Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

В крайна сметка - ако те е страх от мечки ............................ !
Замисли се над въпроса - Колко лели, вуйчовци и тем подобни са в чужбина и не могат да пратят подарък . Къде отиват - в интернет пространството ( не в джъмбо или мъмбо). Цената тогава хич не е определяща, а възможността да платят и да им се извърши доставката - така че се насочи натам !!! Представянето на стоката и услугите към нея я правят уникална, ако съм на Хк километра и само ти можеш да ми свършиш работа, кво ме е-е, че в Мъмбо е по-евтино ? Таргет, пич - това е разковничето !
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Променено мнение от автора
 
Последно редактирано:
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

В цялата тема само един човек говори за милиони. Всички други дават наистина практични съвети. Нека да го признаем това.

Проблема на сглобения онлайн магазин за 2-3 часа или ден е, че трябва да знаеш как се прави. Ако тръгнеш от сега да го учиш, ще отнеме много повече време. При положение, че за 500-1000лв ще се наеме човек да го направи, както трябва и бързо и с функционалности не бива да се мъчи сам да го прави.

Още повече, че той има работещ бизнес. Т.е. си го познава и знае, че е работещ модел. Онлайн магазина е просто допълнение в каналите му за привличане на клиенти. Ако някой реши да прави онлайн магазин просто така, щото е модерно, наистина може да се замисли "ама ще върви ли, ох няма ли да се набутам" и прочие.

Всяко начинание трябва да има цел и мащаб. Магазина с инвестиция 80лв има една неясна на никому цел. Магазина с инвестиция 800лв трябва да има цел и идея за развитие в мащаб.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Колега, какво стана? Загуби се :) То верно вчера и днес е жътва за тебе :)
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Още нещо. Твоят въпрос е нещо от типа: "Дали ще хвана 6-ица от Тотото ако не си пусна фиша". Т.е. ти няма как да рацбереш дали да направиш магазин и дали ще тръгне ако не опиташ, нали така. Така че моят съвет е - давай, няма какво толкова да загубиш, може само да спечелиш. Пък ако не стане, поне ще разбереш къде са ти били грешките при бъдещи начинания. Успех!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Така да обобщим - аз за сега /поне до 1 год/ сайт сам няма да правя /както казах няколко поста по напред - ако ще го правя трябва да е като хората - т.е. да вади поне 2 бонбона на месец и да съм в топа на Гуги/ =>
Кой иска да станем поне 4-ти сред онлайн магазините за детски играчки?!? А първи по продажби и съответно по печалба /за Бг/?!???
ЛС!
 
От: От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Така да обобщим - аз за сега /поне до 1 год/ сайт сам няма да правя

Това за интернет планиране след една година го забрави. Тука нещата са толкова динамични, че може след няколко месеца, на пазара да има 2-3 толкова сериозни проекта, че да не си струва да се занимаваш след това...
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Ей до сега да го бях направил този магазин ....

Ееее, стига де, то не е само да подрежем и украсим едно дърво в гората!!!8)
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Изобщо дали това е лъжица за моята уста?!!!! |
Вече установявам, че не е.
Страхът е голяма работа, а нерешителността още повече.
И да знаеш" Не посееш ли няма какво да пожънеш" не вярвам да стане твоята работа.
Хората се изтепаха да дават съвети, разискваха бизнес планове, демота правиха-ти ги уби с тая "Така да обобщим - аз за сега /поне до 1 год/ сайт сам няма да правя /както казах няколко поста по напред - ако ще го правя трябва да е като хората - т.е. да вади поне 2 бонбона на месец и да съм в топа на Гуги/ =>"
Пък и ти се иска май някой да ти направи сайта безплатно за бъдещо сътружие. Хитро ама, ако се замисли човек ти какво ще правиш в това ООД...
Ако Стан например направи сайта и го изведе в гоогле в топ, дали няма да знае как сам да намери телефона на дропшипинг доставчика а?
 
От: От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Така да обобщим - аз за сега /поне до 1 год/ сайт сам няма да правя /както казах няколко поста по напред - ако ще го правя трябва да е като хората - т.е. да вади поне 2 бонбона на месец и да съм в топа на Гуги/ =>

С този песимизъм първа страница при гошо никога няма да видиш.
Да имаш магазин и да нямаш сайт?! От година и половина си във форума!
Начина на мислене " Ако не е перфектно, няма да се захващам" е съсипал не един живот. Или е отложил реализацията на идея за някой следващ живот.

Съвсем прилично продавам онлайн дори без магазин. Първата година сайта ми го нямаше никакъв в SERP-а, освен по бранд.

NB
За българското SEO имам доста негативно мнение.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Вече установявам, че не е.
Страхът е голяма работа, а нерешителността още повече.
И да знаеш" Не посееш ли няма какво да пожънеш" не вярвам да стане твоята работа.
Хората се изтепаха да дават съвети, разискваха бизнес планове, демота правиха-ти ги уби с тая "Така да обобщим - аз за сега /поне до 1 год/ сайт сам няма да правя /както казах няколко поста по напред - ако ще го правя трябва да е като хората - т.е. да вади поне 2 бонбона на месец и да съм в топа на Гуги/ =>"
Пък и ти се иска май някой да ти направи сайта безплатно за бъдещо сътружие. Хитро ама, ако се замисли човек ти какво ще правиш в това ООД...
Ако Стан например направи сайта и го изведе в гоогле в топ, дали няма да знае как сам да намери телефона на дропшипинг доставчика а?
Браво, голЕм си, ти много бързо ме прочете, май а? Точно това ми се иска, а какво ще правя аз в това ООД, ли?! Сигурно нищо освен, че ще съм направил вече единия от двата офлайн магазина, който случайно е във втория по големина град, на БГ и имам някакви си там мегабордове където искам да рекламирам бранда!
Но иначе - да, не ми достигат още някакви си 15 големи да отворя още един магазин в София, Варна, Бургас или някой друг град, за да съм спокоен, че ако дам всичко от себе си за популяризирането на бранда, ще има защо да е! Да може и да се направи онлайн магазин и без офлайн магазини, но ако ще е така както искам, трябва задължително да има А що се отнася до оптимизацията - нищо лично за @СТАН, но не знаех, че са му приятели в Гугъл и само като метне SEO friendly онлайн магазин и той ще излиза поне в топ 10, то сигурно аз нищо не разбирам и от маркетинг, но все си мисля, че напоследък не е толкова лесно да влезеш и да се задържиш в топа!
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Аз не схванах в какъв ред на мисли се спомена моя ник тук!

Но за да не ми излезе лошо име тук се чувствам длъжен да заявя че от Гугъл не са ми приятели. Даже хич не ги харесвам и все още чакам Бинг да ги ударят в земята.
Обикновено е достатъчно да "метна" един сео фриендли магазин за да излизат продуктите му в топ 3 /по име на продукт/. Тук има достатъчно хора на които съм правил магазини и могат да потвърдят. Що се отнася за Топ 10 по ключови думи и фрази въпроса е друг и не е за тази тема. Отдавна си мисля че е време да отворим една за СЕО на онлайн магазин в БГ.

Сега по темата:

Хора като не можем да помогнем да не пречим. Този човек е по предприемач от 97,7% от потребителите на този форум. Наистина малко го познавам но той има 3 бизнеса и 2 деца та това е достатъчно да се въздържаме от квалификации, определения и сравнения.

Моето мнение е че му трябва сайт за магазина и с каквото мога ще помогна.


@pa_lta е достатъчно голям човек да си прави сметките сам, и е супер готино да иска най-доброто. И в края на краищата той плаща и има право да получи точно това което иска.
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Мамка му накрая аз ще взема да поръчам магазин...
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Аз не схванах в какъв ред на мисли се спомена моя ник тук!

Но за да не ми излезе лошо име тук се чувствам длъжен да заявя че от Гугъл не са ми приятели. Даже хич не ги харесвам и все още чакам Бинг да ги ударят в земята.
Обикновено е достатъчно да "метна" един сео фриендли магазин за да излизат продуктите му в топ 3 /по име на продукт/. Тук има достатъчно хора на които съм правил магазини и могат да потвърдят. Що се отнася за Топ 10 по ключови думи и фрази въпроса е друг и не е за тази тема. Отдавна си мисля че е време да отворим една за СЕО на онлайн магазин в БГ.

Сега по темата:

Хора като не можем да помогнем да не пречим. Този човек е по предприемач от 97,7% от потребителите на този форум. Наистина малко го познавам но той има 3 бизнеса и 2 деца та това е достатъчно да се въздържаме от квалификации, определения и сравнения.

Моето мнение е че му трябва сайт за магазина и с каквото мога ще помогна.


@pa_lta е достатъчно голям човек да си прави сметките сам, и е супер готино да иска най-доброто. И в края на краищата той плаща и има право да получи точно това което иска.
:oops: :beer:
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Вече имаме за детски играчки
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

В крайна сметка за чий беше темата?
Проучване?
 
От: Дайте малко акъл да врътна ли един магазин за детски играчки или напротив?!!

Ами не, че нещо, но не мога да не си помисля и другото:

Иска магазин "като хората", перфектен. Нека предположим, че някой тук, който се е амбицирал за не толкова перфектен магазин, но е решил да се пробва и го направи. Първия месец може и да изкара 100лв. 2рия 150-200. 3ти - 250, 4-ти - 400 и така до 6ти месец може и до 500-700 да стигне. Ако е е хитър, то това значи, че не само е вадил 6 месеца, но е и работил, което значи 6 месеца подобрения, което пък значи, че на 8ми може и 1000 да излизат от магазина. Да, ама на 8ми месец е напълно вероятно да има връщащи се клиенти, а и магазина със сигурност ще е застанал някъде в търсачката, той ще е видял къде и ще знае на къде и какво да бута. 11ти и 12ти месец 1000-1200лв. Тоест за 12 месеца ще са се върнали едни 10-12к...а може и повече ако работи здраво над идеята.

Какво се получава?

1 година след този момент днес ако някой стартира, той ще е:
1. с поне 10к по-малко от стартиралият днес
2. много по-малко в час от динамиката, която е в търсачката
3. 12 пропуснати месеца за налагане на бранд
4. 12 месеца назад по отношение база с клиенти

Да продължавам ли?
 

Горе