Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

В РБ има около 20 лидера на партии и още 30 члена на гражданския съвет. Това са 50 човека, които вземат решенията в тази политическа сила. От тях общо трима са имали някакъв досег до власт. Толкова за старите курви и поредното клише....

с радиоточки не споря
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

A твоите аргументи са чудни. Нямал бил влияние Пръмов в партията :lol: Ти да не си му личен биограф? Да не го изкараш дисидент още малко :lol: Те всички нямат влияние, после децата им случайно стават водещите политически фигури в тая държава. Но не, те нямат нищо общо. :lol:
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

И Андрей Пръмов е водеща политическа фигура? Интересно...
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

И Андрей Пръмов е водеща политическа фигура? Интересно...
Роднинските връзки ги зарежи. Вместо да празнодумстваш (т.е. с много думи да не казваш нищо) може да обясниш ролята на Кунева в закриването на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ Козлодуй и интересите на Париба в конкурентен проект за АЕЦ от другата страна на река Дунав (т.е. в Румъния).

Два допълнителни въпроса:
Работиш ли на заплата за партия в РБ?
Член ли си на партия в РБ?
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

На въпросите ти:
Не и не.
За ролята на Кунева - основна роля - напрактика опропасти всичко, което правителството на Костов беше постигнало в тази област.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

На въпросите ти:
Не и не.
За ролята на Кунева - основна роля - напрактика опропасти всичко, което правителството на Костов беше постигнало в тази област.
Малко се съмнявам в отговорите ти, но докато нямам реално доказателство за противното, ще приема, че казваш истината.
Със следващото изречение, доколкото разбирам, признаваш Кунева за национален предател виновен за съсипването на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ Козлодуй в полза на конкретна френска банка, от която тя има лични дивиденти? Ако си съгласен с това, обясни ми защо подкрепяш коалиция, в чиито редици има подобен представител.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Дали се съмняваш е все тая. Тук не се обсъждат профили и потребители, а техните идеи. Иначе си разбрал правилно. А коалицията я подкрепям, защото към момента е единствената политическа сила, чиито съставни партии са въвели вътрешна лустрация, лишавайки се напълно от услугите на ченгета в редиците си. И тъй като имам достатъчно основания за пълна омраза към ДС, включително и лични, считам, че това е основен приоритет за страната ни, дори пред закриването на двата блока. Има и втора причина, която се пада и втора в личната ми класация - има една ако не чудесна, то поне прилична програма в сферата на образованието. А личните ми приоритети са наредени именно така - лустрация, образование, съдебна система. С което например се различавам от вижданията на Радан Кънев и съм му го казвал многократно.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

И Андрей Пръмов е водеща политическа фигура? Интересно...
Снаха му е, все тая дали е тя или мъжлето.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

А коалицията я подкрепям, защото към момента е единствената политическа сила, чиито съставни партии са въвели вътрешна лустрация, лишавайки се напълно от услугите на ченгета в редиците си. И тъй като имам достатъчно основания за пълна омраза към ДС, включително и лични, считам, че това е основен приоритет за страната ни, дори пред закриването на двата блока. Има и втора причина, която се пада и втора в личната ми класация - има една ако не чудесна, то поне прилична програма в сферата на образованието. А личните ми приоритети са наредени именно така - лустрация, образование, съдебна система. С което например се различавам от вижданията на Радан Кънев и съм му го казвал многократно.
Лустрация, наистина? Какво ще кажеш за един от кандидат депутатите на РБ за 18-ти МИР (Разград) Владимир Иванов Матеев (агент Филип). Да, той беше разкаран по-късно, но защо изобщо се е появил в листите им след като уж е толкова важна тази лустрация? Дори да не го броим този агент, РБ не са единствената партия без агенти. Ето ти списък с листите с агенти желаещи да станат депутати преди вече миналите избори. Смятам, че списъкът с имена е автентичен, тъй като и уважавана от мен медия като Бивол пусна същия списък. Ако точно смятам (преброй партиите в статийния материал, а после списъкът с партии регистриран в ЦИК за изборите), партии партии без агенти има на брой 4-5, които се явиха на предните избори (аз гласувах за една от тези партии без агенти). И аз смятам, че приоритети трябва да са образованието, културата и съдебната система. Само дето по-назад в темата обясних достатъчно ясно колко кухи са съдебните "реформите", които искат РБ. Направо имам чувството, че не са се обръщали към юристи запознати с проблемите на съдебната ни система, а са дали тази част от програмата да им го напише някое малко дете. Колкото и да ти е странно аз намерих партия различна от РБ, която вместо да ми предлага задължително предучилищно образование, предлага "Поощряване на домашното обучение и родителските кооперативи, съчетаване на читалищна дейност и училища в малките населени места;". Вместо да ме занимава коя служба в съдебната власт от кого трябва да се назначава и, че трябвало незнайно как да се гарантира случайното разпределение на делата, ме занимават с "Прокуратурата да премине към изпълнителната власт;" (това го бях споменал в списъка ми с идеи относно съдебната система по-назад в темата). Аз не приемам за нормално да гласувам за каквото и да е зло без значение дали е по-малко или по-голямо. Аз търся нещо добро, за което да гласувам и колкото и да им е странно на търтеите стоящи на по чаша ракия пред телевизора, намират се такива партии.

Към redrum:
Мисля, че прекалено много се концентрираш в роднинските връзки. Много по-срамна е неговата/нейната лична политическа история от тази на предците му/ѝ.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Към redrum:
Мисля, че прекалено много се концентрираш в роднинските връзки. Много по-срамна е неговата/нейната лична политическа история от тази на предците му/ѝ.
Съгласен съм, но фактически политическата й кариера започва заради роднинските й връзки. Да се отричат те е абсолютно безочие. При един истински закон за лустрацията, на Пръмова нямаше да й се налага да се занимава с политика.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Ако политическата ѝ кариера започваше заради роднински връзки, щеше да е станала министър някъде 90те, а такова нещо не се е случило. Закон за лустрацията няма как да обхване Пръмова. Обяснението на Unwise е значително по-смислено от жалкия опит да се приписват идиотизми на човек, който няма нищо общо с тях. Кунева има значително по-големи грехове и те са нейни лични, а не на родата ѝ.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Лустрация, наистина? Какво ще кажеш за един от кандидат депутатите на РБ за 18-ти МИР (Разград) Владимир Иванов Матеев (агент Филип). Да, той беше разкаран по-късно, но защо изобщо се е появил в листите им след като уж е толкова важна тази лустрация? Дори да не го броим този агент, РБ не са единствената партия без агенти. Ето ти списък с листите с агенти желаещи да станат депутати преди вече миналите избори. Смятам, че списъкът с имена е автентичен, тъй като и уважавана от мен медия като Бивол пусна същия списък. Ако точно смятам (преброй партиите в статийния материал, а после списъкът с партии регистриран в ЦИК за изборите), партии партии без агенти има на брой 4-5, които се явиха на предните избори (аз гласувах за една от тези партии без агенти). И аз смятам, че приоритети трябва да са образованието, културата и съдебната система. Само дето по-назад в темата обясних достатъчно ясно колко кухи са съдебните "реформите", които искат РБ. Направо имам чувството, че не са се обръщали към юристи запознати с проблемите на съдебната ни система, а са дали тази част от програмата да им го напише някое малко дете. Колкото и да ти е странно аз намерих партия различна от РБ, която вместо да ми предлага задължително предучилищно образование, предлага "Поощряване на домашното обучение и родителските кооперативи, съчетаване на читалищна дейност и училища в малките населени места;". Вместо да ме занимава коя служба в съдебната власт от кого трябва да се назначава и, че трябвало незнайно как да се гарантира случайното разпределение на делата, ме занимават с "Прокуратурата да премине към изпълнителната власт;" (това го бях споменал в списъка ми с идеи относно съдебната система по-назад в темата). Аз не приемам за нормално да гласувам за каквото и да е зло без значение дали е по-малко или по-голямо. Аз търся нещо добро, за което да гласувам и колкото и да им е странно на търтеите стоящи на по чаша ракия пред телевизора, намират се такива партии.

Към redrum:
Мисля, че прекалено много се концентрираш в роднинските връзки. Много по-срамна е неговата/нейната лична политическа история от тази на предците му/ѝ.

Не знам дали не усещаш противоречието, в което сам се вкарваш. Да, имаше кандидат-депутат и да, механизмът за отстраняване проработи. Като резултат - този депутат нямаше да влезе в парламента, дори ако беше водач на листа. Партиите не са длъжни, и не могат, а и не трябва да харчат ресурс за проверка на всеки един техен член. Напълно достатъчна е държавната комисия, създадена с тази цел, а от страна на партиите е достатъчно това да е формулирано на уставно ниво, което е факт. От тук нататък, по тази тема, от тези партии няма какво повече да се иска.

Да се върна на съдебната система с лека ретроспекция. Ти твърдеше, че РБ няма никакви идеи, след това се оказа, че има. Ти промени мнението си и от никакви, идеите станаха кухи, защото да речем, не пише как точно ще се гарантира случайният принцип. Работата на политическа предизборна платформа обаче не е да влиза в такъв детайл. Политическата платформа има за задача да определи политически действия, а отговорът на въпроса как ще се гарантира е чисто технически. Тук важното е, че има една политическа сила, която е забелязала този проблем и е заявила воля да го реши. Ако дадена политическа сила не е отбелязала този проблем като факт, логично, тя няма как да го реши.
На въпросът ти за КС, не е зле да помислиш, имайки предвид, че сега имат по 20 дела годишно, и общо институции, които могат да ги сезират, броящи се на пръста на едната ръка, какво ще стане, ако имащите право да ги сезират се умножат по милион. Дали КС ще има ресурса за това, а и трябва ли да го има?

Радвам се, че си намерил партия, която отговаря на твоите искания. Нямам и никакъв проблем с това, да не харесваш мерките на РБ. Имам сериозен проблем обаче, когато се отрича съществуването на такива, или когато някой дойде и се изхвърли колко червена била Кунева.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Кунева не бих я определил като червена, а като агент на чужд финансов интерес - Париба (нещо като агент на ДС).
Не е вярно, че детайлите не трябва да присъстват в предизборната програма. За да кажеш, че ще правиш нещо, трябва да обясниш на избирателите как смяташ да го постигнеш. Не може да тръгнеш да обещаваш 500 хил работни места от незнайно къде, пътуване до Марс и тем подобни и някой разумен човек това да го приеме на сериозно. Дори В. Сидеров, който го намирам за супер популист и на когото не симпатизирам, към неговите теории за 1000 лв минимална работна заплата и 500 лв минимална пенсия предлага обяснения как смята да го постигне (национализация на камара неща). Не може да обещаваш нещо дето всъщност нищо не значи или не си обяснил как изобщо смяташ да го направиш (т.е. става ясно, че нямаш намерение да правиш нищо).

Относно Конституционния съд:
В посочените години на малко дела има дори случаи с 5-7. Всяко дело се решава с едно или няколко заседания (в повечето случаи мернах, че са с по две). Толкова съдии стоят на заплата и за цяла година правят само толкова. Няма как да ме убедиш, че това е достатъчно. Както казах, в Германия подаването на такива жалби е възможно, а там населението е многократно по-голямо от нашето. Съдът в Страсбург макар и с неголям състав (поради проблеми с конкретните квоти за съдии от конкретни държави) разглежда многократно повече на брой дела като там се разглеждат сложни дълги (често случили се в продължение на години) казуси, които костват повече време за разглеждане. Не случайно решенията по тези дела са камара страници. Дори обикновенните съдилища гледат по-сложни като фактология (т.е. повече неща са се случили) и повече на брой дела за година.
Струва ми се, че нашите конституционни съдии просто не работят достатъчно. Толкова нисък брой дела на година е срамно малко число.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Партиите не са длъжни, и не могат, а и не трябва да харчат ресурс за проверка на всеки един техен член. Напълно достатъчна е държавната комисия, създадена с тази цел, а от страна на партиите е достатъчно това да е формулирано на уставно ниво, което е факт. От тук нататък, по тази тема, от тези партии няма какво повече да се иска.

не можеш да провериш някой предварително - ще ти откажат, може той сам да се провери и да ти каже резултата(разчиташ на честна дума, в случая или е излъгал или не е знаел) или пък както е в случая да се появи на радара и да го обявят публично като кандидат за публична длъжност
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Можеше и по-зле да е. На предишните избори опитаха да пробутат читанкоубиеца Веселин Тодоров като водач на листа, но тогава България на гражданите не мина 4%. Сега като гледам тоя за щастие пак не е успял да влезе в парламента.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

На фона на вчерашните разговори, тази статия изглежда по-жалко от мокър котарак, а откровените лъжи вътре блестят по-ярко...
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Още за Лукарски.

Семеен, с две деца, развежда се заради танцьорка на пилон от партията на Пръмова.

Консервативни ценности, дясно? :lol:

Георги Близнашки защити Йорданова и каза: Нашите жени са еманципирани и не може да ги върнем обратно в онези традиции от отминали времена. Аз лично ще я защитя.

"Онези" традиции, "отминали" времена. Даеба и комуноидните боклуци. Семейството е боржуазна отживелица, а?
 

Горе