Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Doctor_BG

Active Member
Днес разглеждах сайтовете на няколко пластични хирурзи с идеята, че те трябва да са оптимизирани от SEO гурута и попаднах на нещо интересно.
Ето страницата за контакти на д-р Енчев:

http://doctorenchev.bg/index.php?p=3&l=1

Да оставим, че premalink-a е грозен и не е оптимизиран, но и най-отдолу ни чака интересен абзац: :shock:


"Ако сте търсили пластична хирургия или клиника за пластична хирургия, пластична хирургия софия, пластична хирургия варна, пластичта хирургия пловдив, пластичен хирург бургас или нещо подобно, то възможно е да сте написали на латиница - plastichna hirurgia, plasti4na hirurgia sofia, klinika za plastichna hirurgiya varna, estetichna hirurgia plovdiv, plastichen hirurg burgas, или пък грешно - m.dijr'kd nr,w,hrsq u.rkrud pd m.dijr'kd nr,w,hrsq eijejr'kd nr,w,hrsq m.dijrék nr,w,h, както и звьяшсъгхь гсикижсь, еяшешсъгхь гсикижсь, нвсхснь юь звьяшс4хь гсикижсщь, звьяшсъгех гсикиж, звьяшсъгхь гсикижсь ядось, нвсхснь звдэасэ ...
въпреки това, Вие сте намерили правилната страница на Пластична хирургия д-р Ангел Енчев."


Е това ако не е keyword stuffing, то не знам кое е. Не се ли наказва от Гугъл или все още действа? Споделете мнения.

Очаквах от неговата страница да видя свръхефективни техники, но по-скоро останах объркан. :idea:
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Тези техники винаги са работили, принципно са краткотрайни, но имаме един проект, който години си има трафик от подобни безсмислици ... значи зависи дали ще те докладва някой или не ...
 
От: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Тези техники винаги са работили, принципно са краткотрайни, но имаме един проект, който години си има трафик от подобни безсмислици ... значи зависи дали ще те докладва някой или не ...

Това крещи за репорт. Ако питате мен, това си е по-скоро автогол, отколкото някаква велика форма на оптимизация. Същото е като тия оптимисти, които изсипват цял куп кл. думи, дори и такива като в контента на Енчев, във футъра. Честно казано са могли да пипнат на много други места, преди да влезнат така с оптимизирането. Това е по-скоро някаква отчаяна форма на гонене на тия думички. Дори и да ги искаха (а те ги искат, както и другите оптимизатори), то има и по-култуен начин - чрез някоя друга статия и там можеха да споменат какво се търси и как не трябва да се търси. Но защото са "добри" са решили да ги използват това на хоума, за да се възползват и от тежестта и. Хитро, но само на пръв поглед.

И в случай, че не са наясно, а те може би не са, оптимизацията не е това, което беше преди 5-6 години. Сега оптимизирания контент се пречупва през призната на потребителя и после през тази на ботовете. Тук си личи кое е било водещо. :) Да не говорим, че като цяло целия параграф звучи точно излят от Google Translate, но това е друга тема, все пак това. Някой с много малко познания се е заел с този сайт от към оптимизация. Добре, че бранд. :)
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Това наистина е стара техника и си работи до ден днешен и то не само в България. Дори и в обяви много често се върти този номер само дето текста се прави бял да се слива със страницата и потребителите да не четат тъпотиите и сработва доста добре както в ebay така и в други сайтове за търгове. Лично съм попадал на доста сайтове с тази практика класиращи се на челни позиции от доста време и дори не само на 1 страница ами из целия сайт нашарен.
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Да оставим, че premalink-a е грозен и не е оптимизиран, но и най-отдолу ни чака интересен абзац: :shock:

Направи темата само за дадеш линк на тоя д-р Енчев? Иначе що се отнася до линка, много си е наред даже.
 
От: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Иначе що се отнася до линка, много си е наред даже.

Никак не е наред това нефрендли линк разширение index.php?p=3&l=1. Всичките връзки плачат за ремонт...

Относно уж "динамичният абзац" - грозна гледка в такъв изтънчен сайт. По-скоро подходящ медицински цитат ще напасне идеално...
 
Re: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Направи темата само за дадеш линк на тоя д-р Енчев? Иначе що се отнася до линка, много си е наред даже.

Стига бе, братле, как ще е наред линка? Нещо от сайта не е ОК. Могат да се включат и по добри SEO-та да изразят мнение, но не мисля, че ще се различавя много от горните. Дори и визията му е под всяка критика. За клиника на доктори съм виждам къде къде по добри, и не се водят топа.

Мисля, че има какво да се прави по сайта, а ако някой му е взел пари за оптимизация, направо го е прецакал яко. Но мисля, че е дело на някой от администрацията там в клиниката, я секретарка, я касиерка, поне нивото е такова. ;)
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Не знам кое е наред и кое не е ама излиза в топа по думата "пластична хирургия" в google значи май, май действат СЕО техниките :)
 
Re: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

да защото е наспамена думата на много места

Да, но и си е бранд, така, че и това трябва да го отчетем. Доста разпознаваем е според Google. Но няма читав оптимизатор, който да се съгласи, че е направена добра оптимизация на сайта. Представям си с добре оптимизиран сайт къде би се класирал. Не, че сега позициите са му зле, но мисля, че може да се изцеди още. ;)
 
От: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Това наистина е стара техника и си работи до ден днешен и то не само в България. Дори и в обяви много често се върти този номер само дето текста се прави бял да се слива със страницата и потребителите да не четат тъпотиите и сработва доста добре както в ebay така и в други сайтове за търгове. Лично съм попадал на доста сайтове с тази практика класиращи се на челни позиции от доста време и дори не само на 1 страница ами из целия сайт нашарен.

Това, текста да се слива с фона също не е много ОК според правилата на Гугъл.

Няма да го отнесе, защото е бранд и защото най-вероятно сайта му прави хиляди кликове на месец и по сродни ключови думи, а и хората търсят самият него и то се натрупва като противовес на тази простотия отдолу.
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

ще излиза, докато не го пеналайзне. После, няма да излиза.

тва са рискови техники, до толкова рискови, че въросе е, не дали, а кога ще му измете сайта.
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

В случая за този сайт единствено брандът му спасява положението, както и партньорството с големи компании и телевизии, които го рекламират. Сайтът чисто дизайнерски е хубаво, но не му е силна вътрешната оптимизация. А и като видя това Начало...Пластична хирургия щеше да пасне идеално там, при положение, че няма такава категория. Някой, който разбира що-годе може би му е взел парите, разчитайки на силата на бранда и външните връзки, заради което и сайтът е на тези позиции.
 
От: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Направи темата само за дадеш линк на тоя д-р Енчев? Иначе що се отнася до линка, много си е наред даже.

Не познавам Енчев и със сигурност не съм направил темата само за това.
Да казваш, че този пермалинк е наред е смешно. Това е SEO 101.
 
От: Re: От: От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Никак не е наред това нефрендли линк разширение index.php?p=3&l=1....

Стига бе, братле, как ще е наред линка?

Не познавам Енчев и със сигурност не съм направил темата само за това.
Да казваш, че този пермалинк е наред е смешно. Това е SEO 101.


Точно тоя линк си е много наред, а вие вземете си поотворете малко очите за реалностите, че да не взема и вас да ви бъзикам на "Seo гурута".

Преди да се изказвате така "компетентно" за "френдли линкове" - други примери няма ви давам, само този - моля, погледнете урл адреса както на тази тема, така и на самия форум, и после вижте как се класират темите в серпа. Понаучили нещо за seo-то и навсякъде повтарят мантрата "френдли линкове"... смешна работа.

Самия сайт има много работа да се прави по него, но точно урл адресите му не са най-спешни.
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Източник: 15 SEO Best Practices for Structuring URLs - https://moz.com/blog/15-seo-best-practices-for-structuring-urls

#2: The more readable by human beings, the better
#3: Keywords in URLs: still a good thing
#5: Exclude dynamic parameters when possible

Класирането в SERP-a става по безброй фактори, което не значи, че не трябва да се оптимизират пермалинковете.
 

Горе