Децата ви ,коя религия ще приемат?

От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ако говорим за военен конфликт, религия не ти трябва за да се сетиш за нуждата си (твоята и на твоите близки) от оцеляване.

Ами тогава е ясно - лозето не иска молитва, а мотика!
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Целта на религията не е сплотяване на обществото, а контрол над хората.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Целта на религията не е сплотяване на обществото, а контрол над хората.

Именно, но пък в някои моменти не - например благодарение на религията сме се запазили като народ след 500 години турско робство.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Един въпрос към всички - когато срещу нашето атомизирано атеистично общество се изправи силно организирана, обединена и фанатично вярваща група от хора, как по-точно ще им се противопоставите или как ще им се противопоставим, след като няма какво да ни обедини, понеже тук всички са теолози, философи и религиозни анализатори? И не си мислете, че това няма да се случи (не е конспирация, а факт). Щом толкова плюете по православието, чудно ми е, когато дойде време разделно (а то почти е дошло), чия страна ще заемете? :)

Не е важно какво изповядваме и каква народност сме, а Кои сме. Целта е да отворим сърцата си към Доброто и Светлината. Да игнорираме страхът от политически диктатори и писани "човешки" закони, защото сме подвластни реално на Природните закони. "Време разделно" винаги е съществувало и съществува именно, защото сме подвластни (за съжаление) на различията в изповядванията.

За мен няма цвят на кожата и народност, законът на привличането е в сила и подкрепям Доброто. Друга позиция няма, чиято страна да заема :)
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Не е важно какво изповядваме и каква народност сме, а Кои сме.
Шизофренично изказване. Важно е кой си разбира се, но ти си част от нещо по-голямо. А тия глупости за "Доброто" и "Светлината" и темподобните сектантски приказки не могат да ме трогнат. В Природата по-силните избиват по-слабите, в човешката природа е същото. В Природата не съществува Добро и Зло, нима вълкът е зъл, че изяжда овцата? Ти сама избираш дали да си овца.

За теб може да няма цвят на кожата и народност, но те съществуват. Това, че ти се правиш на луда и ги игнорираш по никакъв начин няма да ги накара да изчезнат.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Именно, но пък в някои моменти не - например благодарение на религията сме се запазили като народ след 500 години турско робство.
Така е, защото религията ни е помогнала да запазим културата си.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Естествено лудите оцеляват, животните са инстинктивни - усещат опастността много преди нас, което доказва, че не са с манипулирани мозъци :) Доброто е да даваш най-доброто от себе си. Светлината е силата над страха.

Това, че сме се запазили като народност след 500 години турско иго, говори колко сме били единни за разлика от днес.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Сериозно, не те разбирам какво искаш да кажеш.
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Това прави религията - убива.

но религията - води към радикални крайности.

Доста... крайностни мисли. Да не използвам друго определение. :twisted:

Религията е философията на дадено общество. Нищо повече.
А това кой за какво и как я използва е съвсем друго нещо. Нямащо нищо общо с религията.

Комунистите били атеисти. Защо? Защото не вярвали в Бог. Ам`че комунизма се превърна също в религия: Генерален секретар на партията - първенстващ вожд, обожествен; Политбюро - апостолите; Комисари и Партийни секретари - местните свещенници; Комунистическия манифест - новия завет.
Комунистическата идея и философия Проповядва Равенство - в нея никъде не се загатват Сибирските лагери или съответните им български. Никъде не се споменава нуждата от партийни секретари. Няма и намек за Берлинска стена и стрелящи граничари.
Обичай ближния си и Дай си едната риза никак не ми навяват мисли за радикални крайности и убийства.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Най-много жертви е взел атеизмът. Болшевишките атеистични режим са избили стотици милиони души по целия свят, така че е смешно да се твърди, че религията убива. Напротив, религията, поне християнската, до някъде възпира човека да убива.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Целта на религията не е сплотяване на обществото, а контрол над хората.
Въобще не е така. Религията сама по себе си няма цел. Тя е сбор от идеи.
От уран може да се произведе и бомба, и електрическа енергия.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Сериозно, не те разбирам какво искаш да кажеш.

Нищо, което да засегне някого, тъй като темата е доста спорна. Просто за мен е важна добротата в дадена личност. Споменах инстинкта при животните, защото те не са подвластни на закони, народности и т. н. Затова се осланям на интуицията си. Това, за което мечтая е Земя без разграничения, войни и политика.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Мила Петя, животните не само са подвластни, а те живеят според законите на природата и не могат да ги нарушат, защото тези закони са техен инстинкт. Така, че животните са манипулирани и обременени генетично.

Самото възприятие и твое разбиране за "добро" е формирано благодарение на християнската религия. А за мечтата ти....всеки има право да мечтае.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Въобще не е така. Религията сама по себе си няма цел. Тя е сбор от идеи.
От уран може да се произведе и бомба, и електрическа енергия.
За коя религия говориш точно, тъй като християнството има цел?
 
От: От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Доста... крайностни мисли. Да не използвам друго определение. :twisted:

Религията е философията на дадено общество. Нищо повече.
А това кой за какво и как я използва е съвсем друго нещо. Нямащо нищо общо с религията.

Комунистите били атеисти. Защо? Защото не вярвали в Бог. Ам`че комунизма се превърна също в религия: Генерален секретар на партията - първенстващ вожд, обожествен; Политбюро - апостолите; Комисари и Партийни секретари - местните свещенници; Комунистическия манифест - новия завет.
Комунистическата идея и философия Проповядва Равенство - в нея никъде не се загатват Сибирските лагери или съответните им български. Никъде не се споменава нуждата от партийни секретари. Няма и намек за Берлинска стена и стрелящи граничари.
Обичай ближния си и Дай си едната риза никак не ми навяват мисли за радикални крайности и убийства.

Не са крайностни "мисли". А по скоро крайностни действия - точно христиняството в средновековието е убивало учени, които благодарение на тях в днешно време съвременния човек има удобства. Ако църквата продължаваше да избива учени, мозъци гении и до днес, нямаше да го има и този форум, защото нямаше да има нито операционни системи, нито компютри преди ОС, защото нямаше да го има Бил Гейтс - щеше да бъде изгорен на клада че е написал WINDOWS, а преди него Джон Атаносов щеше да бъде също изгорен на кладата за това че е създал компютъра, както и Стив Джобс и още много други... Всеки който е изобретил някакво чудо на техниката е бил смятан че имал връзка с дявола, и айде на кладата. Вискяре ще ме извиняваш братле, ама това не са просто мои мисли, защото аз не съм си го измислил, това са исторически факти. Да така е - в средновековието християнската религия е преследвала и избивала учени.

В днешно време не е така, но има друго - радикалния ислям който убива! Той пак е религия! Радикалните ислямисти се самоубиват и взимат по десетки жертви на веднъж, а понякога и по стотици. Заради религиите стават и войните. Радикалния ислям е религия, само че агресивна!
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

За коя религия говориш точно, тъй като християнството има цел?

Ако разгледаме 10-те Божии заповеди, може да открием цел.
Цел има и в речта на папата против презервативите и абортите.
Двата вида цели за мен нямат допирни точки.
 
От: От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

точно христиняството в средновековието е убивало учени, които благодарение на тях в днешно време съвременния човек има удобства. Ако църквата продължаваше да избива учени,
Църквата, католическата - за която говориш, не е убивала учени. Тя е убивала инакомислещите. Въобще не се е интересувала дали си учен, или селска билколечителка, да речем.
Богомилите също са били преследвани, измъчвани и убивани.
Еретик е думата за преследваните.
Само до преди 35-40 г у нас не се гледаше с добро око на инакомислещите. И то не от черквата, а от правоверния "комунистически" режим.

Удобства...
Какво значело да водиш добър живот в Плиска през IX век: да носиш коприна, да пиеш червено вино и да се къпеш всеки ден.
Плиска е била водоснабдена и с изградена канализация. IX век.

радикалния ислям който убива!
Масмедиите са ви промили мозъците с този термин. Особено пък след събарянето на кулите близнаци в САЩ.
Пребили жена с камъни за изневяра. - *ба си диваците! Как може?! Атентатор се самовзриви и погуби... - Изроди!
Ами Максим Стависки не преби ли и не осакати ли? При това съвсем безпричинно!!!
 
Последно редактирано:
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

За съжаление, историята ни разказва за стотици (а вероятно и хиляди) случай на извращение извършени в името Божие. Аз съм християнин, понеже нашите са ме кръстили, когато съм бил малък, а те самите не са кръщавани :). На църква съм ходил 5-6 пъти през живота си, пробвах да прочета Библията, но ми беше много скучна, вероятно се дължи на това, че хората които са я писали не са скалъпели добре историята :П. Корана мислех преди време да си взема и да видя дали няма да ми е по-интересен, чисто образователно, разбира се.
 
От: От: От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Църквата, католическата - за която говориш, не е убивала учени. Тя е убивала инакомислещите. Въобще не се е интересувала дали си учен, или селска билколечителка, да речем.
Богомилите също са били преследвани, измъчвани и убивани.
Еретик е думата за преследваните.
Само до преди 35-40 г у нас не се гледаше с добро око на инакомислещите. И то не от черквата, а от правоверния "комунистически" режим.

Удобства...
Какво значело да водиш добър живот в Плиска през IX век: да носиш коприна, да пиеш червено вино и да се къпеш всеки ден.
Плиска е била водоснабдена и с изградена канализация. IX век.


Масмедиите са ви промили мозъците с този термин. Особено пък след събарянето на кулите близнаци в САЩ.
Пребили жена с камъни за изневяра. - *ба си диваците! Как може?! Атентатор се самовзриви и погуби... - Изроди!
Ами Максим Стависки не преби ли и не осакати ли? При това съвсем безпричинно!!!

За небостъргачите близнаци в USA има данни че това е дело на самите американци, и е с помоща на тайните им служби, но все още нямат пълни доказателства.

Да така е в арабския свят - там жената няма права, и я убиват с камъни ако изневери. Във YOUTUBE е пълно с документални кадри как точно се извършва подобна екзекуция, и не е за хора със слаба психика.

Не виждам какво общо има Стависки че го намесваш в тема за религията!

И все пак можеш да прочетеш доста информация за радикалния ислям, мога и линкове да постна, разбира се ако имаш интерес да прочетеш, но ако имаш време можеш и сам да потърсиш. С подробности обясняват как и кога е създаден радикалния ислям, и каква е каузата им. Дано само да го забранят със закон и тук, защото наскоро четох че не само в изолираните родопски села го изповядвали, но и в Рила и Пирин там някакви селца. Но явно много пари играят в тая сфера, яко ги спонсорират тия проповедници, а трябва да бъдат преследвани и осъждани и то ефективно.
 
От: От: От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Пребили жена с камъни за изневяра. - *ба си диваците! Как може?! Атентатор се самовзриви и погуби... - Изроди!
Ами Максим Стависки не преби ли и не осакати ли? При това съвсем безпричинно!!!


Не виждам какво общо има Стависки че го намесваш в тема за религията!

Да така е в арабския свят - там жената няма права, и я убиват с камъни ако изневери. Във YOUTUBE е пълно с документални кадри как точно се извършва подобна екзекуция, и не е за хора със слаба психика.
И все пак можеш да прочетеш доста информация за радикалния ислям, мога и линкове да постна, разбира се ако имаш интерес да прочетеш, но ако имаш време можеш и сам да потърсиш. С подробности обясняват как и кога е създаден радикалния ислям, и каква е каузата им. Дано само да го забранят със закон и тук, защото наскоро четох че не само в изолираните родопски села го изповядвали, но и в Рила и Пирин там някакви селца. Но явно много пари играят в тая сфера, яко ги спонсорират тия проповедници, а трябва да бъдат преследвани и осъждани и то ефективно.
И в трите случая има убийства. Първите две неща се заклеймяват и широко дискутират. М.Ст. си кара джипа и продължава да притеснява хората по улиците.

Не става само с четене - трябва и осмисляне. Не бъдете хард дискове - каквото влязло, такова излязло!
 

Горе