Да се направи ли политическа секция във форума?

Да се направи ли политическа секция във форума?


  • Общо гласове
    55
Статус
Not open for further replies.
Едит: сметка с проценти заради видяни от мен твърдения че политиката /офтопика много са се увличили във форума

Офтопик 50 000 поста от 419 000 ~12%
Политика 20 000 поста от 419 000 ~5% (въпреки че казахме че е онтопик, я добавям тук заради гласувалите че и е добре в офтопика :))
Кофа 10 000 поста от... ~2.38%

Ако възприемем по широка интерпретация на Закона на Парето известен още като правило 80 :20

Можем да кажем докато Онтопик (Инернет Бизнес) : Офтопик съотношението съвпада с правилото 80:20 форума се развива в рамките нормалното :)
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Аз няма да имам голяма полза от тази секция, но би било добре за тези, които следят политиката отблизо.

Малко хора ще имат полза от тази секция, но карай. Трябва да я има явно. Аз лично доста ще я попрескачам, ама ми пречи, че като сдухам минавам през кофата, а политиката преди нея. :)
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

От онези дни преди изборите, като влезе човек да види темите.... всичко запълнено с... защо аз ще гласувам за серго, аз няма да гласувам за серго, аз ще гласувам бойко, защо аз няма да гласувам за бойко, каква кола карате, на колко години сте, колко сайта имате, духате ли си носа сутрин.... шегувам се :)
ама я малко ....
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Според мене няма нужда, напоследък само затова виждам теми , политиката.. тук е форум за уебмастъри.. не съм виждал полезни теми, някакви новости за оптимизация, някакви нови списъци за линкове т.н. имам чуството ,че вече никой не си гледа проектите или вече никой не споделя.
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Според мене няма нужда, напоследък само затова виждам теми , политиката.. тук е форум за уебмастъри.. не съм виждал полезни теми, някакви новости за оптимизация, някакви нови списъци за линкове т.н. имам чуството ,че вече никой не си гледа проектите или вече никой не споделя.
Еми то пускат се, но не много, защото се смениха малко нещата. Сега всеки говори за гест блогинг, натурално социално споделяне и качествен контент. Това го забелязах, точно като дойдоха едни от първите ъпдейти, а преди това яко листи с директории, блогове за коментари, тулове за спин, ама сега с такива тактики ще е малко тегавичко, на не кажа невъзможно. Забелязах, че последно време има много хора търсещи програми за монетиризиране на трафика си; за добри разплащателни системи; а специално за SEO - често се говори в няколко основни теми, защото като ни забуха някой ъпдейт, той си тече и само темата се допълва.

Но ще се съглася, че тук е място за хора с интерес към правенето на пари онлайн, а не да "оправяме" словесно държавата. Добре е преместена до Кофата, хората да се сещат за какво иде реч като пускат теми там. Неизбежни са, за това и се отдели като подфорум.
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Новите ги е страх да пишат, старите си дрънкат едни и същи неща, даже се изчерпват, информацията се върти около качествено съдържание, уникален сайт и добър линккинг - линкове и социални сигнали и те това е. Реално има много други неща, които става явни след като някой от потребителите се сблъска с тях. И реално форума си расте, но направлението е в различни посоки. Политиката не е изключение. Но са прави хората тук, че е може скоро да има Икономика, Бизнес, Инвесцитии и др. :)
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Offtopic
Станаха много темите за политика защото едни управляващи замазваха проблемите със скандали, а скандалите с по-големи скандали. Такова им беше управлението и не само тук въвлякоха цялата държава в интригите и простотиите си вместо да вършат работа./Offtopic

Така като е отделно политиката мисля, че е по-добре - тези които не ги вълнува няма да влизат, другите ще си пишат и обсъждат. :)

Относно оптимизацията пишем си в СЕО раздела има доста теми там обсъжда се, но нещата много се скофтиха с тези ъпдейти, че не знаем кой път да хващаме вече - Гошо ни прави малко на маймуни.
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Моето лично мнение е НЕ. Заради такива теми замалко да зарежа форума. Форума е насочен главно към технологий и предприемачество и не би трябвало да се омерзява с гнусна политика. Да не казвам, че повечето постова в тази насока за си жива манипулация (от страна на всички). В крайна сметка политиката е мръсна работа (или поне в БГ).
 
От: От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Моето лично мнение е НЕ. Заради такива теми замалко да зарежа форума. Форума е насочен главно към технологий и предприемачество и не би трябвало да се омерзява с гнусна политика. Да не казвам, че повечето постова в тази насока за си жива манипулация (от страна на всички). В крайна сметка политиката е мръсна работа (или поне в БГ).

Ами точно затова бе, мунчо - за да не виждаш политиката - просто няма да влизаш в раздела, сега не е ли по-добре? Мръсна работа била политиката, но ти ако не се интересуваш от политика, тя се интересува от тебе, това че си политически неграмотен откога стана хвалба?
 
От: От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Ами точно затова бе, мунчо - за да не виждаш политиката - просто няма да влизаш в раздела, сега не е ли по-добре? Мръсна работа била политиката, но ти ако не се интересуваш от политика, тя се интересува от тебе, това че си политически неграмотен откога стана хвалба?

a ти политически грамотен ли си? това да си фанатизиран и да вярваш на всяка дума не те прави "политически грамотен"

тук политика не се объжда (нали казвате, че уж било свързано със бизнеса)...тук се пускат отделни серии от цирка в който участваме
и всеки плюе по другите (т.е. нещо като агитация)
няма обсъждене...

Качествено обсъждане може да има само когато си политически безпристрастен.
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

То, ако това нашето го наричате и политика. Даже и политика не е. Просто некви цигански номера, който си въртят хората, които даже не са и в някакви партии, а сбирки на хора, което го обединяват еднакви материални интереси. Не личи по нищо, че има политика. Благодарение на политиката, една държава се управлява и се развива. Тук нито едно от двете не можем да кажем, че го има.

Относно отделянето и в отделена тема - това беше идеята - просто да не са в офтопика, защото започна много да се пълни с такива. Реално, и на мен не ми се четат, в офтопика, защото обикновено там има и много, които си заслужават, а трудно се отсяват. Излиза на "Какво ново", но пък браузвайки по секция, няма как да си в офтопика и да се чудиш защо има за някоя политическа партия. По-добре е като опция, според мен. ;)
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Абе вие грамотните сте много зомбирани от политическите си партии. Политика са насочени действия за постигане на даден резултат, те трябва са нормативни и да се съгласуват с икономиката как да се постигне - това в повечете случаи се нарича и реформа. Така, че да ми се пишат, някои промити мозъци за експерти, като пействат линкове е то това е копи пейст и чешане на клавиатурата, до сега от няколко правитества на сам нещата са едни и същи, всички дето вярват на пол. платформи мислят, че това е манна небесна от техните партии, а реалността е съвсем различна.
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

няма как да си в офтопика и да се чудиш защо има за някоя политическа партия.

То на нашите "политически" партии и в офтопика им е много... :evil:
 
От: От: Да се направи ли политическа секция във форума?

То на нашите "политически" партии и в офтопика им е много... :evil:

Да, за това са до кофата. Като заслужат някой ден, могат и са се пораздвижат на другаде. :)

Но аз лично, не съм стартирал подобна тема и няма как да стане. Не ми е приоритетно някакси. ;) Надявам се, че и на повечето от нас. :D
 
От: Да се направи ли политическа секция във форума?

Не знам, ама друго знам - когато стане дума за политика, се вади вазелина. :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе