Децата ви ,коя религия ще приемат?

От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Всеки човек е индивидуална личност, той е свързан с всичко, защото цялата природа е изградена от една материя. Всичко има връзка помежду си, ние сме едно цяло, но сме и отделни индивиди. Всеки има свое собствено мислене и решава какво да прави. Никой не трябва да се кланя на богове и да се ръководи от такива религии. Религиите са измислени от хората за контрол и печалба. Използва се страха на народа от отвъдното и т.н. Само като знам колко народ е умрял заради религии, колко хора са избити, накарани са насилствено да приемат дадена религия, измъчвани са и т.н. А и забележете каква е целта на повечето религии, има един бог, който е господар и всички хора трябва да изпълняват заповедите му. Целта е била да се подготви народа, да е смирен и да изпълнява без да се замисля, точно като овцете. Дори и до днешно време това се е запазило и много хора мислят по този начин. Има много вярващи, просто вярват - без да мислят. И най интересното е, че тези които вярват, не могат да бъдат убедени в обратното. Представял съм доказателства за това, че религиите са създадени изкуствено с недобронамерена цел, тези хора въобще не слушат, не следват логиката, а вярват сляпо, без да мислят. За какво масово промиване на мозъци става въпрос, това е може би най-успешният метод за контрол и манипулация.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Интересно ми е да я чуя тази твоя логика, че ми е много любопитно. За мен теорията "религиите са измислени с цел контрол на масите" е вид промивка на мозъка целяща да внуши, че всичко досегашно (част от което вероятно е неудобно на големите босове) е измама и трябва да се вярва само на каквото ти спуснат по телевизията и другите масмедии. Човек живее и умира "с" и "за" убежденията си. Ако човек няма свои убеждения/разбирания, то той трудно би бил различен от средностатистическо животно. Говедата по-лесно се командват/дресират.
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Интересно ми е да я чуя тази твоя логика, че ми е много любопитно. За мен теорията "религиите са измислени с цел контрол на масите" е вид промивка на мозъка целяща да внуши, че всичко досегашно (част от което вероятно е неудобно на големите босове) е измама и трябва да се вярва само на каквото ти спуснат по телевизията и другите масмедии. Човек живее и умира "с" и "за" убежденията си. Ако човек няма свои убеждения/разбирания, то той трудно би бил различен от средностатистическо животно. Говедата по-лесно се командват/дресират.

Тук си в голяма грешка спрямо мен. Аз до тези си изводи съм стигнал сам преди години, без да съм чел или слушал нищо по този въпрос. Следвал съм пътя на логиката и съм преценил на какво да вярвам и на какво не. Това са си лично мои мисли, аз не се влияя от никой и никога не съм го правил. Това че си набожен не е проблем, на мен ми е все едно и всеки може да вярва в каквото иска, стига да не пречи на останалите.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Понятието "набожен" ми е малко странно, но карай. Иначе за последното ще се съглася.
И все пак споменатата ти по-горе логиката ми е любопитно да я чуя. Щото аз също по пътя на логиката стигам до същото, до което съм стигнал. Някои си мислят, че щом вярваш в нещо и от раз логиката я забравяме. Логическата мисъл я имаме за да я ползваме. Иначе просто нямаше да има нужда да можем да разсъждаваме логично.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ами явно твоята логика те е отвела донякъде, моята другаде. Всеки е прав за себе си.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Явно не ме разбра. Аз обичам да слушам различни логики, защото в почти всяка такава има поне малка доза истина (може и повече да е истината). След като се смели новото човек се обогатява. Казано просто, искам да чуя твоята логика и доводи/доказателства във връзка с религията и защо смяташ за вярно гореописаното от теб (най-първото на тази страница).
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

ОТПИСВАМ* се от тая тема, нищо интересно.
 
Последно редактирано:
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Описвам се от тая тема, нищо интересно.
Какво описваш?
Тъй като се появи в темата, я кажи ти каква религия смяташ да предадеш на децата си, как ще ги защитиш от това някой да ги принуждава да изпозвядват религия не по свое желание и как смяташ да им гарантираш правото на избор, тъй като трябва и да ги възпитаваш с някакви идеи (т.е. все някакви свои възгледи ще има наложиш).
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Явно не ме разбра. Аз обичам да слушам различни логики, защото в почти всяка такава има поне малка доза истина (може и повече да е истината). След като се смели новото човек се обогатява. Казано просто, искам да чуя твоята логика и доводи/доказателства във връзка с религията и защо смяташ за вярно гореописаното от теб (най-първото на тази страница).

Защото няма никакви доказателства за обратното. Хората вярват, без да имат никакви основания, вярват сляпо, защото така са им казали. Каква религия, какви богове? Че те се менят през няколко хилядолетия. Преди са били едни, после ги заменят с други. Особено пък като знам колко народ са избили, за да ги карат насилствено да приемат дадена религия. Това защо са го правили, не трябва ли човек доброволно да я приеме, а не да го карат да забрави старите богове и ако не иска да го убиват. По всичко си личи и за какво се използват религиите. Дай ми едно доказателство, че тия неща са истински, а не пълни измишльотини. Използват страха на хората от смъртта, отвъдното и непознатото. Какви са тия богове да искат да им се кланяш и да ти заповядват? Кое е по-вероятно според теб, ако се абстрахираш от всички страхове, защото вас вярващите ви е страх - вие не искате и да си помислите че не е така. Аз съм си говорил с такива хора и само като подхвана темата започват да се дърпат и не искат да говорят за това. Виждаш ли какво се получава, това е някакъв масов страх, има много умни хора, които знаят че няма доказателства за тяхната вяра, но въпреки това не смеят и да се замислят дори, че не е така, защото са суеверни и мислят че може нещо да им се случи. Между другото суеверията също за мен са пълна глупост, но това е друга тема. Бях почнал да чета и корана и направо се отвратих. В целия пише едно и също - аз съм твоя бог, прави това, прави онова. Все едно човека е роб и някакъв му заповядва. Може би бих разбрал будизма, знам малко за него и не съм го проучвал, но ми се вижда като по-човешка религия, макар че и тази религия е измислена от хора. Я ми кажи, ти кой мислиш че е измислил религиите? Дошъл е някакъв бог и е донесъл 10 заповеди и една книга ли? Много ясно, че е измислена от хората. Тези храмове за какво мислиш се строят? Навсякъде пълно с черкви и джамии, това се прави за да се натяква постоянно на хората и да не забравят. Една лъжа повторена хиляди пъти става истина. И още много мога да говоря по тая тема, между другото почнах и такава книга да пиша, кой знае какви отзиви ще има тогава, сигурно ще ме анатемосат :)
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

И аз ще почна с моя ред на мисли.
Всеки, който се е интересувал по-сериозно от наука, знае, че всичко във Вселената е устроено с прецизна точност. По пътя на случайността толкова сложен гигантски механизъм няма как да се появи. Милиони и милиарди пъти (може и да е повече) е по-вероятно една моя програма (в смисъл софтуер) да се самонапише под действието на вятър, гравитационни, магнитни сили или от случайното разхождане на котката по клавиатурата. Трябва да съм много вярващ човек за да повярвам в толкова невероятно нещо. Ако някой ти даде компютър или механичен часовник, трудно ще му повярваш, че това нещо се е самопоявило случайно, а Вселената е многократно по-сложна. Тази цялата прецизност изисква разум - творец (в случая няма значение как го наричаме). Когато едно разумно същество влага свой труд/ресурси в нещо (създава фирма, рисува картина, пише книга и т.н.) не би било логично да очакваме да го е направил безцелно. Ако не сте съгласни с мен за това, моля, покажете ми инвеститор, който инвестира просто така без да му пука за въпросния проект (нали тук е пълно предимно с предприемачи). Щом има творец и цел, то като всяко друго творение си има начин на експлоатация/употреба. В нашия случай поради наличие на разум ние сами ръководим тази наша употреба и имаме право (явно имаме такова, щом можем да си го позволим) да не ни пука за първоначалната цел. Логично би било ако някой е създал нещо, да знае как най-ефективно то може да функционира. Човек има естествена потребност да търси точно това, което не може да види, но може да усети. Няма логика да ти се даде GSM апарат за връзка и да не ти се сложи клетка на мобилния оператор наблизо, нали? Не сте ли се замисляли защо книга като Билията е оцеляла толкова време (най-старите книги в нея датират от хиляди години) и то при такива преследвания познати до преди 1989-та в България? То е ясно, че няма как всички религии да са вярни, след като една спрямо друга в различни части си противоречат. Защо тогава ги има? Има един много ефективен трик за заглушаване на информацията, който се използва и в съвремието - заливаш хората с множество подобна (за да изглежда правдоподобна), но не и достоверна в цялостта си информация и така поради количеството варианти вероятността да улучиш правилната намалява (кои/кой целят/цели това нещо не е в пряка връзка с това, което обяснявам, така че ще го прескоча). Така се появява и ефекта с проверени няколко неща само, въз основа на което считаш, че и другите са недостоверни по аналогия с предните (странна логика, но често срещана, включително и в твоя случай). Това, че нещо не може да се обясни, не означава, че не съществува и/или че не е вярно. В науката има много неща, които учените нямат обяснение как и защо така се случва, но поради крайния резултат се предполага, че явно има нещо, което го е причинило. Ще дам пример с гравитацията. Съществуването и отдавна е установено и се знае, че в резултат на нея всяко тяло в зависимост от масата си има спосбността да привлича околните тела (телата с по-голяма маса привличат по-силно). Учените нямат точно обяснение на какво се дължи този резултат, но щом го има, те приемат, че има някаква причина за това без значение, че не са установили/доказали каква е тя. По същия ред на мисли въз основа на това, което виждам около мен (сложно устроената ни Вселена) като резултат, аз считам, че има първопричина, която не ми е нужно да доказвам. Предвид невероятността да се случи всичко това толкова прецизно, но същевременно случайно, считам, че има наличие на разум зад всичко това. Не съм толкова вярващ човек, че да повярвам в толкова невероятната теория за абсолютната случайност.
За край ще завърша с нещо, което спомена във връзка със смъртта. Повечето религии наистина говорят за задгробен живот, но дават представи и напътствия за настоящия живот. Плашенето със смъртта е много елементарен трик да вържеш страхливите хора да ти играят по свирката. Самите религии представляват някакъв мироглед, който започва с живота ни в настоящия свят (не с отвъдния) и при повечето религии продължава в отвъдното. Всеки от нас има все някакъв мироглед - разбирания за добро/зло, правилно/неправилно, красиво/грозно. Защо човек счита едно нещо за правилно или красиво? Няма обяснение, но просто е порвярвал, че е така и така го е приел.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Тук вече ще се съглася с теб. Аз имах предвид религиите, които ни ги представят. Боговете, в които ни карат да вярваме и да им се кланяме. Тези религии са измислени. А в това, че има някакъв синхрон в природата и всичко се нарежда по някакви правила, няма никакъв спор. Има една теория, според която всичко е една материя и е свързано едно с друго, например ти и един камък сте едно цяло и всяка мисъл, породена в тази материя, може да предизвика някакво действие. Така се обяснява и еволюцията, но това все пак е теория, не е доказано. А самите религии са измислени, за това ставаше въпрос. Използват страха на хората и измислят разни чудеса, за да поддържат вярата. От време на време някоя статуя в някоя църква се разплаква или почва да тече кръв от нея, това са точно такива трикове, с които поддържат интереса на хората. Църквата каква мафия е, не е истина, Ватикана също.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Религиозните хора са предимно слабите и бедните. Бедни не само финансово, но бедни и от към образование и култура, ограничени в тясно географско пространство. Слаби волево и със слаб дух, подвластни на командване, търсещи едновременно в религията и неговите лица (алъхъ, христось...) виновник и спасител на техните собствени неудачи в живота.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Религиозните хора са предимно слабите и бедните. Бедни не само финансово, но бедни и от към образование и култура, ограничени в тясно географско пространство. Слаби волево и със слаб дух, подвластни на командване, търсещи едновременно в религията и неговите лица (алъхъ, христось...) виновник и спасител на техните собствени неудачи в живота.
Странно твърдение. Да не си се запознавал с всеки религиозен по отделно (т.е. един по един) и/или с имотното му състояние? Бая неподготвен се изказваш, тъй като хвърляш хвърчащо твърдиение, което трудно ще докажеш. Сред представителите на всяка религия (възможно е да има изключение при някоя малочислена) има представители от различни обществени класи. Има и богати и бедни, с няколко висши образования и неграмотни. За разлика от теб, това си твърдение мога да го докажа лесно.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Религиозните хора са ....
Повече от грешно.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Странно твърдение. Да не си се запознавал с всеки религиозен по отделно (т.е. един по един) и/или с имотното му състояние? Бая неподготвен се изказваш, тъй като хвърляш хвърчащо твърдиение, което трудно ще докажеш. Сред представителите на всяка религия (възможно е да има изключение при някоя малочислена) има представители от различни обществени класи. Има и богати и бедни, с няколко висши образования и неграмотни. За разлика от теб, това си твърдение мога да го докажа лесно.
Не искам да се доказвам пред теб,или пред когото и да е или дори пред бачкатора с мотиката под теб, който се прави на ителектуалец и вече дразни. Това са моите възгледи за религията. Дори няма да излъжа, ако кажа, че презирам донякъде религиозните хора. Всеки си има мнение по въпроса.


Едит:
Сред представителите на всяка религия (възможно е да има изключение при някоя малочислена) има представители от различни обществени класи. Има и богати и бедни, с няколко висши образования и неграмотни.

Какви различни обществени класи? Повтарям, религиозните хора са предимно бедна и необразована паплач. Какво ще ми доказваш? Ще ми извадиш статистика по държави или ще ми цитираш пасажи от библията? Значи като почнат да се правят на големите интелектуалци някои.... пишат ми по 1000 думи постове и накрая и те не знаят какво са написали.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Теоретически, в предвид броя на звездите и планетите само в нашата вселена, няма проблем някъде в този момент прасе седнало на лаптоп да пише в някой форум, като мен. Колкото и невероятно да ви изглежда.
Всеки, който се е интересувал по-сериозно от наука, знае, че всичко във Вселената е устроено с прецизна точност.
Наистина вселената, млечния път, слънчевата система е невероятно сложен и прецизен механизъм, поне преди появата на човека. Вие всички имате блогове и сайтове, явявате се творци и създатели ( Бог) . Ако можеш да направиш всичко, и да предвидиш всичко в този сайт и наистина го направиш съвършен, за 5 дни. На 6-тия ден, ще оакаш ли всичко това, като му добавиш няколко реда в кода, които не знаеш какво ще правят, ако искат да ти разгледат някоя част от блога, ще я откъснат от цялото, ще замацат бекграунд с боклуци и от простотия всеки момент могат да унищожат всичко? И на всичко отгоре, от ден на ден са по-алчни, не мислят какво ще оставят на децата си, убиват и измъчват себеподобните си за удоволствие! Не стига това, ами се мислят и за венец на творението! Да се замислим за момент: растенията ли са по ценни или хората? Без растения и водорасли на земята ще останат сигурно само едноклетъчни. Без хора, сами знаете отговора. Е какво излиза, човек е единственото излишно нещо в цялата тази невероятна, съвършена система.
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Християнство !!

По-конкретно (че са множко разновидностите и хич не се разбират по некои въпроси)?

Католици
Православни
Протестанти - англикани, лютерани, презвитериани, баптисти, методисти, адвентисти от седмия ден, назаряни, анабаптисти, петдесятници и т.н.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Религиозните хора са предимно слабите и бедните. Бедни не само финансово, но бедни и от към образование и култура, ограничени в тясно географско пространство. Слаби волево и със слаб дух, подвластни на командване, търсещи едновременно в религията и неговите лица (алъхъ, христось...) виновник и спасител на техните собствени неудачи в живота.

Има много умни хора, учени и т.н, които са силно религиозни. Аз, както писах и по-горе, си го обяснявам с факта, че са с прекалено промити мозъци. Те, ако се замислят сериозно, ще открият много неща, но просто ги е страх, въобще не искат да се замислят над тази тема. Иначе за по-простоватите е факт, че се контролират лесно, вижте в Южна Америка какво става, всички са много набожни, а как е станало всичко. Преди са били някакви индианци, които са си имали собствени богове, отиват испанците и португалците и сега всички вярват в Дева Мария и са супер набожни. Ето това е едно доказателство за това, как става промиването на мозъците.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Не искам да се доказвам пред теб,или пред когото и да е или дори пред бачкатора с мотиката под теб, който се прави на ителектуалец и вече дразни. Това са моите възгледи за религията. Дори няма да излъжа, ако кажа, че презирам донякъде религиозните хора. Всеки си има мнение по въпроса.


Едит:

Какви различни обществени класи? Повтарям, религиозните хора са предимно бедна и необразована паплач. Какво ще ми доказваш? Ще ми извадиш статистика по държави или ще ми цитираш пасажи от библията? Значи като почнат да се правят на големите интелектуалци някои.... пишат ми по 1000 думи постове и накрая и те не знаят какво са написали.
Колко гняв!
И от 1000 думи, и от две.
И презрение...
Към 1000 думи, и към две.

Почти си готов за Сърдитите млади хора.
С едно закъснение от около 50 години. И малко повече финес...
 

Горе