5. Ако не налееш много пари за тв реклама, просто забрави да се пребориш с Джъмбо, Комсед и Хипо, просто нямаш шанс.

Поздрави

Ама той има наличности на място... Ако го отбележи в онлайн магазина какво е налично в офлайн магазина и си таргетира думичка за Пловдив, ще хване една особена ниша клиенти който разглеждат онлайн и идват да си вземат офлайн набързо за 20 минути с колата....

Най малкото онлайн магазина ще му докарва офлайн трафик...
 
От: Re: От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив

Да, затова говоря и то е най-малкото, в днешно време да имаш офлайн магазин и да не го вържеш с един онлайн си е едно чисто пропускане на възможност за вдигане на продажбите !
 
Re: От: Re: От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напр

Да, затова говоря и то е най-малкото, в днешно време да имаш офлайн магазин и да не го вържеш с един онлайн си е едно чисто пропускане на възможност за вдигане на продажбите !

точно това имам в предвид и аз

а за сеото ще добави в таитълите Пловдив, на страницата на продукта ще пише стоката е налична в офлайн магазина (на стоката която е налична) ще избаца на всички страници в сайдбара един гугъл мапс с адреса и ще си хване тази особена ниша...

А напоследък във форума споменаха че Престашоп и това че има опции да се ползва вместо складов софтуер ако няма такъв в магазина... което съчетание може да се окаже и икономически изгодно и да придвижи офлайн бизнеса на следващото ниво...
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Според мен няма какво да губиш. Нямам опита на онлайн търговец, но познавам много хора с такъв опит и понеже имам тематичен форум, като монетизация имах идеята в един момент да пусна онлайн магазин към него, точно за детски играчки и дрешки. Именно по тази причина се позаинтересувах как стоят нещата и на какво е добре да се обърне внимание.

Оказа се, че при детските стоки трябва много да се внимава и се държи на произход, възрастова група и т.н.

Имайки предвид, че майките в повечето случаи са вманиачени на тази тематика, не се знае каква беля може да си изкараш, ако не вземаш горните неща под внимание и не уведомяваш купувачите за всякаква такава информация, но пък като се замисля, ти имаш офлайн магазин, така, че сигурно си наясно с тези неща и изисквания.

Другото на което е хубаво да обърнеш внимание е доставката. Много от хората искат да поръчат нещо на единият ден и по възможност на другият вече да е при тях. Още по-добре, ако доставката е евтина или дори без пари, така, че и за доставката е хубаво да помислиш добре.

Познатите които имам стартираха по следният начин: Започнаха с oxl и след време минаха на свой собствен онлайн магазин, като междувременно ползват все още oxl и FB реклама (Google Adwords не им излиза рентабилно). За детски играчки, честно казано не мисля, че ще има голям ефект продажбата в oxl, но пробвай.

Според мен можеш да съчетаеш горните техники и междувременно, ако ти се отвори възможност да си направиш една FB страница с игра с награди и да налееш в реклама там, като избереш за таргет основно майки. Смятам, че би имал някакви продажби и в съчетание с феновете, които ще натрупаш... след това може да ти дойдат още продажби.

Честно казано, това не е много гаранция за успех, понеже при мен подобна стратегия се оказа ужасно неефективна, но знае ли човек... или пробваш сам или се доверяваш на хора с опит и даваш повечко пари. Нито едно от двете не гарантира успех, но поне с второто шансовете са по-добри и дори да няма ефект, ще имаш с кой да се оправдаеш за неуспеха :D :D :D
 
От: Re: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Писах ти за олх скрипта. Пусни си там 100 обяви, ползвай скрипта да ги вдигаш всеки ден и да видиш дали ще се продава.
Така с мин. инвестиция на пари/време ще видиш дали се продават.
В олх ще имаш много повече посетители на обявите отколкото на новооткрит ел. магазин.
Ако се продават - направи си И ел. магазин или втори акаунт в олх - 200 обяви.
Продман офис+ ти дава до 2 акаунта.

OLX продажбите са съвсем различно нешо от продажбите в онлайн магазин. А и последните месеци нещата са доста по различни там
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

И според мен е добре да имаш онлайн присъствие, защо не и магазин. Идеите, които са ти дали колегите са много добри. Аз само, че е добре на този етап да не се изхвърляш в плащане на бордове - ако разбирам правилно, говориш за аутдор реклама. Тя работи ефективно при вече утвърдени брандове, а ти тепърва трябва да налагаш такъв.

Бих искала да споделя друго, от потребителска гледна точка. Адски много липсват идеи за детски подаръци, а хората за най-лесно търсят в нета - нещо, на което можеш да заложиш. Ключът към успеха е да си по-различен и да предлагаш нещо, което се търси. Аз например съм родител на момиче в пубертета, но имам племенници момчета - бебешор и съвсем бебешор. Изпитвам огромни затруднения да им избера подаръци, първо защото съм забравила от какво имат нужда бебетата и второ защото съм свикнала да търся стоки за момичета, не за момчета. В същото време най-редовно нямам време да обикалям и с радост преглеждам идеи в нета. Та така де, мисълта ми е - действай и мисли как да си полезен за потребителя, така че хем да те открие, хем и да си купи.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Дай сега да го плашим -
1 СЕО ще помогне
2 Адуърдс също
3 Фейсбук също
4 Подбора не е само от тези фирми само, не винаги цената е определяща (повервай ми !!!)
5 Няма вече незапълнени ниши, освен онлайн магазин за мечти и надежди
6 ТВ реклама - Колко онлайн магазина правят, че нещо не мога да се сетя

ПС - Ти колко онлайн магазина имаш, че ги раздаваш така смело тези съвети ?

Сео няма да помогне, защото основните ключови думи вече са запълнени със сео специалисти и вложената инвестиция няма да стигне за да се избие разхода.
Адуърдс - също няма да помогне, защото големите в бранша вече рекламират там и вдигат неимоверсн цената на клик. Става Като горното.
Фейсбук също няма да помогне, и особено фен страницата тепърва да се разработва, защото цената на клик там също е голяма, а фен страница няма да свърши работа защото рийча е много слаб. Не може просто да си пуска профукти и да се продава.

До тук с платените методи. Защо няма да стане защото са скъпи. Трафика който ще донесът е скъп и няма да може да се избие чрез продажби.

Това е ясно че няма празни ниши но дестките ирачки е една от най - трудните и скъпи в момента.

Кой рекламира по тв ли? Еми основните играчи в тази ниша са нон стоп по детските канали, а някой са дори и в големите телевизии по празниците.
Например: Хиполенд, Комсед, Феликс тойс, Стор БГ, Емаг БГ - всичките продават играчки и всички имат безумни бюджети и за сео, и за адвуърдс и за тв реклама.

точно това имам в предвид и аз

а за сеото ще добави в таитълите Пловдив, на страницата на продукта ще пише стоката е налична в офлайн магазина (на стоката която е налична) ще избаца на всички страници в сайдбара един гугъл мапс с адреса и ще си хване тази особена ниша...

А напоследък във форума споменаха че Престашоп и това че има опции да се ползва вместо складов софтуер ако няма такъв в магазина... което съчетание може да се окаже и икономически изгодно и да придвижи офлайн бизнеса на следващото ниво...
Колеги, Пловдив да не е някое малко градче? Че някой от единия край на град да напише търсене за пловдив и да отиде до другия край на града. Защо да го прави при положение че има Джумбо, комсед и хипо, а другите са с 24 доставка?

Според мен няма какво да губиш. Нямам опита на онлайн търговец, но познавам много хора с такъв опит и понеже имам тематичен форум, като монетизация имах идеята в един момент да пусна онлайн магазин към него, точно за детски играчки и дрешки. Именно по тази причина се позаинтересувах как стоят нещата и на какво е добре да се обърне внимание.
Ако говорим да си свали човека един опенкарт и сам да си го инсталира и през свободното време да си го напълни с някакви продукти, да няма какво да губи, НО ако вече даде едни пари за инсталация, за дизайн, за въвеждане на продукти, за реклама, за бензин, за куриери, за опаковки, за персонал, е тогава вече стават сериозни нещата.

Съвета ми към колегата е да сметне дали иска и дали може да оцелее с 5% печалба, защо толкова малко ли? Средно за играчките е между 20% и 50%(при лего) ТО, само че при легото е абсурдно да се пробие и от тези 20-25% трябва да се извадят горните разходи и по - някога се получава вътре.

Поздрави

п.с. Колега ако пуснеш магазин, много ще се радвам после да споделиш как вървят нещата.
 
Последно редактирано:

Горе