Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Пичове, ясно е, че е шарлатанин. Но проблема е тук е в правосъдната ни система и какво би последвало ако Юнито се яви като обвиняем по дело за клевета.

По-горе прочетох няколко мнения и ще напиша само 6 думи към хората написали ги - епикриза, за жалост, тук се вади с бутилка уиски. Тъй, че лекувал или не - не давайте съвети, за да яде чужд гръб тоягата. Разбирам, че всички сте борци за правосъдие и ново бъдеще на тази клоака в която живеем, но в такива случаи е хубаво да се подхожда с акъл и малко информираност.

Лошото е, че ако се стигне до дело, не онзи палячо ще трябва да доказва, че не е шарлатанин, а Юнито да търси начини да докаже, че той е такъв.

Между другото, варианта на ReminD от ей тук е най-добрият, в случай, че желаеш да запазиш статията. Лошото е, че ще се търси информация за публикувалият статията и от там пак се почва една мътна и кървава.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Уни, 'лечителят' е разобличен преди 2 години:

Едно разследване на Тодорка НИКОЛОВА
blitz.bg/article/35053

Явно заплахите му не са сериозни. По-скоро си е втълпил някакъв образ на лечител от измерението на Марс. Админите на лекува.нет да се стегнат и да се съобразяват какво публикуват, без доказателства и факти. Подобни новини рушат доверието към сайта им - лично съм разочарована, защото съм попадала на полезна информация в този сайт.
 
Последно редактирано:
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Съвета ми е - пусни още 2-3 статии, да има. Слагаш един DMCA complaint отдолу и пишеш, че статиите се публикуват от потребители и могат да се свалят, само при предоставяне на догказателства от страна на заинтересования и му обясняваш културно, че статията не е твоя и би я свалил, ако той ти прати медицински документи, че реално е излекувал някой. :)
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

В такива случаи най-добре е или да се огънеш и да махнеш статията да ти е мирна главата или прекъсваш всякаква комуникация с думите: чакам си призовката и няма да говоря с вас преди това. Минимален е шанса такава да дойде въобще, ама влизайки в диалог и предлагайки някакви отстъпки се нашиваш повече от колкото е необходимо.

И потърси съвет от адвокат, хората дали съвет тук (аз включително), едва ли са такива.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Никво огъване, мачкай докрай! VENCEREMOS!
 
От: От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Тя и колежката му звъня точно за това, но не си дига телефона.
Съвета ми е - пусни още 2-3 статии, да има. Слагаш един DMCA complaint отдолу и пишеш, че статиите се публикуват от потребители и могат да се свалят, само при предоставяне на догказателства от страна на заинтересования и му обясняваш културно, че статията не е твоя и би я свалил, ако той ти прати медицински документи, че реално е излекувал някой. :)
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Не знам защо мислите, че ще мине номера някоя я качил и дай документи, че не е така, когато журналиста сам трябва да докаже тезата си в статията стъпва на нещо - не използва сведения от агенция ЕЖК, защото тогава се занимава с жълтини и спокойно медията ще си го изяде в съда.
Спокойно, човек може да не се съобрази с дисклеймърите ти и да те съди и тогава пак се връщаме на това, което ти говорим с ктомов, че ти ще трябва да докажеш, че той е шарлатанин, а не той да доказва, че не е.
 
Последно редактирано:
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Най-добре напиши една статия още как те заплашва и т.н. или пък потърси съвет от някой журналист/блогър с опит как да постъпиш, сещаш се че не си първия нито последния минал по тоя път. Ако не се сещаш пиши на лично да ти подскажа кой може да ти даде акъл евентуално.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Доколкото знам, у нас е абсолютно забранено практикуването на каквато и да е лечителска дейност без медицинско образование или специален ценз, така че ''лечителят'' си е в нарушение по презумпция, което го лишава напълно от възможност да съди някого за оспорване на лечителските му способности.
Освен това, взимайки пари, той извършва търговска дейност, която едва ли е декларирал и за която едва ли издава необходимите документи.

Чичото се е осрал от всякъде и независимо колко е прост, знае, че няма как да осъди, когото и да било.
Блъфира мошеника, а Уни напълни гащите, а пък вие го плашите допълнително.

Уни, ако се свържеш с човека му кажи да си подготви данъчната декларация, понеже си сезирал НАП за дейността му. Прокуратурата може да е импотентна, но данъчните могат винаги да ти вгорчат живота.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

А защо трябва да си медицинско лице, че да лекуваш когато лекуваш по неконвенционалната медицина?
Може да е намерил някой спешъл метод за лечение, то такъв е намерен още през 30-те години в САЩ, но засекретен намерен от човек нямаш нищо общо с медицината, а с физиката. Да не говорим, колко природно лечебни методи има, които нямат нищо общо с кетапите.

Конвенционалната медицина има н броя случаи на изцеление на мисълта на пациента, самата конвенционлна медицина защитава, че най-добрият инстурмент за лечение е човешкото тяло и мислите, така че не се знае този как лекува.
 
От: От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

А защо трябва да си медицинско лице, че да лекуваш когато лекуваш по неконвенционалната медицина?
Може да е намерил някой спешъл метод за лечение, то такъв е намерен още през 30-те години в САЩ, но засекретен намерен от човек нямаш нищо общо с медицината, а с физиката. Да не говорим, колко природно лечебни методи има, които нямат нищо общо с кетапите.

Конвенционалната медицина има н броя случаи на изцеление на мисълта на пациента, самата конвенционлна медицина защитава, че най-добрият инстурмент за лечение е човешкото тяло и мислите, така че не се знае този как лекува.

Блеки, нашите интерпретации нямат нищо общо с буквата на закона. Там ясно е казано, че не можеш да лекуваш без медицинско образование, особено сериозни заболявания, като рак.
Мисля, че преди няколко години гласуваха този текст, в който се казваше, че дори масажистите трябва да имат специално свидетелство и изкаран курс.
В случая с тоя ''лечител'' е още по-лесно да го санкционират, защото той е признал писмено, че работи срещу заплащане, а едва ли е декларирал този доход в данъчното.
Блъфира си човека и ако си с по-слаба психика можеш да се вържеш.
Ти мислиш ли, че той не знае как ще се закопае ако заведе дело? По този начин ще осветли дейност, която е напълно незаконна. ;)
 
От: От: От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Блеки, нашите интерпретации нямат нищо общо с буквата на закона. Там ясно е казано, че не можеш да лекуваш без медицинско образование, особено сериозни заболявания, като рак.
Мисля, че преди няколко години гласуваха този текст, в който се казваше, че дори масажистите трябва да имат специално свидетелство и изкаран курс.
В случая с тоя ''лечител'' е още по-лесно да го санкционират, защото той е признал писмено, че работи срещу заплащане, а едва ли е декларирал този доход в данъчното.
Блъфира си човека и ако си с по-слаба психика можеш да се вържеш.
Ти мислиш ли, че той не знае как ще се закопае ако заведе дело? По този начин ще осветли дейност, която е напълно незаконна. ;)

Мисля, че нещо грешно подхождаш към въпроса - ако има доказан рак с всички експертизи и човек реши да търси, човек който ще му помогне сам да се излекува с мисли и начин на живот, който няма медицинско образование, но след Х време ракът е изчезнал без човека да е минавал през химео и лъчие и това се потвърди от докторите, че е така - какво става в съда тогава? Защото за такива безброй случаи има документирани навсякъде. Не случайно когато се правят клинични тестове double blinded study за лимитиране на плацебо ефекта.

Когато влезеш в съд и когато всички експерти и вещи лица кажат, че не знаят как е станало и тогава иди доказвай шарлатания.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Мисля, че нещо грешно подхождаш към въпроса - ако има доказан рак с всички експертизи и човек реши да търси, човек който ще му помогне сам да се излекува с мисли и начин на живот, който няма медицинско образование, но след Х време ракът е изчезнал без човека да е минавал през химео и лъчие и това се потвърди от докторите, че е така - какво става в съда тогава? Защото за такива безброй случаи има документирани навсякъде. Не случайно когато се правят клинични тестове double blinded study за лимитиране на плацебо ефекта.
ти си глупак. Вчера лично питах човек, който се занимава с подобни неща ( има образование юрист ) и ми каза, че никакъв шанс да го осъдят. Предстани да говориш глупости.
Нали този измамник ще трябва да докаже как е излекувал рака, ще трябва да има експертизи, че той го е ИЗЛЕКУВАЛ, това че рака е изчезнал не значи, че той го е излекувал, тоз ако не е измамник досега да е милиардер. Не може да пише, камо ли разбира нещо от медицина. И такова дело ще е частно правен характер, стига залъгва хората, аз на уни съм обяснил подробно всичко, стига си се правил на знаещ, че само се излагаш.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Когато влезеш в съд и когато всички експерти и вещи лица кажат, че не знаят как е станало и тогава иди доказвай шарлатания.

Успех с експертиза от доктор / болница , че точно този е излекувал рак - както казах, ти си глупак.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Трябва да призная, че ремайнда е прав, Блеки.
Чувал ли си за д-р Тулио Симончини? Той лежа в затвора, защото лекува рак по неодобрен от официалната медицина метод - със сода за хляб. А той е лекар с диплом и разрешение да практикува.

Това, че един алтернативен метод на практика може да помогне, не ти дава право да го прилагаш върху други хора, освен върху себе си. Най-малко пък срещу заплащане. :)

Дори да го правиш, не е в твой интерес да го разгласяваш, като завеждаш дела.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

ти си глупак. Вчера лично питах човек, който се занимава с подобни неща ( има образование юрист ) и ми каза, че никакъв шанс да го осъдят. Предстани да говориш глупости.
Нали този измамник ще трябва да докаже как е излекувал рака, ще трябва да има експертизи, че той го е ИЗЛЕКУВАЛ, това че рака е изчезнал не значи, че той го е излекувал, тоз ако не е измамник досега да е милиардер. Не може да пише, камо ли разбира нещо от медицина. И такова дело ще е частно правен характер, стига залъгва хората, аз на уни съм обяснил подробно всичко, стига си се правил на знаещ, че само се излагаш.

Глупак ще викаш на сина на баща си - в случаят, ако реши да го съди, точно адвоката на унито трябва да докаже, че не ги е излекувал.
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Трябва да призная, че ремайнда е прав, Блеки.
Чувал ли си за д-р Тулио Симончини? Той лежа в затвора, защото лекува рак по неодобрен от официалната медицина метод - със сода за хляб. А той е лекар с диплом и разрешение да практикува.

Това, че един алтернативен метод на практика може да помогне, не ти дава право да го прилагаш върху други хора, освен върху себе си. Най-малко пък срещу заплащане. :)

Дори да го правиш, не е в твой интерес да го разгласяваш, като завеждаш дела.

Делото ще се води по линия излекувал ли е рак или не, а не дали имал правни или не документи. Пак казвам, ако има рак и след това няма и по негов метод ракът изчезва и не можеш да докажеш противно гориш и светиш, ако ще сместа да е плутонии и син камък в смес от светена вода и кокоши крак и сълза на девствена мома!
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Гледам, че се карате. Ситуацията е деликатна, но не е прецедент, а нещо все по-често случващо се през последните години. Щял да го съди за клевета, ми ок, ама и Унито може да го съди за заплахи и психически тормоз. Относно свидетелите и експертизите- ще си намери 2-3 "излекувани" свидетели, ама нали се сещате, че щом е стигнала до Унито тази новина, значи има поне 20-30 неизлекувани, от които, ако не всички, то поне половината ще изявят желание да свидетелстват срещу така наречения "лечителr". Отделно, едва ли им е давал касови бележки и е отчитал приходите от лечителската си дейност, а при едно дело ще го подпукат и от НАП, отделно неизлекуваните могат да го съдят за измама- чл. 209 или чл. 210- въвел в заблуждение с цел финансова облага, че има и рецидив(повторяемост) на действията...
Уни, еб. го тоя дърт мошеник и хич да не ти пука. Няма да посмее да ти заведе дело, просто е спрял да спи спокойно заради нарастващия брой недоволни пациенти и се опитва още мъничко да поотложи неминуемия край на измамната си дейност. 8)
 
От: Дайте помощ колеги и приятели, заплашиха ме със съд зареди публикация!!!

Какъв глупак си, вчера точно това питах тоз моя човек, че някакви му казват,че можел да загуби делото - той се изсмя и каза, че такива които твърдят това са глупаци.

Пак казвам, човека е с правно образование и точно в компютърните неща, а ти си форумна мишка, която се прави, че разбира от всичко.
 

Горе